Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nahuelito


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Poniższe zdjęcia przyniósł do redakcji „El Cordillerano”, anonimowy mężczyzna. Nie chciał zdradzać żadnych szczegółów, powiedział jedynie, iż wykonał je aparatem analogowym w sobotę, 15 kwietnia o godz. 9.00.

Dołączona grafika
Dołączona grafika


„To nie jest poskręcany korzeń. To nie jest fala"- dodał anonimowy autor zdjęć.

Niezwykłe fotografie wywołały w kurorcie Bariloche ogromne zainteresowanie a nawet poruszenie. Są to bowiem bodajże pierwsze tak wyraźne zdjęcia ukazujące potwora z jeziora. Widzimy na nich przypominające węża zwierzę, które jest do połowy wynurzone z wody.

TROCHĘ HISTORII

Od 1897, dr Clemente Onelli, dyrektor zoo w Buenos Aires otrzymywał sporadyczne doniesienia o dziwnych istotach żyjących w patagońskich jeziorach. W 1922 roku dotarła do niego relacja Martina Sheffielda, amerykańskiego poszukiwacza złota, mówiąca o odkryciu wielkich śladów na brzegu jeziora Nahuel Huapi, na którego środku Sheffield widział rzekomo niezwykłe i nieznane stworzenie. Przekonany raportem Sheffielda, Onelli zdecydował się zorganizować poszukiwania, które poprowadził kierownik zoo, Jose Chiagi. Wśród członków ekspedycji znajdowali się znani łowcy uzbrojeni w strzelby i dynamit. Wkrótce wydano pozwolenie i wyprawa wyruszyła, ale wróciła do Buenos Aires bez uzyskania jakichkolwiek rezultatów. Historia jednak uzyskała międzynarodowy rozgłos i omawiana była nawet w takich pismach, jak „Scientific American”.

NAHUELITO-CZYM JEST?

Nahuelito to nieznane wodne stworzenie, które zgodnie z wierzeniami, zamieszkuje argentyńskie jezioro Nahuel Huapi. Tak jak w przypadku Nessie, jego szkockiego odpowiednika, nazwa potwora pochodzi od nazwy rzekomo zamieszkiwanego przez niego akwenu wodnego. Do dziś pomimo prowadzonych badań, nie udało się potwierdzić lub zaprzeczyć jego istnienia.

Legenda Nahuelito znana jest powszechnie w całej Argentynie, wywodzi się jeszcze z czasów przed jej podbojem. Już pierwsi odkrywcy zbierali ludowe opowieści tubylców, mówiące o spotkaniach z potworem z jeziora. Według podań ludowych bezpośrednim przodkiem Nahuelito był „cuero” - beznogi potwór, który miał żyć w jeziorze.

Pierwsza zarejestrowana obserwacja miała miejsce w 1910 roku. George Garret pracował wówczas dla firmy znajdującej się nad Nahuel Huapi. Pewnego dnia, gdy przepływał jezioro i szykował się do wyjścia na brzeg, zobaczył w odległości ok. 400 m. zwierzę, którego widoczne części mierzyły od 5 do 7 m. długości i wystawały na ok. 2 m. ponad powierzchnię wody.

Po opowiedzeniu o swym niezwykłym spotkaniu, Garret dowiedział się od miejscowych o podobnych zdarzeniach, które miały miejsce nad jeziorem. George Garret dopiero w 1922 roku zrelacjonował swoje niezwykłe przeżycie dla „Toronto Globe”. Był to rok, w którym szykowano pierwszą wyprawę poszukiwawczą nad Nahuel Huapi, zaś kontrowersje pojawiające się w międzynarodowej prasie, sięgnęły zenitu.

PIERWSZE POSZUKIWANIA

Najbardziej znana teoria mówi o prehistorycznym potworze. Nahuelito, który przetrwał erę gadów, może być plezjozaurem. Inni utrzymują, że jest to ichtiozaur, ta hipoteza bazuje na wielu odnalezionych w tym regionie skamielinach tychże stworzeń. Jednakże patagońskie jeziora uformowały się w erach poprzedzających występowanie dinozaurów, co przyczynia się do odrzucenia tej teorii. Sugerowano także, że Nahuelito to mylodon, dawno wymarły ziemny ssak. Znacznie bardziej współczesna teoria sugeruje, że Nahuelito to mutant powstały w wyniku eksperymentów nuklearnych przeprowadzanych tu w latach 50 - tych przez niemieckich naukowców (lub przez bardziej współczesne Centrum Atomowe w Bariloche).

Ostatnia z teorii przypisuje pojawianie się potwora niewielkim łodziom podwodnym nieznanego pochodzenia, niektórzy sądzą, że tak właśnie powstał mit o potworze. Zauważyć należy jednak, że większość, jeśli nie wszystkie obserwacje opisują Nahuelito w podobny sposób: długość ok. 10 - 15 m., dwa garby i czasami łabędzia szyja. Opis ten pasuje do podanego 200 lat temu przez Indian Mapuche.

Nauka jak na razie nie jest w stanie wyjaśnić tych obserwacji, co nie znacza, że są one nieprawdziwe!

Serwis NPN
  • 0

#2

Tengron.
  • Postów: 177
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może i autentyczne ale na nowe to mi to nie wygląda.
  • 0

#3

Kula.
  • Postów: 41
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wyglada to jak jeszcze jeden waz Naga. czy sa legendy o lotach tego stwora?
  • 0

#4

footman.
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znowu jakaś ludowa bajeczka o potworze. A tym zdjęciom to daleko do wiarygodności i autentyzmu.
  • 0

#5 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

taak? a skad wiesz?
  • 0

#6

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Znowu jakaś ludowa bajeczka o potworze. A tym zdjęciom to daleko do wiarygodności i autentyzmu.

Proszę, uargumentuj swoją wypowiedź.
  • 0



#7

M_lenka.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziwne te zdjęcie... ja nie umiem oceniać czy podróba czy prawda...a czy wierzę w niego czy nie to sama nie wiem, nie wiem o żadnych zbiorowych dowodach istnienia tego czegoś...
  • 0

#8

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No wiem bo nie było o tym w tv :) A może wystarczy poszukać?? Jest pełno tego typu doniesień z całego świata.. Całego.
  • 0

#9

footman.
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Te zdjęcia przedstawiaja najprawdopodobniej jakąś kłodę albo gumową zabawkę. Nie widać dokładniejszego otoczenia więc trudno ocenić wielkość obiektu na zdjęciu. To właśnie brak szczegółów jest największą wadą zdjęcia. A czy to jest potwór - nie wiem, to są tylko moje przypuszczenia w końcu forum jest po to by wyrazić swoje poglądy i opinie. Ale z pewnością popełniłem błąd nie argumentując wypowiedzi.
  • 0

#10 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

stary a gdy jestes podniecony i wrze w tobie krew z podjaru to myslisz o tym czy ustawic aparat tak by na tle byla lodeczka, lasek czy dupeczki na molo czy skupiasz sie na samym obiekcie? :lol :
  • 0

#11

footman.
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, tylko większość zdjęć takich "potworów" nie ma praktycznie żadnego tła - tylko wkoło jest woda. Jak juz mówiłem nawet wielkości obiektu nie mozna ocenic na tych zdjeciach. Takie jest moje zdanie i go nie zmienię. A jesli chcesz je wyśmiewać i na siłę doszukiwać sie we wszystkim czegoś paranormalnego to życzę powodzenia. Wcale nie będę Ci w tym przeszkadzał. Poza tym takich zdjęć zrobiono juz na pęczki. Dla te ponizsze są wręcz śmieszne...
  • 0

#12

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No to jest chyba oczywiste, że puki się nie złapie w sidła takiego stwora, to każde zdjęcie jest małowiarygodne i fałszywe. Wydaje mi się więc, że takie gadanie czy jest to prawdziwe zdjęcie, czy nie jest zbędne... Liczy się to, że na całym świecie są pogłoski o przeróżnych stworach. Musi być jakieś ziarenko prawdy w tym wszystkim... I nie widze przeszkody w prezentowniu takich artykułów.
  • 0

#13

footman.
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też oczywiście nie mam nic przeciwko publikowaniu czegoś takiego. Takie sprawy są bardzo ciekawe. Mówię tylko że te akurat zdjęcia mnie nie przekonują i mam do tego prawo. Ciekawe czy jakbym z entuzjazmem wykrzykiwał że zdjecia są rewelacyjne to ktos kazał by mi to argumentować i na mnie ironicznie naskakiwał.
  • 0

#14

Heiser.
  • Postów: 260
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to jest chyba oczywiste, że puki się nie złapie w sidła takiego stwora, to każde zdjęcie jest małowiarygodne i fałszywe.


Daj mi swoje zdjęcie, stwierdzę, że jest fałszywe, złapie cię w sidła u zamknę.
Będziesz zadowolony?
  • 0

#15

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie sie tez te zdjecia nie podobaja, wygladaja jak miniaturowy model czy cos w tym stylu, ale nie bede komentowal bo zadnych innych informacji poza tu podanymi nie mam.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych