Skocz do zawartości


Zdjęcie

parapsychologia a chrześcijaństwo...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#16

Retired.
  • Postów: 312
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z Serlithem.
Odmieniaj proszę mojego nicka.

@topic.
No niestety... Ale nie próbujmy wyjaśniać tego niektórym katolikom.
Nasz ksiądz chyba jako jeden z niewielu patrzy przychylnie na psionikę.
Kiedyś próbowałem mu wyjaśnić, czym jest Magia Chaosu.
Efekt? Kiedy nie poszedłem do szkoły w tym tygodniu, on, on, on ŻAŻARTOWAŁ SOBIE ZE MNIE!
To straszne! Powiedział, że mnie pochłonęła magia chaosu!
Normalnie naślę na niego moje serwitory! :)
Ech... ciężko by było, bo z Chaosem nie chcę mieć nic wspólnego, wolę bezpieczniejszą Psionikę.
I nie patrzeć na PSI przez pryzmat Fenixa proszę!
  • 0

#17

ksiadz.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z księgi Powtórzonego Prawa rozdział 18
10) Nie znajdzie sie pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; (11) nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał sie do umarłych. (12) Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza. (13) Dochowasz pełnej wierności Panu, Bogu swemu.

Jeśli ktoś z tego forum ma jeszcze wątpliwości czy Pismo Święte mówi coś na temat "zabawy" w sprawy których wy tu dotykacie, to teraz nie miejcie wątpliwości - to jest ZŁE i zadajcie sobie pytanie na jakie moce się otwieracie, bo na pewno nie na Jezusa Chrystusa.

Teraz nie możecie mówić "a ja nie wiedziałem" teraz już wiesz
ps. odsyłam do stron:
http://www.sekty.iq.pl/info.htm
http://www.newage.info.pl/
http://www.snegdansk.pl/czytelnia.html


poczytajcie troszkę, pozdrawiam Ksiądz katolicki
  • 0

#18

kiwi.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mam pytanie.. wiec kiedy czytamy o takich rzeczach/interesujemy sie nimi czy robimy cos przeciwko Bogu?
chodzi mi oto ze np. nieprobujemy tego typu rzeczy jak oobe, ale interesujemy sie parapsyhologia
  • 0

#19

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 czy robimy cos przeciwko Bogu?


Wszystkie grzechy rozpoczynają się w myśli. Najpierw człowiek odkrywa pewną ideę, co by tu zrobić, a potem z tej myśli może zrodzić się czyn. :D

Grzeszyć można myślą, słowem, uczynkiem i zaniedbaniem.
  • 0



#20

kiwi.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mam rozumiec ze przy spowiedzi powinnam wymieniac "czytalam forum paranormalne. pl" ?
  • 0

#21

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mnie się nie pytaj tylko własnego sumienia ja nie dostąpiłem zaszczytu spowiedzi świętej i raczej mi to nie grozi.Ktoś kto wierzy np. w reinkarnację ( a jest Katolikiem ) moim zdaniem grzeszy ponieważ szuka
swojej własnej drogi do nieśmiertelności z pominięciem Boga.
  • 0



#22

Drusilla.
  • Postów: 85
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza.


Czyli bóg mnie kocha, ale sie mną brzydzi? ^^
I czemu piszesz 5 takich samych postów? Nie wystarczy jeden? Albo osobny temat na twoje cytaty?
Poza tym nie wszyscy są tu katolikami... Obrażasz ateistów w ten sposob i wierzących inaczej ^^
  • 0

#23

ksiadz.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza.


Czyli bóg mnie kocha, ale sie mną brzydzi? ^^
I czemu piszesz 5 takich samych postów? Nie wystarczy jeden? Albo osobny temat na twoje cytaty?
Poza tym nie wszyscy są tu katolikami... Obrażasz ateistów w ten sposob i wierzących inaczej ^^



Nikogo nie obrażam, ktoś tu miał wątpliwości czy Pismo Św. coś mówi ta powyższe tematy. Otóż mówi, i tyle i po to był ten cytat,
a jeśli ktoś się czuje obrażony, no cóż takiej intencji nie miałem. Cytat z Pisma był oczywiście dla katolików, ateista się nie obraza, bo przecież Pismo Św. nic dla nie go nie znaczy bo nie wierzy że jest to Słowo natchnione.
A co do pytania "Czyli bóg mnie kocha, ale sie mną brzydzi? ^^" proszę dokładnie czytać i interpretować powyższy cytat z Pisma. Bóg brzydzi się (jest to oczywiście pewna forma literacka - mająca wyrazić stosunek Boga) do osób które Bogu mówią "tak" - a potem żyją fałszywie wybierając sobie przeróżne formy magii itp a dalej chcą się uważać za chrześcijan

Mam pytanie co to znaczy wierzący inaczej?? czy to znaczy wierzący jak mu wygodnie?? i jak mu się podoba??
Mój post był skierowany do chrześcijan czyli osób ochrzczonych i wierzących w Jezusa Chrystusa - oni się nie powinni obrażać a raczej w sercu przyznać do tego ze poważnie błądzą. A poza tym myślałem ze każdy tu może napisać co myśli
ps. moich postów było kilka na w różnych tematach - umieściłem je tak ku zainspirowaniu do dalszego myślenia katolików piszących na tym forum. może niepotrzebnie a może ktoś zreflektuje
  • 0

#24

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Święta prawda
Bardzo nienawistne jest Bogu, iż mówicie to, czego nie czynicie.
  • 0



#25

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cyt z " Ody do młodości" A.Mickiewicz.

Człowieku, gdybyś wiedział, jaka twoja władza,
kiedy myśl w twojej głowie, jako iskra w chmurze
zabłyśnie niewidzialna, obłoki zgromadza
i tworzy deszcz ogromny lub gromy i burze...

;) posiadając wiedzę o psi jak to inaczej brzmi. Prawda?



Wy jesteście światłością świata.
Nie może się miasto zakryć
na górze osadzone.

Cyt. Jezus,Mat. 5

Kurcze jeszcze nigdy nie rozmawiałam cytatami.


Przypomnę coś o krzyżach.

1. krzyż z jedną poprzeczką. Pionowa linia oznacz ciało fizyczne, pozioma linia, jest naszym Ja niższym.
Taki krzyż w kościele Katolickim noszą zwykli księża.

2. krzyż z dwiema poprzeczkami. Pionowa linia oznacz ciało fizyczne, linie poziome, to nasze niższe i średnie Ja.
W kościele Katolickim taki krzyż noszą kardynałowie.

3. krzyż z trzema poprzeczkami. Pionowa linia, to ciało fizyczne. Poprzeczki to nasze niższe, średnie i wyższe Ja.
w Kościele katolickim jest to krzyż papieża.

4. Trzy krzyże na końcach krzyża jedno ramiennego.
Są to symbole trzech Ja.
Trzech energii siły życiowej.
Jednej triady tej niższej. Po prostu symbol człowieka.


Takich symboli w których zapisano wiedzę ezoteryczną jest dużo.

Kolejnym przykładem jest świecznik 7 ramienny. Jest to układ czakramów.

Przecież kościół katolicki przeją wiedzę, ale aby przetrwać wprowadza politykę pozwalającą szerzyć się ciemnocie i właśnie nie wiedzy.

Przecież msze to są obrzędy i prowadzone według reguł.
  • 0



#26

Drusilla.
  • Postów: 85
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ksiądz -Czytalam dokładnie i wcale mi się te cytaty nie podobają. Nie rozumiem, czemu ktoś ma ograniczyc swoją wiedzę tylko dlatego, że biblia tak każe. I wyjaśnij, ale własnymi slowami, czemu uważasz, że błądzimy? Czemu mamy zaprzestać szukania prawdy? Dlaczego mamy się "zamknąc" na inne teorie? Czyżby dlatego, że możemy zobaczyć, ze wcale nie jest tak jak to biblia mówi? Ze ktoś tu nas wieki temu okłamał? ...
  • 0

#27

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Drusilla, jeśli nie jesteś katoliczką, nie wierzysz w to co napisane jest w Piśmie, to nie ma przeszkód dla Ciebie subiektywnych by zgłębiać różne formy religijności. Jeśli jednak ktoś wierzy w Słowo Boże, nie będzie na pewno takich rzeczy robić, jedynie może zapoznawać się od strony teoretycznej, w przypadku niektórych zjawisk może badać naukowo..
  • 0

#28

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W III w. n.e. teolog Orygenes, jeden z ojców wczesnego kościoła chrześcijańskiego, a jednocześnie wybitny biblista, napisał: "Z powodu pewnej skłonności do zła, niektóre dusze wcielają się, przyjmując najpierw ciało człowieka, a następnie – z powodu obcowania z irracjonalnymi namiętnościami w ciągu całego życia – zmieniają się w zwierzęta, po czym upadają do poziomu roślin. Z tego poziomu pną się ponownie poprzez te same etapy, aby powrócić do niebiańskiego miejsca, z którego przyszły".
  • 0



#29

Drusilla.
  • Postów: 85
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem Indocrine, ale mam znajomych katolików i mam wrażenie, że oni żyją jak w więzienniu, zdala od innych prawd i przypuszczen, ograniczeni umysłowo :/ Jak chcę z nimi porozmawiać o tematach paranormalnych to albo słuchają i nic nie rozumieją, albo patrzą na mnie jak na nawiedzoną ^^
  • 0

#30

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Drusilla--> Nie każdy musi się interesować sprawami paranormalnymi. Sądzisz, że jakbyś chciała porozmawiać z nimi o fizyce kwantowej, hydroponice czy obserwacjach cefeid to znalazłabyś łatwo rozmówcę?
Ty uważasz, że można dostrzec ciekawe prawdy w jakiś sprawach paranormalnych czy tzw rozwoju duchowym. Brak chęci poznania tego u innych, od razu uznajesz za klatkę. A to nie jest tak. Być może ci ludzie mają po prostu to czego potrzebują w swojej wierze. Ja mogę z kolei zarzucić tzw otwartym umysłom, miotanie się między wieloma często sprzecznymi ścieżkami rozwoju. Co lepsze, duża wygodna klatka, czy otwarte morze bez stałego gruntu?

Tatik--> Interpretacja Orygenesa to nie taka łatwa sprawa. Ale najważniejsza kwestia, nie był on przecież wyrocznią, i nie wszystko co napisał jest istotne z punktu widzenia katolickiego. Wielu świętych nawet ma na swoim koncie trochę głupot powypisywanych..
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych