Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nikola Tesla


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#16

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pomysł Tesli bliski realizacji

Amerykańscy naukowcy z MIT opracowali metodę przekazywania energii elektrycznej do urządzeń bez konieczności użycia kabla.
Oznacza to, że zastosowanie tej technologii zlikwiduje niedogodności związane z potrzebą podłączania elektroniki do gniazd elektrycznych przy pomocy kabli. Nad podobną technologią pracował już w XIX wieku Nicola Tesla.

Zaprezentowana przez naukowców technologia umożliwia bezprzewodowe pobieranie energii ze źródeł oddalonych nawet o kilka metrów. Taki sposób zaopatrywania urządzeń w energię elektryczną zlikwiduje kłopoty związane z nagłą potrzebą doładowania baterii w telefonie komórkowym czy laptopie. Niestety zaprezentowana metoda istnieje jak dotąd tylko w teorii. Nie została ona jeszcze przetestowana na żadnym sprzęcie elektronicznym.

Jak tłumaczą naukowcy, bezprzewodowe przekazywanie energii elektrycznej jest możliwe dzięki zachowaniu dwóch obiektów o jednakowej częstotliwości, które na pewnym dystansie zaczynają rezonować, dążąc do ujednolicenia potencjału energetycznego. Antena podłączona do gniazdka elektrycznego emituje fale elektromagnetyczne, które są wychwytywane przez odbiornik umieszczony w urządzeniu elektronicznym. Rezonans, jaki między nimi występuje umożliwia przekazanie energii do urządzenia. Jak zapewniają naukowcy, pole elektromagnetyczne, występujące między anteną i odbiornikiem, ma neutralny wpływ na ludzki organizm.
http://wirtualnemedi...d=1970638&rss=1
  • 0



#17

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jarecki nie wiem ,... To chyba lekko niebezpieczne przecierz lekka wilgotnośc powietrza i kicha , przynajmniej tak sie wydaje , sadze ze to sie nie przyjmie ze względu na wysokie zagrożenie - przynajmniej teorytyczne a o tym był eksperyment na TVN w programie Niedoriary - zapalili w ten sposób jarzeniówkę
  • 0

#18

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obawiam się, że takie pola elektoromagnetyczne mogą mieć wpływ na działanie innych urządzeń bądź samych ludzi ! Nie jestem tego pewien, więc w razie pomyłki proszę o sprostowanie.
  • 0

#19

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

chodzi tu głownie o niestablinośc takiego "połaczenia" z reszta co widac na filmach ze prąd zachowuje sie strasznie raptownie i nie utrzymuje prostych dróg :-|
  • 0

#20

Doc Brown.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.
Zbudowanie Cewki Tesli jest naprawde proste, sam złożyłem taką w ostatnią niedziele, wyładowania są na jakieś 8 cm max, ale to dlatego, że mam zasilanie małej mocy, w przyszłości zrobie mocniejszy zasilacz HV i wtedy mam nadzieje osiągnąć z 20 cm wyładowania w powietrze.
Dokładnego opisu tutaj nie zamieszczam, niedługo będzie dostępny na mojej stronie, załączam natomiast kilka fotek.

[attachment=7:attachment][attachment=8:attachment]
  • 0

#21

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tesla w dzieciństwie miał ciekawą przypadłość - śnił na jawie. Jak sam napisał w "Electrical experimenter": "Żyłem tam, spotykałem ludzi, nawiązywałem przyjaźnie i znajomości i, co wydać się może niewiarygodne, były mi one równie drogie jak te z normalnego życia". Twierdził, ze wiele z jego projektów pochodzi właśnie z "tamtych światów". Wiecie może coś wiecej o tej przypadłości??
  • 0

#22

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tak naprawde to tesla wynalazl zarowke i to o wiele wczesniej niz edison... tesla poprostu to zbudowal przestestowal i schowal... nie opatentowal tego... edison jako ostni gnoj poprostu mu to ukradl... na wzor tego zrobil swoja zarowke i powiedzial ze to jego wynalazek... teraz sie w szkole uczymy o tym jak to wspanialy edison wynalazl zarowke.......
  • 0



#23

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wiele jest takich zeczy np Bitwa o Anglie zeby nie Polacy to ..... by ..... a teraz kłamia , Kolumb ze niby to on otkrył ameryke ..... prawda, Ewolucja hehe Darwina
  • 0

#24

davros.
  • Postów: 19
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pana Tesle można też zobaczyć w filmie "Prestiż" Christophera Nolana, (na pdst. książki Christophera Priesta) który wchodzi do kin
http://prestiz.filmw...tions,id=259945
nawiasem mówiąc Nicolai'a Teslę gra David Bowie 8-)
http://nudo.nu/wp-co...ThePrestige.jpg
  • 0

#25

Tormoz.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nicola Tesla jest wg mnie jednym z najgenialniejszych ludzi wszechczasów.
  • 0

#26

Holy.
  • Postów: 48
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na takich pokazach miedzy innymi pokazywał co potrafi robić z "energi" trzymając w ręce taką kule prądu a nastepnie wkładając ją do pudełka.

Oglądałem o tym w Nie do wiary naprawde dobre to było, może ktoś ma filmik z tą kula bo w NDW była pokazana ta kula ???


Mam w domu taką ekstra lampkę, co działa na bazie cewki Tesli. Jest boska. Ale nie mogę zrobić zdjęcia bo się boję :]


Wygląda coś jak to (w mniejszej skali oczywiście) zmienia kolory i kierunek ruchu "błyskawic" przy dotyku. Odlot :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


A mistrz Tesla to mój idol od dawna.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika



:]

Nicola Tesla jest wg mnie jednym z najgenialniejszych ludzi wszechczasów.


You nailed it :] A według mnie najgenialniejszy. Jeśli chodzi o wynalazców.



Tu film "Telsa Inventions":

http://video.google....3...h&plindex=1
  • 0

#27

irwin.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pomysł Tesli tj przekazywanie energii elektrycznej do urządzeń bez konieczności użycia kabla. Już pokazano w działaniu:
http://blog.wired.co...-demonstra.html
  • 0

#28

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem dlaczego się tak napalacie na niby niedawne "odkrycie" sposobu bezprzewodowego przesyłania energii elektrycznej. Macie w domu radio? Albo telewizor? Żeby cokolwiek usłyszeć lub zobaczyć potrzebujesz sygnału, który jest energią bezprzewodowo przesyłaną z nadajnika do odbiornika. Energia trafia do wzmacniacza, bo sam sygnał ma za małą moc by "ruszyć" urządzenie. Ta mała moc to już kwestia nadajnika, ale osobiście niech mają te swoje kilowaty, bo taki np. gigawatowy nadajnik działa jak mikrofalówka.
Inną sprawą jest zasilanie bezprzewodowe. Tu potrzeba już bardzo wysokiej jakości urządzeń (możliwie najmniejsze opory), by można było realnie wykorzystywać zjawisko rezonansu (bo o nie właśnie chodzi).
  • 0

#29

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tesla był jednym z najgenialniejszych wynalazców w historii. Błędem był, że większości wynalazków nie opatentował.
Wielkim ciosem było również odwołanie jego projektu wysyłania prądu na odległość bez kabli oraz pobieranie energii znikąd.
Ciekawe co by wymyślił gdyby urodził się w naszych czasach...
  • 0

#30

Asmodean.
  • Postów: 139
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jasne ze Nicola Tesla byl jednym z najwiekszych geniuszy wszech czasow, ciekaw jesem tego co dokonal by jego brat jezeli dane by mu bylo pozyc znacznie dluzej( dla przypominienia Nicola powiedzial ze jego brat byl o wiele bardziej uzdolniony od niego samego, nazwal go "intelektalnym gigantem"), czytalem jeszcze ze podobno razem z bratem odziedziczyli takie zdolnosci intelektualne po matce.

Co do tego ze wiele z jego wynalazkow nie zostalo opatentowanych, kto wie moze nawet i dobrze sie zlozylo zwazywszy na to jakie pozniej nastaly czasy...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych