Skocz do zawartości


Rodzą dzieci, biorą pieniądze, zostawiają dzieci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_nick

Gość_nick.
  • Tematów: 0

Napisano

Rodzą dzieci, biorą pieniądze, zostawiają dzieci

"Życie Warszawy": Coraz więcej matek oddaje dzieci do adopcji zaraz po trzymiesięcznym okresie, który upoważnia je do odebrania tysiąca złotych becikowego.
Dla psychologa sprawa jest jasna: to handel dziećmi. - Otrzymujemy z ośrodków adopcyjnych sygnały o wymuszaniu becikowego - alarmuje Teresa Sierawska z Biura Polityki Społecznej.

Joanna jest jedną z takich matek. Gdy zaszła w ciążę, miała 22 lata i studiowała. - Nie byłam przygotowana do tej roli - powiada. Chciała oddać swoje dziecko do adopcji zaraz po porodzie. Wstrzymała się jednak tylko po to, by zainkasować pieniądze. Synka wychowywała więc jeszcze trzy miesiące.

Joanna zgodziła się na rozmowę, bo - jak mówi - chciała to z siebie wyrzucić. - Rodzice nie chcieli mi pomagać. Przewijałam, karmiłam, kąpałam i traktowałam dziecko jak lalkę. Nigdy nie mówiłam do niego pieszczotliwie, nawet nie wybrałam imienia. Po prostu nazywałam je dzieckiem. Miałam je prawie trzy miesiące i z każdym dniem coraz bardziej chciałam się od niego uwolnić. Ono nic nie mówiło, a ja miałam wrażenie, że krzyczy na mnie. Dlatego niechętnie brałam je na ręce. Już wtedy chciałam oddać je do adopcji, byłam zdesperowana - zwierza się.

Nie masz wyrzutów sumienia? - pyta "ŻW". - Nie. Myślicie, że nie mam serca? Mam, ale dla tego dziecka ono nie biło - odpowiada Joanna. Grażyna Niedzielska, wicedyrektor ośrodka adopcyjnego przy ul. Szpitalnej 5 nie ma wątpliwości, że gdyby dziewczyna wcześniej zgłosiła się po pomoc do placówki, byłoby jej znacznie łatwiej poradzić sobie z problemem. - Każda matka, która przyjdzie do nas, otrzymuje pomoc psychologiczną. Pracownik socjalny towarzyszy jej nawet na rozprawie, na której sąd rozpatruje wniosek o zrzeczenie się praw rodzicielskich - mówi Niedzielska.

Do ośrodka adopcyjnego przy ul. Szpitalnej co roku zgłasza się 40 kobiet, które chcą oddać niemowlęta. Podobnie jest w trzech pozostałych placówkach działających w Warszawie. - Najczęstszą przyczyną porzucania dzieci jest bieda lub samotność. Kobiety, które oddają nam dzieci, nie są wyrodne, tylko zdesperowane - ocenia Grażyna Niedzielska.

- Dziecko można zostawić jeszcze w szpitalu. Matka ma sześć tygodni, by podjąć decyzję, czy rzeczywiście chce zrzec się praw rodzicielskich. Jeśli po upływie tego czasu nadal jest zdecydowana, sprawa kierowana jest do sądu. Taka procedura trwa zazwyczaj kolejne dwa tygodnie, ale jest bardzo uproszczona - tłumaczy.

Zdaniem pracowników stołecznych ośrodków, wyrodnymi matkami można nazwać tylko kobiety, które znęcają się nad dziećmi lub porzucają je na śmietnikach. W warszawskich szpitalach rocznie zostawianych jest około setki dzieci. Podobnie na innych porodówkach. - Co prawda, jeśli matka zniknie po zostawieniu dziecka w szpitalu, procedura adopcyjna jest utrudniona, to lepsze niż zostawienie malucha bez opieki - mówi Niedzielska w rozmowie z "Życiem Warszawy".

zródło- onet.pl


czegoś tu nie rozumiem - Jak można dla 1000 zł, przez 9 miesiecy być w ciąży, przeżyć bolesny poród
i potem przez kolejne miesiące wychowywać swoje dziecko i oddać za 1.000 zł ?????!!!!!!!!!!
gdyby chodziło o 100.000 zł to bym zrozumiał ,ale tysiąc ?????!!!!!!!!

#2

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zastanawiam sie czy one by przez to wszystko nie przechodziły nawet za 500zł :/ według mnie to są wyrodnie matki i żadna desperacja ich tu nie usprawiedliwia :censored: :hammer:

#3

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla mnie to nie była matka i takie kobiety matkami nie są. To są po prostu przepraszam za wyrażenie szmatławce. Jeśli nie chciała dziecka, została zgwałcona, miała wpadkę itp. to powinna je oddać od razu. Czekanie na tysiąc złoty tylko przekonuje mnie do tego, że ludzkość upadła już bardzo nisko. W tym miejscu sprawdza się przysłowie "dam dupy za talerz zupy" bo taką wartość ma dla mnie owe 1000 zł.



#4 Gość_nick

Gość_nick.
  • Tematów: 0

Napisano

zamiatać liście do parku bym szedł na miesiąc i ten tysiąc by się zainkasowało.

Zgadzam się z Marchewą, judasem666, Nibru.

#5

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To faktycznie jest już upadek człowieka, jak za jakąkolwiek kasę oddaje dziecko do adopcji. Już pomijając to, że przez te 3 miesiące więcej by się zarobiło choćby rozdając gazety :]

#6

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chore... nie potrafię zrozumieć niektórych matek; niektórzy za pieniądze są w stanie zrobić wszystko. :/ To ich decyzja i ich sumienia (a raczej jego braku) ale żal mi tych dzieci...

#7

dziadekkleofas.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehe, powinni takie dzieci potem wyszkolić na komorników i wyinkasować osobiście od matki becikowe z odsetkami (wysokimi).

#8

UFO Amator.
  • Postów: 48
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Stalin udowodnił, że człowieka można zmusić do wszystkiego za kromkę chleba więc w tak dużej polskiej biedzie nie dziwi mnie ...

#9

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak była w stanie zająć się dzieckiem przez te 3 miesiące to byłaby w stanie je wychować. Przecież okres tuż po urodzeniu dziecka jest najgorszy ;/. Nie rozumiem takich dziewczyn. Ja nie byłabym w stanie oddać dziecka po trzech miesiącach. Co innego zaraz po porodzie...ale przez 3 miesiące człowiek się przecież do dziecka przywiązuje, nawet jeżeli z początku go nie kocha to po 3 miesiącach napewno pokocha malucha ;/.



#10

rolnikus.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

napisałbym coś o polskiej mentalności ale powstrzymam się. ogólnie ręce i wszystkie inne członki opadają jak się takie artykuły czyta.... przecież ta typiara [na miano kobiety/matki nie zasługuje] wydałaby znacznie więcej przez te 3 miesiące na samo utrzymanie dziecka! Nawet gdyby go nie przewijała i karmiła najtańszym jedzeniem..... Nie wiem czemu na myśl przychodzi mi obraz jakiejś typowej 'blachary' w bikejkach [białe kozaczki], która 'studiuje' gdzieś prywatnie - czytaj jest zapisana na studia i nic więcej. to już jest po prostu szczyt patologi....

#11

kriszo.
  • Postów: 42
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W Polsce to mnie już chyba nic nie zdziwi. Jak se poczytam takie nowinki a zaraz po tym przepowiednie dla polski na przyszłość....pfffff śmiech na pustej sali. Jedno jest pewne z taką mętalnością to my zajdziemy..ale prosto do du*y :(

#12

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie zwalajcie wszystkiego na Polskę. Ludzie są wszędzie tacy sami, zawsze znajdzie się ktoś taki jak tamta kobieta.



#13

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kobieta zrobiła z jednej strony źle, ale IMO lepiej dla dziecka.
Nie chciała go, było ono nieślubne, może z kimś, kogo tak naprawdę nie kochała. Lepiej oddać je do adopcji i pozwolić się rozwijać normalnie, ale bez biologicznej matki, która by mu zgotowała gorszy los po prostu?

Miała go trzymać na dobre i na złe, aż by (przecież nikt jej nie pomagał) sprowadziłą śmierć na siebie i jego? To jest właśnie taka specyficzna miłość. Nie, raczej "przysługa", bo zapewniła mu życie z kimś, który na pewno będzie traktowało go lepiej, niż ona.



#14

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Niestety takich kobiet jest coraz więcej. Nie dalej niż dwa miesiące temu czytałam o kobiecie, która zaszła w ciążę z jakimś tam swoim chłopem, urodziła dziecko, wzięła kasę i dziecko oddała. Co się stało z kasą? Oczywiście przechlali oboje. Urodziła drugie dziecko i stała się taka sama sytuacja. Dla tysiąca złotych... patologia.

#15

UFO Amator.
  • Postów: 48
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No cóż w kraju jest duża bieda a to sprzyja patologią.
Najgorsze jest to, że w statystykach jest coraz lepiej i ludzie w to wierzą ...

To samo z nie tolerancja i rasizmem.
Im większa bieda tym bardziej to jest widoczne i powszechne ...


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych