Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wilkołak w okolicach Wąbrzeźna?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1

lukasz9.
  • Postów: 305
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Człowiek zamieniający się podczas pełni księżyca w krwiożercze zwierzę. Czyhający tuż za rogiem potwór o głowie dzika lub świni.W jakiejkolwiek postaci ci się ukaże, możesz być pewny, że padłeś ofiarą przerażającej plotki.

Niesłychana historia krąży po gminie Wąbrzeźnia, nie omijając nawet stróżów prawa.

- Otrzymujemy alarmujące telefony od mieszkańców. Wszystkich uspokajamy. Nie znaleźliśmy żadnych śladów. Nie mamy żadnych namacalnych dowodów na istnienie wilkołaka - mówi Marek Janowski, rzecznik wąbrzeskiej policji.

Jak wygląda potwór?

Dobrze poinformowani twierdzą, że stworzenie jest podobne do psa albo do dzika. Ma nogi sarny i łeb świni lub odwrotnie. Ponoć zagryza zwierzęta i wyrywa im serca. Ukrywa się w lasach.

Nie wiadomo, dlaczego upodobał sobie pola kukurydzy pod Nielubiem, gdzie często bywa widziany. Jedyne wytłumaczenie zamiłowania wilkołaka do kukurydzy znalazłam na blogu Wąbrzeźna.

- Pola pod Nielubiem należą do człowieka, który wykupił były nielubski PGR. Ma on kukurydzę na tych polach. Ma on również gorzelnię w byłym PGR. Ostatnio zanotowano dużą kradzież kukurydzy. - pisze w swym poście „sekwi”.

Podążając tropem wilkołaka, trafiliśmy do lasu, gdzie odbyliśmy rozmowę z leśniczym, który z racji swojego fachu powinien najlepiej znać mroczne leśne zakamarki i tajemnice.

Czy to pies, czy to bies?

- Ludzie przychodzą i pytają o wilkołaka. Jednak ani ja, ani inni leśniczy i myśliwi niczego wyjątkowego, oprócz dużej ilości grzybów, nie zauważyliśmy. Strażnicy leśni również. Nie znaleźliśmy żadnych zagryzionych zwierząt. Nie zaobserwowaliśmy zmian w zachowaniu zwierzyny leśnej. Jedynym racjonalnym wytłumaczeniem, które przychodzi mi do głowy, jest pojawienie się wilka. Mógł on przywędrować do nas z Dobrzejewic pod Toruniem, gdzie zwierzęta te żyją. Jednak nie możemy z całą pewnością potwierdzić, że rzeczywiście do nas zawitał - mówi Wiesław Siciński, leśniczy z Czystochlebia.

Po zmroku ulice Wąbrzeźna pustoszeją. Nie jesteśmy jednak pewni, czy jest to efekt pojawienia się w okolicy dziwnego stworzenia. Plotka zatacza coraz szersze kręgi. Poziom adrenaliny gwałtownie wzrasta.

- W Chełmży już też podobno był. Wczoraj o tym słyszałam, że gdzieś na polu zeżarł dwie krowy. Nie wiem, czy wierzyć, czy nie, bo chyba wilkołaki to tylko w bajkach są. No nie? - zastanawia się anonimowy autor na blogu o Wąbrzeźnie.

Niestety, nie udało nam się dotrzeć do naocznego świadka, który widział strasznego potwora. Mimo to należy być czujnym. Najbliższa pełnia księżyca czeka nas już 26 września. Ręce zacierają sprzedawcy w warzywniakach, bo każdy rozsądny człowiek na tę noc na pewno zaopatrzy się w czosnek

Doniesienia o pojawieniu sie wilkołaka rozpoczeły sie juz we wrzesniu i trwaja az do dzis chyba cos w tym jest :D

a tu wypowiedz jednego z mieszkanców

Mieszkam w świeciu ... Gdy usłyszałam że wilkołak grasuje w Świeciu ... postanowiłam to sprawdzic... Słyszałam że ukrywa sie u nas na zamku ,,, wiec pewnej nocy wymknełam sie z domu ... i poszłam na zamek ... balam sie troche ze jak mnie zauważy to mnie pozre... ale byłam odwazna i poszłam tam... szłam jak najciszej mogłam, starałam sie wogole nie oddychac ... Aby nie usłyszał mojego oddechu. Serca biło mi jak dzwon! stanełam przy murze i przygladałam sie ciemnosci...az zauwazyłam pare czerwonych swiatełek...Bałam sie podejść! szłam przy murze w strone Świecia strasznie sie bałam ze to ten wilkołak. Nagle patrze a te swiatełka sa coraz blizej. kucnełam
i wogole nie oddychałam... czyłam jak wilkołak prezchodzi obok mnie. zchowałm głowe miedzy nogi bo bałam spojrzec sie mu w oczy. Potem wilkołam szybko gdzies bogiegł...A ja siedziałam tam jeszcze jakeis 20minut.Gdy wracałam juz do domu zauwałyłąm jakąs dziena postac stojaca na srodku ulicy to był wilkołak załozyłam kaptyr i weszłam po cicho pod most przeszłam na druga strone aby wilkołak mnie nei zauwazył ... potem powili i po ciuchu wychodział i sprawdzałam czy tam stoi stał tak chyba z godzine ... ale w pewnym momencie jak mnei zauwazył i juz chciał na mnie ruszyc jechał samochud i uciekł ja wybiegłam na ulice zatrzymałam ten samochud i poprosiłam aby mnie zawiezli do domu bo sie bardzo boje... i tak trafiłam do domu ,,,

Codziennie są nowe informacje, o tym, że zatrzymano wilkołaka. Ponoć wojsko i policja przeczesuje lasy. Nawet radiowóz miał uderzyć w potwora. Czy to prawda czy tylko plotki to musimy wyjasnie czy znowu pojawiła sie polska czupa?

http://www.wabrzezno.../news.php?id=16
oraz inne lokalne portale
  • 0

#2

Reko.
  • Postów: 155
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wg. mnie to żaden wilkołak tylko demon. Istniał kiedyś taki demon pasujący do opisu. Nogi sarny, łeb dzika lub kozła.
Wsie to małe miejscowości, wszyscy się znają. Gdybym pojechał do jakiejś okolicznej wsi i powiedział pierwszym napotkanym mieszkańcom, że otrzymaliśmy sygnały, że w pobliżu znajduje się wampir. Informacja ta rozbiegła by się błyskawicznie.
Jestem pewny, że z tego wampira zrobili by chupacabre, albo nawet jakiegoś demona.
Mimo, że przesłanka o wampirze była by zmyślona na pewno znaleźli by się naoczni świadkowie :)
Znaleźli by się również osoby które ucierpiały na skutek pojawienia się owego stworzenia. Np. "zjada mi zwierzęta".
Plotka to potężna rzecz :P
  • 1

#3

dlp.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepraszam, ja mam pytanie - czy ten wilkołak gwałci bydło? Jest to ważna kwestia, gdyż odpowiedź może mieć zasadnicze znaczenie w sprawie potwierdzenia pozaziemskiego (kosmicznego) pochodzenia bestii... Amen
  • 0

#4

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm ciekawe, bardzo ciekawe.
W mojej miejscowości dzieją się identyczne rzeczy...
  • 0

#5

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jak to czytałem myślałem że ten temat jest humorystyczny, a to na serio >.< nigdy o czymś takim nie słyszałem, żeby w Polsce grasowało jakieś dziwne zwierze, chociaż obiło mi się o uszy coś o jakimś Pomurniku, może to to ?? Ale najprawdopodobniej jakiś chłopek się upił i miał haluny tego czegoś potem zadzwonił na policję, rozpowszechnił plotkę no i mamy potwora
  • 0

#6

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na przykład u mnie całe miasteczko o tym mówi że to duch, wilkołak, demon.Zaczeło to się mniej więcej od sierpnia.Wcześniej się z tego śmiałem ale po tym co lukasz9 napisał...

Może jednak jest w tym trochę prawdy?
  • 0

#7

Komarsonek.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wilkołak któy ma nogi sarny i łeb świni <hahaha> to raczej nie wilkołak tylko brzydki satyr ;D wilkołak to raczej pół człowiek-pół wilk z tego co słyszałem ale wieśniaki wiedzą lepiej ;) Dla mnie nic tam nie ma plotka i tyle sensacji szukają dla portalu swojej gminy ;]
  • -3

#8

Fallriv.
  • Postów: 21
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie strasznie rozbawila historia tej dziewczyny (ktora byla odwazna i poszla do zamku xD ). Z wypowiedzi wnioskuje, iz miala 10 lat i chciala ludzi postraszyc, no ale nie wyszlo...

Nie sadze by bylo w tym choc troche prawdy, plotka jak nic;]
  • 0

#9

Tamashii.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie, litości... Jak dla mnie ten potwór jest jeszcze mniej realny niż potwór z Loch Ness czy inne Chupacabry. Ewidentnie widać tutaj objawy typowej, wiejskiej plotki. Jakiś człowiek mówi, że ma głowę dzika, a inny mówi, że psa. Jakiś gada, że ma nogi sarny i łeb świny, a ktoś, że zupełnie na odwrót. Ludzie słyszą tą opowieść od kogoś innego i coraz bardziej ją podkolorowywują. Wszystko opiero się na tym "słyszałem/am, że...". A to opowiastka mieszkańca? Błagam...to prosi o pomstwe do nieba >.>.
  • 0

#10

MySiEk8.
  • Postów: 68
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdyby było zdjecie byłoby o czym pisać i mówić, a tak zwykły portalowy news i robienie sensacji z byle g***. Wieśniaki do aparatów i polowanie na WILKOŁAKA! :rotfl:
  • 0

#11

glinas.
  • Postów: 82
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Już był kiedyś jeden wilkołak w Polsce, grasował przez kilka tygodni aż go złapali, nazwali frajerem i zamknęli w więzieniu. Ofc był to człowiek :] Powodzenia w łapaniu następnego psychola.
  • 0

#12

Retired.
  • Postów: 312
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"-Mówią, wiedźmina szukacie.
Głos nieznajomego był chropawy, nieprzyjemny. Na plecach przybysza dostrzegli miecz"

Wiecie, zdaje mi się, że premiera The Witcher zatacza coraz szersze kręgi :)
Czekać, aż pojawi się tam Geralt z Rivii, z mieczem w łapie, po czym zrobi 'ciachciarachciach'
;)

Jak dla mnie, to ktoś sobie głupie żarty stroi.
  • 0

#13

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na wsi we wszystko uwierzą... wymysle sobie cos to zgłosza sie osoby pokrzywdzone i potwierdzajace moje slowa. byle tylko dostac kase/odszkodowanie/sławę na całą wies...
  • 0

#14

ouroboros.
  • Postów: 23
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak tak, wierze w tego wilkołaka! A tu mamy szczegółowy opis świadka!
należy dodać, że tam gdzie ten wilkołak grasuje jest sklep monopolowy.
  • 0

#15

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm wiecie co?W 90% Takie plotki powstają w październiku...Zgadnijcie dlaczego
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych