Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyroki śmierci w Iranie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1

Florek.
  • Postów: 372
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Władze Iranu wykonały wyrok na trzech mężczyznach skazanych na karę śmierci przez powieszenie za zgwałcenie 12 kobiet - poinformowały irańskie media. Zwodzili dziewczęta, gwałcili je i okradali - tłumaczył miejscowy prokurator, cytowany przez agencję Fars.
Wszyscy skazańcy to studenci irańskich uniwersytetów. Publiczna egzekucja odbyła się w leżącym na północy mieście Babol, nad Morzem Kaspijskim.
W Iranie w ostatnich miesiącach wzrosła liczba egzekucji. W lipcu policja rozpoczęła akcję przeciw niewłaściwym obyczajom, stąd też większa liczba aresztowanych.
Od połowy lipca w Iranie na karę śmierci skazano co najmniej 60 ludzi. Od początku roku wykonano ponad 150 wyroków śmierci, głównie przez powieszenie.
Iran jest krajem, w którym - podobnie jak w Chinach i Pakistanie - najczęściej wykonywana jest kara śmierci. Orzekana jest ona w Republice Islamskiej za zdradę, szpiegostwo, zabójstwo, napaść z bronią w ręku, handel narkotykami, gwałt, sodomię, cudzołóstwo, prostytucję i apostazję (odstępstwo od wiary).

Z serwisu Wirtualnej Polski.
  • 0

#2

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak samo powinno być w Polsce, zwłaszcza za morderstwo.
  • 0

#3

XXXX.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

POPIERAM ! szkoda ze i u nas nie ma publicznej kary smierci
  • 0

#4

oops.
  • Postów: 86
  • Tematów: 1
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

z jedenj strony szkoda a z drugiej gdyby ktos zostal nie slusznie oskarzony... :wow: :hmm:
  • 0

#5

L&M.
  • Postów: 195
  • Tematów: 20
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

i bardzo dobrze........

na suchej gałezi powinni ich wieszać.......




Dołączona grafika



Zdecydowanie jestem Za.............
  • 0

#6

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak, to jest świetny pomysł, tak jak publiczne kamieniowanie, tortury itp. Popieram całkowicie cofnięcie się w rozwoju, ehh... IMO to nie jest dobre rozwiązanie tego problemu.
  • 0

#7

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a według mnie to bardzo dobre rozwiązanie... przydało by się to w Polsce szczególnie na mardercach (zwłaszcza małych dzieci) i pedofilach
  • 0

#8

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W polowie sie zgadzam, ze tak powinno byc w Polsce, ale nie publicznie. Jesli kogos rajcuje patrzenie sie na smierc innych, ten jest tak samo chory jak ten morderca.
  • 0

#9

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no ja oczywiście też nie uważam żeby to była publiczna "rozrywka" dla gapiów bo to jest już prymitywne... ale kary śmierci by sie jednak przydały wielu dzisiejszym przestępcom...
  • 0

#10

Izdeb.
  • Postów: 80
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a według mnie to bardzo dobre rozwiązanie... przydało by się to w Polsce szczególnie na mardercach (zwłaszcza małych dzieci) i pedofilach

Powieszenie pedofila, ale za jaja. Niech go boli, tak jak bolało dziecko.
@Tiamat: takie "patrzenie" może nie tyle byłoby dla rozrywki widzów, co dla większego wstydu i upokorzenia skazańca. Sama śmierć gdzieś w zamkniętej celi na krześle elektrycznym to połowa bólu - połączona z wiszeniem przed ludźmi to już większy.
  • 0

#11

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pedofilom to powinni wsadzić w tyłek laskę dynamitu...
  • 0

#12

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

najlepsza na morderców byłoby prawo "Oko za oko" a dla gwałcicieli pozbycie się "narzedzia zbrodni"... a pedofilom to jak powiedział Rukius...
  • 0

#13

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kara śmierci? A po co jest kara? Żeby coś zrozumieć i wyciągnąć z tego wnioski? Więc śmierć nie jest karą. :)

takie "patrzenie" może nie tyle byłoby dla rozrywki widzów, co dla większego wstydu i upokorzenia skazańca. Sama śmierć gdzieś w zamkniętej celi na krześle elektrycznym to połowa bólu - połączona z wiszeniem przed ludźmi to już większy.

Nie wiem jak inni, ale gdyby mnie skazali na pozbawienie życia na oczach ludzi to by mi to już było wszystko jedno.
  • 0

#14

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To to jest "nie-kara" śmierci... czy taka nazwa bardziej pasuje?
Pozatym wielu np. gwałcicieli dostaje kare więzienia i po wyjściu znowu "atakują"... więc dla mnie "kara" jako coś z czego wyciągnie się wnioski jest bez sensu :/
  • 0

#15

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W dziurawym systemie sądownictwa jaki obserwujemy w Polsce kara śmierci jest potrzebna. Praktycznie od każdego wyroku można złożyć apelację, po wielu latach dobrego sprawowania można wyjść z więzienia a potem ponownie zabić. Nie może być równych i równiejszych. Zabił - musi ponieść wysokie konsekwencje -
ten temat porusza nawet Biblia : "Jeśli zaś ktoś posunąłby się do tego, że bliźniego zabiłby podstępnie, oderwiesz go nawet od mego ołtarza, aby ukarać śmiercią" (Wj 21,14)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych