Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krótkie pytanie dla ateisty.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
196 odpowiedzi w tym temacie

#16

Dita von Tees.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jestem ateistką. Faktycznie Szatan moim zdaniem byłby bardziej wiarygodny. Ponadto Szatan daje więcej wolności i swobody w działaniu niż Bóg...Ale to tylko moje zdanie.
  • 0

#17

dziadekkleofas.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ateista zapewnie wybrałby tego, kto by mu się faktycznie objawił i mógł go doświadczyć. ;) Jak na razie ani Bogu ani Szatanowi (choć mu trochę, np. opętania) się nie spieszy do tego.

Po za tym trzeba by uwzględnić, jakby to wyglądało to dowiedzenie się. Czy obaj na raz się obajwią wszystkim, czy indywidualnie, czy inaczej jeszcze?
  • 0

#18

BlackLove.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale Bóg stworzył Szatana (jest więc od niego silniejszy itp), więc ja bym wybrał Boga, choc to teoretycznie pytanie nie do mnie bo nie jestem ateistą

Bóg stworzył szatana, ale szatan od niego odszedł i zaczął sie rozwijać i p.prawdopodobne, że stał sie silniejszy od Boga.
  • 0

#19

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takie "na złość odmrożę sobie uszy". Wydaje mi się, że odpowiedź nasuwa się sama. Jeśli szatan w wizji chrześcijańskiej istnieje, to jego ostatecznym celem jest zwodzenie człowieka i odciągnięcie go od Boga. Jeśli ktoś więc świadomie wybiera szatana, to nie doczytał, albo nie do końca rozumie co robi.

Natomiast pytanie samo w sobie nie ma większego sensu praktycznego, bo o prawdziwości chreścijańskich tez na 100% będziemy się mogli przekonać dopiero po śmierci. Wtedy już może nie być wyboru.

Ana Mert, a co to za dziecko, które nawet nie zna swojego ojca? Jaki Bog ma mieć powód do wstawienia się za kimś kto ma go gdzieś? Zasady są w biblii jasno określione, a historie o nieskończenie miłosiernym Bogu możesz wsadzić między katolickie bajki.
  • 0

#20

Pixxel.
  • Postów: 156
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeju wasze wypowiedzi mnie powalają :P . Chyba żeby w piekle mieć dobrze to trzeba od kołyski czarne msze robić. A wy tu tak sobie błądzicie między tą wiarą i tak nie wiecie kogo wybrać. Chyba dawni ludzie nie pozamieniali faktów swoich wierzeń, że np. to Szatan był dobry a Bóg zły. Nie lepiej wybrać tego, który wydaje wam się bliższy??? Nie mówcie pochopnie.
  • 0

#21

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Żadnego. Szatan czyni zło, a Bóg to olewa.

Bóg mnie oddał tym... tym... ludziom! Tfu! Ojciec nie powinien zostawiać tak swojego dziecka!
  • 0

#22

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ana Mert, a co to za dziecko, które nawet nie zna swojego ojca? Jaki Bog ma mieć powód do wstawienia się za kimś kto ma go gdzieś? Zasady są w biblii jasno określione, a historie o nieskończenie miłosiernym Bogu możesz wsadzić między katolickie bajki.

Ciesze się ,że przynajmniej tutaj podzielam twoje zdanie ^^.
  • 0



#23

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Za nikim bym nie poszedł, tak jak za nikim nie idę teraz.
Poza tym nie wiem do czego dążył autor tego tematu, jakie miał zamiary pisząc go, czego chcial się dowiedzieć. Dla mnie jest on zupełnie bezsensowny.
  • 0

#24

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Za kim bym poszedł? Za tym, kto ma większą d***, żeby mi łatwiej było z glana trafić.
Tak serio, to za nikim. Po pierwsze wolę być sam, gdyż jestem typem samotnika. Po drugie, ja naprawdę wolę umrzeć, niż przeżywać przez wieczność orgazm za orgazmem - ile można się radować? :/ Cierpieć też nie mam zamiaru przez wieczność, więc podziękowałbym obu panom.
  • 0

#25

KaśkaK.
  • Postów: 108
  • Tematów: 13
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie jestem ateistą ale...
Człowiek ma wolną wolę, może wybrać pomiędzy dobrem a złem, lecz na Ziemii wbrew pozorom nie można zaznać pełnej istoty dobra lub zła.Jednak gdybyśmy na Ziemii nigdy nie zanzali zła to czy wiedzieli byśmy jak dobra jest dla nas przyjemność? To szatan cieszy się ze słabości człowieka, lubuje się w kuszeniu i zadawnaiu bólu.
To dlaczego ateiści nie wiedzą kogo wybrać?chcą dla siebie złego, przy czym jak by nie patrzeć za życia każdy z nas dąży by było mu jak najlepiej.
  • 0

#26

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a czy musialbym dokonywac jakiegos wyboru?
niech sobie istnieja gdzies tam na boczku ja mam swoje zycie i swoje sprawy
  • 0

#27

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

powiedzialbym Bogu zeby sie zajal hodowla jedwabnikow, bo lepszy swiat od niego stworzyli panowie od world of warcraft, a szatanowi bym powiedzial, ze ma ladna szate.

...pewnie chodzi o to, ze ateisci sa zli i wybiora szatana i ze ateista=satanista
zgadlem?
  • 0

#28

pardon.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Blessed Hellz Atheistz Dołączona grafika
  • 0

#29

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szatan ? Jaki kur** Szatan ? :P Kim on jest ? Przecież "Szatan" to tylko funkcja . Pierwszym takim "Szatanem" był Lucyfer ,który sprzeciwił sie despotycznej i nielogicznej władzy Boga. Nie wiem dlaczego jest on kojarzony ze złem skoro powinien być raczej symbolem wolności i wiedzy.
  • 0



#30

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prawdziwą przyczyną buntu Lucyfera była miłość własna, czyli pycha a nie jakieś tam wydumane symbole. Ponadto, od kiedy to stworzenie jest mądrzejsze od swego stwórcy? Bóg jest doskonały i przypisywanie mu cech ludzkich jest co najmniej żenujące.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych