Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pod sąd za żart na forum ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#31

Sathik.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Facet będzie miał rozprawę dlatego, że się do tego przyznał. A kaczki mają dużo kompleksów i dlatego się bronią.

#32

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Po pierwsze, spieprzajdziadu działa.
Po drugie, to nie chodziło o żart, ale o to, że ktoś pisał o odstzeleniu kaczki we wiadomym kontekście przed przyjazdem Kaczyńskiego.
Po trzecie, Kaczory nie mają władzy nad YouTube.

#33

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Po pierwsze spieprzajdziadu nie działa
Po drugie to był żart tylko został źle odebrany
Po trzecie prawdopodobnie zostało wystosowane pismo do Youtube o usunięcie niektórych filmów co jest możliwe, czego dowodem są masowe usuniecie teledysków i filmów po naciskach firm mających do nich prawa.

#34

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A kaczki mają dużo kompleksów i dlatego się bronią.

Jeżeli głową państwa byłby Tusk, Rydzyk,Doda,Mandaryna ABW i BOR podjęła by taką samą akcję. Tu człowieku nie chodzi o żadne kompleksy, a o prawo i bezpieczeństwo każdego rządu i jego przedstawicieli.

Po trzecie prawdopodobnie zostało wystosowane pismo do Youtube o usunięcie niektórych filmów co jest możliwe, czego dowodem są masowe usuniecie teledysków i filmów po naciskach firm mających do nich prawa.

Działanie tych 'firm' jest usprawiedliwione, bo łamane jest międzynarodowe prawo - piractwa teledysków.
You Tube jest w rękach Amerykanów, jakoś dużo w nim filmików na temat łamania przez tamtejsze władze wolności słowa i jakoś usuwane nie są. Wiem, wiem Kaczyński ma większą władze, w końcu ma księżyc, a Bush ? Pewnie tylko Hop Colę.

http://www.spieprzajdziadu.com/ działa, nie kłam.

#35

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A kaczki mają dużo kompleksów i dlatego się bronią.

Jeżeli głową państwa byłby Tusk, Rydzyk,Doda,Mandaryna ABW i BOR podjęła by taką samą akcję. Tu człowieku nie chodzi o żadne kompleksy, a o prawo i bezpieczeństwo każdego rządu i jego przedstawicieli.

Po trzecie prawdopodobnie zostało wystosowane pismo do Youtube o usunięcie niektórych filmów co jest możliwe, czego dowodem są masowe usuniecie teledysków i filmów po naciskach firm mających do nich prawa.

Działanie tych 'firm' jest usprawiedliwione, bo łamane jest międzynarodowe prawo - piractwa teledysków.
You Tube jest w rękach Amerykanów, jakoś dużo w nim filmików na temat łamania przez tamtejsze władze wolności słowa i jakoś usuwane nie są. Wiem, wiem Kaczyński ma większą władze, w końcu ma księżyc, a Bush ? Pewnie tylko Hop Colę.

http://www.spieprzajdziadu.com/ działa, nie kłam.

Bo bush ponoć lubi hop colę :D Co do spieprzajdziadu nie kłamię, mi się ta strona nie chciała załadować i tyle, więc nie sugeruj czegos takiego.
Osobiście zgadzam sie z usuwaniem niektórych filmów na Youtube, nawet tych obrażających nasz rząd, ale tego serwisu na dłuższą metę nie da sie opanować. Usuwają u jednego użytkownika, a 3 innych w tym samym czasie wgrywa to samo.

#36

Jummanji.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W poprzedniej kadencji wybraliście PiS i teraz płaczecie!!! hi hi hi

Co do tego żartu: to jeśli służby specjalne, czy policja nie jest w stanie
właściwie ocenić co jest żartem a co nie, natomiast zwykły internauta
13-latek lepiej to rozumie - to co tu więcej mówić. Może powinni podczas
doboru ludzi do takich służb robić testy na inteligencje i prawidłowe
kojarzenie, a nie fizyczne - bla ha ha

#37

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Salvinia--> Prawdziwy psychopata albo zabójca też może udawać żarcik dla niepoznaki. Służby ochrony MUSZĄ takimi sprawami się zajmować.

#38

Jummanji.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Salvinia--> Prawdziwy psychopata albo zabójca też może udawać żarcik dla niepoznaki. Służby ochrony MUSZĄ takimi sprawami się zajmować.


ale do tego są powołane takie właśnie służby specjalne czy policja, żeby
tak jak to piszesz: 'UDAWANY ŻARCIK' umieć prawidłowo ocenić i zareagować.
Jednak widać, ich inteligencja i błyskotliwość nie pozwoliła im ocenić tego
prawidłowo - wieć jak mają tego prezydenta chronić - jak potykają sie na
takich śmiesznie błachych sprawach. Jeśli w głupim żarcie widzą zagrożenie,
to w prawdziwym zagrożeniu mogą zobaczyć głupi żart - proste?!.
Zauważ, że wszelkie instytucje i służby państwowe powinny być przyjazne
dla ludzi, bo one są dla nas a nie my dla nich, jednak w tym przypadku
zawierzyli słowom donosiciela, który jako przykładny kapuś widzący
we wszystkim zagrożenie tak to zinterpretował powodując niepotrzebne
zamieszanie i w sumie to donosiciel jak już coś!!!! powinien beknąć i za razem
dostać "order kapusia miesiąca" od samego wiecie kogo bła hhaaahe :)

#39

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Prokuratura jednak nie stwierdziła, że popełnił przestępstwo i ostatecznie postępowanie zostało jednak umorzone.

tvn24 (09.10.2007)



#40

Jummanji.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prokuratura jednak nie stwierdziła, że popełnił przestępstwo i ostatecznie postępowanie zostało jednak umorzone.

tvn24 (09.10.2007)


Zareagowała właściwie!!! co mnie bardzo cieszy

#41

Sathik.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli głową państwa byłby Tusk, Rydzyk,Doda,Mandaryna ABW i BOR podjęła by taką samą akcję. Tu człowieku nie chodzi o żadne kompleksy, a o prawo i bezpieczeństwo każdego rządu i jego przedstawicieli.

Nie widziałem, żeby było tyle dowcipów na temat, np Kwaśniewskiego. Z tymi kompleksami to była ironia. Chyba każdy wie, że polityk nie może mieć kompleksów i czuć się niepewnie.

#42

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Za satyryczne zdjęcia z e-maili do więzienia?


Podejrzewam, że będę pierwszym więźniem politycznym IV RP - dobry humor nie opuszcza pana Aleksandra, choć nie powinno mu być do śmiechu. Prokuratura Rejonowa w Elblągu prowadzi postępowanie w sprawie znieważenia przez niego prezydenta RP, informuje "Gazeta Olsztyńska".

Nieszczęśnik wysyłał znajomym pocztą elektroniczną satyryczne zdjęcia braci Kaczyńskich, a teraz wpadł w ręce
prokuratorów. Wyczulonym na prezydencką godność okazał się internauta z Wrocławia, do którego trafiła
przesyłka od 50-letniego rencisty z Elbląga. Był tak oburzony, że złożył doniesienie do prokuratury.
- Rozpoczęliśmy postępowanie, które dotyczy publicznego znieważania prezydenta Polski - informuje prokurator
Jolanta Rudzińska, rzecznik Prokuratury Rejonowej w Elblągu. W tym tygodniu prokuratura zdecyduje, czy
umorzy śledztwo, czy postawi internaucie z Elbląga zarzuty. Za znieważenie głowy państwa kodeks karny
przewiduje do 3 lat więzienia.
Pan Aleksander był kompletnie zaskoczony zarzutami, że znieważa głowę państwa. - To były zdjęcia: "kaczory
aniołki", kaczki z napisem "A teraz pocałujcie mnie w kuper". Takie satyryczne - mówi.
Jak do tej pory prokuratorzy ustalili, że elblążanin rzeczywiście rozsyłał wspomniane satyryczne rysunki. Ale, na
jego szczęście, nie był ich autorem. - One po prostu krążą w sieci - przyznaje prokurator Rudzińska

LINK


Prokuratura na tropie kaczki internetowej

Znajomy doniósł na emeryta z Elbląga, który przesłał mu e-mailem obrazek kaczki z napisem: "A teraz kochani wyborcy... pocałujcie nas w kupry!". Policja przeszukała mieszkanie emeryta

Internet to pasja pana Aleksandra, 50-letniego rencisty. Przed komputerem spędza kilka godzin dziennie,
korespondując za pomocą e-maila z ludźmi z całej Polski. Nie ukrywa, że prezydent Lech Kaczyński i jego brat
Jarosław nie są jego ulubieńcami. To dlatego uznał, że doskonałym żartem będzie przesyłanie znajomym
wyłowionych w internecie karykatur obydwu polityków: obrazków z kaczorami-aniołkami albo kaczki z napisem "A
teraz kochani wyborcy... pocałujcie nas w kupry!".
Jego e-maile trafiły m.in. do mieszkającego we Wrocławiu Krzysztofa Dymkowskiego. Ten poczuł się urażony
poczuciem humoru elblążanina.
- Ostrzegałem Aleksandra, że nie powinien tych rysunków rozsyłać, tylko zgłosić się z nimi do prokuratury - mówi
Dymkowski. - Są granice żartu, których nie można przekraczać. Chodzi o głowę państwa. Czuję się Polakiem i
dlatego zawiadomiłem policję.
Policja i prokuratura zadziałały błyskawicznie. Emeryta wezwały na przesłuchanie, przeszukano też jego
mieszkanie.
- Dla nas najważniejsze jest prawo i musimy do całej sprawy podchodzić bardzo poważnie. Stąd śledztwo -
tłumaczy Jolanta Rudzińska z elbląskiej prokuratury.
Prokuratura nie zakończyła jeszcze pierwszego postępowania, a Krzysztof Dymkowski złożył już kolejne
doniesienie na znajomego.
- On z pierwszej sprawy sobie nic nie robi - mówi oburzony. - Zadzwonił do mnie i dalej szydził z prezydenta.
Nagrałem tę rozmowę i przekazałem ją już policji. Będą też następne doniesienia.

LINK


Kacza ośmiornica


Policja przeszukała mieszkanie internauty, więc pewnie zabezpieczyła narzędzie przestępstwa - komputer, za pomocą którego szerzył znieważające dowcipy.

A w komputerze - jego kryminalne kontakty. Śledztwo może więc ujawnić przestępczą siatkę sięgającą mackami
najodleglejszych zakątków Polski i Europy. A może i za ocean, bo i tam przebywa wielu rodaków korzystających z
internetu. Prokuratorskiego zarzutu może spodziewać się każdy, kto dostał dowcipy i bezczelnie się z nich
obśmiewał albo wręcz przesłał dalej, zamiast spełnić obywatelski obowiązek i złożyć doniesienie o przestępstwie.
Mało tego. Nieprzystojne żarty o kaczkach opisało kilka ogólnopolskich, wielkonakładowych tygodników. Trzeba
sobie zadać pytanie, co z dziennikarzami, redaktorami, wydawcami? Co firmami kolportującymi te tygodniki? Co z
paniami w kioskach z gazetami, które je sprzedawały? I wreszcie, co z nabywcami gazet, którzy po przeczytaniu
udostępnili je członkom rodziny lub znajomym?
Podejrzanych można szacować na setki tysięcy, jeśli nie miliony. Całe szczęście, że minister sprawiedliwości
przygotował projekt ustawy o dozorze elektronicznym. Jak przyjdzie do skazania, to będzie ich można
zaobrączkować, zamiast wsadzać do przepełnionych więzień.
I można się tylko zastanowić, co bardziej szkodzi czci prezydenta: dowcipy o kaczkach czy reakcja organów
ścigania?

LINK


Internauta z Elbląga represjonowany za słowo


Donald Tusk powiedział, że internauta z Elbląga - który rozesłał e-mailem zestaw fotomontaży przedstawiających polityków, w tym także urzędującego prezydenta i jego żonę - jest "pierwszą osobą w tym sezonie politycznym represjonowaną za słowo".


"Dziś prokurator wszczyna postępowanie wobec osoby, która pozwala sobie na uśmiech z polityków, na »drwiący
uśmiech« z prezydenta. To oznacza, że weszliśmy - niestety - w nowy etap budowy IV RP, w której limitowana
będzie wolność słowa, w zależności od tego, czy to słowo odpowiada rządowi" - powiedział Tusk na piątkowej
konferencji prasowej w Sejmie.
Lider PO poinformował, że "wysyła" w tej sprawie list do prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dodał też, że
skontaktował się z internautą z Elbląga. "Zaoferowaliśmy pomoc prawną i finansową, w przypadku gdyby proces
wobec internauty został rzeczywiście wszczęty " - zaznaczył Tusk.
Prokuratura Rejonowa w Elblągu prawdopodobnie umorzy postępowanie w sprawie zawiadomienia o
znieważeniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego przez internautę z Elbląga.
Organa ścigania zainteresował sprawą wrocławianin, który pocztą elektroniczną otrzymał zestaw fotomontaży
przedstawiających polityków, w tym także urzędującego prezydenta i jego żonę.
Rzeczniczka elbląskiej prokuratury Jolanta Rudzińska powiedziała we wtorek PAP, że w tej sprawie zostały
wykonane już wszystkie niezbędne czynności i do końca tego tygodnia zapadnie decyzja - najprawdopodobniej o
umorzeniu postępowania.

LINK


Prokuratura nadwrażliwa


Prezydent Lech Kaczyński potępił działania prokuratury wobec emeryta, który rozsyłał e-maile z karykaturami braci Kaczyńskich - dowiedziało się RMF FM. Wczoraj mieszkanie elblążanina zostało przeszukane.

Prokurator krajowy Janusz Kaczmarek bronił swoich podwładnych. Teraz jednak o całą sprawę zapytał go Lech
Kaczyński, który stwierdził, że jego zdaniem wtargnięcie do mieszkania emeryta nie było najlepszym pomysłem.


LINK


Nieżle :drink:



#43

Glucio.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bravo!

to ja się boję zagrać w strzelanie do k@#%^k (cenzored, nie chcę skończyć tak jak oni) na pegazusie ^^

mi też mogą przeszukać mieszkania, ciekawe czy potem by posprzątali :)

#44

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Toż te wszystkie artykuły to normalnie kaczki dziennikarskie :rotfl:

#45

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może strzelać do kaczek


KONIN - Prokuratura umorzyła postępowanie prowadzone przeciwko 36 – letniemu mieszkańcowi Konina, który napisał na forum dyskusyjnym, że “kupi dubeltówkę i odstrzeli kaczkę”. Na jego korzyść przemawiał fakt, że nie był on właścicielem broni palnej, a jego zachowanie nie stanowiło realnego zagrożenia.
http://wolnemedia.vae.pl/3174




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych