Skocz do zawartości


Zdjęcie

Japońska sonda krąży wokół Księżyca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
156 odpowiedzi w tym temacie

#151

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano


2;30  znaaczy o to 


no to w poniedziałek będę musiał na nowo ludzi w pracy szkolic na temat księzyca :>


  • 0

#152

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W czasie T-2:30 i później widać przelot jakiegoś paprocha przed obiektywem kamery. Kamera była usytuowana w prawym oknie kabiny powrotnej lądownika LM, który zbliża się do modułu dowodzenia Apollo CSM. Podczas startu z Księżyca, najpierw odpalane są rozdzielające ładunki pirotechniczne, które generują spore fajerwerki, działa silnik wznoszenia oraz silniczki systemu stabilizacji. Gazy wylotowe oddziałują na powierzchnię statku, odrywając od jego powierzchni drobne fragmenty. To rzecz normalna i wielokrotnie obserwowana na podobnych filmach.


  • 0



#153

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Naszła mnie taka refleksja - gdyby wysłać na księżyc sondę z łazikiem, który podjedzie do miejsca lądowania Apollo i zrobi dobre zdjęcia dowodzące, że ślady lądowania tam są, to wówczas... problemem stałoby się udowodnienie że łazik jest na księżycu a nie na makiecie. Można by wysłać drugi łazik, który sfotografuje miejsce lądowania i poprzedni łazik stojący obok, ale jak udowodnić że nie postawiono drugiego łazika na tej samej makiecie?


  • 0



#154

Mastiff.
  • Postów: 274
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Naszła mnie taka refleksja - gdyby wysłać na księżyc sondę z łazikiem, który podjedzie do miejsca lądowania Apollo i zrobi dobre zdjęcia dowodzące, że ślady lądowania tam są, to wówczas... problemem stałoby się udowodnienie że łazik jest na księżycu a nie na makiecie. Można by wysłać drugi łazik, który sfotografuje miejsce lądowania i poprzedni łazik stojący obok, ale jak udowodnić że nie postawiono drugiego łazika na tej samej makiecie?

 Transmisja live z przelotu do księżyca oraz lądowania. Następnie transmitowany przejazd łazika na miejsce lądowania ktorejś misji Apollo. Dla mnie wystarczający dowód. Super extra sceptyk napewno coś wymysli i tak..


  • 0

#155

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Super extra sceptyk i tak nie odróżni Księżyca od sera.


  • 3



#156

kuba1906.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widze zę, że Dager rządzi i dzieli wobec tego mam dwa pytania.
1. Jakbyś wyjaśnił te "czarne punkty" szybko przemieszczające się po/na księżycu?

Autor tych ujęć chyba sam się zdziwił, na filmiku od 2:30



Lub

Film:


Tego typu filmów i zdjęć z obserwacji na całym świecie jest masa. Czyżby wszyscy mieli paprochy na swoich obiektywach?
A może to zbiorowa halucynacja, placebo?

Na tym filmiku pierwszym ewidentnie nic nie przelatuje przez kadr, lecz zaczyna swoj "bieg" w kadrze.

2. No i... czemu amerykanie zaprzestali misji apollo 18,19,20 chociaż były rzekomo gotowe etc?

dziwnie prezentuje sie działalność NASA jako instytucji, biorąc kasę podatnika powinni w zamian dawac wiekszy wgląd w efekty działań. Tak jak i dziwne są raporty o tym, ze zebrane informacje nie powinny byc podawane opinii publicznej gdyz reakcja na rewelacje mogłaby znacznie wpłynąć na postrzeganie naszej cywilizacji. Ken Johnston czy Buzz też jawnie mowili o tym że z CZYMŚ dziwnym mamy do czynienia i bynajmniej nie mieli na myśli mędrców z internetu.

Użytkownik kuba1906 edytował ten post 14.02.2015 - 01:46

  • 1

#157

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. Te punkty nie przemieszczają się po/na Księzycu, tylko na jego tle. To zasadnicza różnica. Skłonny jestem załozyć, że poruszaja sie one w ziemskiej atmosferze.

Tak, podobnych filmów jest masa, tak jak wielu jest amatorów-hobbystów, zajmujących się fotografowaniem i filmowaniem Księzyca. Sam kiedyś zajmowałem się czymś takim, lecz niezbyt często, więc niczego podobnego nie zdołałem zaobserwować.

 

2. Misje Apollo o numerach 18, 19 i 20 zostały skreślone jeszcze w trakcie trwania programu, bo tak zadecydował rząd federalny USA w osobach kongresmenów i senatorów, którzy decydują o finansowaniu NASA. Zasadniczy cel programu Apollo został osiągnięty (misje Apollo 7 - 17), więc politycy uznali, że to wystarczy i nie przydzielili więcej kasy.

 

Link: http://pl.wikipedia..../Program_Apollo

 

Rezultaty naukowych misji kosmicznych NASA są dostępne dla wszystkich za darmo, bo tak mówi ustawa federalna. Chyba że ktoś życzy sobie mieć to w druku, wówczas tylko wnosi opłatę za wydruk. W sieci można znaleźć wyczerpujące materiały nie tylko z misji programu Apollo, lecz bieżące dane z aktualnie realizowanych misji.

 Weźmy dla przykładu trwającą już 6 lat misję satelity Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO), który z orbity polarnej bada i szczegółowo skanuje powierzchnię Księżyca. Gromadzony i opracowywany materiał jest dostępny na wyspecjalizowanych stronach naukowych (PDS) jak i na bardziej przystępnych stronach dla szerokich rzesz odbiorców i pasjonatów - Link: http://lroc.sese.asu.edu/

 

Jak widać, NASA wywiązuje się z nałożonego nań obowiązku, realizuje misje kosmiczne i udostępnia publicznie uzyskane rezultaty. Na jakaiej podstawie uznajesz, że jest inaczej?

 

Publiczne wypowiedzi Buzza Aldrina czy Kena Johnstona pozostają ich prywatnymi przemyśleniami. Buzz Aldrin jest poważnym i godnym szacunku człowiekiem, dlatego wierzę w prawdziwość jego relacji o obserwacji nierozpoznanego obiektu w drodze na Księżyc, którą potwierdzili Armstrong i Collins. Do "rewelacji" K. Johnstona nie mam zaufania i uważam że to fantazje.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych