Skocz do zawartości


PANIE TUSK, CZEMU PO WYKORZYSTUJE TRAGEDIE LUDZKIE?"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
52 odpowiedzi w tym temacie

#31 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Inni nic nie zrobili w tej sprawie wiec po to narod PIS wybral aby ci tez nic nie robili???


PiS już wiele zrobił, ale nie będe po raz kolejny na tym forum wklejał listę ich osiągnięć.
Oni w 2 lata zrobili więcęj dla Polski niz ich poprzednicy w ciągu 18 lat i dlatego warto na nich głosować.

Poza tym poprzednicy mieli pod opieka Polske w znacznie gorszej sytuacji niz obecnie PIS .

Gilowska na konwencji PiS w Łodzi (dzisiaj) świetnie to ujęłą: "Lepszym sprzyja los"

#32

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To podaj mi adres do postu w którym wkleiłeś ich osiągnięcia... bo jakoś trudno mi uwierzyć...



#33

٢٠١٢.
  • Postów: 63
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Z tym losem to skoro bawimy sie w przyslowia i rymy to zawsze mozna powiedziec ze "glupi ma zawsze szczescie" prawda?
Nie zgodze sie z tym ze PIS zrobil wiecej przez 2 lata niz ich poprzednicy w 18 lat bo to absurdalna bzdura poczytaj sobie jak wygladala polska 18 lat temu i ile zrobiono przez 18 lat . Miedzy innymi zaslugi poprzednikow to wejscie do NATO , UE tak samo taki dobry poziom gospodarki to zasluga poprzednikow . Nawet wybitni zasluzeni inteligenci tacy jak Bartoszewski widza i sie smieja z tego rzadu .

#34

Madafaka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rządzili dwa lata i dlaczego nie widzę jakichś efektów ich rządów? No pomijając milionową emigrację naszych Rodaków i te słynne mundurki szkolne, a i kilka kilometrów autostrad


Emigracja to zasługa rządów SLD i Kwaśniewskiego, weszliśmy do UE to ludzie mogli legalnie i bezproblemowo podjąć pracę w innych krajach, więc skorzystali. Stwierdzenie że to zasługa PiS to czysta obłuda.

Dla mnie PiS stracił szacunek przez euro


Dla mnie też, głupotą jest organizacja tej imprezy, po co nam ona?

Do 2012 roku mamy wybudować minimum 1200 km dróg. Ten rok dał nam ich bodajże 8.


To mamy wybudować 1200 km dróg czy autostrad? Wiem że to drobiazg...

Jakieś fatum wisi nad Polakami, jeżeli chodzi o wykonanie dróg.


Nie fatum, a brak realnej potrzeby. Gdyby była z tego jakaś olbrzymia kasa to drogi by powstały raz dwa, poza tym mamy trudniejsze warunki klimatyczne niż np. Hiszpania do której odwoływał się Tusk, mamy wyższą amplitudę roczną.

Nie można zapominać jak kolejne polskie rządy wszystkich kolorów zrobiły dosłownie wszystko by kupić F16 włącznie ze złamaniem ustawy o zamówieniach publicznych, nie przetłumaczeniem umowy, likwidacją offsetu i sprzedażą czołowych polskich firm lotniczych za przysłowiowe grosze firmie która miała 10 000 dolarów kapitału.


Jakie to rządy dożyły do F16? Możesz przybliżyć moment w którym ustawa została złamana? Offset jest zlikwidowany? Ciekawe, podaj jakieś źródło. Podaj "czołowe" firmy lotnicze które zostały sprzedane.

Poza tym daja takich ludzi na stanowiskach jak Fotyga - no przeciez caly swiat smieje sie z naszych przedstawicieli ale NIE!


Twój świat zamyka się w gronie kilku znajomych? Jeżeli piszesz "cały świat" to rozumiem przez to "włącznie z obywatelami krajów 3 świata", ale niestety, nikt się Polską na tyle nie interesuje, czasami jako ciekawostka padnie hasło, że Polacy mają na kierowniczych stanowiskach braci bliźniaków.

Jestesmy w Unii Europejskiej i dlatego sie liczymy!

Liczymy się?

Na youtubie byl fajny filmik z Giertychem (nie popieram go ale to wystapienie bylo niezle) gdzie stal na mownicy i podawal fakty jak naprawde glosowal PIS przy tej ustawie .


A dwa dni później Kurski wystąpił na jakimś regionalnym spotkaniu PiS i sprostował kilka rzeczy, ale tego nie widziałeś, czy nie chciałeś widzieć? Wredne media nie pokazały tego? :(

Miedzy innymi zaslugi poprzednikow to wejscie do NATO , UE tak samo taki dobry poziom gospodarki to zasluga poprzednikow


Taa, a niby gdzie mogliśmy iść? To jest naturalne że zrywając z ZSRR ruszyliśmy w stronę UE i w stronę NATO.

#35

٢٠١٢.
  • Postów: 63
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A co moze powiesz ze nasze zdanie nie liczy sie w UE? nie rozsmieszaj mnie a nasze veta sa olewane? Nie wydaje mi sie .
Niestety nie widzialem tego sprostowania ale jak ktos ma linka na youtube'a bede wdzieczny .
Caly swiat moze nie smieje sie ale wolal bym aby smiali sie z nas wlasnie w takich krajach 3 swiata niz w krajach takich jak Niemcy , Francja , Rosja , Wielka Brytania itp.
Po zerwaniu z ZSRR moglismy nigdzie nie isc nikt nam nie kazal . Ale cale szczescie ze weszlismy do NATO i UE bo nie wiem jakby ty bylo .

#36

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Głosujmy na cokolwiek byle nie na PiS. Jeśli lista Osiris'a ma być tymi super osiągnięciami...to tymbardziej głosujmy nie na PiS.

To tak jakby inne rządy po 89 nie zrobiły NIC.

Pierwsze słysze by jakiś rząd nie zrobił nic. Czyli co, siedzą w sejmie i ani jednej ustawy nie głosują ? Litości...co to za rozumowanie.

Każdy rząd po 89 coś zrobił.

Strasznie przeraża mnie, że Kaczor swoim płytkim rozumowaniem zaraził swój elektorat. Tak bezczelnego typa, który wszystkie zasługi przypisuje sobie jeszcze nie widziałem. Z waszego pisowskiego rozumowanie można wywnioskować jedno...była komuna -> przewrót 89 -> NIC NIC NIC NIC NIC...do nieskończoności -> 2005 Kaczyński wkońcu jest COŚ

ŻAL mi kaczogrodu...żal.pl

#37

Korhil.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To mamy wybudować 1200 km dróg czy autostrad? Wiem że to drobiazg...


Taki to drobiazg nie jest, ale chodziło mi o autostrady.

Dla mnie też, głupotą jest organizacja tej imprezy, po co nam ona?



Jest nam potrzebna jeśli wykorzystamy szanse jaką daje. Jakby wszystko poszło zgodnie z planem to mielibyśmy sporo plusów z jej organizacji i wcale nie chodzi tylko o wypromowanie się w europie. Ale trzeba zacząc działać już teraz, potem tego nie nabrobimy.



Z waszego pisowskiego rozumowanie można wywnioskować jedno...była komuna -> przewrót 89 -> NIC NIC NIC NIC NIC...do nieskończoności -> 2005 Kaczyński wkońcu jest COŚ


Słowa NIC można tutaj zastąpić słowami: rządził układ!
Róznica pomiędzy yeti a układem jest taka że yeti ponoć ktoś widział :P .

#38

Glucio.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ządzili dwa lata i dlaczego nie widzę jakichś efektów ich rządów? No pomijając milionową emigrację naszych Rodaków i te słynne mundurki szkolne, a i kilka kilometrów autostrad



Emigracja to zasługa rządów SLD i Kwaśniewskiego, weszliśmy do UE to ludzie mogli legalnie i bezproblemowo podjąć pracę w innych krajach, więc skorzystali. Stwierdzenie że to zasługa PiS to czysta obłuda.


to jest wolność, a za skoro panuje PIS to chyba ich winna? chyba że koalicji bo innej opcji nie ma

a dzięki Kwaśniewskiemu to chociarz niektórzy mają mieszkania a nie jak dziś... 20k/m2 :wow:

według mnie to PIS zrobiło chyba "najlepiej" co umiało przez ostatni czas bo się do niczego nie wtrącało

Następne zastrzeżenia to brak sprzeciwu do amnestii, mundurków i religi i WDŻ liczonego do średniej... kto to widział, aby uczyć się przykazań pod groźbą kary!?

a pod Tuska się podpisuje

bo czytałem w pewnym artykule że przez kilku posłów Pisu nie chciało kupić 1km autostrady za 9 mil to dziś ta firma chce 20+ tak więc sobie wyliczcie jakie są straty

#39

Madafaka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co moze powiesz ze nasze zdanie nie liczy sie w UE? nie rozsmieszaj mnie a nasze veta sa olewane? Nie wydaje mi sie .


Uśmiałem się! Dzięki wejściu do UE możemy zawetować coś i dzięki temu się liczymy na arenie międzynarodowej? No bez przesady! To weto to jest część UE i jest oczywiste że możemy z tego narzędzia korzystać, ale podaj jakieś przykłady kiedy to Rosja czy Stany się liczą z Polską.

Niestety nie widzialem tego sprostowania ale jak ktos ma linka na youtube'a bede wdzieczny .


http://wiadomosci.wp...ml?ticaid=14980
http://www.dziennik....ArticleId=59727

Caly swiat moze nie smieje sie ale wolal bym aby smiali sie z nas wlasnie w takich krajach 3 swiata niz w krajach takich jak Niemcy , Francja , Rosja , Wielka Brytania itp.


A kto we Francji się śmieje? To ty możesz się śmiać z francuskiego budżetu który niektórzy określają mianem "bankruta", ale o tym nie wiesz, prawda? Ale na pewno śmieją się z Polski bo lepszych żartów nie ma!

Po zerwaniu z ZSRR moglismy nigdzie nie isc nikt nam nie kazal . Ale cale szczescie ze weszlismy do NATO i UE bo nie wiem jakby ty bylo .


Oczywiście że nie mogliśmy. Mieliśmy do wyboru iść na zachód czego oczywistym następstwem jest wejście do UE, a jak najbardziej przewidywalnym ubieganie się o członkostwo w NATO, lub wybrać wschód i co za tym idzie Rosję, wybraliśmy zachód, nie byliśmy na tyle silni żeby powiedzieć "my zostajemy tutaj".

Pierwsze słysze by jakiś rząd nie zrobił nic. Czyli co, siedzą w sejmie i ani jednej ustawy nie głosują ? Litości...co to za rozumowanie.


Chodzi o jakość i kierunek ustaw na które głosują posłowie i posłanki.

Jakby wszystko poszło zgodnie z planem to mielibyśmy sporo plusów z jej organizacji i wcale nie chodzi tylko o wypromowanie się w europie.


To po co nam ta impreza? Wybudujemy stadiony które będą świecić pustkami, autostrady łączące miejsca "pod stadiony" a nie pod potrzebę przedsiębiorców. Jedyna zaleta to polepszenie bazy miejsc noclegowych, bo w niektórych miastach tego brakuje.

to jest wolność, a za skoro panuje PIS to chyba ich winna?


Nie zrozumiałem.

Chodzi ci o to że PiS może zabrać paszporty?
Czy o to że może "poprawić sytuacje", ale jeżeli obwiniać PiS za obecną sytuacje, to czemu wzrost gospodarczy przypisujemy poprzednikom? Trochę konsekwencji.

Następne zastrzeżenia to brak sprzeciwu do amnestii, mundurków i religi i WDŻ liczonego do średniej... kto to widział, aby uczyć się przykazań pod groźbą kary!?


I znowu spotykam się z dezinformacją. Nie musisz się uczyć dziesięciu przykazań, wystarczy wypisać się z religii i już nie musisz się niczego z nią związanego się uczyć, możesz zapisać się na etykę.

#40 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Macha napisał:

To podaj mi adres do postu w którym wkleiłeś ich osiągnięcia... bo jakoś trudno mi uwierzyć...


Macha , najciekawsze jest to, że nawet było to wklejone w tym temacie. ;)

-podwyżki dla służby zdrowia poprzednie i obecne (choć wymuszona spora wysokość) jakich nie było przez 18 lat
-podwyżki dla wszystkich przez obniżenie o 3% składki rentowej a od 2008 będzie dalsze obniżenie tej składki
-obniżenie taksy notarialnej o 50%, to setki milionów pozostawionych w kieszeniach obywateli
-możliwość wykupu mieszkań spółdzielczych za symboliczną złotówkę
-zniesienie podatku od spadków i darowizn, to następne setki milionów pozostawionych w kieszeniach obywateli
-nowa ulga prorodzinna (teraz każda rodzina od jednego dziecka może odliczyc od podatku 572 złote i 40 groszy , kiedyś tylko rodzina z 3 dzieci i tylko 120 zł)



#41

Glucio.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


to jest wolność, a za skoro panuje PIS to chyba ich winna?



Nie zrozumiałem.

Chodzi ci o to że PiS może zabrać paszporty?
Czy o to że może "poprawić sytuacje", ale jeżeli obwiniać PiS za obecną sytuacje, to czemu wzrost gospodarczy przypisujemy poprzednikom? Trochę konsekwencji.


tylko dlatego że ludzie z anglii i irlandii przyjechali z kupą kasy i zaczeli za nie różne rzeczy kupować

i z tego co wiem to PIS nic zrobił, i to chyba dlatego jest ten wzrost....

#42

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No, o spocie to Wy już dawno przestaliście rozmawiać...nie chcę w tym gorącym okresie przedwyborczym zmuszać Was do powrotu do przecież tak okrojonego tematu...
Zatem traktuję to jako dyskusję ogólnotematyczną: PiS - PO i zmieniam trochę podtytuł tematu.



#43

٢٠١٢.
  • Postów: 63
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A co moze powiesz ze nasze zdanie nie liczy sie w UE? nie rozsmieszaj mnie a nasze veta sa olewane? Nie wydaje mi sie .


Uśmiałem się! Dzięki wejściu do UE możemy zawetować coś i dzięki temu się liczymy na arenie międzynarodowej? No bez przesady! To weto to jest część UE i jest oczywiste że możemy z tego narzędzia korzystać, ale podaj jakieś przykłady kiedy to Rosja czy Stany się liczą z Polską.

Tak wlasnie tak! liczymy sie bo te nasze veta moga popsuc plany rozmow np. Rosji z UE . Dzieki UE mozemy wypowiadac sie ze wsparciem calej UE gdyz jestesmy jej czlonkami

Caly swiat moze nie smieje sie ale wolal bym aby smiali sie z nas wlasnie w takich krajach 3 swiata niz w krajach takich jak Niemcy , Francja , Rosja , Wielka Brytania itp.


A kto we Francji się śmieje? To ty możesz się śmiać z francuskiego budżetu który niektórzy określają mianem "bankruta", ale o tym nie wiesz, prawda? Ale na pewno śmieją się z Polski bo lepszych żartów nie ma!

Heh... Smieja sie z nas smieja ale to nie znaczy ze codziennie w ich gazetach gadaja o Polsce bo maja tez swoje sprawy o ktorych raczyles wspomniec . Ale raz na jakis czas jest jakis artykul o naszej "fantastycznej" polityce zagranicznej .

Po zerwaniu z ZSRR moglismy nigdzie nie isc nikt nam nie kazal . Ale cale szczescie ze weszlismy do NATO i UE bo nie wiem jakby ty bylo .


Oczywiście że nie mogliśmy. Mieliśmy do wyboru iść na zachód czego oczywistym następstwem jest wejście do UE, a jak najbardziej przewidywalnym ubieganie się o członkostwo w NATO, lub wybrać wschód i co za tym idzie Rosję, wybraliśmy zachód, nie byliśmy na tyle silni żeby powiedzieć "my zostajemy tutaj".

No wiec wlasnie nasz poprzeni rzad byl na tyle madry ze wybral lepsza dla Polski mozliwosc - to chyba dobrze nie?
A wracajac do PISu to nie widzicie tego jakich ludzi zbieraja? Za poparcie radia maryja ludzie Rydzyka znalezli sie w PIS - co to jest partia w partii?
Parę ciekawych cytatów znalezionych w internecie:

“ W żadnym wypadku nie zostanę premierem, jeśli mój brat Lech wygra wybory prezydenckie. Byłaby to sytuacja nie do zaakceptowania przez polskie społeczeństwo.”
Jarosław Kaczyński, 10.2005

"Dla mnie raz dane słowo jest święte i sądzę, że dla koalicjantów także.”
Jarosław Kaczyński, “Życie Warszawy”, 10 lipca 2006

“Cieszę się, że będę na pierwszej linii walki z Samoobroną. Uważam, że mam dowody na potwierdzenie moich słów i w odpowiednim momencie je przedstawię”
Jarosław Kaczyński, PAP z 2004.03.25

(ode mnie: przypominam że potem mieli ze sobą koalicję)

“Ja jestem przeciwnikiem mówienia o koalicjach przed wynikiem wyborów. Mamy dwa wyraźne zakazy, które dziś obowiązują w samorządach, a będą też obowiązywać w nowym parlamencie - SLD i Samoobrona. A dziś powinno się powiedzieć odwrotnie - Samoobrona i SLD.”
Jarosław Kaczyński, 22 marca 2004, Czat gazeta.pl

“Samoobrona jest tworem byłych oficerów służb bezpieczeństwa. Mój brat, który był ministrem stanu do spraw bezpieczeństwa, dostał raport, z którego wynikało, że grupa byłych oficerów SB założyła Związek Zawodowy ‘Samoobrona’, to formacja używana do osłony tyłów tego całego układu i ochrony tego nieporządku, który jest w kraju, i jednocześnie korzystająca z tego nieporządku. To są ludzie, którzy nabrali kredytów i chcą żyć jak przedsiębiorcy, a mają kwalifikacje do kopania rowów”
Wywiad z panem posłem Jarosławem Kaczyńskim w “Głosie Wybrzeża” z 18 i 22 czerwca 2003 r.

RMF FM: Czy w przyszłej kadencji Sejmu będzie możliwa sytuacja kiedy partia poprze ludzi mających kłopoty z prawem ? Lech Kaczyński: “Nie ma takiej możliwości. PIS jest partią ludzi praworządnych, którzy dążą do rozliczeń krzywd. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sądu lub przeciwko komu toczą się sprawy sądowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS”.
RMF FM: Czyli poparcie dla takiego polityka jak na przykład Andrzej Lepper gdyby starał się o fotel marszałka jest niemożliwe?
Lech Kaczyński: “Nie ma takiej możliwości. Najwyższe funkcje w państwie muszą sprawować ludzie czyści jak łza. Andrzej Lepper udowodnił, że ma za nic prawo i jest politycznym awanturnikiem. Poparcie PISu dla tego polityka w jakiejkolwiek sytuacji jest nierealne.”
Marzec 2005 rok / antena RMF FM

Polecam poczytać:
http://forum.webeste...=...asc&start=0

http://spieprzajdzia...ex.ph...łówna

#44

Madafaka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tylko dlatego że ludzie z anglii i irlandii przyjechali z kupą kasy i zaczeli za nie różne rzeczy kupować


Możesz podać jakieś wiarygodne dane na temat tego zjawiska?

Dzieki UE mozemy wypowiadac sie ze wsparciem calej UE gdyz jestesmy jej czlonkami


Mamy? To dlaczego wręcz musieliśmy błagać UE o zajęcie się sprawą eksportu mięsa? Ile to trwało? Długo! Nie mamy tego magicznego wsparcia.

Ale raz na jakis czas jest jakis artykul o naszej "fantastycznej" polityce zagranicznej .


Raczej nie jest to zbyt ciekawy temat, owszem czasami pojawi się jakiś tendencyjny artykuł w gazetach nieprzyjaznym Polsce, ale tak? Cisza.

No wiec wlasnie nasz poprzeni rzad byl na tyle madry ze wybral lepsza dla Polski mozliwosc - to chyba dobrze nie?


Poprzedni? Aaa, fakt, przecież i rząd z 1990 jest poprzednikiem PiS, chociaż czytając twoją wypowiedź można odnieść wrażenie że chodzi ci tylko o SLD. ;)

#45

٢٠١٢.
  • Postów: 63
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dobra wrzuciłem już cytaty do poprzedniego posta polecam poczytać . Tak samo linki do stron .


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych