Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciekawe miejsca bądź zjawiska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1

Gherick.
  • Postów: 49
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy taki temat już był, ale sam jestem tym bardzo zainteresowany toteż zakładam go.
Otóż: słyszeliście o jakiś potencjalnie nawiedzonych/dziwnych/interesujących miejscach w Krakowie lub okolicach? Chciałbym bowiem przeżyć jakąś przygodę z duchami (oczywiście czytałem już na forum jak sie zachować, co zabrać ze sobą itd.). Fotografowania duchów próbowałem i to zgodnie z poradnikiem ale nigdy żaden nie raczył mi się ukazać. Jedyne dziwne zjawisko o jakim słyszałem w Krakowie to Mgła Witkowicka, która i tak wydaje mi się mocno wątpliwa. Wiecie może jeszcze o jakiś nadnaturalnych sprawach?
  • 0

#2

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Podobno na wawelu można spotkać smoka który zieje ogniem :D
  • 0



#3

Hellfire.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam załogę forum!
Ostatnio znalazłem w sieci nieco newsów na temat rzekomo nawiedzonego domu znajdującego się w Kocmyrzowie - miejscowości położonej około 20 km od Krakowa.

Cytaty:

"W mojej okolicy jest jeden ostro nawiedzony dom ( Kocmyrzów jak ktoś chce moze sprawdzić) jego włąciciej chciał sprzedać 2 piętrowy dom za 20 tysiaków ale przyszli nabywcy czybko uciekali po wizycie w domu. Z tyłu domu jest fontanna od środka cała bordowa, podobno kiedyś widziano jak sączyła się z niej krew. W domu zapalają się świeczki i po ścianach widać ślady paznokci właściciel twqierdzi że to nie zrobił człowiek. Słychac krzyki itd. Nie wiem czy dom jest stary czy młody. Nawet go nie widziałam ale planuje pojechac tam na rowerach z przyjaciółmi w lecie. Może wezme aparat i wam fotkew prześle"

Post wysłany na forum paranormalium.pl , w dniu 2006-01-11, 20:46


"Nawiedzony dom w Krakowie -Kocmyrzowie
znajduje się w Kocmyrzowie okolice Krakowa wiele razy była tam telewizja i wiele ludzi tam chodziło i za każdym razem uciekali ten dom był w strefie 11. Ostatnio go odwiedziliśmy była nas trójka każde z nas widziało i słyszało to samo możecie mi nie wierzyć ale się baliśmy a z drugiej strony nas coś do tego miejsca przyciągało żeby wejść do środka zobaczyć pomóc słysząc płacz dziecka i łańcuchów było to 11.03 2008 roku koło godziny 20:45 było ciemno, jak widzieliśmy ten dom z daleka było ciemno jak pochodziliśmy to się zapalało światło jedno po drugim serio mieliśmy kilo w gaciach widzieliśmy postacie w oknie na 2 p była baba siwa patrzyła w naszą stronę a na 1 p były dwie postacie brama była zamknięta tabliczka z napisem uwaga pies była zamazana jak na światło się zapaliło i zgasło od frontu przy schodach to mieliśmy gęsią skórkę znaliśmy ten dom z opowiadań i musieliśmy zobaczyć by uwierzyć chcecie to jedźcie tam go zobaczyć warto przeżyć strach a z drugiej strony my wybieramy się tam do środka pomóc i pomodlić się za zamordowanych ludzi w tym miejscu :) "

To pochodzi ze stronki http://www.strefazero.kkozle.pl/, piszący mówi o wydarzeniach z marca tego roku, a więc sprawa stosunkow świeża i chyba wciąż aktualna (jeśli w ogóle prawdziwa).


Czy ktoś wie coś więcej na temat tego domu? Chętnie bym się wybrał, jeśli jest tam coś konretnego :)

Pozdrawiam.
  • 0

#4

Jankielek.
  • Postów: 256
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja jestem z krakowa ale nie slyszalem o tym domu? wiem jedynie ze jest taki dom w biezanowie (tez czesc krakowa) i on sie znajduje kolo poludniowej obwodnicy miasta, w tej chwili nie ma dachu. wokol sa bloki.
  • 0

#5

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ja jestem z krakowa ale nie slyszalem o tym domu? wiem jedynie ze jest taki dom w biezanowie (tez czesc krakowa) i on sie znajduje kolo poludniowej obwodnicy miasta, w tej chwili nie ma dachu. wokol sa bloki.


Tak. Dokładnie tuż przy wiadukcie na Wieliczkę. W tym domu podobno mieszkali bracia i jeden zabił drugiego. Mimo korzystnego położenia nikt nie wytrzymał w nim za długo, wyburzony także nie został.
  • 0



#6

TKr.
  • Postów: 141
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rozmowa o nawiedzonym miejscu w Bieżanowie jest offtopem co do tematu ale co nieco musze napisać bo mylo zaczyna przytaczać zasłyszane plotki.
Jako że moja rodzina przez wiele lat mieszkała w tamtym miejscu jeszcze przed wywłaszczeniem związanym z rozbudową drogi musze zdementować jakoby cokolwiek stało sie w budynku który teraz tam się znajduje - nikt tam nie zginął tym bardziej jacyś bracia - to akurat bujda. Zresztą domek jest stosunkowo nową budowlą.
Ale to że z ty miejscem coś jest nie tak to akurat prawda.
Mój świętej pamięci dziadek mieszkał tam od małego ( w niedalekim pobliżu tego miejsca ) i potwierdzał całą niezwykłość tego miejsca. Zdarzało się że nie dało się przejść spokojnie droga bo coś cie popychało, ciągneło szarpało. Kiedy wchodził do swojego domu ( który jest w pewnej odległości od tego miejsca ) coś potrafiło go szarpać za mogawki bądź popychać. O jakimkolwiek spokojnym śnie przy ścianie znajdującej się od strony tego miejsca nie było mowy. Żaden koń nie chciał iść w tamtą stronę, nawet przysłowiowy pies z kulawą nogą się tam nie zapuszczał. Zaręczam wam że z tym miejscem coś jest nie tak od baaaardzo dawna, mój dziadek mówił że tak było na długo przed obiema wojnami.
Oczywiście przebywanie ani nocowanie w Bieżanowie w pobliżu tego miejsca nie jest gwarancją sukcesu w postaci nawiedzenia. Ale gdyby tam ktoś pomieszkał trochę dłużej to kto wie ?
A o Kocmyrzowskim straszaku nie słyszałem niestety :(

Edit: Poprawiono wg. sugestii cisz, bo chyba faktycznie aż oczy bolały, dla mnie osobiście wszystko jedno jak co się pisze.
  • 0

#7

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe czy mapy geopatyczne tamtego terenu wskazują na jakieś zaburzenia geopatyczne.
Może było tam jakieś stare cmentarzysko ?
  • 0



#8

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Byłem tam... :) Ale przyznam ze albo jestem ślepy albo miałem pecha bo nic nie widziałem.... Następnym razem skocze z aparatem albo kamera.
  • 0

#9

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tkr z Krakowa jesteś to przynajmniej nie kalecz swojej lokalnej nazwy. Bieżanów nie Bierzanów... :P

Kurde, ja się straszliwie takich miejsc boję. W dodatku przypomina mi się historia z dzieciństwa (miałam kilka lat, dziwne, że pamiętam jeszcze) mijałam jadąc autobusem taki opuszczony dom często, który stal na pustym terenie. Jakiś taki klimat bil z tego miejsca. A często wracałam z mamą wieczorem do domu takimi klekotami (mieszkałyśmy na Azorach). Kurde, nieważne. Straszne to było.
A to, o czym piszecie obejrzałabym sobie z zewnątrz, ale nic poza tym.
  • 0



#10

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jasne wszystkie straszydła wystraszyły sie Ciebie ;-). To był żart.
Jak chcesz deszcz to muszą być odpowiedzenie warunki atmosferyczne.
  • 0



#11

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zrobiliście mi tzw. smaka.
Muszę się tam wybrać z pewnością w najbliższym czasie z ludźmi z jajami :P
Spróbuje sprawdzić też jak dom zareaguje na słowo Boże, a raczej to co rzekomo w nim siedzi :>
Mam nadzieje, że nie jak na księdza w Amityville :P
  • 0



#12

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A jesteś z Krakowa? Mogę se ewentualnie 'dorobić' jakieś jaja ;p
Wystraszę wszystkie straszydła - no, same korzyści ;)
  • 0



#13

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Do Krakowa mam ok 160 km niestety lub stety ;)
  • 0



#14

ssweetcandyy.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam .. mieszkam niedaleko Kocmyrzowa i wybrałam sie do tego domu wczoraj ze znajomym i jak sie okazalo tam normalnie mieszkaja ludzie..mam nawet zdjecie tego domu ale nie bede go pokazywac na forum bo moze Ci panstwo co tam mieszkaja sobie tego nie zycza. Bylam tam w dzien i w nocy i nic sie nie dzialo. Tak ze lekko sie zawiodlam.

Pozdrawiam:)
  • 0

#15

Gustlik.
  • Postów: 127
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dom na Biezanowie,to ten ktory byl(lub jest) widoczny z ulicy Wielickiej?Pamietam ze wisial na nim szyld "Auto Naprawa",lub podobnie? Jakies 14 lat temu przejezdzalem obok niego ze znajomymi ktorzy opowiadali,ze dzieja sie tam ciekawe rzeczy.Pamietam ze dom ten byl bez okien ,dwupoziomowy,zaniedbany lecz w jednym z pomieszczen na gorze swiecilo sie swiatlo.Osobom ktore mi wlasnie w tym momencie o nim opowiadaly,i zobaczyly swiatlo to opadly japki do ziemi.Oczywiscie mogla to byc przenosna lampka,latarka etc. Widze jednak ze ta historia wciaz zywa jest.Baaardzo ciekawe :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych