Skocz do zawartości


Zdjęcie

Reputacja - zażalenia


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
202 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Reputacja - zażalenia
Temat zbiorczy


W tym temacie proszę zamieszczać wszelkie zażalenia związane z reputacją na forum, w szczególności sytuacje, w których dana osoba otrzymała niesłusznie minusa lub plusa. Przy zgłaszaniu zażaleń proszę mieć na uwadze "Regulamin reputacji na forum" oraz fakt, że administrator nie ma obowiązku rozpatrywania każdego zażalenia.

UWAGA, jeśli otrzymałeś (odebrano Ci) punkt reputacji i nie podano żadnego powodu jego przyznania (bądź odebrania), punkt jest kasowany automatycznie!



#2

Charmed.
  • Postów: 71
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja dostałem nie słusznie plusa i proszę mi go skasować.
Oto jego treść:

Albo może lepiej nie pij i nie pal.

Ja nie pale ani nie pije :P

Edit: admin
Rozpatrzone pozytywnie


#3

2007.
  • Postów: 256
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy takie wodotryski typu reputacja są w ogóle potrzebne? Zamiast nad sprawami istotnymi dla forum oraz tematami zaczyna się rozmienianie na drobne. Zaangażuje admina, moderatorów, użytkowników zamiast skupienia się na dyskusjach, polemikach. Już teraz niektórzy rozwodzą się nad tym, że dostali ujemnego reputka albo niesłuszne - według nich - do końca ostrzeżenie; czy o to chodzi? No chyba, że to się kiedyś dotrze na dobre i spełni jakąś pokładaną w tym nadzieję, jednak jak na razie - z tego co widzę - większy zaczyna się z tym robić kłopot niż korzyść.

#4

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Popieram 2007 :drink:

#5

Madafaka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co za głupota.

Daję reputację komu chcę i za co chcę, tak samo jest w życiu, niektórzy szanują innych za to że wypije 0.5l i jeszcze stoi, tak samo na forum, kontrolowanie dawania minusów czy też plusów jest niemożliwa. Mogę uzasadnić danie minusa: "zbyt radykalne zdanie", czy "ignorowanie argumentów" i kilka innych wystarczających powodów żeby dać minusa, a na tyle subiektywnych że nikt poza mną nie potrafi i nie powinien oceniać czy aby na pewno zdanie głoszone przez Iksińskiego jest radykalne lub niemerytoryczne....

Wyrzucić reputację lub zostawić w obecnym kształcie.

#6

Dagaz.
  • Postów: 83
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Popieram, moim zdaniem to jest całkiem zbędne. Nic nie przynosi nie licąc paru gwiazdeczek i radochy, że ludzie ciebie lubią. A to nijak zwiazane z forum.

#7

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A to nijak zwiazane z forum.

Jednak jest związane z forum bo reputacja prezentuje poziom danego użytkownika, pokazuje osoby, które w sposób wzorowy prowadzą dyskusje i ich działalność na forum nie jest przypadkiem.

#8

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Weźcie, naprawdę już tak nie rozpaczajcie nad tą reputacją..
Czy to ważne ile ktoś ma tych plusów i minusów?
Pisze mądre, przemyślane posty, zanim dasz komuś minusa zastanów się pięć razy i będzie wszystko okej i nie będziesz narzekał..
Takie zażalenia to jest chory pomysł.. Eurycide, chcesz kontrolować.. co właściwie? Chcesz rozpatrywać każdy przypadek? Jeśli nie, to ta 'sprawiedliwosc' będzie sama w sobie niesprawiedliwa..

#9

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chodzi konkretnie o osoby które rozdają minusy hurtowo.
Minus dobrze uzasadniony jest całkowicie usprawiedliwiony.
Dalej będę reklamował moje minusy oprócz tego od Eurycide ( był słuszny )

Moje dzieciaki też żądają usprawiedliwienia jeśli zostaną niesłusznie skarcone.
I chyba jest to rozsądne



#10

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Daję reputację komu chcę i za co chcę, tak samo jest w życiu, niektórzy szanują innych za to że wypije 0.5l i jeszcze stoi, tak samo na forum, kontrolowanie dawania minusów czy też plusów jest niemożliwa. Mogę

Ale system reputacji jest po to, by nowa osoba na forum wiedziala z kim ma do czynienia w sensie, czy moze sie zwrocic do danego uzytkownika z jakims problemem, czy moze lepiej omijac go szerokiem lukiem. Plusy badz minusy musza miec sensowne argumenty, a nie: 'lubie'/'nie lubie'.



#11

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Taktik.. Ty masz tylko 4 minusy.. ja mam ich CZTERNAŚCIE... Naprawdę, sądze że przesadzasz..

#12

Charmed.
  • Postów: 71
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takim razie wyobraź sobie ,że dostajesz minusy co minutę od każdego z użytkowników forum, co byś zrobił ?
Na pewno chciałbyś wytłumaczyć sprawę.
Jak widzisz forum jest z klasą, panuje tutaj poprawna pisownia, kultura.
Moim zdaniem ten temat jest potrzebny

#13

Madafaka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale system reputacji jest po to, by nowa osoba na forum wiedziala z kim ma do czynienia w sensie, czy moze sie zwrocic do danego uzytkownika z jakims problemem, czy moze lepiej omijac go szerokiem lukiem. Plusy badz minusy musza miec sensowne argumenty, a nie: 'lubie'/'nie lubie'.


Przecież reputacja sama w sobie jest dość chorym systemem w takiej formie.

Chociażby przyjrzyjmy się moim plusom.

"Za rozbawienie mnie do łez" <- i co, mam być osobą godną zaufania bo kogoś rozbawiłem?
"nic dodac nic ujac" <- nawet nie wiem do czego nic nie należy dodawać...
"Zgadzam się." <- z czym?
"Popieram" <- co?

Czyli 4 plusy powinny iść na śmietnik.

Pomijając już fakt że mogę skosić 100 plusów w dziale "UFO" a w "Duchach" wypowiadać się jako laik i mam być traktowany jako osoba kompetentna? ;)

Innym problemem jest to że ocena czy ktoś zasługuje na plus czy minus zależy od subiektywnej oceny, dla mnie powodem do minusa może być jakiś głupi argument lub powtórzenie propozycji która padła 5 razy, dla kogoś innego nie jest to wadą. Inną sprawą jest to, że osoby które należy unikać szerokim łukiem powinny być po prostu wykopywane z forum.

#14

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Taktik.. Ty masz tylko 4 minusy.. ja mam ich CZTERNAŚCIE... Naprawdę, sądze że przesadzasz..



Nie chodzi o ilość minusów mnie akurat nie przeszkadza czy ktoś ma dwa czy dwadzieścia.
I tak nie będę sprawdzał czy je masz czy nie, chodzi o słuszność rozdawania minusów.
Nie jestem zwolennikiem rozdawania minusów forumowiczom tylko dlatego że nie podzielają mojego zdania :cafe:
Albo dlatego że kogoś niezbyt zrozumiałem



#15

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież reputacja sama w sobie jest dość chorym systemem w takiej formie.

Chociażby przyjrzyjmy się moim plusom.

"Za rozbawienie mnie do łez" <- i co, mam być osobą godną zaufania bo kogoś rozbawiłem?
"nic dodac nic ujac" <- nawet nie wiem do czego nic nie należy dodawać...
"Zgadzam się." <- z czym?
"Popieram" <- co?



BTW: przeczytaj zapis "GDZIE" (oznaczający z jakiego postu na forum przyznano Ci punkty) np. "Gdzie: magia|" to dowiesz się "z czym" i "co?".

Ten temat nie służy do "pisania na temat reputacji i zasadności jej istnienia na forum", tylko do REKLAMOWANIA wpisów, których dana osoba nie życzy sobie w swoim profilu. Druga sprawa - będę rozpatrywał tylko NIEKTÓRE prośby, w szczególności przypadki ekstremalne lub wyraźnie łamiące regulamin reputacji.

Na koniec przypominam zdanie z regulaminu reputacji: "Moderatorzy nie mają praw moderatorskich do powodów "przyznania lub odebrania" punktów reputacji. Inaczej mówiąc, osobistą sprawą danego użytkownika jest to, komu i za co przyzna punkty"

I proszę już zakończyć dywagacje na temat samej reputacji jako takiej




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych