Skocz do zawartości


Zdjęcie

sen o 2012 roku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, chcę opisać wam historię która przydarzyła mi się wczoraj, nie mogłem jej opisać bo byłem tym wszystkim za bardzo wstrząśnięty...

otóż mieszka u mnie w wiosce pewna stara kobieta, starsi ludzie mówią na nią że czarownica, młodsi że wariatka, prababcia mówiła mi że od zawsze była taka, ciągle się czegoś bała ale nikt nie wiedział czego, w końcu kilka lat temu odważyłem się do niej pójść, mieszka w starym drewnianym domu na skraju lasu, nie wiem dlaczego ale mnie się nie bała, wpuściła mnie chociaż nikogo podobno nie wpuszcza do domu, nawet jak ktoś przyniesie jej coś do jedzenia to nie otworzy drzwi, no i zaczęło się, za którymś razem dowiedziałem się że ona całe życie boi się swoich snów, ciągle opowiadała mi kto umrze za parę dni albo coś takiego, przeważnie się sprawdzało ale nikomu nic nie mówiłem bo wiadomo jak to na wsi, jeszcze by ją jakies gnoje podpaliły albo co... wczoraj poszedłem do niej po paromiesięcznej przerwie, siedziała w kącie wystraszona, cała blada, odmawiała jakąś koronkę ale nie po polsku, nie wiem co to było, nawet mnie nie zauważyła że wszedłem, dotknąłem ją żeby mnie zauważyła, po kilkunastu minutach zaczęła mówić, dwa dni wcześniej miała sen

opowiadała że widziała płonące miasta za 5 lat, stali za tym jacyś ludzie o ciemnej cerze , miliony ludzi na całym świecie zginęło w jednej chwili, największe miasta w parę sekund obróciły się mówiła że nie wie skąd ale czuła że całe zło pochodzi ze wschodu, ale nie z Rosji, Rosja bardzo ucierpiała na tym zamachu, zamachowcy wysadzili wielkie składy bomb i skierowali własne(rosyjskie) rakiety na swoje tereny, właściwie wszystkie największe miasta zostały zniszczone, wtedy najważniejsi tego świata podjęli decyzję o zniszczeniu kultury islamu, od wielu lat próbowano walczyć z terroryzmem ale ten był coraz mocniejszy, mieli coraz lepsze broni i coraz więcej osób ginęło, teraz kiedy zaatakowali przed samymi świętami chyba nie przewidzieli że cały świat, Rosja, USA, Unia europejska (mówiła już nie o unii ale o państwie europejskim) chiny, po prostu wszyscy podjęli błyskawiczną decyzję, w przeciągu kilku dni zmobilizowano cały arsenał nuklearny, całe siły zbrojne na planecie, muzłumanie nie przewidzieli takiego obrotu sprawy, błagali o litość, atak był błyskawiczny, kultura islamska została zniszczona w kilka godzin, przez kolejne miesiące urządzano łapanki na muzłumanów kryjących się na całym świecie,

czy wszysko zakończyło się dobrze, nie wiem, więcej nie powiedziała, może na tym sen się skończył a może nie chciała...

#2

bialek.
  • Postów: 108
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No tak. Mamy tutaj kolejną przepowiednię na temat 2012 roku. Tylko na ile ona jest prawdziwa tego nikt nie wie. Wygląda mi to na jakieś opowiadanie lub kolejną fantazję dotyczącą końca świata. Mój stosunek do tego jest obojętny, choć zważając na tragizm jaki miałby miejsce w owym czasie nie powinien być obojętny :aaa: Po żyjemy, zobaczymy ;)

#3

Unknown.
  • Postów: 23
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma co bezgranicznie wierzyc w kazde przepowiednie, podchodze do niej z mocnym dystansem bo nie wierze w ostateczny jihad islamu na "niewierny zachod". A Ciebie sie nie bala bo moze jestes The One ;) .

#4

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie no ja nie wierzę w ten koniec świata 2012, chciałem zobaczyć co o tym sądzicie, możecie wierzyć, możecie nie wierzyć, sam bym w to nie uwierzył jak zresztą w każdą przepowiednie, no ale jej wcześniejsze naprawdę się sprawdzały :/

#5 Gość_Nibru

Gość_Nibru.
  • Tematów: 0

Napisano

pokrywa się z:

Wizje młynarczyka z Apoig
Około 1750 roku żył w Bawarii, Mateusz, młynarz, który wygłaszał różne przepowiednie. Pewnego dnia miał powiedzieć:
"Wkrótce nastąpi jedna wojna, potem druga, a w końcu trzecia. Ostatnia wojna przeleci błyskawicznie. Będzie to jakby olbrzymia czystka. Pełno trupów i moc wylanej krwi. Dojdzie do walki między Chinami i ich sąsiadami. I co jeszcze gorsze, zbliża się katastrofa. Zimno i trzęsienie ziemi pozbawią wielu ludzi życia".

Proroctwa rybaka Johanssona
"Widzę straszną wojnę daleko na wschodzie. Żółte twarze starają się dotrzeć poprzez Alaskę do Kanady i Stanów Zjednoczonych. Ich atak będzie odparty przy pomocy broni rakietowej. Rosja będzie wspierać Amerykanów, ramię przy ramieniu. Przedten wybuchnie jakaś straszna rewolucja. Mordy, pożoga, trupy. Leżą ich całe stosy".

Przepowiednia Ferenca Kossutthany
"Z godziny na godzinę wybuchnie straszna wojna. W tym czasie nie chciałbym żyć, a w każdym razie nie w pobliżu oceanu. Wybrzeża Europy, Anglii i Ameryki zostaną zalane potężną falą wody. Rozpocznie się błyskawiczna wojna, lecz potrwa krótko. W wojnie tej będą poszkodowani zarówno żółci jak i czerwoni. Po niej nastąpi długi okres pokoju".

Jasnowidząca z Pragi
Także nieznana bliżej z imienia tzw. "Jasnowidząca z Pragi", żyjąca w XVII wieku, spisała swoje wizje. Znajdujemy w nich między innymi taki fragment:
"Ród ludzki jest zuchwały, chce mierzyć się z boską siłą. Z okrutnym sercem zasiewają grzyb, rzucając jego nasienie z nieba na ziemię. Wielkie będzie przerażenie, sięgnie obłoków, a grzyb zacieni wielkie połacie Ziemi. To trujący grzyb i tysiące umrą w męczarniach. Zbudują wieże ze stali i wody wierząc, że zdobędą dzięki niej niebiosa. Ludzie ciężko odpokutują swe zuchwalstwo".
Z dużym prawdopodobieństwem można doszukać się w nim zapowiedzi zrzucenia bomby atomowej ("zasiewają grzyb..."), czy opisu rakiet na płynne paliwo ("wieże ze stali").

Przepowiednie "Podlasianki"
Polska wizjonerka- "Podlasianka" w 1932 roku miała nie tylko wizję oblężenia Warszawy w 1939 roku, następnie zburzenia stolicy i klęski Niemiec, ale także twierdzi, że otrzymała takie oto przesłanie:
"Jeszcze tylko dwie wojny światowe oczekują świat. Niemcy sprowokują II wojnę światową, która zakończy się ich klęską. Następnie rozburzone ludy Azji powstaną przeciw europejskim narodom. Azja przeciw Europie, po czym nastąpi pokój".


dałem tylko wycinki, reszty o przepowiedniach i wizjonerach szukajcie na google,
specjalnie wstawiłem przepowiednie osób mało znanych, coś pokroju tej twojej starej sąsiadki.
pozdro

#6

Malkav.
  • Postów: 34
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie ta historia brzmi zbyt fantastycznie.

#7

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja sie tam 2012 i smierci nie boje :) co ma byc to bedzie :P moze te wszystkie wizje tych ludzi to prawda a moze po prostu ich chora wyobraznia ? zreszta po co XVIII wieczny chlopek albo chlopka mial by klamac na temat grzybow ? nie wiedzac nawet ze cos takiego jak auto powstanie :P ja bym polaczyl wszystkie przepowiednie tak w jedna duza
wielka fala, wojna, i ujawnienie sie pozaziemskich cywilizacji :P
a zreszta bedzie fajnie ;)

#8

Groosiek.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten sen opowiedziała Ci ta starsza kobieta? Trochę to niewiarygodnie brzmi, bo starsza pani mieszkająca na skraju lasu musiałaby się chyba interesować bardzo militariami, skoro tak dokładnie opisała uzbrojenie, które widziała w swoim śnie:
"wielkie składy bomb", "rakiety", "coraz lepsze bronie", "arsenał nuklearny"
Oczywiście nie próbuję tutaj poddać w wątpliwość Twoich słów. Po prostu wyrażam tylko swoje sceptyczne zdanie ;)

#9

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a co ty myslisz ze na wsi sie nic nie dzialo ?? to jest stara kobieta pewno widzial nie jedna tragedie i przezyla czarnobyl a teraz tak sie o tym trabi napewno cos slyszala :) teraz nawet dzieci w afryce wiedza co to rakieta albo bomba. niestety :(

#10

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie no to nie jest tak że ona się całkiem od cywilizacji odcięła, czyta gazety, i słucha czasem radia, a o arsenale nuklearnym to chyba wszyscy starsi ludzie się nasłuchali w czasie zimnej wojny prawda ? :)

#11

NanBeiDaXia.
  • Postów: 30
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten sen opowiedziała Ci ta starsza kobieta? Trochę to niewiarygodnie brzmi, bo starsza pani mieszkająca na skraju lasu musiałaby się chyba interesować bardzo militariami, skoro tak dokładnie opisała uzbrojenie, które widziała w swoim śnie:
"wielkie składy bomb", "rakiety", "coraz lepsze bronie", "arsenał nuklearny"
Oczywiście nie próbuję tutaj poddać w wątpliwość Twoich słów. Po prostu wyrażam tylko swoje sceptyczne zdanie ;)



No właśnie. Jak dla mnie to od początku do końca wszystko zmyślił. Jak się ma duże doświadczenie i przegląda różne fora nie od wczoraj to się zaczyna takie rzeczy wyczuwać.

#12

AntyVirus.
  • Postów: 29
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiem tak: jeśli Pis wygra te wybory to się tak na 99% nie stanie :D

#13

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hmm, po pierwsze odwieczne pytanie które pojawia się zawsze przy tego typu opowieściach. Czy to co piszesz jest oparte na faktach i czy nie ściemniasz. Ale na to pytanie nie wiedze sensu prowadzenia dyskusji wiec załóżmy że nie kłamiesz… ;)

Bardzo ciekawe jest w tym wszystkim to że nie tylko ona miała taką wizje ale i inni jasnowidze. Wszystko się z sobą pokrywa i składa w całość i mówi o kolejnej III wojnie światowej.
Z kolei w innych podobno równie przekonywujących źródłach czeka nas koniec świata, początek nowej ery, ujawnienie się obcych, uderzenie komety, nibru, koniec kościoła katolickiego i wiele innych wydarzeń których mi się nie chce nawet wypisywać lub o których nie słyszałem.
A więc, czy to nie za wiele jak na jeden dzień 21.12.2012 :hmm: hmm moim zdaniem za dużo :P .

Nie wiem co nas czeka, wiem tylko tyle że ta dyskusja na temat 2012 będzie się ciągnąć właśnie do tego roku więc nie pozostaje nam nic innego jak czekać i się przekonać… :)

Może to, może tamto, po prostu pożyjemy zobaczymy, 5 lat minie szybko ;) .

pozdro

#14

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

21.12.2012 a tu buum wszystkie wydarzenia ktore wymieniles maja miejsce :P taka pesymistyczna mysl :D

jakos trzeba sobie umilić to 5lat :)

#15

White Raven.
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Świetne opowiadanie, mam nadzieje że się nie sprawdzi. Zawsze się sprawdzaja wizje tej babki czy czasami nie?


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych