Skocz do zawartości


Zdjęcie

telepatia?? czy tylko seria zbiegów okoliczności??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#16

radex.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Tatik bo właśnie zwierzęta prawdopodobnie używają telepatii, świadomie lub nieświadomie, ale wszystko na to wskazuje.



Bzdura. Brak dowodów. Dowody, dowody, dowody.

Co do telepatii i rozwoju mózgu, wspomnianego wcześniej:

Ludzki mózg nigdy nie będzie wykorzystywany w 100%, ponieważ wystarczają nam jego minimalne możliwości. Zresztą, i tak jest naprawdę zawodnym narzędziem. Wierzcie mi, nikt nie chciałby, aby ta dziura się powiększyła wraz z wzrastającymi możliwościami mózgu. Telepatia nigdy nie będzie możliwa, nawet hipotetycznie zakładając, że używamy mózgu w 100%. Taki sygnał musiałby mieć jakąś formę, fali tego czy innego rodzaju. Nie ma w organizmie ludzkim narzędzia zdolnego do ich produkcji. I jeszcze jedno: skoro nasz kolega potrafi się porozumiewać w drodze telepatii, używa mózgu lepiej niż my, tak? 1, 2, 3% więcej? Geniusz!

....

A nie kocyki, kocyki, kocyki pseudonauki.




Silna więź emocjonalna, ciągle o sobie myślicie itp... Zdarza się, że przez to masz wrażenie, jakoby była ona namacalna, ale są to po prostu zbiegi okoliczności.

Odsyłam do ostatniego zdania mojego apelu, i do niego w całości: http://www.paranorma...showtopic=12230.



hmmm czyli myślisz że to tylko czysty przypadek?? to troszke ich za dużo jak dla mnie ponieważ ja opisałem tylko część
bo ich było naprawde sporo i nie wszystkie tyczyły się telefonu komórkowego... często myślrliśmy o tym samym przez dłuższą chwilę nie wiedząc że myślimy o tym samym i potem mówiliśmy sobie na co mamy ochotę...
a jesli chodzi o to w jaki sposób miała by być prekazywana, bo napisałeś że nie ma w mózgu narzędzia do ich produkcji... to w takim razie skąd się biorą w mózgu impulsy elektryczne?? przecież człowiek nie posiada żednego akumulatorka ani nie działa na baterie...
  • 0

#17

Light of Deliverance.
  • Postów: 36
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie, nie myślę, że to przypadek. Na pewno nie jesteś w stanie odkryć myśli sprzedawczyni w monopolowym(chyba, że drogą dedukcji), ale ponieważ jesteś bardzo silnie związany z tą dziewczyną, "nadajecie na tych samych falach"- to znaczy myślicie podobnie.

Co do 2 części Twojej wypowiedzi... Siła w nauce (od której ty raczej stronisz...)
Kilka faktów:

"Impuls nerwowy jest zjawiskiem elektrycznym zachodzącym na powierzchni komórki nerwowej i pełni podstawową rolę w przekazywaniu informacji.

Aby powstał impuls nerwowy, musi zajść w neuronie proces depolaryzacji. Rozpoczyna się on w momencie pobudzenia komórki nerwowej przez jakiś bodziec - elektryczny, chemiczny lub mechaniczny (pochodzący np. z receptorów czucia). Aby wywołać w komórce nerwowej czynność elektryczną musi on być wystarczająco silny i wywoływać w tej komórce zmiany powodujące przekroczenie przez nią potencjału nazywanego potencjałem progowym. Każde pobudzenie poniżej progu pobudliwości nie będzie wystarczające do powstania impulsu."

Wszystko.
  • 0

#18

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tatik bo właśnie zwierzęta prawdopodobnie używają telepatii, świadomie lub nieświadomie, ale wszystko na to wskazuje

Za to lubię forumowicza Chessmana potrafi z naszego świata wyciągnąć całą kwintesencję :drink:
  • 0



#19

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bzdura. Brak dowodów. Dowody, dowody, dowody.

A nie kocyki, kocyki, kocyki pseudonauki.[/b]

Odsyłam do ostatniego zdania mojego apelu, i do niego w całości: http://www.paranorma...showtopic=12230.


Widocznie pomyliłeś fora. :cafe:

Dobrych sceptyków już tu mamy, i po tych dwóch postach musze stwierdzić, że nie dorastasz im do pięt. Chcesz się uczyć to zajrzyj chodźby w temat o budowie piramid, z jaką klasa potrafią dyskutować.
  • 0

#20

Light of Deliverance.
  • Postów: 36
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widocznie pomyliłeś fora.


Możesz wyjaśnić?

Dobrych sceptyków już tu mamy, i po tych dwóch postach musze stwierdzić, że nie dorastasz im do pięt.


No i? Każdy Paranaukowiec może się wypowiedzieć, z byle błahego powodu, a sceptyk(jestem racjonalistą) tylko wybitny?
Ciekawe. Poza tym co jest takiego strasznego w moich postach?
  • 0

#21

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To co zacytowałem jest straszne. Wypowiedzieć czemu nie. Ale zaczynać od "Bzdura, dowody, jakieś apele".

Chodzi o to by nie wyśmiewać. A jak już chcesz być sceptykiem to chociaż trzymaj się tylko merytorycznej części. Bo to forum paranormalne i ponad 50% treści tu zawartych opiera się na teoriach. Czy z tego powodu o każdej z nich trzeba mówić bzdura ? Więcej tolerancji. Jak nie tu to gdzie ludzie mają się podzielić swoimi poglądami. Jako racjonalista masz setki innych for do dyskusji o swoich suchych naukowych faktach. Stąd też napisałem pomylileś fora, chyba że chcesz zawładnąc 100% internetu dla siebie :P Tak więc prosze aby, pozwól innym wyrażać swoje poglądy swobodnie, bo tłumaczenia nauki każdy zna. Są jednak one dziurawe i nie wyjaśniają wszystkiego na zasadzie "czarne jest czarna a białe to białe" stąd też się biorą takie tematy gdzie ludzie brakujące ogniwa starają się zgadnąć jak to może być.
  • 0

#22

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

to w takim razie skąd się biorą w mózgu impulsy elektryczne?? przecież człowiek nie posiada żednego akumulatorka ani nie działa na baterie...


nie no, to mnie po prostu zniszczyło. poucz się biologii, a potem zastanawiaj się nad telepatią...

Xellos, to co napisałeś dziwnie zabrzmiało. 'mamy tu dobrych sceptyków', no to co? mamy też coraz więcej głupich dzieci zakładających tematy 'WIDZIAŁEM DUCHA W KIBLU!!!!!11!!1'.
Twoje słowa odebrałem tak, jakbyś sądził że ci ludzie, którzy tu są tworzą zamknięty krąg i nowi użytkownicy nie są tu potrzebni :P
  • 0

#23

Light of Deliverance.
  • Postów: 36
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chodzi o to by nie wyśmiewać.


Nie wyśmiałem. Nie napisałem buahahahaha ale debil.

A jak już chcesz być sceptykiem to chociaż trzymaj się tylko merytorycznej części.


Wg PWN, Słownik Języka Polskiego:

"Merytoryczny «dotyczący treści sprawy, a nie jej strony formalnej»"

Błąd rzeczowy. Jak to kiedyś mawiano w Japonii(pewnie podobne rzeczy znajdziemy w każdej kulturze):

"Nie wypowiadaj słów nie znając ich znaczenia. Poznać człowieka po słowach jego"

Jako racjonalista masz setki innych for do dyskusji o swoich suchych naukowych faktach.


Tak, ale tam ludzie nie potrzebują wyjaśnień, bo sami odpowiadają sobie na pytania. Tutaj użytkownicy się wahają, a ja pomagam.

Tak więc prosze aby, pozwól innym wyrażać swoje poglądy swobodnie


Nie zabraniam nikomu, i nikogo nie ograniczam. To raczej Ty nie pozwalasz mi mówić otwarcie.

bo tłumaczenia nauki każdy zna.


Niestety, czytając posty na tym portalu mam poważne wątpliwości. Odsyłam chociaż do posta Radex'a.

Są jednak one dziurawe i nie wyjaśniają wszystkiego


Kwestia czasu. Was ratują tylko te dziury.
  • 0

#24

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Light.. to jest takie żałosne że aż smieszne..
Nie ta sie odganac, hmm..
Myślimy podobnie? Podobnie mamy te samy obrazy w głowie w tej samej sekudzie? IDENTYCZNE OBRAZY?
Weź się puknij młotkiem w głowe.. możesz się potem jeszcze dłudkiem dopieścic, i skończyć pisać takie farmazony.. Nic nie wiesz, nic nie czytałes i się wypowadasz.. arcyżałośc..
  • 0

#25

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Xellos, to co napisałeś dziwnie zabrzmiało. 'mamy tu dobrych sceptyków', no to co? mamy też coraz więcej głupich dzieci zakładających tematy 'WIDZIAŁEM DUCHA W KIBLU!!!!!11!!1'.
Twoje słowa odebrałem tak, jakbyś sądził że ci ludzie, którzy tu są tworzą zamknięty krąg i nowi użytkownicy nie są tu potrzebni :P


Widzisz dlatego kolega ze swoim apelem powiniem pozostać w duchach. Nie widze w tym temacie, w którym się znajdujemy nic głupiego. A czy nowy użytkownik musi odrazu wszystko negować ? Może niech najpierw poczyta co nieco i zapozna się szerzej z tematem. Bo tak tylko drażni ludzi.

Poza tym nazwałem go słabym sceptykiem też dlatego, że nic nam nie przedstawił poza jakimś ogólnikiem...zbieg okoliczności. To ma być naukowy dowód podważający telepatie o nazwie zbieg okoliczności :rotfl: :lol to ja dziękuje za taką nauke...

Kwestia czasu. Was ratują tylko te dziury.


A ciebie ratuje zbieg okoliczności ?

Poza tym chcesz mówić otwarcie to sobie mów. KicHu ci też napisał prawde otwarcie. Zresztą tego się obawiałem, że tak to się skończy jak ktoś przychodzi w nieznany sobie temat i udaje znawce. Jest coś takiego jak dusza, jak ty jej nie masz to niezazdroszcze. Nikt nie wciska super zdolności biologii. Podsumowując, jeśli nadal chcesz opierać się o samą biologie to chyba zabraknie ci tu oponentów. Bo nie mamy w takim razie o czyms rozmawiać, to forum paranormalne, gdzie na porządku dziennym są rzeczy niematerialne. Odrzucając je to możesz się równie dobrze udać na forum biologiczne i pogadać o mózgu.
  • 0

#26

radex.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmmm...
jeśli chodzi o tamtą sprawe gdzie ktoś mi napisał abym się douczył cytując moje zdanie na temat tego akumulatorka i tej baterii... no to wielkie sorry, ale dla mnie jeszcze większym za przeproszeniem debilizmem jest tekst który brzmiał że mózg musiałby posiadać urządzonko do wytwarzania jakiejkolwiek fali...
to co np. nietoperze jeśli chodzi o ich echolokacje to mają jakieś urządzonko?? może jeszcze na dodatek urządzenie audio w systemie 5.1 :rotfl: ...sorry ale jak widze niektóre wypowiedzi to mnie aż żal się robi...
wiem że jeśli chodzi o telepatie czy tego typu rzeczy to fakt przyznaje się jestem laikiem ale właśnie chyba po to jest forum aby wytłumaczyć i pomóc... ale widze że niektórzy nie wiedzą do czego jest forum... no cóż ja i tak wiem swoje na ten temat i napewno nikt mi tego zdania nie zmieni...chciałem tylko poznać waszą opinie...
a już tym bardziej rozwalił mnie tekst gdzie ktoś napisał że coś takiego jak telepatia nie istnieje...czyżby odkrył swój mózg w 100%???
no cóż w każdym bądź razie dziękuje paru osobom za normalne odpowiedzi...
  • 0

#27

Light of Deliverance.
  • Postów: 36
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ta sie odganac, hmm..


Możesz przetłumaczyć na polski?

Weź się puknij młotkiem w głowe.. możesz się potem jeszcze dłudkiem dopieścic, i skończyć pisać takie farmazony..



A tak, ktoś coś wspominał o moim poziomie dyskusji, o moich argumentach, i o starych dobrych użytkownikach forum(ten gość ma 600 postów nastukanych, nawet jakby to nie było podane to faceta z klasą łatwo rozpoznać, np. Kichu).


Nic nie wiesz, nic nie czytałes i się wypowadasz.. arcyżałośc..


Skąd to wiesz? Tylko nie mów, że po tym co napisałem możesz wywnioskować, bo parsknę śmiechem.


A czy nowy użytkownik musi odrazu wszystko negować ?


Nie nie, nowy użytkownik powinien zamknąć ryj i siedzieć cicho.
Dajmy się wypowiedzieć starym znawcom, takim jak Kichu. Obserwujmy mistrzów.


nic nam nie przedstawił poza jakimś ogólnikiem


A wy co niby przedstawiacie?

zbieg okoliczności laugha.gif laugh.gif to ja dziękuje


Zbieg okoliczności? Przecież napisałem o pani z monopolowego, jej myśli by nie poznał. Proszę o uważniejsze czytanie postów.

Osoby sobie bliskie to inna sprawa.

udaje znawce


No tak, co ja mogę o tym wiedzieć. Przecież nie czytałem żadnych publikacji na ten temat w fachowych pismach, i w dzienniku telepaty nie mam wyrobionej nawet jednej godziny praktyki.

Jest coś takiego jak dusza, jak ty jej nie masz to niezazdroszcze.


Skąd to wiesz? Ja duszy nie mam. Mam rozum, system wartości, pewne cechy osobowości, trochę skumulowanych genów.
Ale gratuluje, jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem tego mistycznego wnętrza.


jeśli nadal chcesz opierać się o samą biologie to chyba zabraknie ci tu oponentów.


Uparcie cytuję Slownik Języka Polskiego PWN:

"Oponować:
1.«być odmiennego zdania»
2.«wyrażać sprzeciw wobec czegoś»"

Cieszę się, że wszyscy myślą tak jak ja, czyli zgodnie z naukami biologicznymi.


mózg musiałby posiadać urządzonko do wytwarzania jakiejkolwiek fali...


Tak, to by było głupie gdybym to powiedział. Na całe szczęscie takie słowa nie padły. Proszę o cytaty.


nietoperze jeśli chodzi o ich echolokacje to mają jakieś urządzonko??


Na podstawie Portalwiedzy.onet.pl

Echolokacja, sposób ustalania przez niektóre organizmy żywe swego położenia względem otaczających je przedmiotów, polegający na wysyłaniu (do 150 kHz a czasem więcej, są to tzw. piski ultradźwiękowe) i odbieraniu sygnałów akustycznych odbitych od otoczenia.

To po prostu niesłyszalny przez nas dźwięk geniuszu. Po prostu inna częstotliwość. Co ty robisz na biologii?
  • 0

#28

radex.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to że Ty posiadasz ryj to nie musisz się tym wszystkim chwalić i nie rób ojca dzieci robić bo akurat to że powyżej 20Khz teoretycznie człowiek nie słyszy bo tak naprawde to już przestajemy słyszeć od 18,5khz i akurat tutaj mi nie wmowisz że się na tym nie znam... a poresztą jeżeli taki mądry jesteś to może zamiast tutaj łapać każdego za słówka sam to wyjaśnisz?? Ciekawi mnie bardzo co napiszesz...
  • 0

#29

Light of Deliverance.
  • Postów: 36
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to że Ty posiadasz ryj to nie musisz się tym wszystkim chwalić


Gdybyś pomyślał a nie kłapał dziobem, to byś zrozumiał, że pisząc w ten sposób pokazuje wasz stosunek(na podstawie wypowiedzi Kicha, Twojej i innych) do ludzi myślących racjonalnie.

Polecam trening codzienny. Najpierw 2-3 min myślenia dziennie, potem dawkę zwiększać.


nie rób ojca dzieci robić bo akurat to że powyżej 20Khz teoretycznie człowiek nie słyszy bo tak naprawde to już przestajemy słyszeć od 18,5khz i akurat tutaj mi nie wmowisz że się na tym nie znam...


Zapomniałem, jesteś przecież biologiem i specjalistą od impulsów elektrycznych i echolokacji...

Skąd masz te wiadomości? Wpisać to na listę obok Twoich rewelacji o bateryjkach w mózgu i urządzonkach do echolokacji?
Nie ma co wyjaśniać, szukasz dziury w całym. Myślę, że zdolniejsi od Ciebie(z całym szacunkiem) odkrywali i opisywali możliwości ludzkiego ucha. Kiedy tylko opublikujesz wyniki Twoich badań, wprowadzających zmiany w tym co napisano dotychczas, napisz koniecznie!
A poza tym nie wiem co to Twoje pytanie ma do rzeczy...

a poresztą jeżeli taki mądry jesteś to może zamiast tutaj łapać każdego za słówka sam to wyjaśnisz??


Z przykrością stwierdzam, że użytkownicy(oczywiście nie wszyscy, ale muszę uogólniać) tego portalu, kiedy zostają przyparci do muru zachowują się jak pieski. Nagle stają się agresywni- z braku argumentów. Szczekają, gryzą, i zerkają którędy uciec.
  • 0

#30

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Light.. skupiłeś się tylko na obrażaniu.. a nie omówiłeś niczego czego napisałem, np:

Myślimy podobnie? Podobnie mamy te samy obrazy w głowie w tej samej sekudzie? IDENTYCZNE OBRAZY?

Czemu to pominąłes?..

Skąd to wiesz? Tylko nie mów, że po tym co napisałem możesz wywnioskować, bo parsknę śmiechem.

Skąd to wiem? No taka intuicja.. Podpowiada mi że jesteś np. zakompleksionym człowiekiem, którego przerastają rzeczy których nie potrafi pojąć ani wytłumaczyć, dlatego się ich panicznie boi i obrał taktykę negacji.. Tak mi coś jeszcze podpowiada, że dziewczyna (o ile ową miałes [a pewnie miałes]), miała z Tobą strasznie cieżko.. Tak samo wydaje mi się, że masz straszną fobię na temat własnej inteligencji i wiedzy..
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych