Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cel istnienia działu "Świat Tajemnic".


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1

Light of Deliverance.
  • Postów: 36
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No właśnie.

Jestem tu od niedawna. I nie odkryłem jeszcze celu istnienia tego forum, ani tego działu.

Przebieg wszystkich postów wyglądaj tak:

1. Opis + zdjęcie

2. Komentarze
2.1. To jest fake!
2.2 To może być prawda.
2.3 Spór między sceptykami, a "paranaukowcami".

Gdybanie ciągnie się i ciągnie. Nie ma żadnej puenty.

Zanim posypią się komentarze w stylu: "Jak się nie podoba to znajdź sobie inne forum!", albo "Mało masz forów na których możesz rozmawiać o działaniu mózgu!?", chciałbym prosić, aby użytkownicy poważnie zastanowili się nad pytaniem.

Jeśli celem jest wyjaśnianie zjawisk paranormalnych, to jest to forum racjonalistyczne.

Jeśli celem jest badanie zjawisk paranormalnych, to jest to forum paranormalne. Ale mimo, iż znajduje się tutaj 200 tysięcy postów, nie ma żadnego "dokumentu", którym moglibyście pomachać naukowcom przed nosem: "Mamy dowód! Spalcie wasze uczone księgi, nadchodzi era duchów!" Dlaczego? Argumenty są za słabe? Zdjęcia to mistyfikacje?

Czy w ogóle poszukujecie prawdziwego dowodu, czy po prostu jesteście tutaj, bo komentowanie fotek to fajna sprawa?

Kiedy my, racjonaliści, możemy oczekiwać jakiś efektów waszych badań? Prawdziwych dowodów, a nie spreparowanych, o które są wieczne kłótnie.

Pytam z ciekawości, nie traktujcie tego jako "najazd" na waszą "naukę", ani społeczność.
  • 0

#2

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli celem jest wyjaśnianie zjawisk paranormalnych, to jest to forum racjonalistyczne.

Tak było gdy zaczynałem swoją przygodę z VRP.
Niestety, z biegiem czasu forum coraz bardziej zmienia się w to:

po prostu jesteście tutaj, bo komentowanie fotek to fajna sprawa

Niestety.
Im forum popularniejsze, tym więcej na nim dzieciaków, a mniej dorosłych, poważnych ludzi, którzy zastanawiają się 10 razy nim wstawią na forum jakieś gówno z kropeczką i zapytają czy to UFO.
Cena popularności serwisu...
  • 0



#3

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli celem jest wyjaśnianie zjawisk paranormalnych, to jest to forum racjonalistyczne.


Dzielisz Świat na dwie grupy mianowicie racjonalistów i ludzi myślących irracjonalnie.
Myślę że popełniasz wielki błąd, wbrew pozorom grupy te są niezaprzeczalnie nierozłączne.
Każda z tych grup działając samodzielnie nie doprowadziłaby naszej cywilizacja nawet do średniowiecza.
Z tej prostej przyczyny że wymiana poglądów nie ma nic wspólnego z udowadnianiem czegokolwiek a może
działać tylko twórczo.
Taki jest sens istnienia forum :drink:

A będąc tutaj też próbujesz coś udowodnić-nie sądzę abyś pisał posty z czystej próżności :cafe:
  • 0



#4

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skupiłeś się za bardzo na jednym dziale forum, a w dodatku nie znalazłeś wartościowych postów z tego też działu forum. Ode mnie to tyle.
  • 0



#5

Light of Deliverance.
  • Postów: 36
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzielisz Świat na dwie grupy mianowicie racjonalistów i ludzi myślących irracjonalnie.


W żadnym wypadku! Po prostu głośno myślę o celu tego forum. Podział ludzi na jakieś "grupy" nie ma tu nic do rzeczy!

Myślę że popełniasz wielki błąd, wbrew pozorom grupy te są niezaprzeczalnie nierozłączne.


Patrz wyżej.
Są nierozłączne: gdyby nie powstał zabobon, nie byłoby też ludzi zajmujących się jego zwalczaniem.
Racjonalizm, ruch oświeceniowy, był odpowiedzią na ciemnotę szerzącą się w Europie w XVIIIw.
Po prostu niektórzy już nie wytrzymali...

Każda z tych grup działając samodzielnie nie doprowadziłaby naszej cywilizacja nawet do średniowiecza.


Patrz wyżej. Druga nie musiałaby powstać, gdyby nie pierwsza.

Z tej prostej przyczyny że wymiana poglądów nie ma nic wspólnego z udowadnianiem czegokolwiek a może
działać tylko twórczo.


Obawiam się, że twórczej atmosfery to tu nikt nie zazna.
I my i wy reprezentujemy na tyle fundamentalne postawy, że żadna myśl nie ma szans się tutaj zrodzić.

A będąc tutaj też próbujesz coś udowodnić-nie sądzę abyś pisał posty z czystej próżności cup.gif


Zawahałem się.
Piszę z ciekawości- jak odpowiecie na takie pytanie.

Skupiłeś się za bardzo na jednym dziale forum, a w dodatku nie znalazłeś wartościowych postów z tego też działu forum.


Niestety, nie mam tyle cennego czasu, żeby marnować go w całości na "surfowanie" w sieci.
Dlatego nie zgłębiałem treści innych działów. Wiem, że to źle. Ale skupiłem się na jednym dziale, i dlatego, że znam jego treść mogę go krytykować.
  • 0

#6

Anomaly.
  • Postów: 330
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Właśnie wypowiedzi tego działu krytykujemy, więc po co mam zaglądać np. do działów takie jak Hyde Park czy Humor???
  • 0

#7

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Niestety, nie mam tyle cennego czasu, żeby marnować go w całości na "surfowanie" w sieci.
Dlatego nie zgłębiałem treści innych działów. Wiem, że to źle. Ale skupiłem się na jednym dziale, i dlatego, że znam jego treść mogę go krytykować.


Niestety ktoś kto nie traci cennego czasu zawsze widzi tylko swoje prawdy
i będzie podążał tylko jedną ścieżką :cafe:
  • 0



#8

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak widać masz kolego wiele przeciwko racjonalizmowi w np. ocenianiu fotek. Powiem Ci skąd on się wywowodzi - wywodzi się on właśnie z dojrzałości osób nie dających się ponieść emocjom. Jak pewnie zauważyłeś karierę na tym forum niektórzy chcą zacząć od "czegoś bombowego", "cool" czegoś, czego świat nie widział, a co wyszło spod narzędzi Photoshopa/Corela bądź z ich wyobraźni. Regułą jest też dopatrywanie się niezwykłych rzeczy w zwykłych zjawiskach, powodowanych fizyką czy działalnością człowieka. Każdy z nas jest tu dlatego, bo wykazuje jakieś zainteresowanie zjawiskami paranormalnymi - ich istnieniem w świecie, częstością występowania itp. Ale nikt z nas nie uważa się za Narodową Komisję do Spraw Paranormalnych. To raczej ludzie z zewnątrz wymuszają ten sceptycyzm i racjonalizm. Weź za przykład sytuację, jaka często zachodzi, kiedy pojawia się czyjeś amatorskie zdjęcie np. UFO. Cała otoczka przypomina taki dialog: (F- Forum, Ś- Świadek)

Ś: Ludzieeee! UFO! Widziałem UFO, naprawdę. Nad głową mi przeleciało. Mam fotkę. (Fotka dwóch kropek na tle czarnego jak smoła nieba)
F: Opisz co widziałeś, słyszałeś... Czy wydawało jakiś dźwięk ? Było jednolitej barwy ? Światła błyskały ?
Ś: Nie no... szumiało, błyskało potem obniżyło lot i zniknęło za horyzontem
F: To był samolot
Ś: Nieee... To nie był samolot, na 100% to nie był samolot.
F: Ale w okolicy w której mieszkasz są dwa duże lotniska, więc to był samolot. Sam takie widziałam/widziałem i też mnie to dziwiło, ale teraz wiem, że to jednak samoloty (Fotka na potwierdzenie prawdy - faktycznie tak może wyglądać samolot)
Ś: Ale to nie to, tamto... (I tu całkowita zmiana faktów - nie szumiało i nie błyskało + informacje nie do zweryfikowania: Zrobiło się zimno, mojej siostrze która wyjechała za dwa dni do Stanów na nodze wystąpiła żyła, rozładowała mi się komórka)
F: Coś kręcisz... (Widać, że zawodnik naprawdę chce wierzyć w to co widział)
Ś: Nie kręcę... Kumpel brata koleżanki mojej siostry też to widział, i zrobił fotki
F: No to wstaw je, pooglądamy, ocenimy...
Ś: Ale kumplowi zginął kabel od cyfrówki/padł system, ale ma kupić sobie nowy/postawić system... (Najczęściej za trzy dni, góra tydzień)
F: Czekamy na fotki...

Czekamy, czekamy i nie możemy się doczekać. Temat umiera i jest grzebany głęboko w czeluściach forum. Fotki zamieszczane na forum są zwykle po to, aby o nich mówić, bowiem forum jest miejscem wyrażania opinii o czymś. Jeśli w ciągu tygodnia jest zakładane pięć tematów z "czymś, czego świat nie widział" i 5/5 "dowodów" to podróby, nie dziwię się... Święty by zwątpił... Jeśli ktoś przynosi fotkę i prosi o ocenę, każdy stara się jakoś wyjaśnić jej zawartość. O ile świadek współpracuje (próbuje wspólnie z ekipą analizować), jest OK. Gorzej, kiedy trafi się "ufolog", czy "spirytysta", który święcie wierzy w to, co widział, tyle, że nie dopuszcza do tego negatywnej opinii, albo historyjkę zmyślił. Wtedy temat często zatrzaskiwany jest na kłódkę, albo jak pisałem umiera śmiercią naturalną. Nie jest więc naszym obowiązkiem wystawianie świadectwa autentyczności - każdy ma jakieś zainteresowania i każdy na podstawie swojej dziedziny próbuje wyjaśnić zjawisko. Od świadectw jest fundacja Nautilius, choć osobiście uważam, że oni z kolei trochę przesadzają - w świecie Nautiliusa przy Urzędzie Lotnictwa Cywilnego musiałby powstać Wydział Ruchu Paranormalnego, bo na niebie NOL-e się ledwo mieszczą, a na każdej ławce w parku duchy piją wino :> Nasze forum jest miejscem, gdzie spotykają się ludzie wszelkimi dziwnymi zjawiskami zainteresowani i po to aby o nich dyskutować i PRÓBOWAĆ je wyjaśniać, tyle że jedno powoduje długą, ciekawą rozmowę, a co do drugiego wszystko na wstępie jest jasne...
  • 0



#9

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Właśnie wypowiedzi tego działu krytykujemy, więc po co mam zaglądać np. do działów takie jak Hyde Park czy Humor???

Chodzi o wszystkie posty tego dzialu, a nie wybiorcze. Widocznie autor nie przeczytal 100% znajdujacych sie w tym dziale tematow, a sa tu tez wartosciowe artykuly, nie tylko zdjecia i ich komentarze.
  • 0



#10

Jaku.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A może jest tak, że moderatorka nie do końca zrozumiała intencję autora?
  • 0



#11

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jaku, wydaje mi sie, ze jednak zrozumialam. To juz nie pierwszy post tego autora, ktory mam okazje dzisiaj czytac. Widze, ze przyszedl siac tu lad i porzadek, co jest pozytywne, ale moim zdaniem nieco zle sie do tego zabiera.
  • 0



#12

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Obawiam się, że twórczej atmosfery to tu nikt nie zazna.
I my i wy reprezentujemy na tyle fundamentalne postawy, że żadna myśl nie ma szans się tutaj zrodzić.


Jesteś jedynym takim ewenementem na forum.. Każdy z nas, jest po cześći taki jak Ty, bo my mamy hmm.. staramy sie poznawać, niż z założenia niszczyć..

Gdybamy sobie, i co z tego? Widzisz, co chcesz widzić.. Zapraszam do działu parapsychologia, albo dziwne zjawiska i chetnie zobacze tam Twój sceptycyzm.. Chyba że tamtych tematów zanegować już nie potrafisz?
  • 0

#13

Anomaly.
  • Postów: 330
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hurra! W końcu wypowiedział się mój idol!!!
Co do uwagi o czytaniu wszystkich postów - jak ktoś może przebrnąć przez te wszystkie tematy, przeczytać każdą bzdurę i przyjrzeć się dokładnie każdej smudze na zdjęciu, jednocześnie pozostając przy zdrowych zmysłach? Ja osobiście zaglądam do każdego tematu w dziale "Świat Duchów" i do dnia dzisiejszego nie znalazłem absolutnie NIC, co stanowiłoby dowód na istnienie duchów. Tak jak powiedział Light... dyskusja sprowadza się zawsze do trzech uwag:
1)widzę
2)nie widzę
3)fake!
Wyjątek stanowią może tematy z cyklu "Zobaczyć znaczy uwierzyć", choć historie tamtych zdjęć są tak mgliste, że prawdopodobnie tylko na tym opiera się ich rzekoma autentyczność.
  • 0

#14

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Anomaly, podałem przykłady innych działów.. Do mnie też niektóre niektóre zdjęcia nie przemawiają (jak alien w lustrze wody, czy rzekome miliardy ORBSÓW) jednak był taki motywik, z dziewczynką za murem (robione na mazurach) i jak oglądałem to zdjęcie to aż mi ciarki po plecach przechodziły..
Anomaly, Ciebie też zapraszam do 'parapsychologia' oraz 'dziwne zjawiska'.
Jeśli znajdziecie troszkę czasu do zmarnowania, poszukajcie tematu 'czy żyje w Tobie ktoś inny', tam było pare cześći, wiec, trzeba przelecieć wzrokiem po każdej stronie, żeby każdą cześć znaleźć...
Ten artykuł jest mojego autorstwa i chętnie zobaczyłbym tam Twoja Anomaly, jak i Lighta krytyke.. Mam nadzieję, że zechcecie pokazać mi wasze zdanie, na tamten temat..
W tych działach z wami nie porozmawiam, bo ja bardziej w ezoteryke mierze..
  • 0

#15

Anomaly.
  • Postów: 330
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Anomaly, podałem przykłady innych działów.. Do mnie też niektóre niektóre zdjęcia nie przemawiają (jak alien w lustrze wody, czy rzekome miliardy ORBSÓW) jednak był taki motywik, z dziewczynką za murem (robione na mazurach) i jak oglądałem to zdjęcie to aż mi ciarki po plecach przechodziły..
Anomaly, Ciebie też zapraszam do 'parapsychologia' oraz 'dziwne zjawiska'.
Jeśli znajdziecie troszkę czasu do zmarnowania, poszukajcie tematu 'czy żyje w Tobie ktoś inny', tam było pare cześći, wiec, trzeba przelecieć wzrokiem po każdej stronie, żeby każdą cześć znaleźć...
Ten artykuł jest mojego autorstwa i chętnie zobaczyłbym tam Twoja Anomaly, jak i Lighta krytyke.. Mam nadzieję, że zechcecie pokazać mi wasze zdanie, na tamten temat..
W tych działach z wami nie porozmawiam, bo ja bardziej w ezoteryke mierze..


Przeglądam ten dział, zwłaszcza, że interesuje mnie np. tajemnica dziwnych tuneli w piramidach, a tam temat ten został dogłębnie poruszony. Co do twojego tematu, to jak tylko się z nim zapoznam, dam znać co o tym sądzę.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych