Skocz do zawartości


Zdjęcie

Alien face


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
273 odpowiedzi w tym temacie

#271

Andy-1970.
  • Postów: 345
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Odnośnie wyglądu obcych to utarł się jakiś przekaz za pośrednictwem mediów takiego a nie innego wyglądu.

Bardziej zastanawia mnie nasz rodzima historia spotkania III stopnia przez rolnika w lubelskim. Faktem jest że były to lata 70. Czy wtedy nasza telewizja emitowała już jakieś programu o UFO? Może jakieś stare filmy amerykańskie? Te które widziałem z lat 50 obcych przedstawiają raczej odmiennie. Czy mogły w gazetach pojawić się jakieś publikacje? Mógł przeczytać jakieś komiksy? Emilcin to wiocha nawet teraz, a latach 70? 

Pomijając fakt autentyczności to jego opis jest zdumiewająco podobny do tego co znamy obecnie.

 

Takie małe drobiazgi a jak dają do myślenia.

 

("...Oglądałeś film? Cały? -Tak. I co? -A co ma być? -Trwa osiem godzin..." - Contact)


  • 0

#272

Profesor Proton.
  • Postów: 140
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czy wtedy nasza telewizja emitowała już jakieś programu o UFO? Może jakieś stare filmy amerykańskie?

Zdarzenie w Emilcinie to rok 1978. Miałem wtedy osiem lat i pamiętam, że w telewizji leciał serial Kosmos 1999.
Było też już po premierze pierwszej części... ups, co ja gadam, co ja gadam - czwartej części(!) Gwiezdne Wojny w polskich kinach, oraz Bliskie spotkania 3 stopnia.
W tym ostatnim wymienionym ,,ufoki" najbardziej przypominały ,,kumpli" Wolskiego.
Poza tym nawet w gazecie były reklamy - jak sobie poczytał nawet u sąsiada kolorowe pismo ,,Razem" ,,Panorama" - tam były artykuły o wymienionych filmach z fotosami.
Jeżeli chodzi o programy o UFO to nie przypominam sobie z tamtych lat - nasza telewizja koncentrowała się na bardziej realnych, przyziemnych sprawach - inne czasy - więcej stawiano na programy popularno naukowe typu Sonda.
Jednak do mnie wtedy przemawiała wizja obcych, że wyglądają tak jak my - ludzie (Kosmos 1999), lub bardziej cudacznie (typu stworki z Gwiezdnych Wojen). Czyli inaczej, niż widział ich rolnik z Emilcina.

Użytkownik Profesor Proton edytował ten post 13.10.2015 - 16:08

  • 0

#273

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obcy opisani przez Wolskiego wyglądali dość stereotypowo. Notabene to chyba jedyny przypadek gdy kosmici mieli mieć zieloną skórę, zwykle przypisywało się im szarą. Dużo w tej kwestii namieszał Blania który w ramach zasadzki na oszustów kazał "prawdomównemu" Wolskiemu powtarzać w relacji dodatkowe szczegóły, jak garb czy płetwy między palcami aby potem móc odsiać fałszywe doniesienia i aż do śmierci nie ujawnił co takiego jeszcze wmówił Wolskiemu.


  • 0



#274

Andy-1970.
  • Postów: 345
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Profesor Proton

Jesteś pewien tych premier? W 78 miałem 8 lat. Wiem że szał na SW był w u nas kilka lat później. Władze PRL dbały by za szybko amerykańska propaganda do nas nie trafiała. Nawet jeśli, myślisz że ten człowiek poszedł sobie do jakiegoś kina i obejrzał bliskie spotkania? W serialu Kosmos 1999 obcy przeważnie wyglądali jak my, co najwyżej pomalowani. 

Do tego jeszcze gazety. Jak byłem smarkiem to coś takiego jak Świat Młodych na końcu zawsze miał komiks. Może w jakimś numerze gazety zobaczył podobiznę...

 

Troszkę zbaczając z tematu. Wiele lat temu nad USA przeleciał gigantyczny statek, widziany przez tysiące ludzi. Było o tym kilka programów na Discovery, History, a nawet nasza TV coś tam skleciła. Wiele lat później ekipa badaczy ponownie przesłuchała świadków tego zdarzenia.

Kiedyś na YT przeglądając nasze doskonałe ;) dzieło "Nie do wiary" trafiłem na program dotyczący obserwacji UFO. Jakiś człowiek kamerą video nakręcił obiekt pasujący do opisu czegoś co poruszało się nad USA. Najciekawsze jest w tym to, że nagrania dokonano niecały miesiąc później od obserwacji w USA.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych