Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szatan w rzece?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#1

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tą Historię opowiadała mi mama, jak byłem młodszy, a jej powiedział to dziadek.

Wiem, że to prawda, ponieważ mój dziadek, nie umiał kłamać.

Proszę, tylko o poważne komentarze, bo nie wiedziałem, z kim się podzielić tą historią, i jeżeli juz znalazłem odpowiednie miejsce, to nie chodzi, mi o to, aby zostać wyśmianym.

To się zdarzyło w jakimś ładnym dniu, kiedy to mój dziadek, karmił psa. Babcia, była w kuchni i przygotowywała obiad.

Wtedy dziadek, dostrzegł dziecko, w rzece (Była blisko domu..). Topiło się. Dziadek, bez namysłu wskoczył ratować młodzieńca.

Kiedy do niego podpłynął, to dzieciak otworzył oczy... Były całe czerwone! Następnie, mój dziadek zobaczył jego język... Przypominał wyglądem "język szatana"! Chłopiec, następnie się zanużył pod wodę, i zniknął.

Mój dziadek, natychmiast wykoczył z wody, i już nigdy do niej nie wszedł. Kiedy babcia, zobaczyła dziadka, to wyglądał jak w by dostał zawału!


Proszę, się z tego nie śmiać, ponieważ jest to prawda. Dziadek nie umiał kłamać, a nawet jeśli, to babcia podtwierdziła by że to prawda.

Proszę o wasze komentarze, ale nie typu - "Nabił sobie posta! NooB! Przecierz wiadomo że to nie prawda!" lub "Szatan nie istnieje, więc nie mógł zobaczyć szatana w rzece! Oszust" itp.. Jeżeli chcecie pisać, takie posty, to nie piszcie wogóle!
  • 0



#2

maksioremix.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No więc tak wiem że szatan istnieje i musze powiedzieć że ja bym już nigdy po czymś takim nie wyszedł z pokoju. Jedno mnie dziwi czemu niby szatan miałby wybrać twojego dziadka?
  • 0

#3

Madafaka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A kiedy tę historię usłyszałeś? Czy przypadkiem nie chodziło o odstraszenie od wody? Coś bardziej skutecznego od: "nie podchodź do wody"? Ciekawy jestem jak wygląda "język Szatana". ;)

Babcia też widziała to zdarzenie?
  • 0

#4

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To był demon wodny czyli topielec
  • 0



#5

lukasz9.
  • Postów: 305
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Własnie wersja z Topielcem jest to najbardziej prawopodobna ;)
  • 0

#6

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Odpowiem..

Maksioremix - Może chciał kogoś innego? Niewiem. Wiem tyle, że dziadek skoczył mu na pomoc, a on się "poprostu zanurzył" :/

Historię, poraz pierwszy usłyszałem w wieku 8 lat.. Nie opowiadałem, o tym nikomu, ponieważ bałem się wyśmiania prawdy :/ Aż do tej pory.
Nie było to także po to, aby mnie odpędzić od wody. W wieku 6 lat, już lubiałem pływać.
Przyjrzyj się Językowi diabła, na tej rycinie:
Dołączona grafika

+..... Nie wiedziałem, że istieje takie coś jak "demon wodny - topielec". Możesz mi przyblizyć ten temat?
  • 0



#7

Charmed.
  • Postów: 71
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak może być, że spotkał szatana w wodzie.
Jest to możliwe.

No więc tak wiem że szatan istnieje i musze powiedzieć że ja bym już nigdy po czymś takim nie wyszedł z pokoju. Jedno mnie dziwi czemu niby szatan miałby wybrać twojego dziadka?


Nie musiałbyś wychodzi, jeśli by chciał prawdopodobnie by Cię odwiedził
  • 0

#8

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mi się wydaje, że bardziej prawdopodobne jest to, że ta historia została Ci opowiedziana aby odstraszyć Cię od wchodzenia samemu/z kolegami do rzeki ;-)
  • 0



#9

Dagaz.
  • Postów: 83
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

TO FEJK! TY OSZUSCIE ZROBIŁES TO W FOTOSZOPIE!1111!!


A tak na serio, to nie bardzo wierzę w złe duchy, jednak to moze bycł jakis topielec, który od wody miał juz przekrwione oczy? a "jezyk szatana" pewnie ma na mysli weżowy?
  • 0

#10

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mi się wydaje, że bardziej prawdopodobne jest to, że ta historia została Ci opowiedziana aby odstraszyć Cię od wchodzenia samemu/z kolegami do rzeki ;-)


Mój dziadek, nie umiał kłamać. Pozatym, już w wieku 6 lat, lubiłem pływanie, więc odpada, wersja z przestraszeniem :o

@Dagaz Gdyby nie mały szkopuł, uwierzył bym ci, w "przekrwawione oczy". Niestety, całe oczy były czerwone.. Oczy były całe czerwone, i tylko na środku była czarna kropka :o :o

A co do języka, to pokazałem na rycinie, o co mi chodzi.

@lukasz9 Dzięki, zdaje mi się że to było to.
  • 0



#11

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja też w wieku <10 lat lubiłem pływać ale co z tego...różnymi opowiastkami mnie odstraszano bo np. 8 latek porwany przez nurt rzeki jest na straconej pozycji ;]


Lubić nie zawsze znaczy umieć. A to, że dziadek nie umiał kłamać to żaden argument przeciw takim opowiastkom dla odstraszenia Cię od nieszczęścia.

Zresztą wierzcie w co chcecie ;-]
  • 0



#12

lukasz9.
  • Postów: 305
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Utopiec (Topielice, Topce, Topielce) - w mitologii słowiańskiej demony wodne lęgnące się z dusz niektórych topielców - zazwyczaj ludzi, którzy popełnili samobójstwo wskutek utonięcia. Dusze te zwykle zachowywały postać jaką miały w momencie śmierci, ale można je było łatwo poznać po nienaturalnie dużej lub małej głowie, cienkich, wręcz pajęczych, nogach, takoż zielonych włosach. Niekiedy utopiec był dodatkowo napuchnięty jak bania. Zawsze odznacza się natomiast wilgotnym ubranie, z którego sączą się strumyki wody. W przeciwieństwie do Wodnika, Utopiec zawsze stara się szkodzić ludziom. Jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się głównie topieniem nieostrożnych pływaków. Bardzo nie lubi, gdy ktoś przeszkadza mu w tym zajęciu, więc często zdarza się, że topi nie tylko tego, kogo chciał, ale i tego, kto rusza tonącemu z pomocą. Zasadniczo przed utopcami nie było skutecznej obrony, więc najlepiej jest nie wchodzić im w drogę. W tym rozumieniu nie należy mylić Utopca z Wodnikiem (demonem opiekuńczym dużych i małych śródlądowych zbiorników wodnych), choć sam termin w późniejszym folklorze - głównie śląskim - często stosowany był zamienne.

wikipedia
  • 0

#13

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja wiem, co to może być. Jestem praktycznie pewien, że jest to demon, który ma dwa imiona. Pierwsze to Psyche, a drugie Osis. Bywa, że nazywają go też Psychosis. To bardzo niebezpieczny demon, którego zobaczyć mogą tylko nieliczni (wybrani). Więcej o nim można przeczytać tutaj: KLIK
  • -1

#14

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo śmieszne :rotfl: Uśmiałem się. Wiedziałem, że nie wszyscy wezmą to poważnie. Mogłem tej Historii, wogóle nie pisać. Pozatym, dziadek, nie miał zaburzeń psychiki.
  • 0



#15

lukasz9.
  • Postów: 305
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czy w tym miejscu ktos sie utopił???
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych