Skocz do zawartości


Zdjęcie

Projekt "Deep Shield"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
178 odpowiedzi w tym temacie

#61

Gieniek1980.
  • Postów: 30
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może dlatego, że nie jest to paliwo (spaliny?) a tylko efekt skraplania się pary wodnej w silnym przechłodzeniu.


mi tez sie tak wydaje
  • 0

#62

blackmaul.
  • Postów: 49
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cokolwiek to jest, polecam spojrzeć wszystkim łodzianom w górę -> dosłownie całe niebo jest w kratkę. Przejechałem z pół miasta i wszędzię to widzę. Nie mam teraz niestety aparatu, a chętnie bym zrobił zdjęcię. Ale cóż, może ktoś mnie wyręczy. ;)
  • 0

#63

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mieszkam w Jeleniej Górze. Dzisiaj wracając z Wrocławia patrzyłem sobie z autobusu na niebo. Nad całą Kotliną Jeleniogórską niebo było w kratkę. Naliczyłem 9 samolotów latających nad górami i pozostawiających te "ślady". Samych linii było znacznie więcej. Przyznam, że widok zrobił na mnie niemałe wrażenie, ale niestety niezbyt pozytywne. Nie zrobiłem zdjęć, bo by nie wyszły przy ostrym słońcu.

Użytkownik Gynvael edytował ten post 11.01.2008 - 18:27

  • 0

#64

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widać ten spisek nie omija małych wiosek leżących w lesie, bo u mnie prawie codziennie tak jest.
Ludzie, to zwykłe samoloty i ich spaliny...
  • 0



#65

absolut.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niemiecki metrolog o Chemtrails.Filmik z RTL z napisami angielskimi :]


  • 0

#66

Korynt.
  • Postów: 315
  • Tematów: 66
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nierozumiem poco tyle gadać i się podniecaś smugami kondesacyjnymi od zwykłych samolotów :sux: proponuję temat zamkmąć
  • 0

#67

above.
  • Postów: 509
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nierozumiem poco tyle gadać i się podniecaś smugami kondesacyjnymi od zwykłych samolotów :sux: proponuję temat zamkmąć

:lol :lol  rozbawiłeś mnie, w tym problem ze to o czym piszesz znika po paru minutach a z tego robią sie chmury,m proponuje poczytac wiecej na ten tematm, jak i poszukac (google) filmow dokumentalnych na temat tego okropnego zjawiska, tego nie mozna ignorowac.
  • 0

#68

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

rozbawiłeś mnie, w tym problem ze to o czym piszesz znika po paru minutach a z tego robią sie chmury,

To czy dana smuga kondensacyjna utrzymuje się czy tez znika po kilku minutach - zależy od czynników atmosferycznych: wiatru, wilgotności powietrza, nasłonecznienia, temperatury mas powietrza na określonych wysokościach. I tylko od tego. Natomiast zupełnie nie zależy od tzw. opryskiwaczy. Przecież to piramidalna bzdura.
  • 0

#69

Essen.
  • Postów: 74
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest w tym wszystkim jeden problem. W miejscach gdzie często powstają niby zwykle smugi kondensacyjne, nie ma ścieżek powietrznych! Kolega jest pilotem, specjalnie prosiłem o mapę lotniczą (z tymi kursami itp itd). Piloci nie mogą latać jak im się podoba! Na dniach postaram sie wrzucić tą mapę, oraz inne przepisy!

Szkoda też, ze nie mam lustrzanki z porządnym obiektywem! Bym ci pokazał jak wygląda smuga kondensacyjna, a jak nie!

Dziś nad centrum Poznania, leciał sobie niby samolot. Smuge miał szarą/czarną normalnie jak spaliny, a po chwili nad centrum prócz smugi kondensacyjnej, wydzielała sie jeszcze jedna smuga! Dwie równocześnie co było bardzo ładnie widać!

Dwie podobne fotki.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Widać ładną krateczkę! Do tego chmury "mleko", normalnie takie chmury nie powstają, by o tym wiedzieć starczy podstawowa wiedza na temat chmur! Do tego brak ścieżek na centrum miasta! A dalej jakby rozplywanie się tej smugi po niebie - niby smugi ;) Wtorek 15-01-2008 godzina okolo 15:45.

Użytkownik Essen edytował ten post 16.01.2008 - 02:37

  • 0

#70

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kolega jest pilotem, specjalnie prosiłem o mapę lotniczą (z tymi kursami itp itd). Piloci nie mogą latać jak im się podoba!

No właśnie - co na to np. obrona powietrzna kraju. Latają jakieś dziwne samoloty i to w rejonach w których latać nie powinny i w kórych być nie powinny. I nikt się tym nie interesuje? Bajka zaczyna się rozrastać...
  • 0

#71

Essen.
  • Postów: 74
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

^^ Przestań na siłe dorabiać coś do swojej teorii. Naturalnie wojsko przecież monitoruje strefe powietrzną tak samo jak ULC! Zapoznaj sie wpierw z podstawowa wiedzą na temat strefy powietrznej i obrony kraju, a potem dopisuj jakieś wyrywki z wypowiedzi do swojej teorii.

Nim napiszesz następny post, zapoznaj sie z urzędami typu ULC i wspołpracy tego typu urzedów z wojskiem!

Użytkownik Essen edytował ten post 16.01.2008 - 11:19

  • 0

#72

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A tworzenie pomysłów o tajemniczych samolotach które prowadzą akcję obejmującą cały glob ziemski, a polegającą na rozsiewaniu tajemniczego "czegoś" nie jest sama w sobie mało poważna? To co napisałem nie jest teorią - to po pierwsze: gdyż nazwyczajniej w świecie - to nie ja obstaję przy tych "niesamowitych historiach" i wklejam zdjęcia smug kondensacyjnych- kóre mają stanowić dowód "czegoś". Następnie to nie ja piszę o samolotach, które poruszają się poza strefami w kórych "przemieszczają się" samoloty.
  • 0

#73

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Problem polega jeszcze na tym, że mniej więcej o tej samej porze tego samego dnia przelatuje nad moim miastem kilka samolotów i dlaczego po jednych smugi znikają a po innych nie. Oczywiście możesz powiedzieć że to zależy od pułapu lotu, tylko że smugi powstają tylko na pewnej wysokości.

Smuga kondensacyjna to zbudowana z kryształków lodu chmura cirrocumulus (dokładnie Cirrocumulus fractus), powstająca najczęściej za samolotem odrzutowym lecącym w górnej troposferze i dolnej stratosferze, najczęściej na wysokości między 8 a 15 km nad ziemią. Może też wystąpić za samolotem o napędzie śmigłowym, jeśli tylko zaistnieją ku temu odpowiednie warunki.

Czytaj więcej w Wikipedii

Ponieważ spaliny mają duży związek z ich powstawaniem, to spaliny zawierają najczęściej coś czego zawierać nie powinny.
Dodam że magnaci, potentaci i władni tego świata nie maja problemu z dodaniem do paliwa czegoś co rujnuje nasze środowisko i zmienia klimat, a piloci, wojsko i linie lotnicze nie mają o tym pojęcia.
  • 0



#74

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oczywiście możesz powiedzieć że to zależy od pułapu lotu, tylko że smugi powstają tylko na pewnej wysokości.

Dokładnie tak. Z ziemi nie jesteś w stanie okreslić na jakiej wysokości dany samolot przelatuje. No "oko" pułap może być jednakowy - w rzeczywistości może być to całkowicie złudne wrażenie. O powstaniu smugi - decyduje szereg czynników, które - ponieważ mamy do czynienia z szybko zmieniającym się szeregiem czynników - mogą dać raz taki wynik, a raz (pomimo wrażenia o istniejących identycznych warunków) całkiem odmienny skutek.

(...) do paliwa czegoś co rujnuje nasze środowisko i zmienia klimat, a piloci, wojsko i linie lotnicze nie mają o tym pojęcia.

No to można odpowiedzieć na pytanie - jak to dodają, kto to dodaje, jak "zły" składnik jest transportowany logistycznie do składnic paliwa na całym świecie. W jaki sposób jest dodawany do poszczególnych samolotów, ponieważ (tak tylko zgaduję) istotne jest także miejsce "rozpylenia" tzn. lot musi odbywać się nad określonym miejscem, przy odpowiednich warunkach atmosferycznych itp. itd. Czyli: czy następuje też ingerencja w plan lotu, czy też dla "rozpylania" terytorialność nie odgrywa aż tak dużej roli. I kolejne pytanie: czy ten czynnik dodany do paliwa (tak zrozumiałem) nie ulega dezintegracji w komorze spalania silnika odrzutowego (a mówimy tu o wysokich temperaturach spalania) czy też akurat spalanie wywołuje przekształcenie w substancję docelową?
  • 0

#75

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Prędzej się zatrujecie smogiem z fabryk nad waszym miastem niż tymi "chemitrailsami". Taka prawda.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych