Skocz do zawartości


Zdjęcie

Okrutny sen...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

Recluse.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!
Od kilku tygodni, w każdą noc śni mi sięten sam sen - śni mi się, że idę przez łąkę patrząc pod nogi, nagle łąka przemienia się w popenkaną jałową ziemię, patrzę przed siebię i widzę pełno ludzi i postacie "cienie", które biją wszystkich ludzi różnymi przedmiotami, jest dużo krwi, ludziom odpadajączęści ciała w skutek uderzeń. Nagle "cień" podchodzi do mnie i uderza - czuje ból i sen się kończy.
Dodam, że nie oglądam horrorów, thrillerów, filmów sensacyjnych, ani innych rzeczy tego typu.
Zwracam się więc do Was z prośbą o pomoc i jakąś teorię, czego może dotyczyć ten sen.
Z góry wszystkim dziękuję.

@EDIT:
Zdecydowałem się na zilustrowanie mniejwięcej tego, co widzę.
Chodziło mi przede wszystkim o "cienie" i wygląd otoczenia (to czerwone to krew).

Dołączona grafika
Ilustrację nazwałem Our Day, ponieważ ilość osób umierających w śnie jest ogromna i mając na myśli "nasz(our)" miałem na myśli postacie ze snu oraz siebie.
Rzeczywistej ilości postaci i wyglądu ciał ludzkich nie potrafiłem przedstawić.

#2

2007.
  • Postów: 256
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli codziennie i o takiej tematyce to nieciekawie.
A. Mickiewicz w "Dziadach" użył sformułowania: "Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy...".
Co to jest? Jakaś walka, inwazja, przenikanie się wymiarów jak np. w Col de Vence. Coś jak zombie.
Nie podoba mi się to ani trochę :(

#3

Biggi.
  • Postów: 117
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Naprawde interesujący i zarazem intrygujący sen :/

#4

Recluse.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie i te postacie są dość luźno rozproszone na właściwie cały horyzont - wokół tylko jałowa ziemia, martwe drzewa, ciała, a te postacie to nie wiem co to jest, są tak ciemne że nie widzę nigdy dokładnie zarysu ich postury - dlatego nazwałem "ich" cieniami.
Zupełnie nie wiem do czego to porównać. Jestem dość wrażliwym człowiekiem i to co widze w snach jest nie do opisania - tyle okrucieństwa widzę naraz, że ciężko mi to pojąć. Zawsze po tym jak się obudzę ( zwykle koło 3 - 4 w nocy) płaczę, bo taki mam odruch na to co widziałem.
Miałem już napisać na forum jakiś czas wcześniej, ale myślałem że minie - nie minęło. Gdy myślę o tym śnie zawsze zaczynam się bać, płakać, przechodzą mnie ciarki. Już nie mogę tego wytrzymać psychicznie.

#5

black_angel*.
  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

niewiem czemu ale jak to przeczytałam to pierwsze skojarzenie do tego snu, czego on by mógł sie tyczyc to było ,że moze dreczy Cie jakas choroba... niewiem ale po przeczytaniu od razu nasuneła mi sie taka mysl

#6

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

o ja..współczuję stary..

na pocieszenie powiem Ci, że mój kumpel miał przez pewien okres co noc ten sam sen, że jakieś haki, na których wiszą ludzie są w jego pokoju, coś takiego...ogólnie że jego pokój wyglądał jak rzeźnia, tylko zamiast normalnych 'klientów' byli ludzie i też miał nieprzespane noce, zombiactwo i w ogóle był nie do życia. samo mu przeszło po jakimś czasie..

#7

Recluse.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oby przeszło... ja sie już boję zasypiać.

A co do choroby... mogę mieć raka trzustki... ostatnio miałem z nią dość poważne problemy, a u mnie w rodzinie od kiedy babcia pamięta ktoś umierał na raka trzustki w każdym pokoleniu.
Pójdę do lekarza tak żeby rodzice nie wiedzieli i poproszę o zrobienie badań, czy nie jestem chory.
Jak będę miał wyniki to was poinformuję.

#8

Indigo.
  • Postów: 89
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

uważasz że jesteś następcą???...raczej nie , i z pewnością ci tego nie życzę ... i ty mówisz że masz "okrutny sen" ... fajnie ... to jeszcze nie byłeś w mojej głowie , zapewniam cię że jakbyś raz zobaczył co ja muszę znosić to nigdy byś już nie chciał tam zajrzeć ... i bez żartów proszę bo bynajmniej nie mam na nie najmniejszej ochoty :/ ...

#9

Recluse.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A widziałeś kiedyś realistycznie wyglądające (jak na jawie) pole zwłok, kałuży krwi, oczu szwędających się po ziemi zdala od właściciela, tuziny pourywanych rąk, nóg, głów i wypatroszonych ludzkich ciał? (no i do tego gdzie nie spojrzysz "cienie" zabijają kogoś, a wtedy krwi jest naprawdę dużo.

Jeszcze jedno mi się przypomniało: odgłosy - krzyk tysięcy ludzi wołających o pomoc i błagających o życie połączony z niezrozumianymi słowami wypowiadanymi ochrypłym głosem przez "cienie".

Naprawdę, chyba lepiej tego opisać nie potrafię.

#10

optyk.
  • Postów: 167
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może martwisz się tą chorobą, lub czymś innym. Zasypiając czujesz się źle, jesteś wystraszony i dla tego masz takie a nie inne sny.

#11

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dodam, że nie oglądam horrorów, thrillerów, filmów sensacyjnych, ani innych rzeczy tego typu.
Zwracam się więc do Was z prośbą o pomoc i jakąś teorię, czego może dotyczyć ten sen.
Z góry wszystkim dziękuję.

Ale czytasz to forum ;)
Czego ten sen tyczy Ci nie powiem, na to musisz sobie odpowiedzieć sam. Skoro jednak ten sen działa na twoją wrażliwą duszę to mogę poradzić jedno. Następnym razem, gdy ten sen się zacznie nie patrz na to ze strachem i rozżaleniem, tylko postaraj sie to wszystko i wszystkich ogarnąć miłością. Kiedy cień stanie przed Tobą by cię zabić postaraj się nie lękać tylko obdarz napastnika miłością. O tą miłość poproś swojego opiekuna, gdyż nie gromadzi się ona w nas a tylko poprzez nas przepływa :)
Wiem ze niby nie mamy wpływu na to co nam się śni, ale warto próbować. Pomyśl o tej miłości już teraz i przed snem, już teraz zacznij myśleć o tym, że nie wzbudza on w Tobie strachu. Może postanów sobie że chcesz przeciwstawić się tym okrucieństwom, walcząc z nimi poprzez miłość. :)

Ps No i więcej optymizmu.



#12

set.
  • Postów: 121
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

JA WSZYSTKO WIEM

jałowa czerwona ziemia to skutki wojen jakie tworzą cienie, potem biją ludzi chcą żeby umierali, a te ostre narzędzia to ich bronie, bronie ludzi cieni- sekretnego tajnego rządu... Ale świat się zmieni, te rzeczy bedąsie dzialy w 2011... koniec i nowa era w 2012...

#13

2007.
  • Postów: 256
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

> set. Przyznaję, że Twoja interpretacja jest całkiem do rzeczy o i może nawet jest... trafna (chociaż po części). Jako, że sny potrafią prostą sprawę tak zakręcić to trudno jest dojść o co naprawdę chodziło, wiem to choćby po sobie jak trudna to sztuka; czasem trafiam bezbłędnie a w innych przypadkach nie mam pojęcia o co może chodzić - podobno wtedy zdarza się, że ważne senne przesłanie powtarza się żeby w końcu zrozumieć ale pod inną już postacią.

#14

set.
  • Postów: 121
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dzięki 2007... niektóre sny da się rozwiązać a niektóre nie...

#15

Recluse.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Asieńce dziękuję za podpowiedź, wypróbuję - może za każdym razem to jest LD? Będę próbował w każdym bądź razie.

2007 & set - wątpię, aby sen był jakiś proroczy(?). Zresztą poczekamy - zobaczymy.

Jutro napiszę czy rada Asieńki pomaga.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych