Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krótkie pytanie dla ateisty.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
196 odpowiedzi w tym temacie

#31

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bóg jest doskonały i przypisywanie mu cech ludzkich jest

normalne dla ateisty :)
  • 0

#32

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

...raczej dla racjonalisty.
  • 0

#33

Alibebe.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

beznadziejne ytanie i jeszcze durniejsze niektore odpowiedzi, skoro wedlug bilbli ten dobry to bóg , a wy (nie wszyscy) mowicie , ze wolicie szatana , czyli wolicie byc potepieni ? metalowcy hehe zal.ru

druga sprawa koles mowi ze panowie od blizza stworzyli lepszy swiat, ja tez gram w wowa i dla mnie to tylko gra, a dla ciebie to szczyt mozliwosci zeby grac w wowa, omg wiekszej glupoty w jednym temacie nigdzie nie widzialem
  • 0

#34

tom3k.
  • Postów: 127
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pytanie niesprecyzowane.
Jeżeli by się okazało, że istnieją...to nikogo bym nie wybrał, ponieważ autor nie napisał co by mnie mogło zmusić do tego.
Wolałbym żyć tak, jak dotychczas. Gdyby jednak trzeba było do kogoś dołączyć - to do tego, co miałby korzystniejszą ofertę bez "kruczków". ;)

Jednak i tak nieco musiałem od siebie wywnioskować, ponieważ autor nie raczył rozwinąć swojej myśli(będąc szczęśliwy, że w końcu udało mu się coś "yntelygentnego" wymyślić).
  • 0

#35

Pixxel.
  • Postów: 156
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to jako autor sprostuję ;) . A gdybyś tak musiał wybrać, bo inaczej czekała by cię niezwykle bolesna śmierć i wieczne przebywanie ,,pomiędzy" w otchłani pełnej gęstej wody, w której nie możesz oddychać.
  • 0

#36

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

beznadziejne ytanie i jeszcze durniejsze niektore odpowiedzi, skoro wedlug bilbli ten dobry to bóg , a wy (nie wszyscy) mowicie , ze wolicie szatana , czyli wolicie byc potepieni ? metalowcy hehe zal.ru


haha :D metalowcy = SATAAAAAN według Ciebie? jesteś płytki, jak kałuża na chodniku. może od razu żal.gov.pl? jaki ten tekst jest beznadziejny, lol.

Edit [20.10.2007] AlienGrey:
Regulamin pkt 7.6 Zabronione są wszelkie formy rasizmu, nietolerancji: tzn. wypowiedzi antynarodowych i szerzących nienawiść; wypowiedzi wulgarne odnoszące się do innych nacji, kolorów skóry, wierzeń, osób; wypowiedzi obraźliwe skierowane pod adresem innych użytkowników forum. Przyznano ostrzeżenie.

  • 0

#37

meth777yl.
  • Postów: 116
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szatana. Bo Bóg poniża swoich wyznawców. Poza tym, co to za ojciec który skazuje własne dzieci na wieczne potępienie za to ze były niegrzeczne? To jest uosobienie miłości, dobra?


Odpowiem na zasadzie kontrastu.
Znasz "mniej więcej" definicje dobra i zła? Zakładam, że coś tam zdążyłaś juś z życia zaobserwować i jakieś wnioski wyciągnąć.

"Bo Bóg poniża swoich wyznawców" - jak np. znęcają sie nad Tobą w szkole to ludzie, którzy to robią słuchają podszeptów jakiego typu istot bezcielesnych, tych, którzy służą Bogu czy tych upadłych, którzy są jego przeciwnikami (czyli zwykłymi antychrystami, lub jak kto woli -szatanem, czyli przeciwnikiem Boga)? hm?...

Mam rozumieć, że Szatan to taki fajny kumpel od kielicha i dobrego skręta, który poklepie mnie po ramieniu i podniesie na duchu w trudnych chwilach? No bo to w zasadzie z Twojego postu wynika taka delikatna sugestia, chyba że to tylko moja skłonność do nadinterpretacji.

A tak na serio to większość osób wypowiadających sie w tym temacie jest dopiero w fazie buntu przeciwko takiej instytucji jak Kościół Katolicki, który rzeczywiście stał się teraz siedliskiem duchów upadłych dlatego trudno jest dyskutować z w sumie to dobrymi istotami ale mającymi olbrzymie pretensje do samych siebie, że świat jest taki jaki jest, i że nie widać w nim na ogól żadnego ładu i składu.

Żeby zobaczyć jak to naprawdę wygląda, potrzeba czasu. I czytać, słuchać tych koło których przechodzimy, nabywać nowych myśli i doświadczeń a z czasem zaczniemy sobie uświadamiać istnienie rzeczy, o których wcześniej nigdy nie myśleliśmy.

Nie ma przyjemniejszej rzeczy, niż znaleźć Boga. Potem to już naprawdę z górki :)
I od tego miejsca, człowiek zaczyna widzieć harmonię tego wszystkiego, sposób w jaki to wszystko zostało tak fajnie urządzone.

Chociaż wtedy to trochę nie chce mu się już dyskutować z takimi poglądami jak zacytowany powyżej :hmm:
  • 0

#38

SeeK666.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szatana. Bo tylko on daje tak naprawdę wolna wole. A co da Ci bóg? Raj.... zapewne z przykazaniami :]
  • 0

#39

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Absurdalne są dywagacje na poziomie katolicyzmu i chrześcijaństwa w ogóle. Wszystkie odłamy tej religii są tak upośledzone, że jedynie słowa "nauka i wiara nie idą w parze" mogą tu cokolwiek usprawiedliwiać.
Szatan to straszak, chwyt marketingowy, który napędza kościołom klientów.
  • 0

#40

Żaku.
  • Postów: 33
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osobiście musiałbym się mocno zastanowić... Ale jeżelibym musiał wybierać może i bym wybrał szatana. Bóg to niby miłość, a jednak potępiał swoje dzieci.


http://www.paranorma...showtopic=13042 (widać jak kocha wszystkich równo bóg...)
  • 0

#41

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wybrał bym szatana , bo nie wiem kim jest bóg.
  • 0

#42

Gabanil02.
  • Postów: 57
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[quote name='Pixxel' date='19.10.2007, 13:26' post='210533']
Ateisto-jeśliby się okazało, że Bóg i Szatan istnieją to kogo byś wybrał??? Uzasadnij swoją odpowiedź.
[/quote No..już głupszego pytania to nie można była zadac! bo prawdziwy ateista to ma w ........... tak tzw.boga jak i szatana zwanego diabłem czy jakoś tak.
  • 0

#43

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

hmm tak se czytam i czytam i zastanawia mnie jedno. Jesli w ogole taka sytuacja mialaby zajsc to skad ktos by wiedzial, ze to Bog a ta druga osoba to szatan. Przeciez szatan nie stanalby obok Boga z czarnymi rogami, trójzebem i czerwona skóra.....chyba, ze chodzi nam o inny kontekst tego zajscia, ktore rzekomo mialoby by zajsc to wyrazy uznania, ale jakos nie moge sobie wyobrazic tej sytuacji, przeciez nie powstalaby ankieta albo konkurs w ktorym wybieralibysmy sobie te dwie odmienne strony...
  • 0



#44

mefju.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

szatana, ponieważ daje wiecej swobody niż Bóg
  • 0

#45

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ateisto-jeśliby się okazało, że Bóg i Szatan istnieją to kogo byś wybrał??? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Sam stalbym sie bogiem.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych