Skocz do zawartości


PANIE TUSK, CZEMU PO WYKORZYSTUJE TRAGEDIE LUDZKIE?"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
52 odpowiedzi w tym temacie

#16

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mówię tylko, ze to PiS tak obawia się oligarchów, a sam się zachowuje jak oligarchowie. Rządzili dwa lata i dlaczego nie widzę jakichś efektów ich rządów? No pomijając milionową emigrację naszych Rodaków i te słynne mundurki szkolne, a i kilka kilometrów autostrad :D



#17 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Rządzili dwa lata i dlaczego nie widzę jakichś efektów ich rządów?

Napisałem w innym temacie:

-podwyżki dla służby zdrowia poprzednie i obecne (choć wymuszona spora wysokość) jakich nie było przez 18 lat
-podwyżki dla wszystkich przez obniżenie o 3% składki rentowej a od 2008 będzie dalsze obniżenie tej składki
-obniżenie taksy notarialnej o 50%, to setki milionów pozostawionych w kieszeniach obywateli
-możliwość wykupu mieszkań spółdzielczych za symboliczną złotówkę
-zniesienie podatku od spadków i darowizn, to następne setki milionów pozostawionych w kieszeniach obywateli
-nowa ulga prorodzinna (teraz każda rodzina od jednego dziecka może odliczyc od podatku 572 złote i 40 groszy , kiedyś tylko rodzina z 3 dzieci i tylko 120 zł)


Nie widzisz, bo nie chcesz zauważyć, skupiasz się na tym, aby wyłącznie wytykać błędy (których rzeczywiście się nie ustrzegli)

#18

Glucio.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja jestem za PO, bo podoba mi się ich plan

#19

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A pamięta ktoś o plakatach PiSu pt."sPOwolnili Warszawę, sPOwolnią Polskę" ???

To dopiero jest głupota, bo remonty dróg muszą być...



#20 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

A pamięta ktoś o plakatach PiSu pt."sPOwolnili Warszawę, sPOwolnią Polskę" ???

To dopiero jest głupota, bo remonty dróg muszą być...

Macha, głupie to jest - przyznaję - ale nie obrzydliwe, jedynie nieprawdziwe i złośliwe.

#21

Korhil.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie PiS stracił szacunek przez euro, autostrady i walke z ,,komuchami". Osiris masz rację co do tego że mieli kilka pozytywnych aspektów rządzenia. Ale z podwyżką dla lekarzy to nie wiem czy bym zaliczył do sukcesów. Bronili się przed strasznie i dopiero jak się kilka tysięcy pozwalniało to im dali te podwyżki.
Do 2012 roku mamy wybudować minimum 1200 km dróg. Ten rok dał nam ich bodajże 8. Jak mamy się wyrobić to juz naprawdę nie wiem. Tak się chwalili że mamy euro a jeszcze nic z tym nie zrobili. I jak powiedział premier o nowej minister sportu ze największym jej plusem jest to że nie ma o tym pojęcia - to przesada.



Żeby nie było - nie jestem jakims fanatycznym wrogiem PiS`u bądź też sympatykiem PO, staram się to pisać obiektywnie. Kto wygra? Polacy wybiorą i temu będe ,,kibicował" w naprawie tego kraju. Nie wazne juz kto to będzie naprawiac, byle by się wziął do roboty. A jest co naprawiać...

#22 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Korhil, obawiam się, że czeka nas blamaż z autostradami bez względu na to kto za to się zabierze.
Jakieś fatum wisi nad Polakami, jeżeli chodzi o wykonanie dróg.
Jest to pięta ahillesowa polskich przedsiębiorstw i nie wiem, gdzie leży pies pogrzebany w tej konkretnej sprawie.
Czy korupcja sparaliżowała ten segment gospodarki, czy co?
Praktycznie przez 18 lat żadna opcja polityczna (łącznie z PiS) się nie popisała na tym odcinku.

#23

Korhil.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najlepiej to sobie z tym Gierek poradził :P .

#24

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlaczego wy w ogóle liczycie na którąkolwiek ze stron? Dlaczego uważacie ,że cokolwiek zmienią.
Polska nie może mieć prężnej gospodarki i nowoczesnej sieci transportu bo zacznie dyktować politykę regionalną z którą nawet Niemcy i Rosja musiałaby się liczyć.
Polska musi mieć bazy amerykańskie bo jest to jedyna możliwość kontroli kraju. To dodatkowo pozwoli bardziej uzależnić armię polską od amerykańskiego sprzętu z przed 25 lat.
Polska nie może mieć nowoczesnego szkolnictwa i zaplecza naukowego, bo w bardzo krótkim czasie zgromadziła by na swoim terenie większość kluczowych centrów rozwojowych.

Te 3 argumenty całkowicie oddają obecną sytuację. Nie można zapominać jak kolejne polskie rządy wszystkich kolorów zrobiły dosłownie wszystko by kupić F16 włącznie ze złamaniem ustawy o zamówieniach publicznych, nie przetłumaczeniem umowy, likwidacją offsetu i sprzedażą czołowych polskich firm lotniczych za przysłowiowe grosze firmie która miała 10 000 dolarów kapitału.

Dopóki obecne pokolenie nie odejdzie dopóty na zmiany nie można liczyć.

#25 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

............................Dopóki obecne pokolenie nie odejdzie dopóty na zmiany nie można liczyć.

Zasadniczo się zgadzam.
Jakaś niewidzialna pajęcza nić powoduje niemoc naszego narodu w wielu kwestiach.
Niestety, ale musimy pogodzić się z panująca rzeczywistością.
Dopóki nie będziemy potegą jak za Sobieskiego, to mamy gówno do gadania w wielu żywotnych, dla naszego narodu, sprawach.
Taka jest geopolityczna sytuacja naszego kraju i nawet wymarcie tego pokolenia za wiele nie zmieni w niedalekiej przyszłości.
Pomyślmy co by się stało, gdyby USA spotkała hekatomba i jako kraj przestali by istnieć.
III wojna światowa jak nic, a Polska zostałaby rozszarpana na strzępy przez Rosję oraz Niemcy.
USA jest teraz gwarantem jako takiej równowagi na świecie, a pozycja Polski na arenie miedzynarodowej od tegoż uzależniona.
Musieliśmy te latające gruchoty kupić w USA (na ich zasadach), bo to był dyktat i nie mieliśmy wyjścia.

#26

٢٠١٢.
  • Postów: 63
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

O czym wy mowicie?! Fatum?? Pajecza nic?? A moze po prostu naszym rzadzacym nie chce sie ustalic w sejmie ustawy ktora by przyspieszyla realizacje projektow nowych autostrad?? Nie wiem wy myslicie ze zyjemy w jakiejs bajce gdzie zly czarnoksieznik rzucil zaklecie na biedna Polske i my biedni jestesmy przez to tak zacofani? Inne kraje jakos nie maja problemow z szybka realizacja prejektow tylko my biedni polacy... No tak! Jak nic fatum . A moze trzeba ruszyc 4 litery pojsc do urny i zaglosowac na partie ktora zrobi zmiany pozwalajace przyspieszyc realizacje budowy drog , autostrad itp.
Tak tak PIS duzo zrobilo dobrego... Tylko ciekawe czemu akurat kilka tygodni przed wyborami kiedy wiadome bylo ze sie odbeda? (Typowa kielbasa wyborcza) Dla mnie rzady PIS sa chore i straszne jest to ze niektorzy ludzie tego nie widza... PIS nie dotrzymuje obietnic a jezeli juz to podpisuje sie pod zaslugi poprzednikow o ktorych wyrazaja sie bardzo krytycznie . Za przyklad mam na mysli oczywiscie rozwoj gospodarki ktory nie jest zasluga PISu . Poza tym PIS obiecywal gruszki na wierzbie w postaci 3mln mieszkan i tez ich cos nie widac . Kaczynscy widza wokol siebie samych wrogow (inne partie) a sami uwazaja sie za swietych .
Poza tym daja takich ludzi na stanowiskach jak Fotyga - no przeciez caly swiat smieje sie z naszych przedstawicieli ale NIE! Kaczynscy maja inny punkt widzenia! Oni tego nie widza! Dla nich caly swiat czuje teraz respekt wobec Polski! Ze jestesmy szanowani na swiecie! - prawda jest taka ze patrza na nasz rzad z poblazaniem i litoscia a nie wytykaja nam wprost bledow bo sa wychowani... I tak zagraniczna i Polska prasa wytyka te bledy . Jestesmy w Unii Europejskiej i dlatego sie liczymy! Bo jestesmy jej czlonkami a to bynajmniej nie zasluga rzadow PISu . Co dalej... Becikowe! Nie wiem czy wiecie ale spora czesc PISu - byla przeciw . Na youtubie byl fajny filmik z Giertychem (nie popieram go ale to wystapienie bylo niezle) gdzie stal na mownicy i podawal fakty jak naprawde glosowal PIS przy tej ustawie . Prawie wszyscy przeciw , czesci nie bylo w sejmie a kilka osob bylo za . Jak ktos znajdzie ten filmik to wrzuccie go tutaj bo jest co ogladac . Duzo duzo mozna by mowic o nieudolnych rzadach PISu . Zamiast zamykac klapki na oczy to poczytajcie fakty z calej kadenciji PISu bo moze pare faktow omineliscie . Na stronie: www.zasadyobowiazuja.pl jest troche info ale najwiecej (w tym taki 72 stronnicowy zapis od poczatkow rzadow PISu do teraz) w linkach po lewej stronie tego www co podalem . Polecam sie zapoznac a nie wierzyc slepo w kazde klamstwo jakie PIS nam wmawia .

#27

MoSiU.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh problem polskiej polityki polega na tym ze tak naprawde nie ma na kogo zaglosowac :/ Takie moje zdanie

#28 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

O czym wy mowicie?! Fatum?? Pajecza nic?? A moze po prostu naszym rzadzacym nie chce sie ustalic w sejmie ustawy ktora by przyspieszyla realizacje projektow nowych autostrad??

Jakoś było na to 18 lat i nikt nic nie zrobił w tej sprawie, więc nie zwalaj na PiS, bo tak Tobie wygodnie.

#29

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

coraz wieksze bagno w polityce ;( a tuskowi mozna juz podziekowac bo na pewno sie nie dostanie do koryta
cale szczescie ze nie musze tego ogladac ...

#30

٢٠١٢.
  • Postów: 63
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Heh... Inni nic nie zrobili w tej sprawie wiec po to narod PIS wybral aby ci tez nic nie robili??? Mi nie jest wygodniej tylko trzeba wytykac bledy rzadzacym bo inaczej nic nie bedzie szlo w dobra strone w tej Polsce .
Poza tym poprzednicy mieli pod opieka Polske w znacznie gorszej sytuacji niz obecnie PIS .


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych