Skocz do zawartości


Zdjęcie

LD prawda czy falsz?? :/


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1

marcin999.
  • Postów: 116
  • Tematów: 26
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

chyba minal z tydzien od ostatniego mojego tematu a i tak nie mam LD.

przez pierwsze dwa dni zapisywalem sny, mialem łącznie dwa, patrzylem z 30 sekund na rece i poszedlem spac i nic :hmm: w trzecim dniu polozylem sie normalnie spac, odpuscilem sobie bo wiedzialem, ze nie bede mial LD na 100%, nie ma co sie oszukiwac i tak bym nie mial.

nie wiem w koncu czy to prawda czy klamstwo, a chcialbym te LD miec bo bym se po miescie pochodzil czy cos porobil ech

Wy tez pewnie musieliscie jakas zaczac, czy moglby ktos napisac dokladnie co robil?? te artykuly na stronie nie pomagaja ;/ wolalbym wiedziec co robiliscie na poczatku, ale najlepiej na lozko, bo jak mam machac rekoma lub cos innego to ktos wejdzie i pomysli ze jestem glupi :(
  • 0

#2

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powiem ci co dzisiaj spowodowało u mnie wystąpienie niezaplanowanego LD. Otóż nastawiłam sobie budzik w telefonie i oczywiście wybudził mnie on z samego środka snu. Jako ,że nie chciałam stracić ciekawej akcji ustawiłam w telefonie opcję "drzemka" ("jeszcze 5 minut") i zasnęłam ponownie. Oczywiście powróciłam do snu. Za 5 minut budzik w telefonie znowu zadzwonił i sytuacja się powtórzyła. Gdy trzeci raz poczułam ,że zapadam z powrotem do snu (odczucia z rzeczywistości mieszały się z odczuciami ze snu) postanowiłam ,że tym razem nie stracę świadomości. Udało mi się, weszłam do snu zachowując świadomość(w tym miejscu muszę odrzucić argumenty ,że poprostu zaczęłam sobie wyobrażać akcję snu - ja byłam we śnie, czułam wszystko co jest wokół. Stałam na ziemi, w ręce trzymałam paletkę od pingponga...nie śmiać się, akcja snu polegała na tym że jedna z postaci wyzwała mnie na pingpongowy pojedynek :D ). Wiedziałam ,że to co się dzieje jest snem. Naszedł mnie pomysł żeby wreszcie zrobić to co od jakiegoś czasu planuje - przejść z LD do OOBE (teoretycznie obmyśliłam już sposób który powinien działać - wykreowanie w LD własnego pokoju w czasie rzeczywistym pamiętając także o sobie samym lezącym na łóżku - ten widok powinien wywołać gładkie przejście do OOBE) jednak przypomniałam sobie ,że mam tylko 5 minut do czasu gdy budzik znowu zadzwoni. Postanowiłam wykorzystać ten czas na dokończenie tego wyjątkowo emocjonującego snu (ja nie potrafię grać w pingponga ale musiałam wygrać. Zarówno przegrana jak i opuszczenie snu=ucieczka nie wchodziło w rachubę). Zmniejszyłam przeciwnika do rozmiarów mrówki (no, dobra, krasnoludka :D , takiego mini, mini, nie więcej jak 10 cm wzrostu) tak ,że nie potrafił nawet dobrze utrzymać paletki. Moją własną paletkę zmieniłam na taką super zarąbistą samocelującą i na dodatek zaczęłam kontrolować ruch piłeczki zaprzeczając przy tym wszelkim prawom fizyki :D . Oczywiście wygrałam. Kilka sekund później ponownie zadzwonił budzik. Tym razem już nie zasypiałam dalej, sen był skończony i już bym nie trafiła do niego bezpośrednio.


Co do tego co robisz to naprawdę zaczyna to być żałosne. CZY TY CZYTAŁEŚ CO NAPISAŁAM CI W POPRZEDNIM TEMACIE?! Cytuję:

Te czynności nie są swoistą pigułką wywołującą LD. Mają poprostu wyrobić pewne nawyki (a jak wiadomo nawyk wpaja się przez co najmniej miesiąc, dwa dni tu nie wystarczą). Tak np. prowadzenie dziennika snów sprawia ,że po pewnym czasie w trakcie snu łapiemy sie na tym ,że ... myślimy w jaki sposób to opisać w dzienniku snów. Albo to z rękami - chodzi o to żeby za każdym razem jak popatrzymy na nasze ręce ten widok skłaniał nas do zastanowienia się czy to czasem nie sen - a wówczas gdy we śnie zobaczymy własne ręce ten nawyk sprawi że zyskamy LD(na mnie to osobiście nie za bardzo działa - bo praktycznie nigdy nie widzę we śnie rąk, ale fakt faktem - raz je zobaczyłam i natychmiast zyskałam LD).
Jeśli chodzi o myślenie przed zaśnięciem "Dziś będę miał świadomy sen" to polega to na wpojeniu tego zdania do podświadomości. Jednak trzeba tutaj posiadać umiejętność autosugestii bo inaczej nawet najdłuższe powtarzanie nic nie da.

Aha. Jeszcze jedno. Myślenie nawet godzinami przed zaśnięciem "Będę miał dzisiaj LD" mija się z celem jeżeli jest to połączone z wiarą "I tak mi się nie uda". Podświadomość widzi tylko tą wiarę a puste słowa/myśli są dla niej niczym. Zanim zaczniesz tego tupu autosugestie musisz zmienić nastawienie - LD nie jest czymś tylko dla nielicznych wybrańców losu. Jest dostępne dla każdego, wystarczy samemu sobie na to pozwolić (czyt. zastąpić wiarę "I tak mi się nie uda" w wiarę "Uda mi się"), problem z reguły polega na tym ,że nie czujemy sie godni aby dostąpić czegoś takiego jak LD. A przecież to jest zupełnie naturalna zdolność naszego umysłu którą każdy może wykorzystać. A nie jacyś wybrańcy.

Myślę ,że to wszystko wyjaśnia. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Przede wszystkim w ćwiczeniach nad LD ważne odpowiednie nastawienie oraz wpojenie pewnych nawyków. Gdy z tym się uporasz pójdzie już gładko. Warto też nauczyć się wykorzystywać sytuację jeżeli się taka nadarza (tak jak ja to dzisiaj zrobiłam).
  • 0



#3

marcin999.
  • Postów: 116
  • Tematów: 26
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

a moze byc tak ze chcesz sie obudzic ze swiadomego snu, a nie mozesz? np. w srodku nocy gdy normalnie spalabys minimum przez jeszcze 5 godzin chcesz sie obudzic, a nie mozesz, to co wtedy, musisz czekac do rana?? :/
  • 0

#4

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Możesz się obudzić w dowolnym momencie i nie ma tu znaczenia czy dopiero co zasnąłeś czy spisz już od paru godzin czy tez zostało ci jeszcze kilka minut snu. Z obudzeniem zwykle nie ma problemu. Zdarza się to gdy tracimy kontrolę nad snem np. ze względu na nadmiar strachu. I odnoszę też wrażenie ,że czasem "coś" zatrzymuje nas we śnie nie pozwalając się obudzić (podejrzewam ,że wynika to z tego ,że sen jest ważny i "coś" -podświadomość najpewniej - uważa ,że powinniśmy go przeżyć do końca). Ale to się zdarza rzadko.

Niestety nie napiszę ci jak się ze świadomego snu obudzić bo w moim wypadku jest to zupełnie naturalne - chcę się obudzić - budzę się(chociażby sen był nie wiem jak realny). Tak po prostu. Wystarczy chęć. To tak jakbym ci miała napisać jak podnieść leżący przed tobą długopis - poprostu podnosisz długopis i tyle.
  • 0



#5

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

takie tematy powli przestaja byc smieszne
wszyscy chcieliby jakies przepisy na oobe na ld na psi bale itp.
koniecznie ma to byc przepis prosty skuteczny i najlepiej aby skutek pojawial sie juz po 5 minutach
czy mlode pokolenie jest az tak bardzo optymistyczne? a moze to lenistwo? brak wyobrazni?
  • 0

#6

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

czy mlode pokolenie jest az tak bardzo optymistyczne? a moze to lenistwo? brak wyobrazni?

Za dużo bajek i Harrego Pottera - wszystko da się załatwić jednym prostym zaklęciem :sux:
  • 0



#7

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Powiem tak... już były tematy o LD. Jeśli zobaczę kolejny taki temat w twoim wydaniu to dostaniesz warna.

Na przyszłość proszę pisać w temacie http://www.paranorma...p?showtopic=887
  • 0



#8

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na przyszłość proszę pisać w temacie http://www.paranorma...p?showtopic=887

A jak nie to w którymś z poprzednio założonych przez ciebie tematów. Jest ich co najmniej trzy na jeden i ten sam temat :sux:
  • 0



#9

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Szkoda, że mnie wcześniej nie było... po co zakładać 50 tematów o tym, że w czwartek się nie udało, w piątek się nie udało i w sobotę też ?
  • 0



#10

marcin999.
  • Postów: 116
  • Tematów: 26
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

o dzięki za link do tematu, nie pamietam czy widzialem juz ten temat czy nie xD

ale pewnie jest to tak napisane ze moze jedna na tysiąc osob zrozumie ;/ po co oni tak "dziwnie" piszą i uzywaja takich slow jak pewnie mozna to napisac w kilkunastu zdaniach i to samo.


A jak cos moglbym pytac w tym temacie, bo powiedzieliscie ze w ktoryms z moich moge, wiec czy mozna osiagnac LD majac np. na sobie sluchawki przez cala noc z puszczona jakas muzyka lub powtarzajacym sie dzwiekiem, glos mezczyzny "To jest sen!!!" ??

ps. sny swiadome macie ciagle, fajne to musi byc, mowiliscie ze czujecie wszystko jakbyscie naprawde chodzili po ziemi, heh.

a jak np. idziecie po miescie, to te budynki tworzą sie na Waszych oczach czy mozg tworzy wszystko wczesniej, a nie w trakcie chodzenia??
  • 0

#11

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

czy mozna osiagnac LD majac np. na sobie sluchawki przez cala noc z puszczona jakas muzyka lub powtarzajacym sie dzwiekiem, glos mezczyzny "To jest sen!!!" ??

Oczywiście, bywa to bardzo pomocne. W trakcie gdy śnimy nasz mózg odbiera sygnały z zewnątrz i przetwarza je(dlatego też bywa ,że np. gdy w rzeczywistości jest jakiś hałas, dajmy na ten przykład dźwięk wbijanego gwoździa u sąsiadów dźwięk nijako wkrada się do naszego snu i zostaje zaadaptowany na potrzeby snu, i tak: np. dźwięk wbijanego gwoździa zostanie przerobiony na natarczywe pukanie w drzwi w świecie snu). Dlatego też nagranie na kasetę słów "To jest sen!" może sprawić ,że nasza podświadomość to podchwyci i przykładowo któraś z sennych postaci to powie. W takiej sytuacji łatwo o LD (oczywiście pod warunkiem że ogłupieni rzeczywistością senną nie zaczniemy tłumaczyć i udowadniać postaci ,że to wcale nie jest sen).

Co do muzyki - może zwiększyć ona wyrazistość snu a to też może doprowadzić do LD. Trzeba jednak pamiętać ,ze zbyt często zmieniające się wrażenia (np. piosenki puszczane z radia) mogą sprawić ze sny będą tak krótkie i zmienne ,że nie zdążymy żadnego "uchwycić" na czas wystarczająco długi aby obmyśleć sytuację.

a jak np. idziecie po miescie, to te budynki tworzą sie na Waszych oczach czy mozg tworzy wszystko wczesniej, a nie w trakcie chodzenia??

Są już stworzone wcześniej ponieważ stanowią tło snu. No chyba ,że chce się aby w konkretnym miejscu pojawił się jakiś budynek, wtedy stworzy się on na naszych oczach (chociaż takie stworzenie budynku bywa trudne, zwłaszcza dla początkującego. Dlatego też łatwiej poprostu zachcieć ,że za zakrętem napotkamy budynek teki jaki chcemy - a wtedy po wejściu za zakręt napotkamy tam taki budynek, to zdecydowanie prostsze i mniej ryzykowne, przy tworzeniu budynku "na naszych oczach" możemy przypadkiem sprawić ,ze cały sen się rozmaże, łącznie z budynkiem - miałam taką sytuację).
  • 0



#12

Duch Aliena.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dodam coś od siebie ;) . Żeby coś ci się przyśniło (przynajmniej w moim wypadku się sprawdza) wystarczy troszkę pomyślenia o śnie i o całkowitym wierzeniu, że sen wystąpi. Czemu dwa wyrazy podkreśliłem? Bo człowiek gdy za dużo myśli o jednym to efekty wychodzą. Często się zdarza, że gdy opuścisz ,,trening LD'' to potem zaraz je masz :) . Przykład? Wczoraj tylko raz pomyślałem, że chce LD i już. Miałem LD + pełna kontrola (niestety czas był krótki zaledwie pare minut na dodatek zmarnowany na głupoty a mogłem sobie polatac :> ). Pamiętaj też, że LD to dobra zabawa i nie trzeba się przejmowac treningiem. Ja LD z pełną kontrolą prawie wogle nie miałem ale nie uważam, że zmarnowałem czas :) . Dziś wracam do świata snów :) .
PS:Więcej wiary w siebie...
  • 0

#13

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dodam coś od siebie ;) . Żeby coś ci się przyśniło (przynajmniej w moim wypadku się sprawdza) wystarczy troszkę pomyślenia o śnie i o całkowitym wierzeniu, że sen wystąpi. Czemu dwa wyrazy podkreśliłem? Bo człowiek gdy za dużo myśli o jednym to efekty wychodzą. Często się zdarza, że gdy opuścisz ,,trening LD'' to potem zaraz je masz :) . Przykład? Wczoraj tylko raz pomyślałem, że chce LD i już. Miałem LD + pełna kontrola (niestety czas był krótki zaledwie pare minut na dodatek zmarnowany na głupoty a mogłem sobie polatac :> ). Pamiętaj też, że LD to dobra zabawa i nie trzeba się przejmowac treningiem. Ja LD z pełną kontrolą prawie wogle nie miałem ale nie uważam, że zmarnowałem czas :) . Dziś wracam do świata snów :) .
PS:Więcej wiary w siebie...


pare minut !!

myslalem ze LD trwa paredziesiat sekund o.O

tez mam podobny problem jak kolega, po tygodniu treningow nie mam LD i zaczyna mi sie to nudzic powoli, wiem ze jak bede cwiczyl to w koncu sie stanie ale jakos mnie to nie mobilizuje zabardzo

moze gdybym mial chociaz przez pare sec byloby inaczej :roll:
  • -1



#14

Duch Aliena.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Napisz jakiej techniki używasz. Może inna na ciebie lepiej zadziała? Napewno ktoś Ci pomoże.

myslalem ze LD trwa paredziesiat sekund o.O


Wszystko zależy od treningu, nie okazywaniu zbyt wielu uczuc i nie myśleniu ,,Co mam tera robic? Nudze się...''. Wtedy łatwo nas z snu ,,wywala''.

po tygodniu treningow nie mam LD i zaczyna mi sie to nudzic


A zwykłe sny masz? I LD nie traktuj tylko jako zabawe w LD. Same sny są fajne :) .
  • 0

#15

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ja ostatnio mam codziennie zwykle sny, nie zapisuje ich, od dzisiaj kiedy znowu będę miał sen zapisze go nawet jak sie obudzę w środku nocy ;] Wierz a ci się uda..
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych