Skocz do zawartości


Zdjęcie

Schowaj babci dowód, żeby nie głosowała


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
59 odpowiedzi w tym temacie

#31

Snajper88.

       Były moderator           Były 'szef' tłumaczy

  • Postów: 204
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ale tenplakat nie jest już naruszeniem prawa. Wręcz przeciwnie ;) A co do babć. Moja babcia też słucha RM. ale ze wzgledu na modlitwy a nie jakieś wykłady o. Rydzyka czy kogo tam jeszcze. Babcia nie zna sie na polityce ale głosować pojdzie. W koncu po drodze z koscioła wiec co tam. Z tym ze babcia kiedyś sie pytała ojca na kogo głosować. A teraz ja jej to mowie tzn powiem. Czyli mam przewage na wiekszoscia społeczenistwa bo mam 2 głosy... aha jeszcze głos matki i siostry, czyli mam 4 głosy :> niestety ojca narazie nie moge przekonać :/



#32

L&M.
  • Postów: 195
  • Tematów: 20
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Autor akcji "Zabierz babci dowód" się wycofuje

Przestraszony wypowiedziami polityków, autor żartu "Zabierz babci dowód na wybory" wycofuje się ze swego pomysłu i deklaruje, że 21 października zawiezie swoją babcię na głosowanie - informuje "Życie Warszawy".

Słynne, rozsyłane po całym kraju SMS-ami, hasło "Uratuj Polskę. Zabierz babci dowód na wybory" - wymyślił podpisujący się inicjałami "jk", 27-letni informatyk. Po skrytykowaniu jego pomysłu przez premiera, jako "podnoszenie ręki na naród polski", dziś autor żartobliwej akcji nie jest już tak bojowy - zauważa stołeczna gazeta.

Hasło zostało źle zrozumiane. Chodziło mi tylko o to, żeby przed wyborami... porozmawiać z seniorami - mówi "Życiu Warszawy" internauta. W dniu wyborów zamierzam wsadzić swoją babcię i dziadka do samochodu i zawieźć ich do lokalu wyborczego - deklaruje wyraźnie przestraszony.

Więcej pisze w internecie: Akcja została zmanipulowana i przekształcona na "akcję przeciw PiS" i ich elektoratowi. Nie było to moim zamysłem w chwili publikowania. Również nie chciałem, aby akcja została wymierzona w słuchaczy Radia Maryja. Osobiście mam do o. Tadeusza wielki szacunek - odnotowuje "Życie Warszawy" wyznanie internauty.

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

#33 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

He, he, narobił ze strachu w portki, jak sobie zdał sprawę, iż ten żart może go zaprowadzić przed oblicze Temidy, i to z paragrafu Kodeksu karnego.
Może i internet nie jest ocenzurowany, ale odpowiedzialność za słowo musi jakieś być.

#34

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Lekka przesada, szkoda gościa...bo musiał polubić nawet Rydzyka :omfg:

Co jak co ale dla niego szacunku bym nie miał nawet robiąc w gacie :P

#35

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Guzik prawda, żadne powództwo karne a wymuszona samokrytyka. Pytanie jest tylko, co lub kto przekonało autora do tak niespodziewanych deklaracji.

Chyba kazdy z was widzi jak dawniej zwycięzali komuniści.

#36

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejne paranoidalne zdarzenie w naszym chorym kraju.

Internauta trafi przed sąd za żart o kaczkach



"Kupię dubeltówkę i odstrzelę kaczki" - za takie słowa 36-letni mieszkaniec Konina trafi przed sąd grodzki - informuje radio RMF FM.
Zdanie napisał na forum internetowym. Policja potraktowała sprawę śmiertelnie poważnie, ponieważ w tym czasie prezydent Lech Kaczyński miał odwiedzić sanktuarium w Licheniu niedaleko Konina.

Funkcjonariuszy zawiadomił inny internauta, a policjanci szybko namierzyli dowcipnisia. Mężczyzna przyznał się do winy, wszystko tłumaczył poczuciem humoru.

Jak podaje RMF FM, policjanci mu uwierzyli i kazali napisać na kartce że to był żart. Notatka przez dwa tygodnie krążyła między policją i prokuraturą. W końcu mężczyźnie zarzucono wywołanie fałszywego alarmu – teraz odpowie tak samo, jakby powiadomił o podłożeniu nieistniejącej bomby.
http://wiadomosci.on...0127,,item.html



#37

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Kupię dubeltówkę i odstrzelę kaczki" - za takie słowa 36-letni mieszkaniec Konina trafi przed sąd grodzki - informuje radio RMF FM.

Notatka przez dwa tygodnie krążyła między policją i prokuraturą. W końcu mężczyźnie zarzucono wywołanie fałszywego alarmu – teraz odpowie tak samo, jakby powiadomił o podłożeniu nieistniejącej bomby.


Co za głupota. My już chyba naprawdę żyjemy w Korei Północnej, albo Chińskiej Republice Ludowo "Demokratycznej". Po pierwsze nie ma tu żadnego naruszenia prawa, bo nikogo nie wymienił z nazwiska i imienia. Nie napisał też, że zastrzeli człowieka.
Równie dobrze mogę teraz napisać, że: "Kupię wędkę i pójdę na ryby".

To co by było jakby napisał np. "Kupię Atomówkę i Zrobię Prezent Ojcu Grzybkowi" ?
Chyba by go wysłali na krzesło elektryczne ?

#38

wielki_mis.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No dobra a co z dziadkiem :>

#39

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wymyśliłem jeszcze jeden tekst za który mogą wysyłać na sybir : "Wezmę koszyk i pójdę zrywać Rydzyki" :D

#40 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak to mówią, nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

#41

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

:rotfl: Morytyr to przyślij zdjęcia z Sybiru. ;)

#42

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Morytyr to przyślij zdjęcia z Sybiru.


Rudy Rudy Rydz, jaka piękna sztuka !
Rudy Rudy Rydz, a ja Rydzów szukam !

:D

#43

majsza.
  • Postów: 66
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dostalem kilka dni temu takiego SMS-a "Zabierz babci dowod" :P

Troche glupie bo jednak ewidentnie wymierzone w PiS ... Na szczescie moja babcia nie slucha RM i jest za PO :D

Ale gosciu sie niezle wystraszyl tym ze za takie cos mozna pojsc przed sad :P

Skoro akcja zabrania babciom dowodu padla nalezy miec nadzieje ze wiele babci ma skleroze i zapomni o wyborach... nie no joke ^^

#44

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejna fajna akcja :>

W Katowicach starsi głosują dopiero w poniedziałek



Tegoroczne wybory podzielono na dwie części - osoby do 55 lat głosują w niedzielę, a starsi dopiero w poniedziałek. Amatorskie plakaty z takimi ogłoszeniami zawisły w Katowicach. Komitet Prawa i Sprawiedliwości jest oburzony. Za akcję wini sympatyków PO i lewicy.

Plakaty pojawiły się w pobliżu kościołów. "Mamy nadzieję, że żadna starsza osoba nie da się na to nabrać" - mówi rzecznik śląskiego PiS i kandydat tej partii na posła Piotr Pietrasz.

Plakaty mają przypominać rozporządzenie Rady Ministrów, według którego "wybory do Sejmu i Senatu zostaną podzielone na dwie części". W pierwszej 21 października głosować mają obywatele w wieku 18-55 lat, a w drugiej - jak napisano, 22 października - dla obywateli powyżej 55 roku życia i słuchaczy Radia Maryja. Widać też niewyraźną imitacje pieczątki.

"Te ulotki to echo niezbyt mądrego pomysłu z SMS-ową akcją <Zabierz Babci Dowód>" - uważa Pietrasz. I wskazuje winnych - wrogów "moherowych beretów", czyli ludzi ze środowisk Platformy Obywatelskiej i lewicy. Pietrasz ostrzega, że sprawy nie wolno bagatelizować, bo plakaty mogą sugerować, że obwieszczenie jest prawdziwe.
http://www.dziennik....ArticleId=64726



#45

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To już wyjątkowe przegięcie. Mam nadzieję, że złapią tych kretynów...

Dzięki takim atakom coraz bardziej zniechęcam się do PO.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych