Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * - 2 głosy

Sitchin Z.: Zaginiona Księga Enki


  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zecharia Sitchin, "Zaginiona Księga Enki. Wspomnienia i proroctwa pozaziemskiego boga."

Dołączona grafika

Księga Enki, odtworzona piórem znakomitego amerykańskiego numerologa i znawcy starożytnego Bliskiego Wschodu, jest niezwykle prawdopodobną rekonstrukcją spuścizny duchowej Enki, istoty przybyłej na Ziemię z Nibiru, dwunastej planety Układu Słonecznego

Księga opisuje to, co stało się na Nibiru przed kolonizacją Ziemi, całą historię przebywania Anunnaki na Ziemi, stworzenie człowieka, potop, wojny... Wszystko to, co miało za panowania Enki i Enlila. Co więcej ujawnia część zamiarów 'bogów' i ich zachowania :)
Polecam.
  • 0



#2

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przeczytalem i powiem wam, ze calkiem milo sie czyta ta ksiazke. Sa momenty kiedy opisuje ona podobne zdarzenia jak w bibli, nie wspominajac o potopie, Kainu i Ablu, stworzeniu czlowieka. Czy tez wydarzenia historyczne jak powstanie Sumeru, Babilonu, czy pojawienie sie Re w Egipcie. Znajdziecie tez historie Niburu, , a nawet to skad sie wziela tajemnicza twarz na Marsie. Ciezko mi ja zaklasyfikowac do konkretnego gatunku, najbardziej przypomina mi hmm reportaz z histori ziemi;) Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, nigdzie w ksiazce nie jest napisane, ani gdzie kolwiek indziej skad autor wzial ta historie. Jednak jest to bardzo wciagajaca ksiazka, ktora rzucila nowe swiatlo na to jak spostrzega historie ziemi. Polecam wszystkim, pozycja warta przeczytania, zreszta to widac z recenzji ludzi na innych portalach. Jesli szukasz odpowiedz na pytania, skad jestesmy, dlaczego wyewoluowal czlowiek, co tu robimy to ksiazka napewno da Ci na nie odpowiedz.
  • 0

#3

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciezko mi ja zaklasyfikowac do konkretnego gatunku, najbardziej przypomina mi hmm reportaz z histori ziemi;)

A mnie fantasy s-f.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, nigdzie w ksiazce nie jest napisane, ani gdzie kolwiek indziej skad autor wzial ta historie.

Jak to skąd? Ze swojej wyobraźni.
  • 0



#4

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Byc moze tak, byc moze nie, jesli ktos jest zainteresowany znalazlem przyjemnego e-booka. Jesli ktos lubi czytac z monitora to polecam :)
  • 0

#5

paweljanek.
  • Postów: 33
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

crc jesteś wielki tego szukałem.
  • 0

#6

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzięki, spędzę nad tym tekstem trochę czasu.
  • 0



#7

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mam drukowane wydanie tej książki, do dzisiaj żałuję tego zakupu. Ani fabuła nie wciąga, ani jakaś super-technologia też nie jest opisana, bohaterowie płascy jak deska, takie nijakie retro science fiction, które napisano na kanwie mitów i baśni.

Jesli szukasz odpowiedz na pytania, skad jestesmy, dlaczego wyewoluowal czlowiek, co tu robimy to ksiazka napewno da Ci na nie odpowiedz.

Szczerze wątpię. Proponuję zapoznać się z konkretnymi publikacjami naukowymi, bądź, jak ktoś nie lubi takich dzieł, zawsze jest literatura popularnonaukowa. Za to w "Zaginionej księdze Enki" znajdziecie dosyć sporo kazirodczych związków, a także międzygatunkowych. Wszystko w tej książce kręci się w okół jednego ;)
  • 0



#8 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Świetna lektura, przełożona z sumeryjskich tabliczek (datowanych na 6 tysiące lat) przez wielkiego człowieka.
Po przeczytaniu tej książki wielu ludziom otwierają się oczy i zaczynają dostrzegać rozmiar manipulacji jakiej jesteśmy poddani od czasów napisania Biblii.
Sitchin rozwiewa nasze wątpliwości co do używania liczby mnogiej w opisach boga w Biblii - tak, to byli "bogowie", tak samo jak my bylibyśmy bogami lądując parę wieków temu helikopterami i robiąc doświadczenia genetyczne na ludziach.
Trzeba pamiętać że autor jest tylko tłumaczem - tabliczki bowiem zostały podyktowane skrybie przez Enkiego, inżyniera genetycznego który nadał nam dzisiejszy kształt i nie raz użerał się z posostałymi członkami rodziny w kwestii podejścia do gatunku ludzkiego.
Książka opisuje nam tą część historii Ziemii która nie jest zapisana w naszych podręcznikach do historii - skłania do poważnej refleksji dlaczego tak jest?
Oczywiście nie należy z niej robić drugiej Biblii, świadomie bądź nie Sitchin napewno popełnił niejeden błąd - nie wspomina np nigdzie że Annunaki byli bardziej gadziej niż ludzkiej natury, ale to już inna historia...
Każdemu kto interesuje się tematem - polecam z całego serca film przeznaczenie DNA - po jego obejrzeniu można mieć bardziej jasny obraz sytuacji w jakiej się obecnie znajdujemy jako ludzkość.
Pozdrawiam
  • 0

#9

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hmm poszperalem troche na googlu i faktycznie czesc tabliczek przetrwala w gorszym lub lepszym stanie, ale nie wszystkie. Dla niedowiarkow dowod, fragmenty Potopu zapisane na glinianych tabliczkach, opis indentyczny jak w ksiazce. Ksiazka do mnie przemawia, pokazuje inne spojrzenie na niektore sprawy. Fakytcznie nic o gadziej naturze autor nie wspomina. Juz wlaczam film:)
  • 0

#10

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czemu z Bogów robić od razu kosmitów ? : )
  • 0

#11

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla niedowiarkow dowod, fragmenty Potopu zapisane na glinianych tabliczkach, opis indentyczny jak w ksiazce. Ksiazka do mnie przemawia, pokazuje inne spojrzenie na niektore sprawy.

Identyczny ? Ja bym powiedział że podobny. I że nie ma w tym nic odkrywczego mity mezopotamskie przetrwały w różnych wersjach do dnia dzisiejszego i od dawna było wiadomo, że opis biblijny nie jest jedynym. Noe przewijał się na przykład w eposie o Gilgameszu i nikt nie angażował w to kosmitów.
  • 0

#12

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ja mam takie pytanie, przeciez w tej ksiazce mowia, ze ci nibiranie mieli problemy z pokonaniem wykutego pierscienia swoimi pojazdami, a to znaczy ze nie bylo innego sposobu na dostanie sie do wewnetrznych planet, wiec ta Nibiru nie powinna znalezc sie blisko Ziemi, tylko gdzies na okolo odleglosci Jowisza.

Jezeli sie myle lub czegos nie doczytalem to wskazcie moj blad.
  • 0

#13

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie doczytales, przebyli bronia atmowa(zniszczenia czy jakos tak), pozniej woda, jesli dobrze wyczytalem(jesli dobrze rozumiem strzelali zamaraznieta woda w asteroidy). Ale zwroc uwage, ze nie mogli przebyc statkami, planeta ma atmosfere pewnie asteroidy by jej krzywdy nie zrobily.
  • 0

#14

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zgadza sie crc.

Ale zwroc uwage, ze nie mogli przebyc statkami, planeta ma atmosfere pewnie asteroidy by jej krzywdy nie zrobily.

A te latajace rydwany to chyba statki?
  • 0

#15

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak to statki ;) Co wazniejsze slowka i postacie znajduja sie w slowniku na stronach 265-277
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych