Skocz do zawartości


Zdjęcie

Alien face


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
273 odpowiedzi w tym temacie

#256

hummin.
  • Postów: 220
  • Tematów: 11
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zastanówcie się nad jedną rzeczą, gdyby kosmici chcieli do nas przemówić to uczyniliby to tak by wszyscy w to uwierzyli czy żebyśmy nad tym gdybali? Oni się nam prędko nie ujawnią, bo jeśli wyprzedzają nas choć o 10 tyś lat, nie mówiąc o milionach, to jesteśmy dla nich niżej niż dla nas zwierzęta.


  • 0

#257

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdzieś kiedyś czytałam cytat "Jedynym dowodem na istnienie obcych jest fakt, że się z nami nie kontaktują" i z jednej strony to mogłaby być całkowita prawda. Jest cała masa różnych dowodów na ich istnienie, ale nie ma takich które wskazywały by na chęć komunikacji z nami czy jakiś bliższy kontakt. Skoro są w stanie dolecieć, tudzież teleportować się do nas to wyprzedzają nas technologicznie o tysiące lat. Obserwują nas i na 100% łapią się za głowy, gdy widza jak my traktujemy się wzajemnie. Rasa ludzka jest samodestrukcyjna. Gdyby nie prawo i moralność, już wielu ludzi nie chodziłoby po tej planecie. Nie umiemy żyć w zgodzie i jedności. Między nami jest zbyt wiele przepaści na tle religijnym, rasistowskim czy po prostu międzyludzkim. Dopóki nasza rasa nie nauczy się żyć w zgodzie sama ze sobą, to jedyną inną rasą jaką będzie nam dane poznać, będzie taka która po prostu nas zgładzi. Ale zanim do tego dojdzie... Sami wyginiemy, sami się zgładzimy.


  • 0



#258

Citrus limon.
  • Postów: 26
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po przeczytaniu tej zakodowanej wiadomości odnoszę wrażenie, że tylko człowiek mógł to "sformułować". Na kwejku i tym podobnych jest mnóstwo takiego bełkotu :)


  • 0

#259

Andy-1970.
  • Postów: 345
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pamiętacie może film "Kula" (Sphere). Na dnie oceanu leży ogromny samolot z przyszłości. Wewnątrz znajduje się dziwna kula. Udaje się im nawiązać kontakt przez komputer z czymś jednak podczas pierwszego złamania kodu zostają zamienione litery, przekaz jest czytelny, lecz okazuje się że odczytujemy nie te słowa gdyż należy użyć innych podstawień. 

 

Wracając do tematu wątku czyli odkodowanej wiadomości. Nigdy nie będziemy mieć pewności czy poprawnie odczytaliśmy treść. A całość mogła przygotować jakaś grupa pseudo-oświeconych wyznawców jakiejś sekty. 

 

Lubię temat kręgów w zbożu jednak od dawna wiadomo że ich autorami są ludzie mniej lub bardziej dowcipni. 

By nie zakładać nowego tematu co powiecie na to:

e7049c914bdf1873m.jpg

Zdjęcie zrobione na szlaku z Ustki w kierunku wschodnim. Jeśli fotosik nie namiesza w oryginale powinien być pełen exif z namiarem GPS.


  • 0

#260

Slimok.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Już widze jak na wszystkich falach nagle slychać dziwny głos, który mówi:

 

"Witaamy! Jesteśmy z innej planety... iitp itd."

 

I z kolei po tym widze masy ludzi popełniające samobójstwo, kradzieże w sklepach - ogólnie anarchia......

 

 

Dlatego "malują kółeczka w polu"/

Po prostu kontakt zaczynają od tych którzy są przychylnie do nich nastawieni, od tych którzy są "bardziej kumaci" w sprawach "międzyplanetarnych/miedzygalaktycznych"


  • 0

#261

Bombiarz.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Interesujące są te myślniki. Czy ktoś je policzył? Może są to liczby, a liczby w kodzie ASCII oznaczają litery! Czyżby przekaz ukryty w przekazie?


  • 0

#262

trixypixx.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Każdy ma wiele powodów żeby twierdzić, że zrobili to ludzie, jak i każdy ma powody aby twierdzić że to kosmici. 

Tak naprawdę to nigdy się nie dowiemy. Co do języka, wybrali kod binarny bo ładnie wpasował się w koło i wygląda estetycznie  :szczerb:


  • 0

#263

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Lubię temat kręgów w zbożu jednak od dawna wiadomo że ich autorami są ludzie mniej lub bardziej dowcipni. 

 

 

Skąd wiadomo? Tylko błagam Cię, nie mów mi, że się ktoś "przyznał", z niby tej strony cropcircles czy coś takiego. Już nie raz mowilem, oni się przyznawali prawie do wszystkiego, żeby sobie robić ruch na stronce, sprzedawać koszulki innymi słowy robić kase.

 

Nikt nigdy nie nagrał jak się robi a więc nie ma dowodów, że to ludzie. Mam na myśli oczywiście zaawansowane kręgi a nie to co próbowali robić jakieś załosne kółka po 4 metry w dodatku krzywe.


  • 1

#264

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

vaqowsky, co ty powiesz...

 

 

Więc takie tłumaczenie ,,to mogli namalować, a tamtego już nie, bo za trudne" to kiepski argument. Kółko można namalować, więc można też kwadrat z kółkami, trójkąt z kwadratami itd. maluje się najpierw projekt na kartce a potem robi się go w praktyce.


  • 0



#265

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Słyszałem już o tej grupie wcześniej, ale nigdy miałem okazji obejrzeć żadnego materiału na ten temat. Dzięki wszystko! :)

 

 

Już widze jak na wszystkich falach nagle slychać dziwny głos, który mówi:

 

"Witaamy! Jesteśmy z innej planety... iitp itd."

 

I z kolei po tym widze masy ludzi popełniające samobójstwo, kradzieże w sklepach - ogólnie anarchia......

 

 

Dlatego "malują kółeczka w polu"/

Po prostu kontakt zaczynają od tych którzy są przychylnie do nich nastawieni, od tych którzy są "bardziej kumaci" w sprawach "międzyplanetarnych/miedzygalaktycznych"

 

 

No proszę Cię... Kontaktowałeś się z nimi? napisz mi jak najszybciej w pw o nich! Jestem ciekaw co mówili?, gdzie i czym przylecieli? czy jak będę im przychylny to też mnie odwiedzą? Noi chyba tyle... ale jakby co to dam znać co chce jeszcze wiedzieć! Dobranoc.


Użytkownik Khan edytował ten post 01.05.2014 - 01:53

  • 0

#266

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

 

Ja widzę trzy problemy z tą wiadomością:

1. Dlaczego rysunek w prostokącie, a wiadomość na spiralce w kółku?

2. Dlaczego ASCII?

3. Dlaczego po angielsku?

 

Zacznijmy od końca: najpopularniejszym jezykiem na świecie jest mandaryński, potem hiszpański, a dopiero potem angielski. Tutaj wybrano angielski bo dla autorów to jedyny znany język. Ergo, stworzyli to ludzie.

ASCII nie jest dobrym sposobem kodowania takiej wiadomości od obcych z tej prostej przyczyny, iż nie robi to logicznego sensu. Litery mieszczą się w zakresie 65-90 i 97-122 dziesiętnie. Jest to zupełnie nierozsądne. Prędzej będą przypisywać kolejne liczby kolejnym literom alfabetu, niż sięgać po ASCII. Albo użyją alfabetu Morse'a, który to jest wciąż w użyciu, szczególnie na falach eteru. Użycie ASCII przyszłoby do głowy tylko człowiekowi chcącemu utrudnić odczytywanie wiadomości i uczynienie jej bardziej tajemniczą. I to człowiekowi, który posiada jakąś wiedzę informatyczną...

Forma wiadomości też jest nie teges, jak możnaby się spodziewiać. Kod binarny ładniej zapisać w formie tablicy po 8, 16, 32, etc. bitów niż w spiralkę. Zwłaszcza że obcy nie mieliby z tym problemów. W tej samej przestrzeni ponadto zmieściłoby się jakieś dwa razy więcej informacji. A że to naśladuje zapis CD/DVD/płyt winylowych, to ja mam pytanie: czy kosmici kupują muzykę na amazonie czy co? Ergo, taką formę wiadomości wymyślił człowiek z wiedzą informatyczną z zakresu nośników danych i kodowania informacji...

 

IMHO do zakodowania takiej wiadomości (w stylu dość biblijnym) wystarczyłby kod Baudota...


  • -1



#267

Hindenburg.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdby tekst po rozkmince był po starosumeryjsku, to rzucało by na kolana. Napisane jednak w języku Szekspira, troszkę tronca myszką. Natomiast sam piktogram jest niesamowity. Widywałem w Anglii piktogramy. Na początku nawet te małe i niskomplikowane robią ogromne wrażenie. Z czsem jednak wydaje się że nic już człowieka nie zaskoczy, a tu nagle takie coś. Arcydzieło.
  • 0

#268

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To, że ludzie pomyśleli, że to zaszyfrowany kod i odczytali po swojemu to nie znaczy, że autor piktograma(zakładamy, że ufoludek) miał to na myśli. Więc pisanie, że to fałszywka, bo ufoludek by nie zakodował w binarnym czy po angielsku jest na wyrost, bo nikt nie ma pewności, że tam w ogóle coś zakodowano. To ludzie sobie tak to zdefiniowali.


  • 0



#269

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

AVE...

 

Ja widzę trzy problemy z tą wiadomością:

1. Dlaczego rysunek w prostokącie, a wiadomość na spiralce w kółku?

2. Dlaczego ASCII?

3. Dlaczego po angielsku?

 

1. Bo nie w kółku w kwadracie,, 

2. Bo nie w MORSie

3. Bo nie po niemiecku

 

No za przeproszeniem Urgon te pytania są idioityczne..

-----------------------------------------------------------------

Jakby było odwrotnie to byś zadał odwrotne pytania..

 

jakby było po angielsku to byś się zapytał "a czemu nie po niemiecku?"

jakby było w MORSie to byś zadał pytanie "a czemu nie w ASCII?"


  • 2

#270

Victor.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zauważyłem że tutaj wszyscy dywagują nad prawdziwością piktogramu z twarzą kosmity i wyrażają wątpliwość że takie jest ogólne wyobrażenie wszystkich ludzi jak ONI wyglądają. Dziwię się, bo przecież skądś takie wyobrażenie musiało się chyba wziąć. A wzięło się najczęściej z wielu przekazów i widzeń świadków, którzy (przynajmniej tak twierdzą) mieli sposobność spotkania się z kosmitami, więc niby czemu wyobrażenie co do ICH wyglądu miałoby być inne?

Piszę tutaj jednak z jeszcze innego powodu. Mianowicie właściwie wszyscy analizują tylko właśnie ten powyższy piktogram a zapominają o tym który był wygnieciony na sąsiednim polu zboża.

http://3.bp.blogspot...p circle 23.png

 

Wygnieciony w odpowiedzi na ten wysłany przez Franka Drake'a w 1974.


Na samym dole ICH tabliczki widać schematyczny rysunek urządzenia dzięki któremu przesłali tą informację a parę dni później na innym polu pojawiło się to:

http://www.bibliotec...bolton06_02.jpg

 

 

No chyba że ja to wszystko mylę z poniższym piktogramem:

http://1.bp.blogspot...1600/blog 4.png

 

i powyżej pokazanym urządzeniem.


  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych