Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyroki śmierci w Iranie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#16

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

London:
ale strach przed smiercią może spowodować że ludzie będą bardziej respektować prawo, a o to przecież chodzi. sama szczeże mówiąc nie wiem co myśleć o karze śmierci choć znajdzie się wielu którzy na nią zasługują, a psychopatycznym mordercom na pewno, dla nich nie pwinno być żadnej litości. mimo wszystko budzi ona u mnie pewne wątpliwości, może przecież zostać też skazana niewinna osoba... nie powinno się dostawać za morderstwo 5 lat, jak to jest w Polce tylko powinny być znacznie surowsze kary.
  • 0

#17

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja również uważam, że wszelkie kary są bezsensu a i tak im podlegam. :D

Takich ludzi chyba najłatwiej jest zabić bo i problemu nie ma już z nimi a jednak jeżeli przyjąć, że reinkarnacja istnieje to i tak tu wrócą. Również, większość (jak nie wszystkie) religii nie toleruje pozbawiania życia drugiego człowieka. Ale co tam, przecież wszystko co niematerialne nie istnieje i olać to. Ta... :D

ale strach przed smiercią może spowodować że ludzie będą bardziej respektować prawo, a o to przecież chodzi.

Pedofil nie zaprzestanie swoich działań bo on nie kieruje się zdrowym rozsądkiem. To chory psychicznie człowiek i nawet jeżeli go przestraszy kara śmierci to i tak pewnie nie przestanie robić to co robi.
  • 0

#18

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Po to są nagrody by były i kary :] '

Pedofil nie zaprzestanie swoich działań bo on nie kieruje się zdrowym rozsądkiem. To chory psychicznie człowiek i nawet jeżeli go przestraszy kara śmierci to i tak pewnie nie przestanie robić to co robi.

Wielkość morderstw nie są wykonywane przez pedofilów, ani tym bardziej psychopatów( to nie Ameryka) lecz przez "zwykłych" obywateli tak jak np. niedawne zabójstwo kibica Korony, czy zabicie własnego dziecka, które "wyglądało jak diabeł".
  • 0

#19

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To najlepiej zostawić takiego morderce i więzić cały czas na 5 lat żeby po wyjściu z więzienia znów mordował?? 0.0 ja sądze ze lepiej go skazać na "nie-kare" śmierci...

pozatym wielu wieźniom jest bardzo dobrze w więzieniu: nikt cie nie oskarża, dobre jedzenie, pełno kumpli, i jeszcze może da się dołączyć do więziennego gangu by po wyjściu być jego pełnoprawnym członkiem...
  • 0

#20

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak jak już zostało powiedziane: kara+śmierci to przeciwstawne słowa. Owszem być może inni ludzie by się najpierw zastanowili zanim by kogoś zabili, ale czy jakikolwiek człowiek ma jakiekolwiek prawo odebrać jakiemukolwiek innemu człowiekowi życie? Poza tym śmieszy mnie gadanie typu: kary powinny być ostrzejsze- 5 lat to za mało powinno być 10, 15, itp. Jak ktoś jest w więzieniu to najgorszy jest pierwszy okres, pierwsze tygodnie/miesiące. Dłuższy okres czasu już niewiele daje. Tych ludzi trzeba leczyć, nie zabijać.
  • 0

#21

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To najlepiej zostawić takiego morderce i więzić cały czas na 5 lat żeby po wyjściu z więzienia znów mordował?? 0.0 ja sądze ze lepiej go skazać na "nie-kare" śmierci...

Odpowiedni ludzie powinni już stwierdzić czy człowiek może wyjść na wolność, jeżeli nie to dalej siedzi w więzieniu tyle ile trzeba. :) Zauważ, że gdy na człowieku zostanie wykonany wyrok śmierci , a potem okaże się, że jest niewinny to trochę kiepsko. :D

pozatym wielu wieźniom jest bardzo dobrze w więzieniu: nikt cie nie oskarża, dobre jedzenie, pełno kumpli, i jeszcze może da się dołączyć do więziennego gangu by po wyjściu być jego pełnoprawnym członkiem...

A ma być im źle? Mogą i nawet mieć największe luksusy byle by nie czynili zła. :victory:
  • 0

#22

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

kara+śmierci to przeciwstawne słowa

Najsurowszą karą od dawien dawna była kara śmierci.

ale czy jakikolwiek człowiek ma jakiekolwiek prawo odebrać jakiemukolwiek innemu człowiekowi życie?

Tak, dał to prawo Bóg, jeżeli patrzymy na sprawę pod kątem religijnym.

kary powinny być ostrzejsze- 5 lat to za mało powinno być 10, 15, itp.Jak ktoś jest w więzieniu to najgorszy jest pierwszy okres, pierwsze tygodnie/miesiące. Dłuższy okres czasu już niewiele daje.

Tylko lepiej żeby wyszedł po 5,10,15 latach, albo w ogóle, jest mniejsze prawdopodobieństwo że znów zabije.


Zauważ, że gdy na człowieku zostanie wykonany wyrok śmierci , a potem okaże się, że jest niewinny to trochę kiepsko. grin.gif

Ale o czym my mówimy ? Kara śmierci jest wykonywana tylko w 100 proc pewności dowodowej.
  • 0

#23

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No dobra natychmiastowa kara śmierci odpada ale po 2 morderstwie to już być powinna...

A czemu ma być im źle? Mogą i nawet mieć największe luksusy byle by nie czynili zła.


no może nie czynią już zła ale takie luksusy to wręcz nagroda za np. morderstwo... więc to troche nie wporzadku :/
  • 0

#24

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no może nie czynią już zła ale takie luksusy to wręcz nagroda za np. morderstwo... więc to troche nie wporzadku

Gdyby w więzieniu było naprawdę tak dobrze to by wszyscy się tam pchali. :D
Ja nie wnikam w to czy mają dobrze czy źle, ale jeśli idą ku dobru to dobrze. :P

Tak, dał to prawo Bóg, jeżeli patrzymy na sprawę pod kątem religijnym.

Mój kolega, który jest już od jakiegoś czasu ministrantem mówi, że nikt nie ma prawa odbierać życia prócz Boga. ;)
  • 0

#25

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No dobra natychmiastowa kara śmierci odpada ale po 2 morderstwie to już być powinna...

Czemu przez zabójce ma ginąć 2 człowiek, by zabójca mógł ponieść tą ostateczną karę ?

Mówimy oczywiście o zabójstwie z premedytacją ! Zabójca wiedział co go czeka, wszystko zaplanował.

Gdyby w więzieniu było naprawdę tak dobrze to by wszyscy się tam pchali.

Oczywiście że nie jest dobrze, ale służbę zdrowia, jedzonko, telewizorek między innymi za nasze pieniążki mają.
  • 0

#26

Jeden_z_Wielu.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kara śmierci może niekoniecznie... W sumie ja bym nie chciał, żeby koleś, który zgwalcil i zabil moja kolezanke odrazu został stracony, chciałbym żeby cierpial i to wiele wiele lat, nie chodzi o wiezienie tylko raczej o inteligetne wybranie srodkow i kary.... jesli chodzi o zbrodnie sexualne to wiadomo ;> uciac ptaka i do paki na 40 lat ;] za kradziez, uciac reke i do paki na 15 lat itp. Tylko sa pewne warunki, zbrodnia musibyc udowodniona w 100% i nie moze byc zwolnienia za dobre sprawowanie, za jakas tam sume pieniedzy itp. ;] HA ! czy to nie lepsze? smierc a tortury? tamci ludzie blagaliby zeby ich zabic ;> a tu FIGA !
  • 0

#27

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tu chodzi o pieniądze, skąd weźmiesz $$ by więźnia utrzymać, jeżeli zapracuje na siebie w kamieniołomie to proszę bardzo :)
  • 0

#28

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no z premedytacją to oczywiście że powinna być kara śmierci ale mi chodziło o takie przypadki jak np. nie udowodniono do końca że jest winny i go zabili a poźniej okazuje sie że kto inny jest winny i go zabijają... wtedy mamy 2 osoby martwe w tym jedną niewinną

Gdyby w więzieniu było naprawdę tak dobrze to by wszyscy się tam pchali.
Ja nie wnikam w to czy mają dobrze czy źle, ale jeśli idą ku dobru to dobrze.


właśnie nie każdy wie ze tam tak dobrze bo TV pokazuje ze więzienie to coś złego pełnego bandziorów którzy tylko czekają zeby cie zabić... a mi chodzi o to że właśnie oni siedzą w luksusach i nie idą ku dobru tylko po wyjsciu znów zabijają
  • 0

#29

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kara śmierci może niekoniecznie... W sumie ja bym nie chciał, żeby koleś, który zgwalcil i zabil moja kolezanke odrazu został stracony, chciałbym żeby cierpial i to wiele wiele lat,

Nie najlepsze to wyjście. Ten człowiek ma zrozumieć, że zrobił coś źle, a nie cierpieć ku twej uciesze. ;)

HA ! czy to nie lepsze? smierc a tortury? tamci ludzie blagaliby zeby ich zabic ;> a tu FIGA !

Jaka wtedy będzie różnica między skazanym a tymi, którzy wykonają wyrok śmierci, lub tortury?

i nie idą ku dobru tylko po wyjsciu znów zabijają

Zapewne niektórzy znów zabiją, ale na pewno inni się nawrócą. :)
  • 0

#30

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

np. nie udowodniono do końca że jest winny i go zabili a poźniej okazuje sie że kto inny jest winny i go zabijają

Nie ma takich przypadków w demokratycznych państwach.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych