Skocz do zawartości


Zdjęcie

Duchy okiem sceptyka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Duchy, niematerialne istoty zajmujące pozycję pośrednią między bóstwem a człowiekiem. W animizmie stanowią uosobienie sił i zjawisk przyrody, a także lasów, pól, rzek, źródeł itp.

W judaizmie, chrześcijaństwie i islamie są nimi anioły (duchy czyste) i diabły (duchy nieczyste, demony). Z innych religii znane jest pojęcie duchów opiekuńczych, których przychylność człowiek stara się pozyskać, oraz złych duchów, których ewentualny negatywny wpływ odwraca ofiarami lub odpowiednimi zabiegami magicznymi. W znaczeniu węższym określenie odnosi się do dusz ludzi zmarłych - zarówno tych, które przebywają w zaświatach, skąd mogą powracać na pewien czas na ziemię (np. duchy przodków), jaki i tych, bądź które błąkają się po niej jako upiory, ze względu na niedopełnienie wymaganych rytów pogrzebowych.

Wiarę w istnienie duchów poświadcza tradycja rozmaitych kręgów kulturowych; występują powszechnie w folklorze, baśniach, mitach i legendach różnych stron świata.

Tyle teorii a teraz pytanie do Szanownych Forumowiczów:

Szukałem jakiegokolwiek zdjęcia ducha w zgliszczach WTC, zważywszy na okoliczności powinno ich tam być sporo.
Tymbardziej że w swoim czasie było to miejsce wręcz naszpikowane obiektywami aparatów i kamer.

Może źle szukałem ? :cafe:
  • 0



#2

Light of Deliverance.
  • Postów: 36
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pokażmy duchom gdzie znajduję się ich miejsce- wśród legend, baśni i religii.

pozdrawiam;)
  • 0

#3

above.
  • Postów: 509
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a ja powiem jedno skoro nie istnieja to przeprowadzcie sobie (na własną odpowiedzialnosc) że tak to ujmę 'wywoływanie duchów'

milych wrażeń.
  • 0

#4

Light of Deliverance.
  • Postów: 36
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo chętnie bym to zrobił! A jeszcze chętniej w towarzystwie sceptyków z tego portalu(paranaukowcy też by nie przeszkadzali).
  • 0

#5

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

a ja powiem jedno skoro nie istnieja to przeprowadzcie sobie że tak to ujmę 'wywoływanie duchów'


Może się mylę ale raczej nie ma wśród Forumowiczów osoby która nie próbowała zabaw z duchami
( łącznie ze mnią :mlotek: ).
Jakoś nie ma z tych seansów filmów ani zdjęć :drink:
  • 0



#6

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardzo chętnie bym to zrobił! A jeszcze chętniej w towarzystwie sceptyków z tego portalu

Mieszkasz daleko od Warszawy?
  • 0



#7

Anomaly.
  • Postów: 330
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

O proszę! Jak wg niektórych łatwo udowodnić istnienie duchów! Wystarczy przeprowadzić seans! Ha! że też naukowcy z całego świata nie wpadli na to wcześniej :D :D :D
  • 0

#8

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie tyle udowodnić istnienie/nieistnienie duchów, ile przekonać się, ile prawdy jest w twierdzeniu powtarzanym przez wielu ludzi z absolutną pewnością, że seanse spirytystyczne są tak wielkim zagrożeniem dla zdrowia i życia ;)
  • 0



#9

Anomaly.
  • Postów: 330
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dla zdrowia i życia to bardziej spirytusowe niż spirytystyczne ;)
A może by tak zgadac kiedys większą ekipę forumowiczów w jakimś wybranym, słynącym z dziwnych zjawisk miejscu i odwalić mały seansik, co?
  • 0

#10

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

w sumie tez jestem z wawy i chetnie bym sie zalapal na taki seansik... w roli sceptyka oczywiscie
co do duchow a raczej zjawisk ktore nazywane sa potocznie duchami mam swoja prywatna teorie i chetnie bym ja skonfrontowal z rzeczywistoscia
  • 0

#11

Oren.
  • Postów: 71
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:brawo: wszystko ładnie i pięknie tylko kto wam ten seans poprowadzi...


------------------------------------------------------------------------
Wydaje mi się ,że nie znajdziecie takiego :D z prostej przyczyny. Wszyscy będą wam odmawiać bo to jest "niebezpieczne i niemoralne".
  • 0

#12

Anomaly.
  • Postów: 330
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Skombinuje się tabliczkę Ouija i już.
  • 0

#13

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tabliczkę podobno można zrobić samemu. Załapałbym się na coś takiego ale nie ze sceptykami, bo to pewnie będzie robienie sobie jaj. Pominę fakt, że do wawy mam daleko.
  • 0

#14

bialek.
  • Postów: 108
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Załapałbym się na coś takiego ale nie ze sceptykami, bo to pewnie będzie robienie sobie jaj.


Ja również ;)
  • 0

#15

Anomaly.
  • Postów: 330
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tabliczkę podobno można zrobić samemu. Załapałbym się na coś takiego ale nie ze sceptykami, bo to pewnie będzie robienie sobie jaj. Pominę fakt, że do wawy mam daleko.


No nie Ty jeden, ale co zrobić... Poza tym czemu akurat Warszawa? Jakie jest najbardziej nawiedzone miejsce w Polsce?
Może jakaś ekipa, która mieszka w miarę blisko siebie się zgada, i z pomocą kamerki i aparatu wyjdzie z tego całkiem ciekawa relacja. Ja osobiście jestem ze Śląska (Bytom).
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych