Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie bój się śmierci!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

#106

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

CrAxMaN, wyznajesz tylko i wyłącznie swoje poglądy? Jak tak, to witaj w klubie. Jak należysz do jakiejkolwiek religii, to jesteś zmanipulowany.

Ja jestem przekonany, że po śmierci nie ma nic i obaj mamy tyle samo racji.
  • 0

#107

CrAxMaN.
  • Postów: 223
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

CrAxMaN, wyznajesz tylko i wyłącznie swoje poglądy? Jak tak, to witaj w klubie. Jak należysz do jakiejkolwiek religii, to jesteś zmanipulowany.


Wyznaję swój pogląd na kwestię wiary a wynika on m-in. z praktyk medytacyjnych. Bliskie są mi poglądy teozoficzny, buddyzm i new age ale ... TYLKO BLiSKiE ;)
I właśnie poprzez uwagę na to aby nie być zmanipulowanym nie jestem członkiem ani new age ani buddyzmu czy tym bardziej KK, z którego "wypisałem się" ładne parę lat temu...
  • 0

#108

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To bardzo dobrze, że opierasz się na swoich doświadczeniach i przeżyciach, ale zmysły łatwo oszukać, co niestety jest faktem. Dlatego jak mówię, że nie wierzę nikomu mam tez na myśli siebie.

Ja nic nie wiem i w nic nie wierzę. Ja sądzę, że tak jest i mam taką nadzieję.
  • 0

#109

DUCH SWIATLOSCI.
  • Postów: 47
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najlepiej jak ktoś sie interesuje ŚMIERCIĄ to polecam ' TYBETAŃSKA KSIĘGĘ UMARŁYCH' albo Helsinga rozmowy ze Śmiercia.

Jeszcze jedna sprawa - życie po śmierci. Mówię Wam - nie ma nic gorszego niż egzystowanie, nie ważne jak i w jakich okolicznościach, bez końca. Jedyne co niesie prawdziwe ukojenie to pustka. Wszystko przestaje istnieć - myśli, zmysły, problemy, czas, przestrzeń etc. To jest prawdziwe ukojenie.


NICOŚĆ JEST UKOJENIEM WG Ciebie? Wiesz co ty nie jesteś świadomy tego co mówisz. A ukojenie jest w NIEBIE i tylko tam ono istnieje i nigdzie indziej.
  • 0

#110

wersyliusz.
  • Postów: 15
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Drogi duchu światłości twierdzisz że ukojenie można znaleźć w niebie,zależy jak kto na to spojrzy bo wiesz przecież że nie wszyscy wierzą w boga.Niebem możemy nazwać eden jak i "czymś na czym zawieszone są chmurki" jak by to opisał mój o wiele młodszy kuzyn:).Śmierć jest końcem,kresem naszej egzystencji,i to jest pewne.Ale czy początkiem nowego?Nie przekonam się jeśli nie poczuje tego na własnej skórze,oczywiście nie w najbliższym czasie.To pytanie na które odpowiemy sobie u kresu naszego życia.

pozdrawiam
  • 0

#111

thewake.
  • Postów: 218
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

MILOSC jest ukojeniem :) ja mam dowody :P co do smierci - ginie tylko cialo, dusza jest wieczna - dusza jest swiadomoscia - to ona idzie dalej by znow sie narodzic z blokada na pamieci, i znow uczyc sie dalej do doskonalosci :)
  • 0

#112

2PaC.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tacy ludzie jak Hitler na pewno przyszli aby nauczyc sie milowac innych.



Tacy ludzie jak Hitler choć potworni przyszli być może po to aby:

- ukarać te dusze, które na to zasługiwały (prawo karmy - przyczyny i skutku z poprzednich wcieleń)
- poddać próbie te dusze, które miały być poddane próbie
- zmienić mentalność wielu ludzi
- zmienić historię ludzkości

Nic nie dzieje się bez przyczyny


- Ukarać dusze, które na to zasługiwały? Masz na myśli, te dobre staruszki i kobiety, które nic nikomu w życiu nie zrobiły i były nadzwyczaj dobre? Masz na myśli małe dzieci, które brano za nogi i uderzało głową o mur? Świetnie....
- Aha, czyli próbą miało być zabicie parę milinów ludzi 0o... Bzdura totalna
- Mentalność polaka, francuza, włocha itd.? Mhm, no tak, gdyby spojrzeć na mentalność polaka zza PRL a obecnie, to wielka różnica, co do francuzów itd nie wiem.
- To chyba najgorszy powód, oczywiście, Hitler był jeszcze po to, aby zjeść ciastko, które zostało kupione w sklepie. Poza tym, o jaką zamianę historii Tobie chodzi? Historii nie da się zmienić, można ją dodać do obecnych.
Historia zostaje ciągle ta sama, można ją zmienić tylko poprzez kłamstwo, jakie obecnie odbywa się w niemieckich szkołach czy tam odbywało się o wojnie światowej.


Ogólnie, sugerując się pierwszym postem, domyślam się, że jest jakaś tam dusza, po śmierci, odchodzi do nieba i tam gadu gadu z innymi i idzie do innego ciała, zapominając już swoją przeszłość. A może to jest tak, że dusza jest w ciele i nie wie nic o swojej przeszłości, a po pójściu do nieba wie wszystko? Bo jakby nie patrzeć, to nic nie wiem o swoich poprzednich ciałach. Dziwne...

Nie rozumiem jak można bać się śmierci.Śmierć to nic innego jak spotkanie się z Bogiem, i czego tu się bać?Śmierć to początek nie koniec.


Osobiście, nie boję się śmierci na polu bitwy (wojna?), boję się natomiast innych rodzajów śmierci, np. w wyniku katowania, czy z głodu, tak, nie chce umrzeć z hańbą i w ciemnym zaułku, gdzie nie dociera światło.

cóż...Powiem tak człowiek nie boi się śmierci gdy mie ma nic do stracenia juz w swoim zyciu a jeśli ma coś do srtacenia to zawsze się będzie bał i to jest nie podwarzalna teoria...


I tu się z tobą niestety nie zgodzę...
Ja naprzykład mam wiele do stracenia gdyż ogólnie żyje mi sie dobrze, nie mam na co w życiu narzekać, pieniadze mam, dom też, młodość... ogólnie jak to się mówi "ŻYĆ, NIE UMIERAĆ",
A jednak... Ja osobiście z niecierpliwością czekam na śmierć, chcem sie wkońcu dowiedzieć jak to jest, jak wygląda życie po śmierci, czy opowieści o długim tunelu i światełku to prawda czy ściema, jak wielki jest wrzechświat, czy Bóg istnieje, czy istnieje życie pozaziemskie, jeśli tak to jak ono wygląda, jak powstał wrzechświat, jak zginął Elvis Presley, a może, tak jak wielu ludzi uważa, on nadal żyje, a jego śmierc była wielką mistyfikacją....

Odpowiedzi na te pytania i wiele innych najprawdopodobniej nie uzyskam za tego życia, dlatego z niecierpliwością czekam na śmierć.

P.S.


Świetnie, twoja dusza się tego dowie, ale (wnioskując z pierwszego postu tematu i postów innych) wchodząc w kolejne ciało, stracisz już tą świadomość, więc ten cały bullshi* jest nie na miejscu.
Dobra, temat trzyma się cały czas o niebie, dlaczego nikt nie wspomniał o Piekle? Czy ono istnieje? I właśnie, co z nim jest? Wszystkie Dusze trafiają do nieba, czy jak to jest w końcu, bo już się w tym wszystkim pogubiłem...
Dla mnie to wszystko nie ma sensu, ta cała gadka o duszy itp. Poza tym, co byłoby, gdyby zaczęła się 3 wojna światowa atomowa? Taa, koniec świata. I co dalej, co z tymi wszystkimi duszami? Stworzą kolejną ziemię? :rotfl:
Gadu gadu o duszach i niebie, ale kto stworzył świat? Bóg jest wieczny? Skąd to sformułowanie, że wszystko co ma swój koniec ma i swój początek. Bóg też musiał mieć początek. Właśnie, jaki? Ciągle mi dokucza te pytanie...
  • 0

#113

Mroczny Mędrzec.
  • Postów: 43
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

He he he...
JA się nie boje śmierci i nie tylko żeby pokazać że jestem jakiś boss.
Nie wiem czemu ludzie boją się tego co ich wyzwoli po śmierci nie spotka was smutek i przykre chwilę.
Po śmierci będziemy w zaświatach , będziemy żyć w spokoju którego na ziemi nie zaznalismy.
Będziemy żyć wiecznie , nie będziemy już się niczym przejmować. x]
  • 0

#114

tommi59.
  • Postów: 262
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

DUSZA JEST TYLKO OKRESLENIEM nie jest swiadomoscia jako ta prawdziwa jest tylko swiadomoscia ciala podswiadomosc jest swiadomoscia a wyzsza jazn jako tak rozumowana jest rzeczywista pelna swiadomoscia To nie zupelnie musi byc blokada pamieci bo jednak podczas hipnozy mozna te informacje przywrocic
  • 0

#115

thewake.
  • Postów: 218
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

"podczas hipnozy" :P no ale na codzien jak bys nie poszedl na hipnoze to bys nie przypomnial sobie :P nie interesujac sie wogole ezoterryka, reinkarnacja etc :P :) smierc jest po czesci wyzwoleniem ale tez dalsza droga do wzrostu duchowego :) zauwazcie okres ziemi - jesien i zima - wtedy rosliny umieraja zeby moc sie ponownie narodzic na wiosne :)
  • 0

#116

tommi59.
  • Postów: 262
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czasami sie zdarza ze osoby niektore pamietaja swe poprzednie zycie -ale jak to jest i dlaczego tego nie wiemy.Niepamiec poprzednich wcielen jest celowa albowiem istota ta pamietajac pewne rzeczy nie moglaby sie rozwijac tak jak zaplanowala
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych