Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy spożywanie mięsa uważacie za normalne ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
177 odpowiedzi w tym temacie

#121

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bobek hodowla jest zła, a nie jedzenie mięsa. Zachwialiśmy równowagę już bardzo dawno temu i nagły zwrot mógł by powiększyć degradację Ziemi.

Bobek poznajesz opinie innych i dyskretnie narzucasz swoją.



#122

liha.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aha i jeszcze jedno
Czemu jak przychodzą do mnie znajome wegety to muszę im gotować specjalne potrawy bez mięsa.
Ale jak je do nich ide to za niestosowną jest uznawana prośba o schaboszczaka.???
Najbardziej lubie jak jem gdzieś i podchodzi do mnie taka nawiedzona bądź nawiedzony i pyta jak mi smakuje martwe mięso.
Zawsze odpowiadam , że wspaniale i biorę dokładkę.
Jeżeli ktoś nie lubi mięsa , ja to rozumiem i akceptuję , niech mi tylko nikt do talerza nie zagląda.
Co do głupot ile krowy jedzą i ile dla nas by zielska było , to ludzie troszkę rozsądku .
Kotlety sojowe ----prosze bardzo , ale dla mnie dobry kawał świniaka.

#123

UnjustifiedMurder.
  • Postów: 45
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale jak na razie z głodu nie umieram.
I jak na razie, dieta wegetariańska działa na mnie bardzo dobrze.

#124

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co to za temat :P Moim zdaniem to normalne i nic w tym niezwykłego. Dla mnie nr 1 to Kebab w takiej kanjpce u mnie :D Palce lizać :drink:

Poza tym jestem ciekaw, jakky wegetarianina zamknąć samego w pokoju i po tygodniu mu postawic jakies danie z miesa czy by zjadł. :) A jak nie to kolejny tydzień...jestem pewien, że wkońcu by wymiękł. Mózg jest zakodowany by przeżyć a nie umierać w imie...no właśnie czego ?

#125

liha.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

licha , nie jestem nawiedzony , chciałem (POWTARZAM TO STO KROĆ RAZY) poznać Waszą opinię na temat jedzenia mięsa , a także przedstawić swoją .Czy to jest takie śmieszne wg.Ciebie ?
Cyt:
Wole chorować całe życie niż jeść trupy.
Teraz, to prędzej bym człowieka martwego zjadła niż świnkę.
-----------------------------
Przytocze teraz cytat 'Ludziom nie wypada zaglądać w gary' , ale jeśli ktoś kiedyś by umierał z głodu , napewno zjadł by człowieka MARTWEGO , co jest logiczne ;]


bobek znam osobę która sama rozwaliła sobie zdrowie ścisła dietą wegetariańską , nie jadła mięsa przez ponad 15 lat i teraz próbuje zmienić jadłospis. Sama przyznaje , że odrzucenie mięsa , ryb , było ogromnym błędem.pozdro

#126

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

wyższej sprawy kapłanie Xellosie, wyższej sprawy!

dla mnie również kebab to jest pyszne żarełko :D

#127

UnjustifiedMurder.
  • Postów: 45
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taak, ale to sytuacje skrajne.
W takiej sytuacji to i człowiek człowieka by zjadł.
A w dzisiejszych czasach jest możliwość jedzenie innych produktów niż mięsa.

#128

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak już wcześniej wspominałem , w ekstremalnych warunkach bez jedzenia , O SAMYM MIĘSIE , oczywiscie jadl bym je , jednak w takowych warunkach NIE JESTEM i nie jem . Spartanie potrafili długo wytrzymać bez jedzenia , i dla swoich przekonań poświecili by życie , więc te 'zakodowanie w mózgu' to moim zdaniem kwestia wychowania ;]

ps. nie narzucam nikomu swoich poglądow ! dziele się tylko moimi , i poznaje Wasze ;)

#129

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Podstawowe pytanie dla forumowiczów !!
Czy ktoś z Was zjadł kiedykolwiek mięso zwierzęcia mięsożernego ?
A jeśli nie to dlaczego ? Bo mięso wilka lub lisa jest gorsze od sarniny ?



#130

Zet.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aha i jeszcze jedno
Czemu jak przychodzą do mnie znajome wegety to muszę im gotować specjalne potrawy bez mięsa.
Ale jak je do nich ide to za niestosowną jest uznawana prośba o schaboszczaka.???
Najbardziej lubie jak jem gdzieś i podchodzi do mnie taka nawiedzona bądź nawiedzony i pyta jak mi smakuje martwe mięso.


To dziala rowniez w druga strone. Ilez to razy odmawiajac miesa czuje chytry wzrok na sobie. Niestosowna w takim gronie jest prosba o nienakladanie miesa. Podchodza i pytaja sie dlaczego nie jem miesa, odpowiadam, ze zwlok nie jadam.

#131

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No dobrze, ale jest możliwość ale czy to zdrowa opcja ? Ja mam wątpliwości. Może w zawodzie umysłowym da rade, ale przy pracy fizycznej ? Zastanówcie się. Przez 8 godzin ciężkiej pracy fizycznej...tylko roślinki ? Żeby mieć powera trzeba coś zjeść konkretnego.

#132

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Proponuje jedno rozwiązanie a mianowicie - spożywanie mięsa w ograniczonych ilościach . Do wegetarian - doszliśmy w tej dyskusji do tego że nie można żyć bez białka zwierzęcego , a więc proponuje jeść , ser żółty , jajka , ser biały i inne tego typu wyroby .

#133

UnjustifiedMurder.
  • Postów: 45
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dokładnie.
A najgorsze jak kłamią i mówią np "te naleśniki nie są z mięsa".
A potem dowiaduje się, że jednak były.
Po prostu, nie wiedzą, co znaczy dla wegetarianina, to, że zjadł zwłoki.
Albo jak namawiają, i nie mogą zrozumieć.

#134

liha.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie bierz tego do siebie personalnie.
Wielu moich znajomków to wegetarianie , ja sie z Nich śmieje , oni ze mnie i dobrze jest.
Ale jeżeli robie grilla i ktoś mi nosem kręci na super steki i rybkę w koprze to przepraszam ale ma przyłazić z własnym jedzeniem.
Aha jeszcze jedno , aby być wegetą trzeba potrafić gotować i to dobrze , chudych idiotów jedzących niedoprawione i nie dogotowane żarcie jest pełno :)) ))).
Wszystko z rozwagą . jak w życiu

#135

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pozatym , udwodniono że bez mięsa da sie życ ;) wystarczy tylko znajomość diet wegetariańskich ..

Racja ! ja osobiście staram się dobrze ugotować ... coś ... ale nie zabardzo mi to wychodzi , nie mam talentu .. jednym słowem :D


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych