Skocz do zawartości


Wykorzystanie potencjału mózgu człowieka


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
69 odpowiedzi w tym temacie

#31

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

falko

Genitalia, mózg, jakieś tam rodzaje energii nie są i nigdy nie były źródłem żadnej energii. To tak jak by radio było źródłem wiedzy czy czyjegoś dobrego lub złego nastroju.
Szyszynkę można przyrównać do jakiejś części w radiu a energię do energii którą trzeba z tym układem zsynchronizować i już.

Użytkownik Aidil edytował ten post 17.06.2012 - 11:14

  • 0



#32

kpax.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Energia sama w sobie nie istnieje i jest tylko pojęciem roboczym całki ruchu.

Matematyczne szacunki mocy obliczeniowej mózgu na bilion bilionów operacji na sekundę pozostają w sferze ciekawostki .
Kolejna kwestia to taka , czy człowiek myśli za pomocą mózgu.

Można rozwijać tą kwestie lub nie.


falko

Genitalia, mózg, jakieś tam rodzaje energii nie są i nigdy nie były źródłem żadnej energii. To tak jak by radio było źródłem wiedzy czy czyjegoś dobrego lub złego nastroju.
Szyszynkę można przyrównać do jakiejś części w radiu a energię do energii którą trzeba z tym układem zsynchronizować i już.


  • 0

#33

falko.
  • Postów: 92
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Energia jest ideą roboczą abstrakcyjną dzięki której możemy opisac zjawiska takie jak życie.bez energi ciało jest martwą chemiczną materią którą się zakopuje lub spala. A tzw aktywność ruchowa czy myśłowa jest ekspresją działalości mózgu.
To ciekawe porównać mózg do stacji odbiorczo-nadawczej, i umiejscowić ten organ procesor w szyszynce. Konsekwencje są takie ze jestesmy mądrzejsi niż radio i tez zawsze "jakby" mówimy do samego siebie jak do powietrza czy eteru. Ale i tu sens,ktoś zawsze nas odbiera.
Dawniej nie było porównania do radia czy TV takze wykluczając tą analogię nic się nie zmieni.Nie mniej mozna wnosić ze to co pomyslimy ,czujemy nie nalezy już do nas a jest bezosobowym przekazem do innych lub do siebie.
  • 0

#34

Skurczol.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Energia związana z zjawiskami paranormalnymi to inaczej nasz 'siła życiowa' poczytajcie sobie książke 'podróże poza ciałem' to sie co nie co dowiecie. Co do mózgu - cały obszar jest wykorzystywany. Tylko 6% 'mocy obliczeniowej' jest przeznaczona dla nas, czyli na zastanawianie się nad takimi właśnie rzeczami, reszta mózgu jest wykorzystywana do innych czynności odpowiedzialnych za zmysły, prawidłowe funkcjonowanie organizmu, chociaż nie zawsze jest ona wykorzystywana w 100%. Obumierające komórki mózgu - ten materiał jest przerabiany w gimnazjum, komórki (nie mówię o szarych komórkach) można powiedzieć, że jest ciągła wymiana martwych na nowe (z poprzednich postów wynika, że co jakiś czas obumierają komórki, gdyby obumierały nie zostawały by zastąpione przez nowe to w wieku 30-40 bylibyśmy warzywkami). Co do zjawisk paranormalnych, raczej nie ma jeszcze zbadanego przypadku np. telekinezy, może spotkaliście się z wypowiedzią jakieś osoby o takiej sytuacji, albo przeczytaliście gdzieś o jakimś typku, który umie podnosić rzeczy nie dotykając ich - odnośnie takich rzeczy lepiej zapoznajcie się z zaawansowanymi informacjami na temat fal sonicznych, magnetycznych, elektrycznych i elektro-magnetycznych.

Energia jest ideą roboczą abstrakcyjną dzięki której możemy opisac zjawiska takie jak życie.bez energi ciało jest martwą chemiczną materią którą się zakopuje lub spala. A tzw aktywność ruchowa czy myśłowa jest ekspresją działalości mózgu.

Ciało jest fizyczną materią nawet jak typo jeszcze żyje. Życie to nie energia, żyjemy ponieważ mózg podtrzymuje ładunek elektryczny. Układ nerwowy przecież opiera się na ipulsach elektrycznych o odpowiedniej częstotliwości i napięciu - dzięki temu mózg interpretuje każdy impuls inaczej. Mogą nasuwać jakieś wątpliwości odnośnie śmier i klinicznej ale powinny je rozwiać informacje o długości życia komórki i o dziłaniu mitochondriów, jak energia cieplna, chemiczna jest zamieniana na elektryczną. Takie rzeczy jak telekineza są możliwe dzięki falom elektromagnetycznym, jeżeli mocno się zepniesz to możesz wytworzyć falę o takim napięciu, że wydostanie się ona poza twoje ciało , lub na odwrót skupi się na przechwyceniu jakieś fali z poza ciała np innego ciala
  • 0

#35

Nothing.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czytając wypowiedzi co niektórych, musiałem się sam wypowiedzieć. Tutaj będę neutralny...
A więc po pierwsze, skąd wiadomo w ilu % używamy naszego mózgu, skoro każde badania, są przeprowadzane w sztucznych warunkach ( wymuszonych)
Kolejne - dlaczego mózg dzielimy na %, skoro jest to jeden organ, a jego wydajność można sprawdzić jedynie w KONTROLOWANYCH warunkach.

A teraz cios w sceptyków.
Nie możecie WIEDZIEĆ W ILU % PRACUJE WASZ MÓZG, to niewykonalne, albowiem możemy w dzisiejszych czasach, badać TYLKO jedną warstwę mózgu i rdzenia kręgowego. NIE MOŻECIE mieć pewności, że uzywacie swego mózgu w 100% to tylko powierzchowne.

A na koniec, pytanie za sto punktów.

Kto wymyślił, że mózg odpowiada za zdolności paranormalne? Co brał ten człowiek? Czy jego rodzice wiedzieli, że ćpa? Co brali jego rodzice? Ile to kosztowało? Gdzie można to kupić?

Wg. mnie to było tak:

- Eee! Diana, chodź się por( ten fragment wycięto, gdyż jest on uznawany za wulgaryzm w wielu kulturach: mongolii, persji, egipcie... @&*%@ epoki mi się pomyliły...)

A więc od początku:

- Eee! Staśka, chodź się ( to chaniebne słowo)
- Głowa mnie boli...
- Ale ja potrafię czarować!
- Czarować? Chyba dupą ( wg mnie nie nie jest to wulgaryzm, jeśli się mylę spalcie mnie na stosie)

Dobra straciło sens, jeszcze raz...

- Eee! Frania, chodź się (chaniebne słowo)
- Głowa mnie boli...
- Ale ja potrafie czarować!
- Czarować? Chyba (kolejne chaniebne słowo)
- A wcale, że nie bo mózgiem!

I w ten sposób nasz dzielny bohater, przespał się, z 3 kobietami w jednej historii.

I kolejne pytanie za sto pkt. Jeśli pociąg towarowy, przewozi 100 pasażerów, jedzie z prędkością 80km/h i ma do pokonania jeszcze 4km, to jaki kolor ma ten pociąg?
Piszcie :D
  • 0

#36

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie możecie WIEDZIEĆ W ILU % PRACUJE WASZ MÓZG, to niewykonalne, albowiem możemy w dzisiejszych czasach, badać TYLKO jedną warstwę mózgu i rdzenia kręgowego. NIE MOŻECIE mieć pewności, że uzywacie swego mózgu w 100% to tylko powierzchowne.


Jaką jedną warstwę? Mózg w normalnym stanie czuwania a także w trakcie snu jest aktywny w 100%, przy czym jedne obszary mogą być aktywne bardziej a inne mniej. W stanach patologicznych czyli uszkodzeniach chorobach może być tak że jakieś części będą kompletnie martwe.
Można dokładnie sprawdzić które części mózgu są aktywne a które nie http://pl.wikipedia....u_magnetycznego
Mało tego, można badać aktywność pojedynczych neuronów. Do badanych komórek (lub tuż obok nich) są precyzyjnie wprowadzane bardzo cienkie elektrody, za pomocą których możliwe jest śledzenie aktywności elektrycznej neuronów.
  • 0



#37 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

wroce do tego postu ktory zamiescil Nothing. Pozornie nieistotna zabawa z koncowym pytaniem, na ktora wczoraj.udzielilam odpowiedzi czekajac na pociag- niecie tematu. Zabawa ktora unaocznia ogrom blyskawicznej pracy ktora wykonuje ludzki mozg. Uzywajac siebie jako bialej.myszki doswiadczalnej, teraz poanalizuje. Konczac czytanie- momentalnie odpowiedzialam, wlasciwie ta odpowiedz byla gotowa zanim doczytalam do konca- powstawala w trakcie. Pozorna sprzecznosc towarowy- pasazerski moj umysl zignorowal, w pierszym rzedzie odpowiadajac na postawione w zabawie pytanie o kolor pociagu: zielony, co wprawilo mnie w zdumienie- swiadoma czesc zdolala tylko po zauwazalnej chwili dostrzec te sprzecznosc ; pociagi towarowe nie przewoza pasazerow, wiec stworzyla pytanie o pasazerow na gape. Skad zatem zielony?
Do podswiadomosci trafily hasla: pociag/pasazer/towar/kolor. Momentalnie skojarzyla pociag z ruchem tworzacym polaczenie, pasazerow z ludzmi. Tu klania sie pan Freud. Z polaczenia wody/energii zenskiej /blekitu i ognia/energii meskiej /zolci podswiadomosc blyskawicznie odpowiedziala kolorem zielonym, powstajacym w wyniku polaczenia dwoch kolorow poprzez ruch. Odpowiedz absolutnie irracjonalna dla warstwy swiadomej ktora dopiero po pewnym czasie rozwiklala te odpowiedz. Uwazam ze zabawa jest swietna, stanowiaca swoisty test na podswiadomosc. Takze testem wedlug mnie - jest reakcja na tekst, ktora uwidacznia ktora sfera powoduje nasze reakcje. Jako zwierze absolutnie intuicyjne- ta reakcja podswiadomosci potwierdzilam siebie .

Użytkownik ayalen edytował ten post 10.04.2013 - 13:54

  • 0

#38

Nothing.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Wszystko
Tu chodziło mi o szarą i białą istotę mózgu. Tak naprawdę, nie możemy wiedzieć za co odpowiada ta wewnętrzna strona, gdyż szara istota mózgu jest na zewnątrz i tylko tą - powierzchowną część mózgu możemy badać w trakcie pracy. Tą wewnętrzną możemy zobaczyć tylko na sekcji.
  • 0

#39 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

kiedys w jakiejs wizji udalo mi sie zobaczyc mozg od srodka,kolorami, wyodrebnial sie glownie ciemnoniebieski, fiolet i czerwien, ale to trwalo.zbyt krotko zeby odtworzyc te kolorowa mape, tym bardziej ze bezustannie przebiegaly impulsy.
  • 0

#40

ELdeR.
  • Postów: 119
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up
Piszesz, ze widziałaś w wizji swój mózg od środka.
To doprawdy fascynujące, możesz napisać coś więcej na ten temat?
  • 0

#41

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nothing, coś gdzieś przeczytałeś, ale chyba z niezbyt wiarygodnego źródła.
Jest kilka metod badania aktywności mózgu, głównymi są: EEG, SCR, meg, pet, mri, fmri. Tymi czterema ostatnimi można badać cały mózg a nie tylko szarą część.
Zobacz na film po prawej stronie http://pl.wikipedia....u_magnetycznego
A tutaj masz opisane do czego służy istota biała mózgu http://neuroskoki.in...ach-umyslowych/
  • 1



#42 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

Enso, nie, nic wiecej. Oczywiscie ze nie byl podpisany karteczka z imieniem i nazwiskiem, i oczywiscie mozg- w sensie jego pracy, aktywnosci, ktora mnie przelozyla sie na kolory. To byl ulamek sekundy w ktorym zarejestrowalam ten obraz, nic wiecej, ale nie widze w tym nic dziwnego zwazywszy ze wszystko jest energia a swiadomosc nie jest wytworem mozgu a raczej mozg- siedziba swiadomosci. To jest widzenie nie fizyczne, nie wiem czy trzecie czy piate oko- mam dwoje i mi wystarcza, wizje polegaja na tym ze po prostu wiem ze widze,tak bym to nazwala. Nie pije i nie zazywam zadnych wspomagaczy uprzedzajac ewentualne podejrzenia.
Wiele osob doswiadcza przeroznych wizji, znacznie bardziej fascynujacych.

Użytkownik ayalen edytował ten post 10.04.2013 - 15:52

  • -3

#43

Nothing.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kurcze dzięki Wszystko :D
Teraz wiem, że po prostu nauczycielka była *pip* :P A ja cały czas ślepo myślałem, że tylko zewnątrz jest do przebadania...
  • 0

#44

ELdeR.
  • Postów: 119
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Enso, nie, nic wiecej. Oczywiscie ze nie byl podpisany karteczka z imieniem i nazwiskiem, i oczywiscie mozg- w sensie jego pracy, aktywnosci, ktora mnie przelozyla sie na kolory. To byl ulamek sekundy w ktorym zarejestrowalam ten obraz, nic wiecej, ale nie widze w tym nic dziwnego zwazywszy ze wszystko jest energia a swiadomosc nie jest wytworem mozgu a raczej mozg- siedziba swiadomosci. To jest widzenie nie fizyczne, nie wiem czy trzecie czy piate oko- mam dwoje i mi wystarcza, wizje polegaja na tym ze po prostu wiem ze widze,tak bym to nazwala. Nie pije i nie zazywam zadnych wspomagaczy uprzedzajac ewentualne podejrzenia.
Wiele osob doswiadcza przeroznych wizji, znacznie bardziej fascynujacych.


A jeśli widzisz jogurt 0%, i wiesz, że go widzisz, a wcześniej nie piłaś ani nie zażyłaś żadnych wspomagaczy, co widzisz i w jakich kolorach?
  • 2

#45 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

Enso , a mozna wiedziec do czego wlasciwie zmierzaja Twoje pytania? Nie zamierzam.Cie przekonywac do moich wizji, ani Ty nie jestes w stanie udowodnic mi ich nieistnienia,wiec
uznaj je za halucynacje i czesc. Ale odpowiem
na ile potrafie i tak jak potrafie.
Roznica polega na tym ze aby wiedziec ze na stole stoi jogurt- musze go zobaczyc- jesli nie skieruje wzroku na stol,nie zobacze go i nie bede wiedziala. Tamta droga jest prostsza, bezposrednia ? - wiem ze na stole stoi jogurt, nawet nie patrzac na stol. Czasami informacja zapisana w swiadomosci wizualizuje sie, ale nie zawsze. Nie wiem na ile czytelnie to wyjasniam, trudno jest precyzyjnie opowiedziec o czyms tak.ulotnym.
A o jakim smaku ten jogurt?

Użytkownik ayalen edytował ten post 10.04.2013 - 21:53

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych