Skocz do zawartości


Zdjęcie

LD prawda czy falsz?? :/


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#16

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Napisz jakiej techniki używasz. Może inna na ciebie lepiej zadziała? Napewno ktoś Ci pomoże.


sam nie wiem jakiej, robie te rt czy jak to sie tam nazywa i przed kazdym polozeniem sie spac mysle o LD

hmm moze rzeczywiscie cos zle robie


A zwykłe sny masz? I LD nie traktuj tylko jako zabawe w LD. Same sny są fajne :) .


mam sny, codziennie, wszystkie pamietam, ale LD jakos nie moge miec :<
  • 0



#17

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mam sny, codziennie, wszystkie pamietam, ale LD jakos nie moge miec :<

Opisz przykładowy sen. Możliwe ,że twoje sny są po prostu tak realne ,że trudno w nich "wpaść" na to ,że to sen.
  • 0



#18

Duch Aliena.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

sam nie wiem jakiej


Wybierz sobie jakąś która dobrze na Ciebie działa albo opracuj własną(polecam to drugie).

robie te rt czy jak to sie tam nazywa


TR (lub rt jak ko woli) są czymś prawie zawsze stosowanym i raczej nikt się na nie nie skarży. Ja robię kilka (ew. kilkanaście razy dziennie). Pozatym trochę więcej wiedzy o technikach to też ci pomoże, więc nie pisz ,,jak to sie tam nazywa''.

przed kazdym polozeniem sie spac mysle o LD


Też pomaga.

hmm moze rzeczywiscie cos zle robie


Wątpie byś coś źle robiła. Raczej może pomyśl co nie robisz.

mam sny, codziennie, wszystkie pamietam, ale LD jakos nie moge miec :<


Połowa sukcesu za sobą :) .

Mam dla Ciebie parę pomocnych pytań:
Późno chodzisz spac?
Czy jesz zaraz przed snem?
Czy lubisz swoje sny?
Czy wierzysz, że wkońcu osiągniesz LD?
Po co chcesz osiągnąc LD?
Jest jeszcze jedna sprawa - dziennik snów. On jest bardziej potrzebny niż myślenie przed snem a nawet od TR. Załóż taki. Jak się go zakłada jest tu opisane.

Opisz przykładowy sen. Możliwe ,że twoje sny są po prostu tak realne ,że trudno w nich "wpaść" na to ,że to sen.


Najlepiej by był długi i ciekawy :D .

I to co mówię nie bierz zbyt do siebie. LD działa na każdego inaczej, ja sam nawet nie nazwałbym się kimś kto jest zaawansowany w LD. Po prostu dziele się swoimi spostrzeżeniami ;) .
PS:Gdy osiągniesz pierwsze LD nie ździw się jak nie będziesz miała kontroli to jest jeszcze bardziej denerwujące od czekania na 1 LD :> .
PS2:Powodzenia :) .
  • 0

#19

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Późno chodzisz spac?


roznie, najczesciej pomiedzy 24 a 1

Czy jesz zaraz przed snem?


przed snem raczej nie, najpozniej o 22

Czy lubisz swoje sny?


jak sa z laskami to tak =D

chociaz zadko takie mam, zazwyczaj to jakies pierdoly

nie napisalem ale raz chyba mialem LD, tylko jak sie kapnalem ze to sen odrazu odrzuciło mnie pod sufit ( w tym snie) nie wiem dlaczego akurat tam i sie obudzilem

pozniej to chyba hipnogogi mialem lol

Czy wierzysz, że wkońcu osiągniesz LD?


tak :]

Po co chcesz osiągnąc LD?


najtrudniejsze pytanie : O


est jeszcze jedna sprawa - dziennik snów. On jest bardziej potrzebny niż myślenie przed snem a nawet od TR. Załóż taki. Jak się go zakłada jest tu opisane.



prowadzilem taki !


Opisz przykładowy sen. Możliwe ,że twoje sny są po prostu tak realne ,że trudno w nich "wpaść" na to ,że to sen.


oO chlopie, czasami mam takie porabane sny ze ja pier***e

ostatnio mi sie rewolucja francuska snila i nie wiem dlaczego, nienawidze historii LOL
  • 0



#20

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

oO chlopie, czasami mam takie porabane sny ze ja pier***e

ostatnio mi sie rewolucja francuska snila i nie wiem dlaczego, nienawidze historii LOL

Wolałabym określenie "Człowieku!" bądź względnie "babo" jeżeli już tak chcesz xD , bo to zdanie akurat było moje a ja dziewczyną jestem xD .


Czy ty się w ogóle zastanawiasz nad tym co się wokół ciebie dzieje? Bierzesz udział w rewolucji francuskiej i nie domyślasz się ,że coś jest nie tak? xD
Chociaż faktycznie, również w "lekko" "popśniętych" snach czasem trudno uświadomić sobie ,że coś tu nie jest tak jak powinno bo po prostu się za dużo dzieje. (Tak jak np. ostatnio u mnie było - cofnęłam się w czasie, przeniosłam się na jakąś wyspę i jeszcze na dodatek była tam władza=politycy których nic nie obchodziło, zupełnie jak u nas w Polsce xD i nie zdałam sobie sprawy ,że to sen, znaczy się zdałam sobie sprawę ale dopiero pod koniec snu gdy chcąc zapalić świeczkę przypomniałam sobie ,że nie mam zapałek xD , nie wiem co to miało do LD bo ta sytuacja akurat była bardzo realna ale wówczas jakimś cudem naszła mnie myśl ,że to sen po czym ... zadzwonił budzik xD )
  • 0



#21

SilverBlue.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moja technika to brak techniki. Czasami LD "wywołuje się" jak mam jakieś silne odczucie w czasie snu (np. boje się) albo zauważę coś absurdalnego.

PS:Gdy osiągniesz pierwsze LD nie ździw się jak nie będziesz miała kontroli to jest jeszcze bardziej denerwujące od czekania na 1 LD smile2.gif .


Ej, no dokładnie. Za pierwszym razem kiedy miałam LD, jakieś półtora roku temu, śniło mi się że jestem u babci i idę na angielski. Nagle załapałam, że to przecież niemożliwe, bo moja szkoła językowa jest w ogóle w innym mieście no i, co najdziwniejsze, jak chyba szłam spać? Jak tylko zakapowałam że śpię, mój sen natychmiast się posypał i mimo że próbowałam to zatrzymać, obudziłam się.

Wtedy jeszcze nie przyszło mi do głowy, że we śnie mogłabym robić co chcę. Nie znałam nawet terminu LD i nie interesowało mnie to.

Za drugim razem było lepiej, ale sen bardzo mnie zmęczył (w sensie psychicznym) nie mogłam go "utrzymać" o kontroli już nie mówiąc. Ciągle zapominałam że śpię i traciłam świadomość.

Potem dowiedziałam się o tym że to się zowie LD.

Za trzecim razem śniło mi się, że siedzę na huśtawce (WTF?) i nagle z niej spadam. Po upadku zaczęłam się dziwić czemu nic mnie nie boli? Podniosłam się, popatrzyłam na dzieci na innych huśtawkach i nagle kompletnie mi odbiło.
Zaczęłam się śmiać i wykrzykiwać rzeczy w stylu "To wszystko mi się śni! Ten plac zabaw mi się śni! WY mi się śnicie! I NAWET JA SIĘ SOBIE ŚNIĘ!" A potem wymyśliłam, że wejdę na huśtawkę rozhuśtam się, skoczę i nie spadnę xD Lol, fajnie było. Potem wymyśliłam różne rzeczy.

W późniejszych LD już tak nie wariowałam, ale i tak szło gładko xD Brak praw fizyki, ograniczeń itp. Hulaj dusza ^^.

Tak więc nie mam żadnej techniki. Nie wiem czy jakieś w ogóle są?
  • 0

#22

Blazi.
  • Postów: 22
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najlepszą techniką na osiągnięcie LD/OOBE jest metoda 4 + 1, którą każdy miłośnik tego forum moim zdaniem powinien znać. Nie wiem czy ktoś to już pisał, ja tylko przypominam.
  • 0

#23

Duch Aliena.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

roznie, najczesciej pomiedzy 24 a 1


Rozbieżnośc nie jest aż tak wielka i jeśli chodzisz spac będąc niezbyt mocno sennym to dobrze.

przed snem raczej nie, najpozniej o 22


Mimo, że zalecane 2 godziny mijają to trochę późno.

jak sa z laskami to tak =D

chociaz zadko takie mam, zazwyczaj to jakies pierdoly

nie napisalem ale raz chyba mialem LD, tylko jak sie kapnalem ze to sen odrazu odrzuciło mnie pod sufit ( w tym snie) nie wiem dlaczego akurat tam i sie obudzilem

pozniej to chyba hipnogogi mialem lol


To było LD ale bez kontroli i Cię odrazu wyrzuciło.

najtrudniejsze pytanie


To może ci przeskadzac (brak celu).

prowadzilem taki !


To prowadż dalej :) .

oO chlopie, czasami mam takie porabane sny ze ja pier***e

ostatnio mi sie rewolucja francuska snila i nie wiem dlaczego, nienawidze historii LOL


Ale się rozpisałeś.

Tak więc nie mam żadnej techniki. Nie wiem czy jakieś w ogóle są?


Jest ich dużo. Coś dla siebie każdy znajdzie.
  • 0

#24

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To może ci przeskadzac (brak celu).


juz wiem ! chce sie zabawic w spajdermena !

Wolałabym określenie "Człowieku!" bądź względnie "babo" jeżeli już tak chcesz xD , bo to zdanie akurat było moje a ja dziewczyną jestem xD .


no co ty stary ale ok ^^

Czy ty się w ogóle zastanawiasz nad tym co się wokół ciebie dzieje?


czasami =D

Bierzesz udział w rewolucji francuskiej i nie domyślasz się ,że coś jest nie tak? xD



no wlasnie, wtedy wydawalo mi sie to zupelnie normalne ^^
  • 0



#25

marcin999.
  • Postów: 116
  • Tematów: 26
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

dwa pytania:

- jak ktos ma LD i wtedy np. z kims sie caluje. Naprawde nie jest to jakas ladna dziewczyna, tylko kobieta po 70-tce ;D to moze byc tak, ze temu co to sie śni - sprawia to przyjemność? Moze byc tak, ze we snie widzi ją taką jaką jest (jak to po 70+tce kobiety), podoba mu sie, lecz dopiero po obudzeniu zdaje sobie sprawe z tego, ze calowal sie z niezbyt ladna kobietą?? moze byc tak, że we swiadomym snie brzydkie osoby tak naprawde podobają nam się?

- znow zaczalem trenować ;D chcialbym osiagnac LD, zaczalem zapisywac sny i teraz zapamietuje juz 3 :D a tak to zawsze bylo 0 lub 1 max.

Dzis pamietalem, ale zapomnialem zapisac i po ok. 10 minutach nic nie pamietalem chociaz z rana wiedzialem co mi sie snilo i to bardzo dobrze pamietalem.

więc dlaczego jak ktos np. w nocy przyjdzie na 5 sekund, cos powie, po czym ja zasne od razu, ale gdy wstane bede pamietal, a sen pamietam kilka minut po obudzeniu i zapominam :(


sorry za takie pisanie, ale inaczej nie umiem, moze zrozumiecie, moze nie
  • 0

#26

MałoLat.
  • Postów: 68
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli nie wierzysz że będziesz miał LD to myślisz że będziesz je miał? Przecież całe LD polega na wiarze i autosugestji przed snem :?.

LD mam jakiś raz na tydźień.

Szczeze mówiąc po przeczytaniu paru artykułów zacząłem wszystko robić (autosugestja, zapisywanie snów, testy rzeczywistości), ale nie dawało to skutków. Myśle, żle LD przyszlo do mnie dla tegego, iż bardzo tego chcialem. Mimo to, że nie ćwiczyłem.

Dodam jeszcze, że gdzy mam sen nie musze robić testów rzeczywistości, poprostu wiem że to sen i bawię się na różnorakie sposoby. Kiedy we śnie musisz użyć swojej 'makówki' to uzyskujesz świadomośc i mówisz 'yeee mam świadomy sen' i robisz co chcesz aż do momentu obudzenia, bądź też utraty świadomości.
  • 0

#27

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

- jak ktos ma LD i wtedy np. z kims sie caluje. Naprawde nie jest to jakas ladna dziewczyna, tylko kobieta po 70-tce ;D to moze byc tak, ze temu co to sie śni - sprawia to przyjemność? Moze byc tak, ze we snie widzi ją taką jaką jest (jak to po 70+tce kobiety), podoba mu sie, lecz dopiero po obudzeniu zdaje sobie sprawe z tego, ze calowal sie z niezbyt ladna kobietą?? moze byc tak, że we swiadomym snie brzydkie osoby tak naprawde podobają nam się?

xD Trzeba być dziwnym żeby tak było ale podejrzewam ,że jest to możliwe. O ile oczywiście uda się zagłuszyć podczas takiego snu podświadome uprzedzenia.

dlaczego jak ktos np. w nocy przyjdzie na 5 sekund, cos powie, po czym ja zasne od razu, ale gdy wstane bede pamietal, a sen pamietam kilka minut po obudzeniu i zapominam :(

Jesteś pewny ,że pamiętasz wszystkie takie zdarzenia? Bo ja nie. (Do pewnego czas też mi się tak wydawało - jednak kiedy okazało się ,że nie pamiętam jak mama mnie obudziła i powiedziała co mam zrobić jak ona będzie w pracy a ja nawet jej odpowiedziałam to zaczęłam się zastanawiać czy naprawdę pamiętam wszystko). Tak samo niektóre sny pamięta się cały dzień a inne się zapomina zaraz po obudzeniu. Co nie zmienia faktu ,że istnieje sposób na odzyskanie zapomnianych snów. Wystarczy natrafić w rzeczywistości na coś co w jakiś sposób skojarzy nam się ze snem. W ten sposób trafimy "po nitce do kłębka" przy odrobinie wytrwałości. Trzeba tylko uważać żeby to chwilowe skojarzenie nam gdzieś nie umknęło. Ponadto bywa ,że sny te samoistnie przypominają się gdy wieczorem położymy się już spać i próbujemy zasnąć przewracając się z boku na bok.
  • 0



#28

marcin999.
  • Postów: 116
  • Tematów: 26
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

a mam jeszcze pytanie, czy jeśli np jakis aktor mialby do odegrania role w ktorej robi wszystko by miec LD, mysli o tym etc. to potem moze je osiagnac czy nie? W koncu tak naprawde w rzeczywistosci on tego nie chce, robi tylko to co jest w scenariuszu. Czy mozg "wykrywa" kiedy czegos chcemy naprawde (szczerze), a gdy udajemy?
  • 0

#29

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy mozg "wykrywa" kiedy czegos chcemy naprawde (szczerze), a gdy udajemy?

Wykrywa^^. I zapewne dlatego wielu osobom taką trudność sprawia osiągnięcie LD.
  • 0



#30

marcin999.
  • Postów: 116
  • Tematów: 26
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

@Ana Mert

kiedyś miałem sen i śniło mi sie, ze biegam po ulicy i mowie kazdemu, ze to mi sie sni :o

ale dopiero po obudzeniu zdalem sobie sprawe z tego, ze to jest sen ;/ w snie nie mialem nad niczym kontroli, nie decydowalem o tym co mowie, to sam z siebie to mowilem. Moze trudno zrozumiec, chodzi mi o to, ze nie pamietam, abym mowil to co chce.

To nie LD??
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych