Skocz do zawartości


Zdjęcie

parapsychologia a chrześcijaństwo...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#1

***katrin***.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

witam, jestem nowicjuszem w tych tematach, wiec jakbym zdawała głupie pytania nie wysmiejcie mnie :)
chciałam spytać czy to co praktykują niektórzy na tym forum jest niezgodne z chrzescijaństwem, juz rozwijam:
np. czy nie grzeszymy przez oobe?
czy wiara w zjawiska psi jest zła? bo osobiscie znam księdza który uważa że sama aura jest wymysłem!!!!!!
przykładów może byc dużo, chyba wiadomo o co chodzi.
proszę o cierpliwość w odpowiedziach;)
pozdrawiam!!!!!!
  • 0

#2

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli nawet ktoś jest tym chrześcijaninem/katolikiem i ślepo wierzy w to co się tam mówi, to nie powinien widzieć niczego złego w doskonaleniu się! Sam Bóg powiedział, że dał nam rozum abyśmy panowali nad światem i się rozwijali... Było też coś o talentach itp. Dlaczego więc nie mamy praktykować chodźby oobe?
  • 0

#3

Vogue.
  • Postów: 34
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Każdy ma w tym temacie inne zdanie - zależy od osoby, którą pytasz. No ale nie wymyślam ;) Uważam, że jeśli parapsychologia jest zła, to tylko konkretne czynności. Rozmowy z duchami mogą zakłócać zaświaty, może reszcie się to nie podobać, jeśli w ogóle istnieją. To jakby naruszenie życia. Ale nie widzę niczego złego w OOBE... ;D
  • 0

#4

dlp.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eeee tam... Nie ma znaczenia czy "doskonalisz się" przez ślepą wiarę w tą czy w tamtą czysto teoretyczną opowieść... Efekt - jaki by nie był - z pewnością będzie taki sam :D
  • 0

#5 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

wymysłem!!!!!!(...)pozdrawiam!!!!!!

Bardzo Cię proszę o nienadużywanie znaków interpunkcyjnych :)
  • 0

#6

***katrin***.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dzięki za taka szybką odpowiedż :) dla mnie też to tak zawsze wyglądało- skoro Bóg dał nam mozliwiość takowego rozwoju, to dlaczego mamy z niej nie skorzystac? według mnie dzięki no chocby tego oobe mozna lepiej pojać niektóre rzeczy które są tematem tabu w kosciele bo księża nie mają religijnego wytłumaczenia wiec to jest wg nich złe, i wpajają taka teorię ludziom, pozdrawiam i zapraszam do dyskusji:)
  • 0

#7

Dread.
  • Postów: 42
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mój kolega tak mnie nie lubi że na religi powiedział siostrze o tym że próbowałem "wyrwać duszę z ciała"to jak mi wygarnełą, że to jest przejście ze świata Bożego w obręb mocy szatana :P . Ale ciekawą teorie dał mój kolega:
Nie jest OOBE grzechem, tak dlugo, jak wierzysz, że to tylko kwestia podświadomości, a nie że dusza opuszcza ciało.
  • 0

#8

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

zly dzial moim zdaniem
  • 0

#9

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Paranie się okultyzmem, magią itp, jest zabronione.
  • 0

#10

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Paranie się okultyzmem, magią itp, jest zabronione.


Ale tylko według kościoła katolickiego. Gdzie masz to napisane w biblii, bo ja nie pamiętam.
  • 0



#11

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście ze z chrześcijańskiego punktu widzenia grzeszymy, dlatego też naprawdę podziwiam katolików którzy potrafią połączyć wiarę w zjawiska para z chrześcijaństwem. Sama na szczęście nie mam tego problemu bo żem niewierząca ^^
  • 0



#12

Retired.
  • Postów: 312
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uwierz mi Ana, że to nic trudnego. Wystarczy wierzyć w Boga, nie w Kościół Katolicki. Księża nie przyznają się łatwo, że czegoś nie wiedzą, zwłaszcza ci starsi, ba, improwizować będą, ale tak, żeby to na twoją niekorzyść było. Moim zdaniem zdrowsza jest wiara w Boga biblijnego, niż w Boga Kościoła Katolickiego.
Paranormalia? Np. nasz ksiądz katecheta, młody dość, zetknął się już z satanistami i sektami, mówi, że przywoływanie ducha złe jest, bo zakłócamy spokój duszy- już wyjaśniam. Wezwanie ducha jest wg. księdza naszego równoznaczne jest z wyrwaniem go od Boga, z tego co zrozumiałem, to odcinając możliwość powrotu (samodzielnego). I, jak twierdził nasz ksiądz, duch zły jest jak cholera na tego kretyna, co go przywołał. I może być nieciekawie.
A co do zjawisk PSI... Stwierdził, że dopóki nie przeistacza się to w okultyzm (magię, rytuały) nie jest niczym sprzecznym z doktryną Kościoła. Dziwne, nie?
  • 0

#13

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

religia chrzescijanska to zwykly interes
interes oparty na naiwnosci ludzkiej i wykorzystywaniu jej do wlasnych egoistycznych celow
biznes kreci sie juz tysiace lat i nadal ma sie calkiem dobrze... dzieki wlasnie naiwnosci ludzkiej
dzieki niej czarna mafia moze wtlaczac do umyslow ludzkich informacje ktore daja jej absolutna wladze nad motlochem
im ciemniejszy i prymitywny wyznawca tym mniejsze prawdopodobienstwo ze odkryje on prawdziwe oblicze religii i ludzi ktorzy za nia stoja

teraz zastanow sie nad ezoteryka parapsychologia i temu podobnymi dziedzinami
uprawiajac je czlowiek zaczyna samodzielne badania otaczajacej go rzeczywistosci jak rowniez zglebia swoja duchowosc
takie poczynania sa bardzo grozne dla religii poniewaz zaczynamy dostrzegac cos wiecej niz wtlacza nam sie do glow
zaczynamy myslec i zadawac niewygodne pytania
przestajemy byc naiwni a co za tym idzie stanowimy zagrozenie dla biznesu

kiedys religia chrzescijanska w bardzo prosty sposob sobie radzila z takimi niewygodnymi
wystarczylo oskarzenie o czary i... za chwilke delikwent ladowal na stosie
tamte czasy juz minely ale biznes pozostal i trzeba go chronic nadal co tez mafia czyni jak tylko potrafi najlepiej

w polsce trzymaja sie calkiem niezle
maja wielkie wplywy w polityce dzieki czemu sa w stanie stosowac roznego rodzaju mechanizmy ochronne dla swojego biznesu
kazdy chyba wie ze najbardziej naiwnymi i bezbronnymi istotami sa dzieci
wie tez o tym mafia i skrzetnie korzysta z mozliwosci jakie daje im silna pozycja w polsce
wprowadzili juz religie do szkoly teraz chca ja wprowadzic do przedszkola... im wczesniej sie wtloczy do umyslu mlodego czlowieka odpowiednie tresci tym skuteczniej sie bedzie nim manipulowalo w przyszlosci

odpowiedz na twoje pytanie chyba jest juz oczywista
cala parapsychologia i ezoteryka to GRZECH !!!
jako chrzescijanka powinnas od razu skasowac konto na tym szatanskim forum bo to GRZECH !!!
powinnas takze zdecydowanie mniej myslec bo wiekszosc z twoich mysli jest GRZESZNA !!!
dlaczego jeszcze to czytasz? do kosciola na kolana i modl sie o wybaczenie


bo osobiscie znam księdza który uważa że sama aura jest wymysłem!!!!!!


zapytaj w takim razie tego ksiedza co to takie okragle wokol glow swietych na obrazach
  • 0

#14

***katrin***.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jakbym kiedyś jeszcze spotkała tego księdza to spytam;) a tak wogóle ja od zawsze wierze w Boga ale dzięki temu że zinteresowałam się parapsychologią zrozumiałam że nie można ślepo wierzyć w to co ludzie mówią,kiedyś jak słuchałam opinii tego typu że to wszystko jakieś obrzędy,okultyzm,niezgodne z wiarą itp. nie oddzywałam sie bo nie mam zwyczaju się wymądrzac na tematy o których nic nie wiem.Zastanawiałam sie tylko na jakiej podstawie oni wysnuwają takie wnoiski, oczywiście już wiadome mi jest że jak sie czegoś boją lub nie rozumieją znaczy że to jest złe
zgadzam się z Serlith
pozdrawiam
  • 0

#15

LaM.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

500 lat temu ludzi ktorzy sami probowali odkryc nature Boga palono na stosie teraz sie ich straszy szatanem i pieklem.
Jest to standardowa kontrola przseplywu informacjii ;]
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych