Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy spożywanie mięsa uważacie za normalne ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
177 replies to this topic

#151

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zet , ma racje . Jeśli ktoś wyśmiewa go z tego powodu że jest wegetarianinem to należy dostosować się do jego poziomu .

#152

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tatik , jesteś wegetarianinem ?


Niestety nie, mam za słabą wolę ale znam kilku zazdroszczę im zdrowia ,sylwetki, kondycji i bystrości umysłu.
Mnie załatwi zapach golonki lub schabowego :wall:



#153

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bobek nie jesz mięsa bo należy zabić zwierzę, by móc się nim posilić. Pomyśl jednak w jak okropnych warunkach żyją te krowy, których mleko spożywasz pod różną postacią. Kury też jedzą odchody innych kur i swoje własne byś mógł jeść jajka.
Ale ułatwię Ci okaż wdzięczność tym zwierzętom, że dzięki nim możesz jeść serek czy jajko. Tak samo jak i jedzący mięso mogą okazać taką wdzięczność zwierzętom, które zjadają. Za ich trud życia w niewoli, dla zaspokojenia egoizmu człowieka jakim jest instynkt przetrwania.

Ps Czy wiesz, że wiele przetworów mlecznych tj. jogurty i serki homogenizowane zawierają żelatynę wieprzową?
Ze słodyczami jest tak samo i z wieloma jeszcze produktami
---------------------------------

Żelatyna w serkach ? pierwsze słysze .

Wiem w jakich warunkach żyją te zwierzęta , i jestem im wdzięczny za to co mi dają . A wielki egoizm człowieka nie zna granic , dla własnych dobr jest w stanie zrobić wszystko bez względu na wszystko , ale nigdy nie stracie wiary w człowieka dobrego , który szanuje KAŻDY żywy organizm , z tego chociażby powodu że jest żywy . Jak śpiewał Śwp.Czesław Niemen ' lecz ludzi dobrej woli , jest więcej ' ... więc szanujmy i zyjmy w zgodzie z tym co dała nam przyroda ;)

#154

liha.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zet , ma racje . Jeśli ktoś wyśmiewa go z tego powodu że jest wegetarianinem to należy dostosować się do jego poziomu .


Bobek a co zrobić jeśli to wegetarianin zachowuje sie jak burak hmmmm??????
A co do gotowania , to nie martw sie , skoro coś pichcisz to warsztat sam przyjdzie :)) ) :mrgreen:

#155

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

TATIK , znam ten ból :D , jak już ktoś wcześniej powiedział 'mięso uzależnia' . A tak nawiasem mówiąc dieta wegetariańska tuczy :D

To działa w dwie strony , jeśli wegetarianin sie zachowuje jak burak , to Ty też sie zachowuj jak burak , proste :D 'jeśli wszedłeś między wrony , krakaj tak jak one' - dobra rada ;]


A co do gotowania to raczej nie dam radyy , albo coś przesole , albo coś w ogole nie posole ... do tego trzeba mieć talent :D

#156

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Święta prawda , zajmowałem się stalą w swoim czasie , ciężka praca około 150 ton ładunku dziennie do wysłania.
Nie ma absolutnie mowy aby osoba żywiąca się tylko i wyłącznie roślinami dała radę. Nigdy w życiu bym nie chciałbym tam pracować z chudym osobnikiem , mówiącym zwłoki na mój lunch . Nie pije do nikogo.
Ale wypowiedź o pracy powyżej jest prawdziwa i na rzeczy.pozdro


Wiesz bo siedząc sobie przy kompie to można nic nie jeść. Wiele razy grałem w przeszłości w gry od rana do wieczora to w sumie nie byłem głodny :)

Znajdujemy się na internecie na forum z niską średnią wieku, więc nie dziwią mnie takie opinie. Jak ktoś nie pracował porządnie to nie wie, nie wpsominając o nadgodzinach po 12 , albo nockach :D

Dla odmiany podam przykład dorosłego kuzyna, starszego sporo ode mnie...znalazł sobie żone wegetarianke...i nic z niego nie zostało, skóra i kości. Poprostu taki chudzielec, że aż niedobrze :omfg:

#157

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bo pewnie jego zona była wegetarianką ktora nie akceptowala mleka itp . Ja akceptuje , a chudy nie jestem ;) )

#158

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Uważam, że w chwili obecnej temat wyczerpany. Nie ma sensu prowadzenie tej dyskusji dalej , chyba że ktoś napisze coś istotnego w tym temacie. Obecnie rozmowa toczy sie w kółko i nie wnosicie nic nowego do tematu.

Ps Tak serki zawierają żelatynę nie wszystkie, ale jednak, proponuję czytać skład surowców produktu.



#159

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Fakt faktem , nikt już nic nie pisze , no ale jutro może ktoś coś wniesie istotnego do tematu ;] sam mam coś jeszcze do powiedzenia .


Ps. czytam sklad wszystkiego co jem , nawet czegos na czym pisze 'wegetarianskie ' , nie ufam ludziom :]

#160

liha.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla odmiany podam przykład dorosłego kuzyna, starszego sporo ode mnie...znalazł sobie żone wegetarianke...i nic z niego nie zostało, skóra i kości. Poprostu taki chudzielec, że aż niedobrze mega_chok.gif


Dokładnie nam taką sytuację , w imię czegoś mój przyjaciel i przyjaciółka , pisałem o przypadku wcześniej , na diecie wegetariańskiej (gotuje naprawde dobrze) , ona rozwalone zdrowie , on wygląda jak szkielet i od 2 lat nie chce latem krótkich spodenek nosić. Kiedy sie spotykamy u mnie to chłopina wsuwa tyle mięsa ile może , dobrego , bo mi akurat gotowanie dobrze idzie , czasem potem choruje , .....ale sie od czasu do czasu naje.

hehehehe teraz przeczytałem
nie choruje po moim gotowaniu , tylko dlatego , że je bardzo mało mięsa na cotydzień.dosłownie

#161

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy spożywanie mięsa uważacie za normalne ?
Odp: Jak najbardziej, ludzie jedli, jedza i beda jesc mieso, a to jak sie traktuje zwierzeta to wg. mnie calkiem osobny temat...

#162

b0mber0.
  • Postów: 242
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znajdujemy się na internecie na forum z niską średnią wieku, więc nie dziwią mnie takie opinie. Jak ktoś nie pracował porządnie to nie wie, nie wpsominając o nadgodzinach po 12 , albo nockach grin.gif

BZDURA!! Jak wspominałem jem mało mięsa, bo źle się potem czuję fizycznie i na umyśle ociężały.. a ciężko pracowałem na budowie i do tego ćwiczę i nie jestem chudzielcem a siły mi nie brak - nie jeden typowy mięsożerca może mi zazdrościć!
główny błąd to soja.. podstawa to orkisz, ryż brązowy i kasze a nie soja! zresztą ja po soi "umieram".
To oczywiste że w wielu produktach są półprodukty pochodzenia zwierzęcego.. wszyscy umiemy czytać ;)
a co do gotowania to niech żal ogarnie tego co nie spróbował mojego gulaszu :] mięsnego lub nie
Ja do tematu już nic więcej nie wniosę więc podsumuję:
Niech każdy je to na co ma ochotę i po czym się dobrze czuje, ale niech nie wmawia nikomu, że mięso trzeba lub nie wolno.. Jednak co byśmy nie jedli to szanujmy jedzenie, za to że "oddaje" nam swoją energię i dlatego, że kiedyś może nam go braknąć. a zwierzątka traktujcie dobrze, bo jak nie to będziecie mieli ze mną do czynienia ;)

#163

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ludzie jedli, jedza i beda jesc mieso, a to jak sie traktuje zwierzeta to wg. mnie calkiem osobny temat...


Rozbierz się do naga wpadnij do lasu i złap sobie jakieś mięso na kolację. :rotfl:



#164

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tatik, Ty to chyba sam byles w tym lesie i jakis grzybow sie najadales...

#165

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ludzie jedli, jedza i beda jesc mieso, a to jak sie traktuje zwierzeta to wg. mnie calkiem osobny temat...

------------------------------

Ludzie zabijali się od zawsze , idz na wojne i zabijaj :D


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych