Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy spożywanie mięsa uważacie za normalne ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
177 odpowiedzi w tym temacie

#31

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Umm, widzę że dyskusja rozgorzała :D Drażliwy temat...



#32

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oczywiście że są , i szczerze mówiąc denerwują mnie takie osoby . Ale tak czy siak można też powiedzieć że człowiek narzuca swoją wole zwierzętom . Pewnie gdyby np.świnia była rozumna , człowiek by był dla niej eghm ... szatanem ;D

#33

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wg mnie to chore że człowiek zjada swoich współlokatorow na Ziemi


O rly? Chcac czy nie chca tez zjadasz mieso, czesto nawet nie swiadomie. Dla mnie jest to normalna kolej rzeczy: ROSLINA <- ZWIERZE <- CZLOWIEK

czy człowiek obdarzony rozumem nie powinien chronić zwierzęta ?


A co nie chroni? Oczywiscie, ze je chroni. Chociazby schroniska, parki narodowe itp

czy jego powołaniem nie jest ochranianie swojego środowiska ? a nie zaspokajanie swoich egoistycznych potrzeb , takich jak własnie jedzenie mięsa (..)


Egoistycznych potrzeb?

(..)takich jak własnie jedzenie mięsa .Nie liczy sie z życiem zwierząt , tylko z własnymi potrzebami .


Kto tu wkoncu jest inteligentny. Czlowiek czy zwierze?
Zeby czlowiek mogl przetrwac musi jesc mieso zwierzece.
Przypusmy ze jest taka sytuacja: jestes gdzies tam samemu, nie masz co jesc.. Nagle patrzysz, przed Toba stoi tygrys czy jakiekolwiek inne zwierze, jedyna szansa aby przetrwac. Zabijesz go, by zjesc jego mieso i przezyc? Czy moze wolisz umrzec z glodu byle tylko zwierzatko nie zginelo? A moze wolalbys zostac zjedzony przez nie?



#34

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Człowiek też zwierzę i robi to co inne zwierzęta-
śpi, oddycha, rozmnaża się i pożywia

Czyli mamy przestać to robić?

#35

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hehe :D ależ oczywiście w skrajnych sytuacjach zabił bym i zjadł , ale w takowej sytuacji nie jestem więc nie jem (co nie znaczy że próbuje Was namówić do nie jedzenia ;] )

Ja Was do niczego nie namawiam ... tylko poprostu chciałem poznać opinie na ten temat , i wyrazić swoją opinie .

#36

Ghand.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osobiście mięsa nie jem (pozdro dla wszystkich wcinaczy kotlecików sojowych ;D).

Czemu?

50% etyka, a 50% zdrowie.

/Ghand

#37

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mięso w rozsądnych ilościach jest świetnym uzupełnieniem diety. Jeśli jemy z umiarem nie będzie miało to negatywnego wpływu na zdrowie.



#38

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niech te ponad 6 miliardów ludzi przestanie jeść mięso to będziemy tą soję na Marsie chyba hodować albo na dnie oceanu.Już teraz brakuje miejsca pod uprawy

#39

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak , tutaj musze przynać Ci racje , mięso w rozsądnych ilościach jest potrzebne , ale chyba wystarczy mięso drobiowe ...

Na marsie ? a czemu by nie ;> ? myśle że w odległej przyszłości będziemy tam nie tylko hodować soje , ale także mieszkać :D

#40

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

a niby dlaczego drobiowe, a wieprzowe już nie? Bo świnia mądrzejsza? Czy inteligencja gatunku ma być wyznacznikiem jego spożywalności?



#41

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

co za różnica czy jemy czy nie, tak czy tak ludzie będą hodować, zabijać i wrzucać na wystawy sklepowe mięsko więc łoc de problem?

ja tam jem co popadnie, to kurczaka, to ser, to jajka, to warzywka ;)

#42

mario7.
  • Postów: 48
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja uważam , że najlepsza to jest inedia :) hehe

#43

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli mięso trzeba spożywac , to dobrze by było jak byśmy jedli zwierzęta o mniejszym ilorazie inteligencji z jasnych powodow - nie zdają sobie sprawy co je czeka ;) (moge się mylić )

#44

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bobek, gdyby życie człowieka polegało na chodzeniu,jedzeniu i spaniu, to faktycznie jego egzystencja nie miała by sensu. Ale się nie opiera. Natomiast taka świnia nie ma celu w życiu, niczego nie osiągnie, nie ma żadnego znaczenia.

Aleś doje... Wiesz dlaczego świnia ma większe prawo do życia niż człowiek? Bo świnia nie zabija innych świń i nie niszczy Ziemi.

Jem mięso bom zwierz.

#45

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli mięso trzeba spożywac , to dobrze by było jak byśmy jedli zwierzęta o mniejszym ilorazie inteligencji z jasnych powodow - nie zdają sobie sprawy co je czeka ;) (moge się mylić )


Co to za roznica czy ma wiekszy 'iloraz inteligencji' czy mniejszy?
Zadna.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych