Skocz do zawartości


Zdjęcie

parapsychologia a chrześcijaństwo...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#61

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

magiajest grzechem, parapsychologia (jako nauka, nauka jako wiedza) nie.
  • 0

#62

Maayel.
  • Postów: 47
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To wiem, że magia traktowana jest jako grzech. Podbnie horoskopy, wróżby itp. Pytanie dlaczego tak jest?

Kiedyś czytałem, że magia jest grzechem, tak jak każda inna wiedza ezoteryczna bo jak samo określenie wskazyje, jest dostępna tylko dla wtajemniczonych, religia chrześcijańska jest religią egzoteryczną, dostępną ogółowi. Zatem nasówają się nowe pytania. Skoro magia jest wiedzą ezoteryczną, to czy poprzez udostępnianie jej sekretów chociażby na takim forum nie staje się ona ogólno dostępna? A skoro chrześcijaństwo jest ogólnodostępną wiedzą, skąd się w nim biorą np. Tajemnice Fatimskie? Które tylko papież ma prawo ujawnić? Ile jeszcze takich tajemnic ma Kościół Katolicki? Kto wie, w posiadanie jakich dokumentów wszedł przez taki okres swoich "rządów" w Europie i na świecie?

Użytkownik Maayel edytował ten post 08.03.2008 - 17:13

  • 0

#63

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

największym grzechem jaki może popełnić chrześcijanin to spróbować mysleć samodzielnie. koścół pokazuje poglądy jakie musimy przyjąć: co ma stanowić lda nas największe wartości co należy odrzucić. jeśli robimy inaczej, to jesteśmy "skrzywionymi katolikami i poganami :( (cytowałam mojego proboszcza :) )
  • 0

#64 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Hejka. Gadałem w księdzem na religii na ten temat. Powiedział, że parapsychologia, całe postrzeganie pozamysłowe, telekineza, telepatia, cała magia nie jest czymś złym, kościół tego nie krytykuje bo to są rzeczy wynikające z naszego "oświeconego" umysłu.



Eee... Przepraszam ale to jego dokładne słowa? Bo wiesz, parapsychologia a magia to dwie różne rzeczy...

Trochę źle zrozumiałeś i ja nie jasno napisałem. Że cała magia to nie chodziło konkretnie o magię tylko o ogół rzeczy paranormalnych. Równie dobrze mógłbym napisać "cuda wianki"... :D - tak bardzo ogólnie.
Bo akurat magia, jako magia jest grzechem (chyba) i ja nigdy nie będe jej praktykował z wielu powodów.

Użytkownik Burnago edytował ten post 08.03.2008 - 17:48

  • 0

#65

Sarl.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

myślę że wiedza na ten temat nie jest zła, wiedza to potęga.



zgadza sie... bylo juz przeciez wiele osob ktore laczyly swoje poglady laczac nauke szkolna z nauka kosciola itd. czemu mamy negowac to wszystko? a jesli wiedza jest niepotrzebna, to po co ksieza przechodza lata studiow teologii, psychologii itd, a spora czesc z nich rowniez jest dobrze obeznana w temacie parapsychologii? ;)
  • 0

#66

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

po co ksieza przechodza lata studiow teologii, psychologii itd, a spora czesc z nich rowniez jest dobrze obeznana w temacie parapsychologii?

zeby latwiej im sie kierowalo ludzmi ;) ;)
  • 0

#67

swoj_Login.
  • Postów: 4
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wiara taka jak ta(chrzescijanstwo) prowadzi do pelnej nieswiadomosci swojego bytu duchowego
masz wierzyc pokornie
a wiec pelna swiadomosc nie pozwala byc chrzescijaninem


wiara tak jest po czesci dobra i potrzebna dla ludzi slabej wiary .... wiara pozwala ludziom zyc w ciezkiej pracy po to zeby swiat mogl sie rozwijac

a medytacja ? prowadzi do wiary w siebie
bo odzyskujesz wiare w swoja dusze i siebie nie potrzebujesz rozwoju postepu potrzebujesz samotnsoci i odizolowania od ludzi... swiata
wiara jest potrzebniejsza w miastach po to tylko zeby utrzymac ludzi przy pracy kontrolowanej swiadomosci w swiecie TV i komorek nie pozwolic im uwolnic swoich duch...
to wlasnie w takim swiecie rodzia sie pojecia patologii, zbiorowych depresji, pojecia takie jak poeta melancholik alkoholik rodza sie nazwiska pamietnych ? wibitnych ludzi ofiar politykow swiat calowicie nie istotny dla swiadoosci duchowej

wiara pozwala zatrzymac ludzi przy ziemi kontrole.
zyc jak kochajaca ofiara i sie modlic o wieczne przebaczenie

?

czy zyc jak czlowiek o innym priorytecie zycia nie pracowac miesiac zeby zaplacic rachunki za ciepelko w domku ciepla wode jedzonko prad zeby dalej sobie prac mozg przed TV
wiara takim ludziom pokazuje ze trzeba dawac innym ludziom milosc...


mamy rok 2008 czasu? kolendarza chrzescijanskiego
dlaczego od 2000lat pamietane sa nazwiska ? "wybitnych"
dlaczego tylko na takich portalach jak ten "nieco chorych" nie oficjalnych czytamy o ufo?


swiadomosc duchowa nie ma swojej swiatyni na ziemi... nie ma takiego pojecia jak swiatynia...
swaidomosc duchowa jest uznawana za grzech ciezki popelniany swiadomie. Rzekomo na ziemi osodzany juz z gory za grzech nie wybaczalny za ktory idzie sie do piekla ? a to chyba bog mial osadzac
sami sobie odpowiedzcie dlaczego


pozdrawiam
  • 0

#68

Steamed.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja osobiście spotkałam się z wieloma negatywnymi opiniami na temat OOBE, LD w ogole zainteresowania takimi rzeczami.
Wszytkie te opinie pochodziły od praktykujących katolików, osób żyjących "z Bogiem".
Uważam, że nawet jeśli grzeszymy, to i tak warto to robić, poniewaz dzieki takim praktykom, medytacji itd. mamy szanse lepiej poznać swoją naturę, doskonalić sie duchowo. To przecież jest najważniejsze.

Chrześcijanin ma być pokorny, wierzyć w to, co mowi mu ksiądz.
Wiec, doskonaląc się, możemy osiągnąc moment, że zauważymy nieścisłości nauki KK, i być może, odwrócimy się od kościoła.
Na tym właśnie polaga ten grzech :]

Moja babcia np. uznała, że konkretnie OOBE jest niebezpieczne i nieprawidłowe, bo "to ingerencja w równowagę duchową naszego wnętrza, duszy". Jej pogląd nie wydał mi sie zbyt przekonujący.
  • 0

#69

Bartos Krwawy.
  • Postów: 110
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja kocham Boga i Jezusa nigdy nie będę wzywał duchów bo to jest zło ale gdy moja wyobraźnia tworzy coś to przecież
nie jest grzech bo to znaczy że człowiek nie powinien mieć wyobraźnie co jest złego w kulach PSI jeśli to tylko moc wyobraźni. Zgrzeszył bym myślą gdy bym myślał że kogoś zabije to się godzę ale co stego jak myślę że mam kule na ręce to chyba dobrze że rozmyślam o świecie że rozwijam swój rozum.
A teraz coś od dziecka katolika czemu księża krzyczą na dzieci w kościele podczas podawania komunii gdy sobie źle stanę bo stare babcie mnie do przodu wypychają. ;) Proszę o sumienną odpowiedź
  • 0

#70

Glowa3.
  • Postów: 111
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bo babcie stają tak, ksiądz chce, żeby było inaczej, a wam jest najwygodniej jeszcze inaczej .. drobiazg, nie ma czego się czepiać :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych