Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolejne zaburzenia grawitacyjne- okolice Nowej Słupii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#16

Retired.
  • Postów: 312
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok, dzisiaj tam byłem, podam dokładniejszą lokalizację. Od strony Nowej Słupii, jadąc na Św. Krzyż skręcamy na Łagów... I, to jest to. Samochód z górki sam hamował, a pod górkę toczył się szybciej niż powinien.
  • 0

#17

Vogue.
  • Postów: 34
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak samo dzieje się w lesie w mieście położonym w pobliżu Szczecina - Wałcz! Jeżdżę tam regularnie na wakacje, do wuja ;) Wylaliśmy wodę na tą górę i zamiast ześlizgiwać się w dół, to w górę... Opowiadał, jak byłam mniejsza, że to 'kanał ufologiczny' :lol
  • 0

#18

Retired.
  • Postów: 312
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepraszam cię bardzo, czy możesz powtórzyć to ostatnie określenie?? O_o
Rozwiń temat.
  • 0

#19

N@jt.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takich miejsc w Polsce czy też na całym świecie jest wiele... to logiczne.
  • 0

#20

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dla mnie aż tak logicznym nie jest toczenie się kuli ku górze :/
  • 0

#21

racjonalista.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak logiczne?
wytlumaczysz to ze jest to logiczne czy zostawisz nas z niedopowiedzianymi teorami, przy okazji ktorymi uraczaja nas fani teori spiskowych??

edit:
Anomalia fizyczna - zjawisko fizyczne, które nie da się wyjaśnić za pomocą uznanych teorii naukowych ani w żaden logiczny sposób.

edit2:
nie zauwazylem Twojego podpisu :P skoro jestes fanem takiej imprezy jak thunderdome to dla Ciebie wszystko jest juz logiczne :) trippy ktore przezyles napewno wykraczaja poza pojecie zwyklego czlowieka :)
  • 0

#22

dug11.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Byłem tam w drugi dzień Świąt. potwierdzam, butelka po piwie jak i samochod toczyły sie pod góre :)
polecam odwiedzić to miejsce.
  • 0

#23

Kumartyna.
  • Postów: 45
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli będziecie w podobnych miejscach sprawdźcie proszę jak tam działa kompas.

Proszę o to dlatego, że przypomniało mi się, że mam takie jedno miejsce w domu gdzie kompas "myłkuje" i bynajmniej nie jest to związane ze sprzętem elektroniczym, elektrycznym, itp. bo ... nie mam prądu :) .
  • 0

#24

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To można wyjaśnić w jak najbardziej naukowy sposób.Specyfika ukrztałtowania terenu powoduję,że droga,która opada pod niewielkim kątem wydaje się prowadzić w górę.Dlatego pojazd lub przedmiot,który w takim miejscu zostanie pozostawiony w bezruchu zaczyna poruszać się w dół,choć widz jest przekonany,że kieruje się pod górę.Już wiele eksperymentów potwierdziło tę teorię.Jeden z nich można było nie tak dawno oglądać na programie Discovery.
  • 0



#25

TooT.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znam około 3 miejsc z zaburzonom grawitacjom. Rozmawiałem kiedys z panem od geografi na ten temat i powiedzial mi ze takie miejsca istniejom ale zdarza sie to rzadko :] Mam zamiar wybrac sie w jakies miejsce w kturym wystempuje to zjawisko i przekonac sie jak to jest :)


Edit [09.01.2008]: +.....
Regulamin pkt 3.15 Na forum wymagamy używania poprawnej polszczyzny. Jeśli masz problemy z ortografią korzystaj ze słownika, przejrzyj ten temat, lub używaj przeglądarki, która podkreśla błędnie napisane wyrazy. Na forum nie ma obowiązku stosowania polskich znaków.

  • 0

#26

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie przecież nic nie "toczy"sie pod górke..jakie znowu OObe,RV?To znane zjawisko gdzie sie wydaje że jest pod górę, ale jak sie poziomicą sprawdzi to wcale tak nie jest.
  • 0

#27

Adek.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma zadnych anomalii. Na sile doszukujecie sie wszedzie nadprzyrodzonych zjawisk. Te wasze anomalie to nic innego jak zludzenie optyczne w ktorym droga sprawia wrazenie biegnacej pod gore a tak naprawde prowadzi w dol. Jak czytam wiekszosc wypowiedzi w ktorych piszecie, ze jakies ufa, oobe to rzygac sie chce...
  • 0

#28

Matixus.
  • Postów: 99
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiecie punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia xD Jak to moj wujek powiedzial
  • 0

#29

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

i bynajmniej nie jest to związane ze sprzętem elektroniczym, elektrycznym, itp. bo ... nie mam prądu :) .


To istnieją jeszcze takie gospodarstwa w Polsce? Czy też rodzina Amish'ów? x_X
  • 0

#30

Kumartyna.
  • Postów: 45
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To istnieją jeszcze takie gospodarstwa w Polsce? Czy też rodzina Amish'ów? x_X


:) tak to bywa ... Wielka miłość do natury (przyrody) może spowodować nienawiść sąsiada, od którego zależy chociażby Twój prąd :)
Jak na ironię, ta nienawiść choć ogranicza, miłości nadaje sens i bądź co bądź działanie z nią zgodne :) .

Użytkownik Kumartyna edytował ten post 11.02.2008 - 16:15

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych