Skocz do zawartości


Zdjęcie

Masturbacja bez tabu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
57 odpowiedzi w tym temacie

#1

takitam.
  • Postów: 271
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ile jest tematów, które wywołują na naszych twarzach rumieniec wstydu? W epoce wiktoriańskiej w Wlk. Brytanii panował taki rygoryzm, że nie tylko nie mówiło się o seksie, ale wogóle unikano mówienia o własnej cielesności. Nawet na nóżki fortepianów zakładano "skarpety", aby nie budziły niepotrzebnych skojarzeń. W czasach PRLu nie mówiło się o pedofilii. Oficjalnie coś takiego nie istniało. Dziś brak natomiast merytorycznej debaty na temat masturbacji. A skoro jej brak to należy ją zapoczątkować. Na przykład tym artykułem.
Kościół katolicki często potępia onanizm (i antykoncepcję) powołując się na biblijnego Onana, od którego ma pochodzić nazwa onanizm. Onan pojawia się w 38 rozdz. Księgi Rodzaju. Nie dokonuje tam jednak samogwałtu (co za durna nazwa, chyba jakiś wariat ją wymyślił), ale uprawia stosunek przerywany z siostrą swego zmarłego brata - Tamar. Oryginalny hebrajski tekst mówi, że wylewał swe nasienie na ziemię, ale już Biblia Tysiąclecia (zwana biblią tysiąca błędów) podaje tylko, że unikał zapłodnienia. Widać dzisiejsi bibliści, którzy zajmowali się biblią tysiąclecia niewiele różnią się od pruderyjnych mieszkańców wiktoriańskiej Anglii. Bóg ukarał Onana śmiercią za to, że nie chciał wzbudzić potomstwa swemu bratu zgodnie z zasadą Lewiratu. Niech mi teraz ktoś jeszcze opowiada o miłosiernym bogu to go wyśmieję. Kara śmierci za coś takiego to rzeczywiście wyrok bardzo proporcjonalny do "wykroczenia". Z masturbacją związana jest jeszcze jedna postać biblijna. W Biblii znajdziemy o niej tylko jedną wzmiankę, ale dużo więcej dowiemy się z apokryfów i tradycji Żydowskiej. Chodzi o Lilith (Księga Izajasza 34,14). W tradycji żydowskiej Lilith jest demonem. W średniowiecznym dziele "Alfabet Ben-Sira" pojawia się jako pierwsza żona Adama. Dla nas ważne jest co pisał o niej Primo Levi - pisarz włoski pochodzenia żydowskiego, więzień obozu koncentracyjnego Auschwitz. Pisał zaś: "Lilith mieszka w sercu Morza Czerwonego, lecz każdej nocy wzbija się do lotu, krąży po świecie, nawiedza domy, w których znajdują się nowo narodzone dzieci i stara się je udusić (?). Innym razem wnika w ciało mężczyzny, opętując go (?). Jest żądna nasienia mężczyzny i czai się zawsze tam, gdzie mogłoby ono wystąpić: głównie w pościeli. Nasienie, które nie trafia do jedynego dozwolonego miejsca, jakim jest macica żony, należy do niej: całe nasienie, które mężczyzna zmarnował w swoim życiu, przez senne marzenia, nałóg lub wiarołomstwo? Primo Levi w ?Lilith e altri racconti?. Oto, więc wszelkie nasienie nie zużyte w "świętym" dziele prokreacji jest poświęcone demonowi - Lilith. Judaiści zresztą zawsze mieli fioła na punkcie seksu. W kulturze judaistycznej istniały silnie rozbudowane nakazy rozrodu. Cel rozrodu implikuje, że akt seksualny powinien wieść do wytrysku nasienia do pochwy. Kościół katolicki zaraz uznał onanizm za grzech. Katechizm Kościoła Katolickiego z 1992 roku stwierdza, że "masturbacja jest aktem wewnętrznie i poważnie nieuporządkowanym. Bez względu na świadomy i dobrowolny motyw użycie narządów płciowych poza prawidłowym współżyciem małżeńskim w sposób istotny sprzeciwia się celowości.(...)". Olejmy jednak nawiedzone formułki i posłuchajmy co na ten temat mówią psycholodzy.
Zygmunt Freud, twórca psychoanalizy uważał masturbację za coś całkowicie normalnego i wyróżniając poszczególne fazy rozwoju instynktu seksualnego o fazie fallicznej (od 4 do 6 r.ż.) napisał: "strefą erogenną są już organy płciowe, a funkcją seksualna ich drażnienie (np. masturbacja dziecięca)". Aktu masturbacji dokonują w sposób mimowolny (we śnie, lub na granicy snu) bardzo małe dzieci (w wieku ok. 3-5 lat). Po fazie fallicznej następuje utajenie popędu, aż do dojrzałej fazy genitalnej, gdy onanizm jest sposobem rozładowania napięcia seksualnego. O tym rozładowywaniu napięcia bez fałszywej pruderii mówią wielcy artyści, np. malarz Salvador Dali: "We wczesnym dzieciństwie, prawdopodobnie około szóstego roku życia, na długo przed tym, zanim, zacząłem się masturbować, bardzo mnie obchodziło dobro ludzkości i miałem socjologiczne marzenie o szczęściu wszystkich. Widziałem siebie na pomnikach oklaskiwanego przez wdzięczne tłumy i łza mi się w oku kręciła na myśl o tym, z jakim poświęceniem im służę. Aż kiedyś wybrandzlowałem się - po raz pierwszy - i powiedziałem: "Ludzkość już mnie nie obchodzi". Zacząłem się interesować swoim fiutem i własnymi problemami seksualnymi; ludzkość przestałem szanować, a zacząłem nią pogardzać." (str. 61) "Myśli i anegdoty" Salvador Dali.
Dziś wiadomo już, że masturbacja nie wywołuje żadnych chorób. Z reguły zaniechanie wykonywania tej czynności następuje, gdy rozpoczynamy stosunki seksulane z drugim partnerem. Natomiast urozmaiceniem stosunku jest tutaj wzajemna masturbacja, czyli tzw. petting "mocny". Problem pojawia się, gdy onanizm wypełnia nam każdy dzień i nie jesteśmy w stanie o niczym innym myśleć, a nawet utrudnia nam to kontakty seksualne. Są to jednak zbyt rzadkie przypadki, by mówić o zgubnych skutkach masturbacji.
Masturbacja powoli przestaje być tematem tabu co doskonale ukazują organizowane w Londynie zawody - Masturbaton. W Polsce nadal nie mówi się o tym bez cienia zażenowania. A szkoda.

Źródło: Portal Myślącej Młodzieży
  • 0

#2

Dagaz.
  • Postów: 83
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cóż, cięzko ludziom powiedziec, że coś, co było przez wiele, wiele wiele lat złe, niedobre, zabronione, jest teraz normalnym odruchem. Kłamac nie będe, że sobie nie żałuję masturbacji i jakos nie umarłem na żadną chorobę, ani mnie nic nie potępia :P Tylko matka truje, że to grzech śmiertelny. Wole jej nie mówic jeszcze, że w boga nie wierzę xD ...

Powinno się mówic o masturbacji w szkolach, dla swiadomosci tej 'mniej bystrej' młodzieży, która niebardzo wie, czy to dobre, złe, szkodliwe, zdrowe...
  • 0

#3

Retired.
  • Postów: 312
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Popraw, napisałeś "z siostrą własnego brata". Chyba miało być z żoną. Poza tym, artykuł dobry. Taki temat nie powinien być pomijany i dyskryminowany- tak szczerze, to kto się nie masturbował?
  • 0

#4

dziadekkleofas.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To tak, jakby ktoś dał nam macki do nawożenia marchewek i zakazał nimi nawozić marchewki. Onanizacja to rzecz normalna. Koniec, kropka, konwalia, Józef.
  • 0

#5

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem kto idzie tokiem myślenia Biblii i w nią "wierzy" :| Chyba tylko mohery od Rydza.
Nie żałuje sobie masturbacji i jakoś chory nie jestem, to zdrowe :D
  • 0

#6

Galkas.
  • Postów: 69
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Grab your Dick and Double click :]
  • 0

#7

psxman1 @ hedonist.fora.pl.
  • Postów: 68
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powinno się mówic o masturbacji w szkolach

Mówi się. Na lekcji która zwie się "wychowanie do Życia w Rodzinie" (jak dumnie)
w skrócie WdŻwR które i tak pani profesor pozwoliła nazywać po ludzku sexem xD . Bynajmniej jest tak w moim LO niewiem jak w innych szkołach
  • 0

#8

~Diego.
  • Postów: 141
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak się nie ma partnerki badź partnera to jakoś trzeba zaspokoić swoje popędy seksualne, proste :)
  • 0

#9

Jack Bauer.
  • Postów: 174
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przyznam się, iż jak czasem mnie ochota chwyci to sobie nie żałuję :)

Zgadzam się z pomysłem, aby zaczęto mówić o tym publicznie...
  • 0

#10

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A po co od razu rozpowiadać, że masturbacja jest niegroźna i całkiem pożyteczna? Co was obchodzi, że ktoś się masturbuje, a kto inny nie?
To sprawa prywatna, strefa intymna każdego człowieka. Dajcie se na wstrzymanie :wall: Niech jest jak było.
  • 0



#11

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Coś zwyczajnego i normalnego. Popieram całkowicie stanowisko Zygmunta Freuda - "uważał masturbację za coś całkowicie normalnego i wyróżniając poszczególne fazy rozwoju instynktu seksualnego. "
Jest tylko jeden problem, jak i ze wszystkim- uzależnienie. Można uzależnić się od papierosów,komputera, telewizji ale także i od masturbacji. Problem pojawia się gdy człowiek robi to z nudów, a nie dla zaspokojenia seksualnego ;) .
Jednak masturbacja i problem uzależnienia powinien być poruszany jak i w szkole tak i w domu.
  • 0

#12

٢٠١٢.
  • Postów: 63
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Salvador Dali rulez :D to bylo piekne to co powiedzial... Juz nie bede cytowal ale piekne naprawde piekne to bylo ;) . Dla mnie to co KK mowi o masturbacji jest chore i w ogole nie slucham KK . Wierze w Boga , staram sie nie lamac praw takich jak nie zabijaj itp. Ale to sa prawa ktore sam sobie narzucam . Dla mnie KK pod wieloma wzgledami mowi bzdury np. "Bog jest milosierny" a chwile potem slyszy sie: "masturbacja to grzech smiertelny pojdziesz to piekla " itp. i gdzie ta milosiernosc ja sie pytam? Co Bog nagle sie od nas odwroci? Jedno zaprzecza drugiemu i tak widze caly KK . Dlatego mam inne podejscie do takich spraw i uwazam ze nie mam absolutnie nic zlego w masturbacji - nie zalujcie sobie ;) bo dla organizmu to zdrowe (naprawde) . Dla ludzi ciekawych spraw sexu i masturbacji polecam audycje w radiu Tok Fm pt."Kochaj sie dlugo i zdrowo" (z Dr. Andrzejem Depko) super audycja niestety pare razy zmieniali dni tygodnia kiedy nadaja i teraz nie jestem pewien ale chyba w poniedzialki po 22:00 nadaja ale radze jeszcze sprawdzic na ich stronie internetowej . Super audycja! Sam jej slucham i nie raz wlasnie rozmawiano tam o masturbacji . Aha i jeszcze mi sie przypomnialo w necie kiedys natrafilem na forum (adresu nie podaje bo to glupota) gdzie ludzie dopingowali sie przed tym aby nie zmastubowac sie... To bylo chore... Chcieli byc jak najdluzej czysci (przed Bogiem i partnerem) itp. Az do slubu - LOL . A specjalisci mowia ze brak masturcacji moze powodowac problemy z potencja i ogolem problemy w przyszlych stosunkach seksualnych .
  • 0

#13

Florek.
  • Postów: 372
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kwestia umiaru. Jeżeli ktoś masturbuje się zbyt często, to też nie dobrze. Może skończyć się na impotencji.
Z kolei brak zaspokojenia seksualnego, budzi frustrację więc jeżeli ktoś nie ma partnera/partnerki, to masturbacja jest najlepszym rozwiązaniem.
Inna sprawa że zdarzają się ludzie ze zjechaną psychiką, którzy praktykują różne niebezpieczne formy masturbacji...
  • 0

#14

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kwestia umiaru. Jeżeli ktoś masturbuje się zbyt często, to też nie dobrze.

Zbyt często, to znaczy ile?

Inna sprawa że zdarzają się ludzie ze zjechaną psychiką, którzy praktykują różne niebezpieczne formy masturbacji...

Możesz przytoczyć jakieś przykłady? :D
  • 0

#15

Charmed.
  • Postów: 71
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak Degaz, w szkołach powinno się o tym mówić.
Już widzę reakcje chłopaków z klasy, ciekawy czy dopuściliby nauczycielke czy tam nauczyciela do głosu (HAHAHA)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych