Skocz do zawartości


Zdjęcie

Modyfikacja skryptu do wersji 2.3


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
196 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jako iż obecnie nie mamy jeszcze shoutboxa, ten temat może posłużyć do wymiany poglądów i luźnej dyskusji. Jak zauważyliście na forum zachodzą poważne zmiany. W dniu dzisiejszym nastąpiła przesiadka na najnowszą wersję skryptu IPB. Podyktowane jest to względami bezpieczeństwa - wersja 2.3 posiada szereg nowych zabezpieczeń, a także przebudowany silnik skryptu, co w naszym przypadku przy dużej liczbie odwiedzin jest kwestią kluczową.

Kwestia bezpieczeństwa serwisu - choć arcyważna - i nowy silnik forum to jednak nie wszystko. W ostatnich tygodniach notujemy znaczący wzrost popularności serwisu (liczba odwiedzin sięga 8000 dziennie, liczba wywołań 800,000 dziennie), dlatego podjęliśmy środki mające na celu redukcję transferu. Kiedy do wyboru są tylko dwie opcje:

- likwidacja serwisu
- zmniejszenie transferu

łatwo wybrać tą właściwszą. Redukcja transferu nie pozwoli nam jednak uniknąć przesiadki na nową platformę hostingową i choć ciągle związani jesteśmy z home.pl koszta utrzymania serwisu wzrosną blisko dwukrotnie. W najbliższych tygodniach będziemy liczyć na wszelkich sponsorów, gdyż obecna sytuacja w jakiej się znajdujemy nie jest łatwa. Z założenia Paranormalne.pl ma przetrwać do roku 2012 i jest to kwestia kluczowa. Pod moją administracją i z pomocą moderatorów chciałbym dobrnąć do tego odległego jeszcze punktu w przyszłości.

Wraz ze zmniejszeniem zużycia transferu postaramy się przywrócić serwisowi jego pierwotną formę - tj. całkowite zwrócenie się w stronę zjawisk paranormalnych i teorii spiskowych. Prawdopodobnie porzucone zostaną tematy i fora związane z luźną dyskusją.

W tym temacie odpowiadam na wszelkie pytania związane z przesiadką, która potrwa jeszcze przez kilka dni.


Przeczytaj jak możesz pomóc



#2

2007.
  • Postów: 256
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:aaa: Nawet nie wiedziałem, że aż taka zmiana się szykuje, będzie mi brakować poprzedniej szaty graficznej do której stylu i klimatu już się na dobre przyzwyczaiłem. :cry: Oby to wszystko poszło w dobrym kierunku. Faktycznie niektóre tematy nie powinny mieć racji bytu na forum o paranormalnej tematyce np. polityka (chociaż u nas polityka to akurat prawdziwe czary mary ;) Zobaczymy co to będzie docelowo, aby do 2012 a potem się zobaczy :wow:

Edit: Wzrost transferu to chyba przez aktualny wieczorny konkurs wiedzy paranormalnej i vrp ;)

To transfer dotychczasowy był na poziomie ok. 3GB/24h oooops, normalnie spadłem na podłogę z wrażenia. Przy okazji gratulacje popularności po 1000 dni od zaistnienia. Szok z wrażenia (oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu).

#3

Snajper88.

       Były moderator           Były 'szef' tłumaczy

  • Postów: 204
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie forum może być skromne gradicznie, byle żeby było czytelne. Shoutbox moim zdaniem jest baaardzo potrzebny i to on może służyć jako luźne rozmowy.
A tak ogólnie to trzeba się przyzwyczajić do tego nowego wyglądu.
I jeszcze jedno. Ten wieczorny konkurs o 21:00 odbędzie się dzisiaj :?: I co z konkursem jak forum o tej godzinie nie będzie działało :?:



#4

Radar.
  • Postów: 89
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Że niby forum ma wyglądać już tak jak teraz?... nie wydaje mi się

#5

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Obecny wygląd to forma przejściowa ;)
Tak sądzę ;)



#6 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Moim zdaniem spokojnie można wywalić działy luźno, lub wcale nie związane ze zjawiskami paranormalnymi.

#7

Scroll Lock.
  • Postów: 191
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

troche szkoda, ale co zrobic jak tak trzeba :(
nie moge wyczuc klimatu przy czytaniu na takim jasnym i "oczobijnym" kolorze tła ;)
no i hydepark wedlug mnie calkowicie nie jest potrzebny :)

#8 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Niektóre fora żyja z tego, że mają kupę działów nie zwiazanych z tematyka forum.
Paranormalne.pl jest forum niezwykle atrakcyjnym tematycznie, więc nie potrzeba dodatkowych działów obciążających transfer i nic nie wnoszących do tematyki paranormalne.

#9

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ja mam do Eurego konkretne pytanie.

Czy możesz mi podać, lub wskazać miejsce gdzie to jest napisane (Nie moge tego znaleźć na forum w tej postaci) numer konta w banku i wszelkie inne informacje związane ze sponsorowaniem?

Dziękuje



#10

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Taka szata graficzna jest nie do przyjęcia :P Swoją drogą przy takiej ilości osób na pewno znajdzie się też więcej sponsorów, więc myślę, że nie będzie źle i będzie sobie można pozwolić na porządny serwer. Wystarczy apel o dotacje, wierzę w to.

#11 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Taka szata graficzna jest nie do przyjęcia

Czuję się jak na sali operacyjnej. ;-)
Tak aseptycznie.

#12

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Z założenia Paranormalne.pl ma przetrwać do roku 2012 i jest to kwestia kluczowa. Pod moją administracją i z pomocą moderatorów chciałbym dobrnąć do tego odległego jeszcze punktu w przyszłości.


A po tej dacie ? Masz jakiś konkretny cynk że to koniec ?



#13

Snagoth.
  • Postów: 86
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja takze nie wyobrazam sobie VRP z taka szata graficzna o.O

wszystko mozna zmienic, wywalic jakis tematy, podfora or somethink... ale szata graficzna musi wrocic do normalnosci!

@up
a po tej dacie bedzie koniec swiata, a Eury~ musi byc slowny i dotrzymac obietnicy :)

#14

Mast.
  • Postów: 97
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wyrzucenie działów niezwiązanych ze zjawiskami apranormalnymi to dobry ruch moim zdaniem.Szata garficzna mam nadzieję,że przejściowa ;)

#15

Globox.
  • Postów: 90
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja proponuję "przyciąć" ale zostawić Hydepark. Jednak najlepiej byłoby wywalić wszystkie tematy typu "widziałem ducha", "Mam UFO pod domem!!!111!!!!11!" i tym podobne, oraz tematy polityczne i "skandaliczne". Ponieważ to one zajmują najwięcej "miejsca" a są kompletnie niepotrzebne i nie mają nic wspólnego z paranormalem...
Proponuję też zrobię czystkę z użytkownikami. Np. Zlikwidować wszystkie konta, które nie były aktywne od np. dwóch miesięcy...

Proszę o rozważenie mojej propozycji. Zdaję sobie sprawę, że będzie to pracochłonne, ale przez właśnie takich n00bów i Dzieci Neo nasze forum się stacza... Przez te 2 i pół roku jego trwania doszliśmy do czegoś co można by nazwać społecznością. Głupie byłoby stracenie tego przez niepoważnych ignorantów śmiecących forum...

Ps. NIestety jestem niepełnoletni więc żadnego wsparcia finansowego zapewnić nie mogę.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych