Skocz do zawartości


Zdjęcie

Schowaj babci dowód, żeby nie głosowała


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
59 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Idą wybory. Trzeba uratować ten kraj. Dlatego powstała akcja <Schowaj Babci dowód>. Podaj dalej, to nie jest łańcuszek, tylko sposób ratowania Państwa" - takie SMS-y lotem błyskawicy obiegają Polskę. DZIENNIK dotarł do autorów akcji.

SMS-y dostają wszyscy, politycy partii rządzącej i opozycji, dziennikarze, studenci, osoby niezaangażowane w życie polityczne, osoby przypadkowe. Jak ustalił DZIENNIK, akcja została zapoczątkowana w czwartek, wystarczyło kilka dni, by SMS-y zaśmieciły telefony komórkowe tysięcy osób.


Dołączona grafika


Zaraz padły podejrzenia, że jest ona wymierzona przeciwko PiS, którego elektorat to częściej niż w innych partiach osoby starsze. Informacje są podawane dalej, rozsyłał je np. minister transportu Jerzy Polaczek. Polityk PiS SMS-a dostał od jednego z dziennikarzy i pozwolił sobie przekazać go kilku znajomym jako żart. "A na poważnie, bardzo szanuję babcie, bo to bardzo zdyscyplinowany elektorat, który korzysta ze zdobyczy demokracji i chodzi głosować" - deklaruje Polaczek.

Minister nie odbiera akcji jako ataku na PiS, ale przyznaje, że nie ma pojęcia, z czyjej inicjatywy może być inspirowana. Politycznych oponentów raczej o to nie podejrzewa. Ale już jego partyjny kolega Tadeusz Cymański nie ufa w szczere intencje konkurentów politycznych. "Mówię hipotetycznie - zastrzega Cymański. - Ale bardziej mi to pasuje na akcję PO niż LiD, bo kto się może obawiać babć? My się babć nie boimy, a kto niedawno przepraszał babcie za moherowe berety?" - mówi DZIENNIKOWI Cymański.

Ale Platforma umywa ręce od akcji chowania dowodów starszym paniom. Poseł Sławomir Nowak zapewnia, że jego partia z SMS-ami nie ma nic wspólnego. "My postulujemy, by wnuczki zabierały babcie do lokali wyborczych, by przekonywały starsze, aby głosowały na normalną partię, a nie te popierane przez o. Rydzyka" - mówi Nowak.

Katarzyna Piekarska z SLD także dostała kilkanaście podobnych SMS-ów. "One krążą w dwóch wersjach - śmieje się posłanka lewicy. -W drugiej jest apel, by schować dowód i moherowy beret" - wyjaśnia. Ona także zaprzecza, by LiD miał cokolwiek wspólnego z akcją. "Stawiam na młodzież, która chyba najlepiej potrafi śmiać się z polityki i dla której świat SMS-ów i internetu jest najbliższy" - dodaje Piekarska.

Faktycznie, Piekarska ma rację. Po kilku godzinach poszukiwań DZIENNIK dotarł do autorów pomysłu. To trójka internautów, która prowadzi strony Wykop.pl. Tam młodzi podzielili starsze pokolenie na trzy grupy. Zatwardziałych obrońców socjalizmu, dla których za komuny było najlepiej - oni będą głosować na LiD. Druga grupa to "nasłuchujący radiolodzy" - wyborcy, dla których wyrocznią jest Radio Maryja, trzecia to wiążący koniec z końcem emeryci i renciści. Ci idą za tymi, kto im więcej obieca.

"Oczywiście nie zachęcamy do <pozbawienia na ten dzień> szanownych seniorek dowodów osobistych, ale do porozmawiania z nimi o tym, na kogo zamierzają oddać swój głos" - deklarują trzej muszkieterowie, bo tak o sobie mówią autorzy strony. "Na wszelki wypadek, gdyby jakaś babcia nie mogła znaleźć dowodu, to przypominam, że może mieć ze sobą odcinek renty albo pokwitowanie za opłatę abonamentu, to wystarczy" - żartuje minister Polaczek.
Źródło
PS.Podoba mi się taka akcja przedwyborcza :lol Jeszcze nie dostałem sms-a,ale gdy dostanę z pewnością prześlę go znajomym.



#2

L&M.
  • Postów: 195
  • Tematów: 20
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hee słyszałem o tym wczoraj w TV
ale to nie przejdzie bo zabardzo juz rozreklamowane.. i Babcie prędzej swoj dowód schowają :victory:

#3

MySiEk8.
  • Postów: 68
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dostałem to przez GG :rotfl:

#4

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nawoływanie do uniemożliwienia udziału w wyborach, jest przestępstwem..
Dlatego, w charakterze żartu, ok, ale radzę uważać.

#5 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Nawoływanie do uniemożliwienia udziału w wyborach, jest przestępstwem..
Dlatego, w charakterze żartu, ok, ale radzę uważać.

Kodeks karny stanowi:

K.K. Art. 250. Kto, przemocą, groźbą bezprawną lub przez nadużycie stosunku zależności, wywiera wpływ na sposób głosowania osoby uprawnionej albo zmusza ją do głosowania lub powstrzymuje od głosowania, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
K.K. Art. 18. § 2. Odpowiada za podżeganie, kto chcąc, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, nakłania ją do tego.

Autorzy tego pomysłu popełnili ewidentnie czyn zabroniony.
Wcale nie jest to żart, tylko próba zmniejszenia elektoratu PiS.
Nie wiem tylko, czy była to głupia bezmyslność młodych ludzi, czy jednak byli przez kogoś inspirowani?
Tego nie wiemy.

#6

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A dlaczego tylko babci? Ja bym zabrał większości wyborców bo większość wyborców nie ma nawet minimalnego pojęcia o funkcjonowaniu państwa, o gospodarce sprawach zagranicznych, wojskowości, o prawie i systemie karnym itd. itp. ale głosują i uważają że się znają :D
Proponuje rozszerzyć akcję :D

#7

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wkrótce po ukazaniu się artykułu nasi forumowicze wykazali się, jak zwykle zresztą, sporą inwencją i zaczęli podawać pomysły kolejnych akcji, które mogłyby być wykorzystane w tych wyborach. Do najczęstszych pomysłów, poza schowaniem dowodu, zaliczyć można zawiązanie sznurówek na supeł, postawienie na korytarzu pudła z otworem na kartę do głosowania, czy przestawienie radia na inną stację.

Stan natomiast zauważa, że babci należy schować nie dowód, a okulary, zawieźć ją na wybory i pomóc skreslić na liście zanim uczyni to uslużna zakonnica.

Źródło: KLIK
To tylko fragment, ale pomysłowość nie zna granic. I nie wiem czemu policja miałaby ścigać pomysłodawców skoro to tylko żart :rotfl: Chociaż na policję zgłosiła sie babcia, której wnuczek schował dowód :P

#8 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

I nie wiem czemu policja miałaby ścigać pomysłodawców skoro to tylko żart


Nie można tego rozpatrywać w kategoriach żartu, skoro mamy do czynienia z podżeganiem do przestępstwa.
Pomysłodawcy widząc zagrożenie ze strony prawa próbuja zamienić to w żart, ale nie wiem jak się dla nich skończy ta "zabawa".
Jedni ludzie dla żartu (to autentyk) wsadzili gumowy wąż od sprężarki do pupy kolegi, i rozerwało jemu wnętrzności.
Kolega umarł, ale nie ze śmiechu.
Świetny żart. :/
Zanim zaczniemy sobie "żartować"" warto może zastanowić się jakie pociąga to za sobą konsekwencje.

#9

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Konsekwencje takie, że paru babciom w dniu wyborów znikną dowody :P
Ale tak serio, to zgadzam się, że to podżeganie do przestępstwa, ale nie porównywałabym żartu paru naćpanych idiotów do smsowego żartu. Każdy rozum ma i chyba umie z niego korzystać, więc rozumie, ze to dla jaj, a jak ktoś nie rozumie no to jego problem.

#10

pui.
  • Postów: 236
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wcale nie jest to żart, tylko próba zmniejszenia elektoratu PiS.

omg, to jest zart czlowieku... jak chcesz byc taki powazny to pokaz mi gdzie w tym esemesie jest napisane ze chodzi o PiS?

moim zdaniem swietny zart, poza tym
co do tego KK to pomysl sobie co robi Radio Maryja z "babciami" wlasnie i co? policja nic nie robi wiec spoleczenstwo samo reaguje :D (zartuje--nie znasz sie na zartach wiec CI to pisze)

#11 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

jak chcesz byc taki powazny to pokaz mi gdzie w tym esemesie jest napisane ze chodzi o PiS?


Bo 99% babć popiera PiS. Tzw. moherowy elektorat.
Ten 1 % zostawiam dla rachitycznych wdów po ezbekach, lub emerytowanych działaczek partyjnych PZPR.
Nie wiem, jak nie można zrozumieć takiej oczywistości.

#12

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zacytuje wypowiedz z jednego blogu:
"Nie bądź chamem (nie chowaj babci dowodu!)

Uwaga! Apeluję o zignorowanie akcji "Schowaj babci dowód"!

1. Celowe uniemożliwienie oddania głosu jakiemukolwiek obywatelowi, który ma prawa wyborcze jest prawdziwym ZAGROŻENIEM DLA DEMOKRACJI - głupiutkiego ustroju, w którym "moherowa babcia" wybiera ludzi, którzy decydują o pieniądzach i wolności milionów. Jeśli ktoś popiera ingerowanie w demokrację - jest antydemokratą. Co oczywiste - powinien zostać potępiony przez wszelkie autorytety moralne (np. Tomasza Lisa).

2. Większość "moherowych babć" to osoby, które przeżyły II wojnę światową - następnie przeżyły lata pseudokomunizmu. Obecnie są one BLISKIE ŚMIERCI. Odebranie im świadomości realnej walki z kolejnym wrogiem (a jest nim teraz Tusk, Kwaśniewski, Giertych, Korwin i reszta nie-PiS-owców) jest ciosem w jej serce. Jest to zachowanie niemoralne i niegodne uczciwego człowieka. Pozwólmy tym babciom poczuć się jak na wojnie!

3. Zwycięstwo PiS-u tak naprawdę nie będzie się różniło niczym od zwycięstwa PO. Te partie mają niemal identyczne programy - a na pewno dokładnie taki sam stosunek do najważniejszych dla nas problemów. Obie popierają ZUS, wysokie podatki, brak wolności gospodarczej, ogromną biurokrację, media państwowe, państwowe szkolnictwo, państwową służbę zdrowia, prohibicję narkotykową, zakaz palenia w prywatnych pubach i restauracjach, unijną konstytucję (czyli de facto utratę suwerenności), itd. Różnią się jedynie w szczegółach - natomiast te szczegóły nie są naprawdę warte takiego zaangażowania jak ta głupiutka akcja z dowodami.

Pamiętaj - nie bądź chamem! Nie chowaj babci dowodu!

Lepiej spokojnie porozmawiaj z nią o polityce - możliwe, że wie ona na jej temat więcej niż Ty...
Ed Gantro
"
http://gantro.blog.onet.pl/

I troche humoru z basha:
<jeff> wczoraj jak moj tato odwozil babcie do domu to spytal sie na co bedzie glosowac w wyborach
<jeff> powiedziala ze "ojciec tadeusz jeszcze nie zdecydowal"
<jeff> padlem :/

:mrgreen:

#13

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na prawdę jestem bardzo tolerancyjny jeśli chodzi o żarty. Mogę się śmiać z wielu rzeczy, mogę się śmiać z siebie, ale tego typu sms-y dobrym żartem nie są i kogoś powinna za to spotkać kara.

#14

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Samo rozsyłanie tej wiadomości podchodzi pod KK.

A głupszej akcji nigdy nie widziałem, moja babcia głosuje na PiS i mimo że popieram UPR nie zamierzam chować żadnego dowodu.

#15 Gość_nick

Gość_nick.
  • Tematów: 0

Napisano

to nawoływanie do przestępsta.
powinno być karalne...


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych