Skocz do zawartości


Zdjęcie

parapsychologia a chrześcijaństwo...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#31

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tatik--> Interpretacja Orygenesa to nie taka łatwa sprawa. Ale najważniejsza kwestia, nie był on przecież wyrocznią, i nie wszystko co napisał jest istotne z punktu widzenia katolickiego. Wielu świętych nawet ma na swoim koncie trochę głupot powypisywanych..


A czy sam Chrystus nie powiedział czasem że Jan Chciciel był zmartwychwstałym  Prorokiem Eliaszem ?
  • 0



#32

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tatik:

Jak powinniśmy rozumieć słowa Pana Jezusa mówiące o tym, że Jan Chrzciciel "jest Eliaszem, który ma przyjść" (Mt 11, 14)?

Tradycja żydowska, opierając się na tekście proroka Malachiasza (Ml 3, 23) przekazywała, że przyjście Mesjasza poprzedzi prorok Eliasz. Naturalnie Jan nie jest Eliaszem, który miał poprzedzić Mesjasza i objawić Go ludziom. Jednak Ewangelia według św. Mateusza właśnie jemu przypisuję tę rolę, jaką miał spełnić Eliasz w stosunku do Mesjasza: "on jest Eliaszem, który ma przyjść" (Mt 11, 14).


  • 0

#33

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dopiero po V Soborze Powszechnym w Konstantynopolu (553 r.), większość kościołów chrześcijańskich odrzuciła wiarę w reinkarnację. Na podstawie Listu do Hebrajczyków,ludzie muszą raz umrzeć, a potem następuje sąd (List do Hebrajczyków 9,27)

W Ewangelii według św. Mateusza czytamy słowa Chrystusa: "Eliasz istotnie przyjdzie i naprawi wszystko. Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go. Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu".

A Chrystus powiedział wyrażnie :że Jan Chrzciciel "jest Eliaszem, który miał przyjść" (Mt 11,14).
Nie podlega chyba dowolnej interpretacji ?

Nie zapomnijmy też o tym:
"Byłeś martwy, a On wrócił ci życie i On także spowoduje twoją śmierć po to, aby dać ci nowe życie. A w końcu zabierze cię do siebie"
  • 0



#34

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy jest sens spierać się o interpretację...
Ja uznaję tą, której naucza Kościół. Wydaje mi się ona spójna, logiczna i prawdziwa.
Mam też świadomość, że nie każdy tak jak ja na to spojrzy.
  • 0

#35

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy jest sens spierać się o interpretację...


Racja wsiądźmy lepiej na małolatów wysyłających swoje ciała astralne gdzieś w przestrzeń.
Szkoda by było gdyby któreś nie wróciło....
  • 0



#36

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie widzę niczego złego w OOBE... ;D


Tak, ty, ja i wielu innych ludzi nie widzą w tym niczego złego, ale wiara wmawia nam co innego, tu jest problem ;/
  • 0

#37 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Paranie się okultyzmem, magią itp, jest zabronione.

Ale tu chodzi wyłącznie o takie pierdoły jak przywoływanie duchów i demonów.

Jeżeli chodzi o magię - kościół tylko odradza jej praktykowanie, ze względu na słabość samego człowieka i łatwość, z jaką ulega pokusom.
  • 0

#38

ksiadz.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Paranie się okultyzmem, magią itp, jest zabronione.

Ale tu chodzi wyłącznie o takie pierdoły jak przywoływanie duchów i demonów.

Jeżeli chodzi o magię - kościół tylko odradza jej praktykowanie, ze względu na słabość samego człowieka i łatwość, z jaką ulega pokusom.


Dla ścisłości, Kościół swoim wiernym nie odradza, ale zabrania przywoływania duchów itp, i to nie są pierdoły tylko poważne rzeczy, a ktoś kto twierdzi że to są pierdoły chyba tak naprawdę nie widział osoby nękanej przez demona, na którego się otworzył przywołując duchy.
  • 0

#39

Drusilla.
  • Postów: 85
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Muahaha...rzeczywiscie, nikt nie widzial osoby nękanej przez demona. Dziwne nie? Bo chyba większosc forumowiczow zna osobe, ktora wywolywala duchy. ];>
  • 0

#40

Cover.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślisz że jeżeli demon nad kimś panuje to da po sobie to poznać ?
  • 0

#41

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jesli chodzi o osoby opętane to widać, że coś im dolega, ksiądz egzorcysta musi mieć wtedy interwencję.
  • 0

#42 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Dla ścisłości, Kościół swoim wiernym nie odradza, ale zabrania przywoływania duchów itp, i to nie są pierdoły tylko poważne rzeczy, a ktoś kto twierdzi że to są pierdoły chyba tak naprawdę nie widział osoby nękanej przez demona, na którego się otworzył przywołując duchy.

Właśnie tak napisałem...
A nazywając to 'pierdołami' chciałem raczej zaznaczyć to, że to tylko igła w stogu siana, a nie okultyzm na wielką skalę :F.
  • 0

#43

Drusilla.
  • Postów: 85
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No proszę was....przeciez nie kazdy duch to demon. Oczywiscie jak sie wywołuje niewiadomo kogo dla żartów to pozniej są jakieś konsekwencje, ale nie zawsze.
  • 0

#44

Cover.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście że nie każdy duch. Co nie zmienia faktu ze ryzyko zawsze istnieje.Co do religi katolickiej to choć oficjalnie jestem jej członkiem w ogóle nie chcę nim być zostało mi to siłą narzucone bez jakikolwiek argumentów a to co potrafiłem dostrzec i wyczytać tylko moją wiarę osłabia choć mogę powiedzieć że na pewno wierze w Boga.Trudno trwać w wierze która niemalże całkowicie różni się od swojego pierwowzoru a całą swoją wiarę nadal opiera na księdze która powstała ponad 2000 tys. lat temu i więcej.Podobno istnieją ludzie którym udało nawiązać się dialog z duchem czy którykolwiek z nich opisał (w internecie wiele jest takich ludzi) jakoby duchy mówiły o czymś o czym mówił ksiądz ?-NIE.Sam nie miałem własnych doświadczeń w dialogu z duchami ale to nie znaczy że nie czuje ich obecności choć staram się tego nie okazywać.Aha jeszcze jedno-Skoro Kościół Katolicki opiera swoją wiarę na Bibli dlaczego teraz wymyśla nowe fakty ? Przecież w Bibli (nie przytocze cytatu ale wydaje mi się że przeczytałem to w Apokalipsie) nie ma nic o zaświatach w których dusze miały by teraz przebywać,pisało coś o tym że ciała będą leżeć i dusze zostaną uśpione itp. potem zostaną wyciągnieci święci a 1000 lat później nastąpi Sąd.Oczywiście mogłem się pomylić ale mniej więcej tak to pamiętam.
A OOBE jeżeli następuje nieświadomie też jest złe ? Czy też jest grzechem ?
Moja wiedza którą przytoczyłem nie ma dla mnie dużego znaczenia bo dawno już zwątpiłem w świętość Biblii ale przytoczyłem je dlatego że ksiądz opiera na Piśmie Świętym swoje racje tak samo jak cały KK nie zdając sobie sprawy jak daleko od nich odeszli.

..Biblia wydaję mi się fałszywa ponieważ w niektórych księgach ewidentnie widać nie natchnienie lecz inspirowanie się innymi księgami z innych religii.
  • 0

#45

Żaku.
  • Postów: 33
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osobiście, praktykować parapsychologie będę, a nawet i magie,
ponieważ to co robię z własnym umysłem to
wyłącznie moja sprawa. Nikt nie będzie mi czegoś zabraniał.
Jeżeli oobe mnie fascynuje, dlaczego niby mam tego nie robić?
Dlaczego mam nie bawić się magią?

Osobiście, praktykować parapsychologie będę, a nawet może i magie,
ponieważ to co robię z własnym umysłem to
wyłącznie moja sprawa. Nikt nie będzie mi czegoś zabraniał.(oczywiście nie mówię tu o przestępstwach)
Jeżeli oobe mnie fascynuje, dlaczego niby mam tego nie robić?
Dlaczego mam nie bawić się magią?
Bo kościół katolicki mi zabrania? Jakaś moc, którą nazywamy
Bogiem raczej istnieję ale biblia wydaje mi się również jakaś
dziwna. Kościół dopuszcza to co najbardziej pasuje.
Była afera z tymi ewangeliami np. ewangelią Judasza.
Badali jej autentyczność. Możemy znaleźć ewangelie Tomasza
mówiącą różne rzeczy o Jezusie, np. że całował ciągle
Marie Magdalene. Lecz kościół nie dopuszcza tego, ponieważ im
to po prostu nie pasuje.

Pozdrawiam
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych