Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy mówić partnerowi o zdradzie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#1

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam
Ostatnio oglądając rozmowy w toku, jakiś psycholog się wypowiadał i mówił, żeby o zdradzie nie mówić partnerowi. Potraktowałem to jako wymysł jakiegoś tam psychologa, aż do czasu gdy to samo przeczytałem dziś w jakiejś gazecie..
Jak sądzicie powinno się mówić o zdradzie czy nie?
Ja i moje Kochanie sądzimy że powinno się mówić o wszystkim, a dokładniej że związek ma się opierać na szczerości i zaufaniu.. Jeżeli ktoś miałby pomysł powiedzieć: 'Zobaczymy co powiesz jak zdradzisz'.. Powiedziałem.. prawdę..
Ja i dziewczyna przeszliśmy przez to oboje, każde z Nas powiedziało prawdę i już dziewiąty miesiąc leci jak razem jesteśmy :crazy:
Podsumowując:
Czy powinno się mówić o zdradzie?
Czy potrafilibyście wybaczyć? (bo zapomnieć pewnie nie)

#2

Akvus.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy powinno się mówić o zdradzie?
- Wpierw trzeba sobie postawić pytanie, poco zdradzać, zanim się zdradzi. Jeżeli już dojdzie do, to lepiej się przyznać i poważnie zastanowić nad zasadnością swojego związku. Bo skoro już się zdradziło, to trudno mówić o zaufaniu i szczerości. Ewentualnie o odbudowie tych wartości.

Czy wybaczyć?
- Wszystko jest zależne od przywiązania do osoby, od osoby względem której czyn dokonany był, od sytuacji, motywów oraz własnej mentalności. Trudno wyrokować przed takim zdarzeniem.

#3

Holy.
  • Postów: 48
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy powinno się mówić o zdradzie?


Zwariowałeś? :rotfl:

#4

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Holy, to powodzenia jak Cie kiedyś facet zdradzi, a potem będziesz miała z nim dzieci..

#5

Holy.
  • Postów: 48
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Holy, to powodzenia jak Cie kiedyś facet zdradzi, a potem będziesz miała z nim dzieci..



Drogi Kichu, dziecko już mam, faceta też i go nie zdradzam. On mnie też nie zdradza, bo nie ma na to ochoty ani czasu :) (i vice versa)

Wiem, bo siedzi tu ciągle ze mną i zaczyna mnie to juz poważnie wkurzać. :]


Mówię tylko, że jeśli już się komuś zdrada przytrafi (nie mów że tak nie bywa), a kocha swojego partnera i nie zamierza go zostawiać, to lepiej nie mówić. Po co komuś dziurę wiercić w sercu po próżnicy?



Pozdrawiam.

#6

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Skoro go kochasz, to chcesz go okłamywać do samej śmierci? Czy to jest miłość?

(nie mów że tak nie bywa)

Nigdzie tak nie mówie ;)

Jeżeli kocha, to wybaczy.. W sumie wole stracić partnerkę, niż ją okłamywać przez całe życie.. Może jakiś inny jestem..

#7

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

KicHu- jesteś inny, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu :) Właśnie większość ludzi woli żyć w kłamstwie przez całe życie, a jednocześnie sami często mają pretensje, że są okłamywani. Z drugiej strony wszystko zależy od osoby z którą się jest. Niestety większość ludzi uważa przyznanie się do zdrady za coś gorszego niż nie mówienie o tym. Trafiła ci się niezła dziewczyna :)

#8

Mentoris.
  • Postów: 225
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najważniejszym objawem miłości jest "uczciwość". Oczywiście, że powiedzieć. Jeżeli kocha, to wybaczy. Jeżeli nie kocha... To po co się oszukiwać.

#9

pui.
  • Postów: 236
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli ktoś miałby pomysł powiedzieć: 'Zobaczymy co powiesz jak zdradzisz'.. Powiedziałem.. prawdę..
Ja i dziewczyna przeszliśmy przez to oboje, każde z Nas powiedziało prawdę i już dziewiąty miesiąc leci jak razem jesteśm


nie byles z dziewczyna nawet roku i juz ja zdradziles? spoko... ciekawe jak? calowales sie z kims albo przytulales? bo nie wierze zebys poszedl do lozka z kims a dziewczyna wybaczyla Ci to po krotszym niz 9 miesiecy zwiazku.... lol...

holy dobrze napisala i sie z nia zgadzam, tylko kwestia jest taka ze jak cos ukrywasz i masz wyrzuty sumienia Twoj partner moze w Tobie zauwazyc zmiane i na pewno bedzie zadawal pytania....

#10

Madafaka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A po co mówić o zdradzie? I co, co tydzień o niej rozmawiać? ;)

#11

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w_ogole nie powinno sie zdradzać ;) no ale jeśli już do niej dojdzie to powinniśmy o niej powiedzieć partnerowi... lecz są wtedy 2 opcje:

1. Partner bardzo nas kocha i nam wybacza :*

2. Partner jest wkurzony nie wybacza nam, zaczyna krzyczeć, rzuca w nas talerzami i innymi przedmiotami a później zostaje już nam tylko uciekać przed zbulwersowaną rodzinką partnera :D

zapewne dlatego niektórzy nie mówią o zdradzie bo boją sie spełnienia opcji nr.2

#12

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hmm.. w sumie to was nie rozumiem..
Sytuacja fikcyjna:
Byliście takimi kozakami/macho że zdradziliście, okej no stało się.. Ale chyba warto być odpowiedzialnym za własne czyny, a nie uciekaj od konsekwencji swojego zachowania..

Pui, Nasz związek jest raczej taki jak z książek, bo mało ludzi z dzisiejszego społeczeństwa pchałoby się w takie układy..

#13

Madafaka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To seks jest zdradą? Jeśli tak, to dość płytkie więzy was łączą. Myślałem że miłość to stan umysłu a nie zwykła fizyczność, masturbacja to też zdrada? ;)

#14

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

oh tak, Kichu jesteś inny ;( gratuluję Ci czystości serca i nieskazitelności związku ;( to takie wzruszające ;( nie wiem no, jesteś młodszy ode mnie, a starasz się zachowywać poważnie jak staruch. na dorosłość przyjdzie jeszcze czas, nie rób z siebie dorosłego na siłę. tak, wiem, zaraz napiszesz że jestem dziecinny i żałosny, a Ty już dojrzałeś do prawdziwego związku. żyj w tym przeświadczeniu ;)

najpierw trzeba zadać sobie pytanie, czy jak się zdradza ukochaną osobę, to czy się ją tak naprawdę kocha.

#15

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja to napiszę, jesteś dziecinny :) A bardziej poważnie, to oczywiste, że najlepiej jakby do zdrady nie doszło, ale faktycznie jeśli kocha to wybaczy, szczególnie, że sam się do tego przyznajesz.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych