Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy spożywanie mięsa uważacie za normalne ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
177 odpowiedzi w tym temacie

#91

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie można jeść przedstawicieli tego samego gatunku z prostej przyczyny, przez priony,. http://pl.wikipedia.org/wiki/Prion

Co do przetwarzania termicznego pokarmów. Właśnie dzięki zapanowaniu nad ogniem nasi przodkowie zaczęli obrabiać pożywienie, dlatego nasza ewolucja potoczyła się tak a nie inaczej, innymi słowy jesteśmy ludźmi bo kiedyś nasi przodkowie wcinali mięso z rożna :)



#92

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kiedy miałem 7 lat rodzice pokazywali mi obrazki ze świnkami , krówkami , kurczaczkami . A na obiad dawali mi te właśnie krówki , kurczaczki i świnki . Czy to nie wydaje się chore ?

#93

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nie, to się wydaje normalne O.o

bombero, twierdzisz że wymyślenie czegoś takiego jak gotowanie czy smażenie mięsa jest WBREW EWOLUCJI?...

#94

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wydaje Ci się to normalne ?

#95

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No widzisz, jem mięso, ale nie zmuszam wegetarian do tego samego. Dla mnie wegetarianizm jest tak samo normalny jak jedzenie mięsa. Więc dlaczego uważasz, że podawanie mięsa dzieciom i edukacja o gatunkach już jest nienormalna? czy to już nie zaczyna być narzucaniem woli wegetarianizmu?



#96

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To tak samo jak bym mówił o np. jakiejś dziewczyne 'Jaka ona jest słodka ' etc. a na następny dzień bym ją zjadł ...

#97

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak już mówiłem, spożywanie przedstawicieli tego samego gatunku jest niewskazane ze względu na priony. "Jak robi kurka? - kokoko" "Co się robi z kurki? -Obiadek" Czy to coś dziwnego?

P.S. Kanibalizm jest równiez prawnie i obyczajowo zakazany.



#98

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie , pokazywanie świnek dzieciom na kolorowych ślicznych obrazkach jest normalne , ale jeśli dziecko dostaje chwile po tym świnkę na talerzu jest to nienormalne , ale skoro jacyś rodzice uważają że jest to Ok , ich sprawa ;)

#99

zamul.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakis czas temu jedzac mieso myslalem o tym ze jem martwe zwierze i doszedlem dio wnisku, ze mi to nie przeszkadza, co wiecej jadam tylko rzeczy zawierajace w sobie mieso(z malymi wyjatkami) bo jestem miesorzerca i nic raczej nie zmieni mojego pogladu na te sprawy. Jedzenie miesa jest normalne, jestesmy na szczycie lancucha pokarmowego nie po to zeby jesc rosliny (oczywiscie nie mam nic do wegetarian).

#100

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dla ciebie nienormalne... Twoje zdanie w tym wypadku nie jest prawdą ogólną.

Edit, pytanie do wegetarian - Jadacie galaretki owocowe?



#101

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja bym to ujął inaczej . A mianowicie - 'jak robi kurka ... kokoko , co robimy z kurką - zabijamy i robimy z niej obiadek
'

#102

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Widzisz Bobek, to tak samo ze szklanką, jedni widzą, że jest w połowie pełna, drudzy, że jest w połowie pusta. Jednocześnie każdy z nich ma rację ;)



#103

Dita von Tees.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie jem mięsa od...hm, od zawsze ;) Mięsa nie je również moja mama. Chociaż uważam, że rzeźnie są najgorszym miejscem na Ziemi, bo bezsensownie przelewa się tam niewinna krew to nie mam nic do ludzi, którzy jedzą mięso...bo zaglądanie komuś do talerza jest moim zdaniem troche niestosowne...

#104

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jakis czas temu jedzac mieso myslalem o tym ze jem martwe zwierze i doszedlem dio wnisku, ze mi to nie przeszkadza, co wiecej jadam tylko rzeczy zawierajace w sobie mieso(z malymi wyjatkami) bo jestem miesorzerca i nic raczej nie zmieni mojego pogladu na te sprawy. Jedzenie miesa jest normalne, jestesmy na szczycie lancucha pokarmowego nie po to zeby jesc rosliny (oczywiscie nie mam nic do wegetarian).

---------------------------------

Tak samo ja nie mam nic do mięsożerców ;]

Heheh :D , może podsumujmy już ten temat ;)

A więc poznałem Wasze zdanie na ten temat , i je jak najbardziej szanuje . Czy jecie mięso czy nie jest to Wasza indywidualna sprawa ;] ale mam nadzieje że wyciągneliście wnioski z tego tematu , tak jak i ja wyciągnełem .

Myśle że temat można zamknąć , chyba że ktoś chce jeszcze coś dodać ;)

#105

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio mięso mi coraz bardziej "obrzydło" więc staram się je ograniczać


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych