Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pod sąd za żart na forum ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

"Kupię dubeltówkę i odstrzelę kaczkę" napisał na jednym z forów internetowych 36-letni mieszkaniec Konina. Ten żart, jakich w Sieci wiele, skończy się dla niego rozprawą sądową.


Wpis ten potraktowano by prawdopodobnie jedynie za żart ale, że niedaleko Konina - w sanktuarium w Licheniu - przebywać miał akurat prezydent Kaczyński, sprawa nabrała innego znaczenia.

O wpisie zawiadomiona została, przez innego internautę, policja, która natychmiast rozpoczęła swoje czynności. Zatrzymany autor felernego wpisu o kaczkach tłumaczył, że był to jedynie żart.

Policjanci poprosili mężczyznę o spisanie odpowiedniego oświadczenia, które następnie krążyło między policją a prokuraturą - donosi radio RMF FM.

Ostatecznie mieszkańcowi Konina postawiony zostanie zarzut wywołania fałszywego alarmu. Będzie odpowiadał tak samo, jak osoby informujące o podłożeniu bomby, której nie ma.


LINK



#2

maksioremix.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To ładnie ładnie sie dzieje za byle żart odrazu policja, sąd to wogule apokalipsa nadchodzi. Musze powiedzieć że już nie raz słyszałem takiego typu incydenty że jakiś pijaczek tam zaczął wyzywać prezydenta i go zamknęli. Wiec pamiętajcie nie żartować z pana prezydenta. :D

#3

Polska.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

OMG już pożartować w necie nie można..żal!

#4

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kupię dubeltówkę i odstrzelę kaczkę"

Jak za alarm bombowy za to? W jakim kraju my żyjemy? Przecież tu nawet nie ma wspomniane, że chodzi o Kaczyńskich. Wiem, że ten żart był wycelowany w nich, ale w tym momencie trzeba by sprawdzić każdy jaki się pojawia w internecie i jeżeli sprawia wrażenie "groźnego" to ich autorów również powinno sie przed sąd zaprowadzić. Totalna głupota. Innych śmieszy innych nie, widać ktoś ma szczątkowe poczucie humoru, że tyle afery narobił :/

#5

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To teraz będą wsadzać myśliwych jeśli głośno będą się umawiać na kaczki ? :rotfl:



#6

Artur Gutowski.
  • Postów: 308
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Heh, mysle, ze powinnismy uwazac, co i my piszemy na forum... :D Pozdrawiam ;)



#7

bialek.
  • Postów: 108
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Swoją drogą nigdy nie można być pewnym kto siedzi po drugiej stronie. Ciekawe kto miał interes w tym, żeby donieść na autora postu :lol Ale to rzeczywiście gruba przesada :/

#8

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dlatego lepiej uważać, tu też są jacyś życzliwi :]

#9

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nieźle koleś go podpieprzył ;) ciekawe, czy mu zapłacili :D wczoraj byłem na Katyniu ze szkołą i jakoś tak mi się skojarzyło :]

#10

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niedawno Kaczyński przejeżdżał przez moje miasto. Jakbym wiedział to bym podłożył jakąś bombę na jezdni.

Teraz pozostaje tylko czekać na wezwanie do sądu :P



#11

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ten kraj jest chory

#12

Terweten.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dokładnie, a nasz prezydent jest zbyt przewrażliwiony na swoim punkcie.
Dlaczego ja nie mogłem urodzić się gdzieś indziej :(

#13

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kupię dubeltówkę i odstrzelę kaczkę, czekam na was niebiescy !! przychodźcie proszę bardzo i tak sie przeprowadzam :P :P

#14

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tu nie o to chodzi.
BOR i ABW ma na celu ochronę między innymi głowę państwa, jest to tak poważna robota, że nie mogą odpuścić nawet najgłupszych, czy najśmieszniejszych żartów na forum. A nóż będzie to prawda ? A kraj pod tym punktem jest jak najbardziej normalny. Przykład ?Całkiem znany chyba ostatnio... - był we Francji podobny przypadek, tylko że "celem" miał być Sarkozy, służby specjalne interweniowały, po czym wszystko okazało się niewinnym żartem. Tu chodzi o bezpieczeństwo głowy państwa, jaka by ona nie była. Może kiedyś to zrozumiecie.
Jedynym oburzającym faktem jednak jest brak dyskrecji w działaniu takich służb, czy chociażby postępowanie karne w stosunku do tego pana, które zostało jednak umorzone.


"Nie możemy bagatelizować żadnego sygnału, natychmiast poinformowaliśmy o tej sprawie Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego i prokuraturę" - powiedział Sokołowski, KSP.



#15

Hippo.
  • Postów: 350
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Żyjemy w państwie prawa... Niestety, za nawet najgłupszy żart dostaniesz wyrok, muszą pokazać kto tu rządzi, ale bez przesady. Głupota, i jeszcze raz głupota...


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych