Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy spożywanie mięsa uważacie za normalne ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
177 replies to this topic

#76

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie odpowiedzieliście mi dlaczego rośliny mamy traktować inaczej niż zwierzęta? Co jest wyznacznikiem takiego a nie innego traktowania? Zdolność do ruchu? Bo zwierzęta mają oczy/układ nerwowy?



#77

b0mber0.
  • Postów: 242
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest tak, że obecnie mięso jest jedzeniem nie szanowanym - przesyt swoje robi, nie raz widzę ile jedzenia się marnuje. Leży na półce w sklepie "kotlet" albo kiełbasa na haku.. a gdybyście tak mieli złapać tego przerażonego, błagalnie patrzącego na was kurczaka albo świnkę na ogół słodko chrumkającą, a w tym momencie panicznie "krzyczącą" (kto nie był przy zabijanej świni to nie zdaje sobie sprawy jakie odgłosy ona wtedy wydaje, a są to wyraźnie czytelne, przeszywające krzyki błagalne o litość.. wzruszające zresztą) zabić, oporządzić, a przy tym naoglądać się co też w niej żyło o czym sama nie wiedziała (20cm glisty - ochyda) i dopiero to zjeść jako "kotlet" to miał by inne zdanie, a przynajmniej większy szacunek do jedzenia niż obecnie.
Nie jestem wegetarianinem i gdy mój brat kiedyś próbował być to go wyśmiewałem, ale obecnie inaczej patrzę na jedzenie, a mięso ograniczam bo mój organizm sam je odrzuca - źle się czuję, ale jem przynajmniej raz w tygodniu drób lub rybę.
a co do tego że jakby nie jeść mięsa to soje na marsie itp.. a jajka kurze?? najlepiej przyswajalne białko! kury znoszą jaja również bez koguta, przez co nie mają zarodków i nikogo się nie zjada, a mleko krowy, kozy? Po co w naturze taka anomalia? niepotrzebne marnowanie energii na bezzarodkowe jaja, mleko bez "dzieciaka"?? Po to po co kwiaty wytwarzają smaczne pyłki - nektar dla pszczół jako pożywienie, a te w zamian "potrząsają" kwiatami rozpylając pyłki i przenosząc je na sobie na inne kwiaty umożliwiając zapłodnienie. My powinniśmy być tymi pszczołami - opiekować się kurą, krową.. gwarantując bezpieczeństwo od drapieżników (jak było zapewne dawniej) i w zamian otrzymywać jedzenie. Jednak człowiek zawsze myśli że może iść dalej bo mu się należy..
A tygrysa cwaniaku to ty byś nie zdążył zauważyć zanim to on by zjadł ciebie ;) więc ja bym sie w takiej sytuacji rozejrzał w koło i najadł pysznych owoców.. no chyba że spotkanie tygrysa miałoby być na marsie bez roślin.. ale to chyba inna historia lol

#78

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przyjdzie czas, że będziemy spożywanie zwierząt tak samo potępiali, jak dzisiaj potępiamy ludożerstwo, jedzenie nam podobnych.
Leonardo da Vinci

--Mam taką nadzieję ;)

#79

optyk.
  • Postów: 167
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie chcę, by dla kilku minut dobrego (nie dla wszystkich) smaku, umierało jakieś zwierzę.
Sam nie jem mięsa od paru miesięcy.

do BOBKA:Jeżeli nie jesz już mięsa, to powinieneś zmienić dietę, bo popadniesz w anemię :)

PS.A co z rybami? one mają uczucie głębokiego cierpienia?
K.Cobain nawet śpiewał o tym "ryby można jeść, bo nie mają uczuć"

#80

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie odpowiedzieliście mi dlaczego rośliny mamy traktować inaczej niż zwierzęta? Co jest wyznacznikiem takiego a nie innego traktowania? Zdolność do ruchu? Bo zwierzęta mają oczy/układ nerwowy?




Tak , choćby dlatego ;)

#81

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak samo mogę powiedzieć, że nie chcę alby dla kilku minut dobrego smaku umierała jakas roślina. Dla mnie życie rośliny i zwierzęcia są równo warte. Kto dał nam prawo by twierdzić, ze zwierzęta są ważniejsze od roślin? Bo zwierzęta zjadają rośliny? Powiedz to rosiczce...

Co do zdolności do ruchu, poczytajcie sobie o klejnotkach :)



#82

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hmm... ryby można jeśc bo nie mają uczuć? sory , niewiem co ryby czują ;]

To tylko moje skromne zdanie na temat wyższości zwierzęcia nad rośliną . Każdy ma prawo wyboru tego co je , ale jesli je mięso , to niech podchodzi do tego z szaczunkiem . Np.Mcdonalnds i to słynne zdanie ' i'm lovin it' ...

#83

b0mber0.
  • Postów: 242
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bomaw
Wedlug mnie to stawiasz czlowieka na rownym poziomie co zwierze, a to jest poprostu nonsens.

Dlaczego? Bo to my mamy broń atomową, a nie np. kurczaki? Kto ma Nuke'a ten rządzi ;)

#84

White Raven.
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest normalne! Zwierzeta same siebie zjadaja i niektore tez by nas z checia zjadly. Rownie dobrze mozemy nie jesc roslin. Ktos przeprowadzil badania i udowodnil ze kalafiory tez 'czuja'.

#85

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Naprawdę ubolewam że to nie kurczaki mają bomby atomowe...

#86

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wszystko w przyrodzie opiera się na łańcuchach pokarmowych, a jako, że człowiek jest najwyżej w łańcuchu (nie ma naturalnego wroga) zjada istoty znajdujące się niże, od roślin, poprzez ślimaki, płazy, gady, na psach kończąc (Korea). To jest naturalna kolej rzeczy.



#87

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czy słyszał ktoś o przypadku w ktorym krowa , zjadla krowe ?

taki mam pogląd na temat jedzenia mięsa ;] . A kto z Was potrafił by zabić własnymi rękami krowe , i zjeść ją ?

#88

White Raven.
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy słyszał ktoś o przypadku w ktorym krowa , zjadla krowe ?


Slyszalem o innych gatunkach uprawiajacych kanibalizm.

#89

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mniej więcej do trzeciego roku życia kochanie wszystkich zwierząt jest dla nas naturalne, niemal odruchowe. Gdy pewnego dnia na naszym talerzu ląduje kawałek mięsa, który już niczego nie udaje - nie wiemy, skąd się wziął. Nie byliśmy bowiem świadkami zabijania. Dowiadujemy się, że to kawałek cielaczka, świnki albo kurczaczka. Czy to znaczy, że to zwierzątko zostało zabite? – pytamy. W odpowiedzi słyszymy, że wprawdzie kurczaczek, cielaczek albo świnka zostały zabite ale to były inne świnki, cielaczki, kurczaczki - nie te znajome, które tak szczerze kochamy. Tak wygląda pierwsza lekcja podwójnej moralności, która potem pomaga nam wzniecać wojny i zabijać tych, których nie znamy.
Wojciech Eichelberg

Czemu nie jeść ludzi ? takie samo mięso jak inne a i tak zgnije !!
Do reinkarnacji lub wniebowzięcia nie jest potrzebne :drink:



#90

b0mber0.
  • Postów: 242
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ktos przeprowadzil badania i udowodnil ze kalafiory tez 'czuja'.

Raczej reagują na bodźce.. czują było daleko wysuniętym stwierdzeniem.

Nie odpowiedzieliście mi dlaczego rośliny mamy traktować inaczej niż zwierzęta?

Może dlatego że zjedzenie ich przez nas lub też zwierzęta jest częścią ich "cyklu". Zjedzone owoce mają w sobie nasiona (pestki) które nie strawione trafiają.. normalnie trafiałyby na ziemię w lesie lub na łące prowadząc do przeniesienia nasion na duże odległości i ekspansję rośliny - jej rozwój i ciągłość gatunku. Co do zbóż - surowe podobnie nie wszystkie byśmy strawili i byłoby to samo, warzywa.. może ludzie powinni jeść tylko owoce? Zresztą zauważcie że człowiek jako jedyny "przetwarza pożywienie" - gotuje, smaży.. nie raz na surowo coś by nam zaszkodziło a gotowane już jemy.. dlaczego? przecież to wbrew naturze! Wbrew szeroko pojętej ewolucji! Zupełnie jakbyśmy nie byli przystosowani do otaczającego nas świata..


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych