Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szatan w rzece?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#31

Ciasteczkowy Potwór.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Drogi Panie Yoh92,

Uznajmy, iż pański dziadek był człowiekiem wolnym od kłamstwa.
Napisał Pan jednak iż historię tę opowiedziała Panu matka pańska. Przyjmując że jest kobietą w 100% zdrową umysłowo z pewnoscią wymyśliła tą przypowiastkę by ustrzec swego małego synka przed skokiem do rwącej rzeki.

Serdecznie Pozdrawiam
  • 0

#32

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Namalowany, kiedyś jakoś ładnie się wypowiadałes, a teraz jakimiś penisami rzucasz..

Po pierwsze nie wierzę w jakieś bajanie przekazywane przez pokolenia

Tak chyba kultura powstała..

Już tyle było teorii podanych, że ja swojej już nie podam xP
  • 0

#33

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kappa jest z azjatyckich krajów wiec odpada... o tym druzgotku nie słyszałem a duch... mniej prawdopodobne ale możliwe... choć oczywiście najbardziej prawdopodobne jest to że to miała być dla ciebie przestroga byś do wody nie wchodził...
  • 0

#34

Indigo.
  • Postów: 89
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

większość zna druzgotka jedynie z cyklu książek oraz filmu o dzieciaku z kijkiem i pelerynką jednak małe ma to powiązanie z prawdą ... druzgotek , jest to istota występująca głównie w folklorze Szkocji jednak istnieją także jego odmiany , miał być to ponoć demon czyhający w rzekach na śmiałków odważających się na naruszenie ich terenu , a przede wszystkim ... był on straszakiem mającym za zadanie być głównym powodem aby dziecko nie bawiło się samo w wodzie ... często , wiejskie gospodynie w obawie o swe pociechy odwlekały ich od nurtów rzecznych licznymi groźbami typu "nie wchodź do wody bo cię porwie druzgotek i zje na obiad" ... no , to tyle co mi wiadomo o tych stworzeniach :/ ...

PS : tak , owszem wodnik Kappa pochodził z Azji jednakowoż miał on też swe odbicie na terenach Europy :) ...
  • 0

#35

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy nikomu nie przyszło do głowy ,że mogło to być prawdziwe, żywe dziecko które się topiło? Oczy miało czerwone od wody albo od płaczu (oczy mogą się zrobić bardzo czerwone od łez to wiem, nie wiem jak w przypadku wody) a język mógł być wystawiony ze względu na usilną próbę złapania przez dziecko powietrza. Twój dziadek spanikował jak to zobaczył a jego pobudzona w takim momencie wyobraźnia sprawiła ,że wyolbrzymił oba fakty. I mamy diabła :sux:
  • 0



#36

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ehh... ile to potworków powstało by dzieci straszyć... np. kieeedyś oglądałem o jakiejś kobiecie a la wampir która umarła jak była w ciazy i tera straszy w lesie (czasami zaczepia sie o gałęxie i wisi bo ma haki na ramionach XP) powiedzieli w programie o niej że możliwe iż została wymyślona by dzieci nie wchodziły do lasu...
  • 0

#37

Ciasteczkowy Potwór.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy nikomu nie przyszło do głowy ,że mogło to być prawdziwe, żywe dziecko które się topiło? Oczy miało czerwone od wody albo od płaczu (oczy mogą się zrobić bardzo czerwone od łez to wiem, nie wiem jak w przypadku wody) a język mógł być wystawiony ze względu na usilną próbę złapania przez dziecko powietrza. Twój dziadek spanikował jak to zobaczył a jego pobudzona w takim momencie wyobraźnia sprawiła ,że wyolbrzymił oba fakty. I mamy diabła :sux:


Pani teza jest bardzo prawdopodobna.

Mam też pytanie do Pana Yoh92.
Czy dziadek był osobą bardzo pobożną?
  • 0

#38

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy nikomu nie przyszło do głowy ,że mogło to być prawdziwe, żywe dziecko które się topiło? Oczy miało czerwone od wody albo od płaczu (oczy mogą się zrobić bardzo czerwone od łez to wiem, nie wiem jak w przypadku wody)

Mógł być to również albinos. Oni mają czerwone oczy. :D Jednak to i tak chyba nie wyjaśnia, dlaczego dziecko zanurzyło się w wodzie i zniknęło.
  • 0

#39

Ciasteczkowy Potwór.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jednak to i tak chyba nie wyjaśnia, dlaczego dziecko zanurzyło się w wodzie i zniknęło.

Panie London,
Zanurzyło się ponieważ prąd rzeki je porwał.
  • 0

#40

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czy nikomu nie przyszło do głowy ,że mogło to być prawdziwe, żywe dziecko które się topiło? Oczy miało czerwone od wody albo od płaczu (oczy mogą się zrobić bardzo czerwone od łez to wiem, nie wiem jak w przypadku wody)

Mógł być to również albinos. Oni mają czerwone oczy. :D Jednak to i tak chyba nie wyjaśnia, dlaczego dziecko zanurzyło się w wodzie i zniknęło.


a nie przyszlo ci do glowy ze najzwyklej w swiecie sie utopilo?

jakies dziesco wpadlo do wody i zaczelo sie topic
walka o zycie niesamowity wysilek organizm pracuje na najwyzszych obrotach
niesamowity strach i przerazenie serce pompuje krew jak oszalale wzrasta cisnienie krwi
w galkach ocznych pekaja naczynka dochodzi do mikrowylewow oczy przybieraja czerwone zabarwienie
dziecko za wszelka cene probuje utrzymac sie na powierzchni... dostrzega to twoj dziadek
to szlachetny czlowiek
niewiele myslac skacze do wody na ratunek
jednak gdy podplywa blizej i widzi twarz dziecka wykrzywiona strachem przerazeniem i niesamowitym wysilkiem wpada w panike
widok czerwonych oczu ktore dodatkowo wyszly prawie z oczodolow robi swoje
twoj dziadek przerazony ucieka
w chwili gdy umeczone walka o zycie dziecko dostrzega twojego dziadka dostrzega tez ratunek i przestaje na chwilke walczyc... to wystarcza... dziecko idzie na dno a twoj dziadek byc moze nie do konca zdajac sobie sprawe co sie wlasciwie wydarzylo tworzy owa historie

mysle ze tak moglo byc...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

takie oczy mogly przestraszyc
  • 0

#41

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a nie przyszlo ci do glowy ze najzwyklej w swiecie sie utopilo?

Żeby dostrzec czerwone oczy dziecka i szatański język musiał by być dość blisko, na tyle blisko aby wyratować to dziecko. Strach zadecydował o tym, że zostawił to małe dziecko, mimo iż wcześniej rzucił się mu na ratunek? Nie wiem, może. Nic już nie mówię... :P
  • 0

#42

Clawius.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolego Yoh, spytaj matki czy ta historia była prawdziwa, a jeśli to zbagatelizuje, zapytaj babci i rozwiejesz coniektórym wątpliwości ;)
  • 0

#43

N@jt.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To że lubisz, lubiłeś pływać od 6 roku życia. Nie znaczy że bliscy nie chcieli cię w jakichś sposób, zmusić, może właśnie to że lubiłeś pływać!, spowodowało że zaczęli cię zmuszać przy pomocy tej "bajki". Chociaż, powiem że wierzę po komentarzach innych użytkowników. Istnieje jedno pytanie, po jaką cholere ekhm.. szatan chciałby odwiedzać twojego dziadka. Zadaj je sobie, potem odpisz. Pozdrawiam.
  • 0

#44

Heweliusz.
  • Postów: 186
  • Tematów: 14
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Długi język psa

Dołączona grafika
  • 0

#45

Vogue.
  • Postów: 34
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sorry, Heweliusz, ale co to ma do tematu?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych