Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lech Wałęsa wraca do polityki.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
34 odpowiedzi w tym temacie

#16

Kaiochin.
  • Postów: 283
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

wg mnie nie dobrze... a z reszta to jego wybor, tylko zeby nie zrobil takiej kichy jak Kwasniewski ktory byl zapamietany jako fajny ludz, a po tym wypadku pare dni temu na Ukrainie troche stracil w oczach polakow. :cafe:



#17

Madafaka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uważasz, że każdy Polak to jakiś debil, który patrzy na kolejność konferencji ? mega_chok.gif


Eee, czy ja twierdzę że te konferencje mają decydujące znaczenie? To jest cegiełka. Jeden z wieluuu czynników które plasują PO za PiSem. Po prostu widać że są tam marni politycy. Nie potrafią sami kroczyć własną ścieżką i idą za kimś, bo tak bezpieczniej, to jest argument "przeciw" bo pokazuje że nie potrafiliby rządzić samodzielnie (A co dopiero Pełna Odpowiedzialność).

Głównym mankamentem PO jest to że dużo straci na debacie i nie widzę miejsca gdzie mogliby odrobić choć trochę tej straty. Mają "negatywny" spot. Nie mówią nic o programie, pewnie przez to że nie mają żadnego przyzwoitego.

#18

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zapominasz, że PiS sobie negatywnych cegiełek narobił przez 2 lata i nadal robi. Nie tylko konferencje czy debaty się liczą.

Gosiewski po wyroku sądu w swojej wypowiedzi niesie następujące przesłanie: szanuje decyzje sądu ale i tak mam rację.

Rozumem dla betonu PiS, może to jest wypowiedź super cool impressive czad w deche. PiS rządzi i wogóle ma reszte w czterech literach, czy to sądy czy UE czy cokolwiek nieważne. My mamy rację :wall:

Ale dla rozumnego człowieka to nic więcej niż:

Chyba aż tak głupi i pyszałkowaty to nie jest jak PO.


A wyborcy PO to rozumni ludzie :cafe:

#19

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Typowa rozmowa z wyborcą PO

-Na kogo głosujesz ?
-Na PO
-A czemu ? Znasz ich program, przecież jest podobny do programu PiS ?
-Ale są fajni.
-Nie rozumiem, w czym są fajni ?
-Tępią kaczory.


Co to będzie, co to będzie gdy kaczorów nie będzie.... :D

#20

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja wiem, że będzie lepiej dla mnie. Czy dla kogoś innego to już nie wiem, od tego są wybory by każdy wybrał to co dla niego dobre. Podawałem już tutaj podział Polski między wschód i zachód. Logiczne, że z powodu przepaści standardu życia głosy muszą się rozejść prawie równo na dwa fronty. Biedny wkońcu zagłosuje tylko i wyłącznie na partie socjalne by dostawać pieniądze od państwa. Dwie topowe takie partie to PiS i SO :) SLD, szczególnie po połączeniu w LiD troche poluzował w tych kwestiach. PO jest umiarkowane. A UPR skrajne. Oczywiśćie to tylko moja subiektywna ocena ;)

Poza tym jedna Kaczka będzie i wystarczy do tego by nieźle namieszać. Prezydent ma wkońcu swoje weto. Więc bądź co bądź sytuacja polityczna w kraju po wyborach może być jeszcze gorsza niż była.

Co do sondaży właśnie widziałem kolejny na pasku TVN24, tym razem PO 26 PiS 24. Ogólnie bez sensu. Raz ponad 30 obie a raz ponad 20. Wszystko jest więc możliwe. Jeśli głosy się rozdrobnią na wiele partii to będą musiały powstać wielkie koalicje o ile PO-PiS nie dojdzie do skutku.

#21

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

od tego są wybory by każdy wybrał to co dla niego dobre.

Wybierze większość a nie ja, tzw. dyktatura większości :D

PO jest umiarkowane

PO nie jest umiarkowane, zrezygnowali z likwidacji KRUS, zrezygnowali z podatku liniowego, podtrzymują ZUS i inne. PO było umiarkowane, obecnie umiarkowane już nie jest.

A UPR skrajne

Jak ktoś kiedyś powiedział : " Skrajnymi politykami będziemy zawsze nazywać tych, co mówią prawdę"

Co do sondaży właśnie widziałem kolejny na pasku TVN24, tym razem PO 26 PiS 24. Ogólnie bez sensu. Raz ponad 30 obie a raz ponad 20. Wszystko jest więc możliwe. Jeśli głosy się rozdrobnią na wiele partii to będą musiały powstać wielkie koalicje o ile PO-PiS nie dojdzie do skutku.

Był kiedyś sondaż na TVN 24 : UPR+LPR+PR - 0 % , jeszcze niedawno - 1,1% :)
CBOS daje nam : 7-8%
Więc zależy kto zleca, dla kogo zleca, i kto bierze w sondażach udział. Nie ma tu nic realnego. :)

#22

Madafaka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A wyborcy PO to rozumni ludzie


To jest ironia?

Strzelam że 80% tych co pójdzie do wyborów nie zna programów partii na które głosuje.

Pewnie spora część głosuje na PO tylko dlatego żeby uchronić Polskę przed PiS, ale jak się ich postraszy że PO może mieć sojusz z PiS to uciekną lub oleją wybory. Pewna część PO to antykomuchy którzy widząc, że PO może się zbratać z LiD uciekną do PiS lub do LPR.

Teraz tak, co zrobiło PO żeby zdobyć wyborców? Ano, jajco! Nawet nie zaprezentowali żadnego punktu z programu. Prowadzą negatywną kampanie, która nie przysporzy im wyborców. Są krok za PiS i za LiD. Tracą wyborców przez chociażby odejście Rokity czy przez debatę pomiędzy PiS a LiD. Tracą wyborców przez....

A PiS? Podkreśla swoje zasady, robi to mocno, stanowczo i... autentycznie. Chociażby poseł który pobierał nielegalnie dotacje na mieszkanie wyleciał z listy. Pokazują dobry spot reklamowy który trafia do prostych ludzi. Dlatego PiS na 99% będzie przed PO.

#23

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cóż, to Twoje ocena działań partii i polityków. Zapewniam Cię, że jednak istnieje grono osób, które postrzegają inaczej "cudowne" spoty PiS'u czy ich zasady i całą tą papke propagandy.

I te osoby pokażą i Tobie i partii PiS, którą popierasz że istnieją, nie są żadną ironią i samodzielnie dokonują wyboru.

Może PiS wygra, ale to nie istotne. Istotne, że ja będe mieć czyste sumienie że na nich nie głosowałem.

Wybierze większość a nie ja, tzw. dyktatura większości



Rozwiń o co ci lata ? Każdy wybiera samodzielnie to napisałem. To co dla niego dobre. Więc jaka dyktatura ?

PO nie jest umiarkowane, zrezygnowali z likwidacji KRUS, zrezygnowali z podatku liniowego, podtrzymują ZUS i inne. PO było umiarkowane, obecnie umiarkowane już nie jest.


W hierarchi jaką przedstawiłem jednak jest ;)

Jak ktoś kiedyś powiedział : " Skrajnymi politykami będziemy zawsze nazywać tych, co mówią prawdę"


Zastanów się nad tym. Bo zaraz się okaże, że z Lepperem i Giertychem Ci podrodze :D

Więc zależy kto zleca, dla kogo zleca, i kto bierze w sondażach udział. Nie ma tu nic realnego.



Tu się zgadzam. Dlatego napisałem, że czarny scenariusz tych wyborów to taki gdzie wszystkie partie wejdą a ta co wygra będzie mieć 24%. Bo co to za wygrana ? Znów kompromisy w koalicjach.

#24

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Rozwiń o co ci lata ? Każdy wybiera samodzielnie to napisałem. To co dla niego dobre. Więc jaka dyktatura ?

No wybiera, ale co z tego skoro wybrał a jego wybranej partii nie ma w Sejmie. To się nazywa dyktaturą większości. Większość decyduje o mniejszości, a niekoniecznie te decyzje muszą być dobre. 60% decyduje o 40%. Niestety, nikt jeszcze lepszego ustroju nie wymyślił.... :(

W hierarchii jaką przedstawiłem jednak jest wink1.gif

W hierarchii której przedstawiłeś bliżej im do PiS.

Zastanów się nad tym. Bo zaraz się okaże, że z Lepperem i Giertychem Ci podrodze

Myślałem jednostronnie. Jednak jeżeli chodzi o Leppera i Giertycha szukałbym tu głupoty i populizmu, a nie skrajności.
Chodziło mi o polityków innego kalibru, p. Komorowski (PO) uwielbia nazywać prezesa UPR- pana Popiele "skrajną czarownicą" tylko dlatego że przedstawił na co idą nasze podatki ( ZUS,PIT,VAT,Akcyza,inne) stąd to stwierdzenie.

#25

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Lol co jest złego w tym, że większość decyduje. Kto ocenia czy decyzje są dobre mniejszość ? Twoja logika jest strasznie zawiła. Jest państwo, są obywatele. Jest głosowanie, i większość wybiera. Ja tu nie widze nic strasznego. Twoje niezadowolenie w połączeniu z Twoimi poglądami karzą mi myśleć, że chcesz mi powiedzieć coś typu: wszyscy się mylą a tylko UPR chce dobrze i nawet jeśli UPR ma 7% poparcia to 7% ma decydować o losach państwa. Już nie mówie, że sobie wlałeś 40%. A przecież w innych tematach sugerujesz cały czas, że te partie to wszystko jedno a UPR to co innego. Czyli jak chcesz mi przedstawiać procenty to jak już 90% decyduje o losach 10%(bardzo optymistyczna wersja dla koalicji LPR) ;) Wkońcu liderzy LPR mówią tak: PiS PO LiD to jest to samo czyż nie ? Co do wybranej partii, której nie ma...czy przekroczenie 5% to duże wymaganie ? Nie sądze. To byśmy mieli 50 partii każda by dostała po 2% i ciekawe kto by rządził ?

Co do skrajności, dla mnie to pojęcie oznacza jedno. Najprościej to zrozumieć chyba na poparciu dla kościoła. PO czy LiD - ludzie wierzący, ale nie mieszający kościoła do polityki, PiS czy LPR - chętnie widzą role kościoła w polityce, podpierają się co chwile nim, występują w RM.

W powyższym przykładzie dla niewierzącego, PO z LiD będą umiarkowane, a PiS czy LPR skrajne. Dla wierzącego już sytuacja wygląda inaczej :P W zależności też od pojmowania przez niego wiary. Dla nawiedzonych z RM, PO czy LiD już są skrajne za to, że nie chcą ochrony życia od poczęcia i absulutnego zakazu aborcji...choć zamiast skrajne używają raczej określenia: szatan.

Wracając więc do przykładu, o którym mówiłem. Temat dotyczył najuboższych ludzi w Polsce. Dla nich UPR jest skrajne. Najbliżej im do typowych socjalistycznych partii czyli PiS i SO. A w środku dlatego nazwałem umiarkowane w tej kwestii, pozostawie LiD i PO.

Jeżeli Komorowski nazywa Popiele skrajnym to jak w powyższym przykładzie, widocznie dla niego samego teorie wygłaszane przez tego drugiego są nie do przyjęcia w jego światopoglądzie, kłócą się z nim i są skrajnie odmienne...

Jak widać jeden dla drugiego może być skrajnością. Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.

I jeszcze mi się nasuneło z tą większością. Jeśli każdy miałby decydować o sobie. To państwo by musiało się rozpaść na mniejsze. Jeśli tak się nie dzieje to widocznie aż tak źle nie jest temu % społeczeństwa. Widocznie ani panu Popieli ani JKM nie jest tak źle, zresztą napewno do ubogich nie naleźą. Tam gdzie ludzią jest już bardzo źle to zazwyczaj dochodzi do demontracji i przemocy. Wtedy by to przykładowe Twoje 40% wyszło na ulice chcąc obalić 60%. Jak widać w takiej nędzy czy represji nie żyją by aż tak narzekać. Narazie są tylko przepychanki i narzekania polityczne.

#26

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Demokracja? Czy sprawiedliwe jest, że mądra mniejszość musi cierpieć przez niemądrą większość? Czy dobre jest, że demokracja może się sama obalić? Czym jest demokracja, jeśli nie dyktaturą większości? Czym jest demokracja, jeśli nie systemem niestabilnym? Jak pan z wąsem w Niemczech doszedł do władzy? Ano demokratycznymi wyborami, Ci co na niego nie głosowali albo "nawracali się" albo lądowali 2 m pod ziemią.

Dziś parlament może wszystko, parlament może wydać dzisiaj ustawę, że wszystkie kobiety mają być ogolone na łyso i nic nie jest w stanie mu w tym przeszkodzić. A konstytucja? Mamy 2/3 zmienimy konstytucje i koniec. :)

Karol Marks powiedział, że na to, żeby zbudować socjalizm wystarczy w państwie zbudować demokrację. I to właśnie pani widzi, przecież wszystkie demokracje są socjalistyczne. Pani tylko zdaje sobie sprawę, że Milton Friedman zadał sobie taki trud i przeczytał program amerykańskiej partii komunistycznej z roku 1920 i stwierdził z przerażeniem, że wszystkie punkty jej programu są dzisiaj w USA spełnione. Ameryka jest państwem komunistycznym, a Europę obejmuje trockizm, jesteśmy na lewo od komuny w tej chwili.


Demokracja to najgorszy system, ale nie wymyślono nic lepszego l

Pozwoliłem se zacytować 2 osoby, 1- Korwin-Mikke 2- Winston Churchill :D

Jeżeli Komorowski nazywa Popiele skrajnym to jak w powyższym przykładzie, widocznie dla niego samego teorie wygłaszane przez tego drugiego są nie do przyjęcia w jego światopoglądzie, kłócą się z nim i są skrajnie odmienne...

Skoro niby łączą ich i ich partie poglądy liberalne ich światopogląd nie powinien być aż tak różny.

#27

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale mi chodzi o coś innego. Łatwo mówić bzdety. A ja pytam konkrety...kto ma zdecydować czy mniejszość jest mądra bądź większość głupia. Ty albo JKM ?

To jest jakaś hipokryzja normalnie i nie da się tego czytać nawet, jeśli w pierwszym już zdaniu powstają pojęcia mądrej mniejszości i głupiej większości. Jeśli UPR chce się bawić w Boga i decydować to dobrze im nie życze.

To powiedz mi jedno, jak PiS wprowadził zliczanie średniej z religii. A z badania wynikało, że 85% procent polaków jest przeciw. To byli oni głupią większością ? Czy mądrą ? A rząd był mądrą mniejszościa czy głupią ;) To jest żałosne takie rozumowanie. Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.

Skoro do pana z wąsem jest tam porównanie. To czy hitler właśnie nie bawił się w takiego decydenta ? Co jest mądre co głupie. Kto ma prawo istnieć a kto nie ? Tak właśnie było. Grupka ludzi z nim na czele, która nadała sobie prawo decydowania co jest mądre a co głupie. Żydzi do gazu bo są głupi i nie pasują.

Jeśli wybór większości to zły system, to Polska powinna się podzielić na plemiona i każde niech sobie wydzieli teren i sobie rządzi ale znająć nature człowieka...to w takim małym państwie raz dwa pojawią się kolejne podziały. I nawet w państwie UPR rozdzialą się na zwolenników czegoś i przeciwników. Na tym polega cała historia tej planety. Nigdy nie było tak, że wszyscy mieli to samo i chcieli tego samego, podziały istniały od zawsze.

#28

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A ja pytam konkrety...kto ma zdecydować czy mniejszość jest mądra bądź większość głupia.

A gdzie ja napisałem lub zacytowałem że mniejszość jest mądra, a większość głupia ? Źle wywnioskowałeś. Mnie chodziło o co innego, tak samo jak Tobie.
Chodziło mi o to :

Większość może się mylić,większość może być źle poinformowana, większość może nie znać sprawy o której decyduje, albo robić to specjalnie. Przez to cierpi mniejszość, bo prawo przez większość może być dla nich krzywdzące. I nie dziele tu na mądrych i głupich jak chciałeś mi wcisnąć :) . Chodziło mi o to :

Jeżeli mamy 30% ateistów(założenie), dla których pomoc państwa w rozwijaniu duchowości nie stanowi atrakcyjnej propozycji i są bez niej zadowoleni, i 70% Katolików, którzy żądają od państwa aby zaspokajało ich potrzeby religijne (przecież sami to państwo stanowią), to doprowadzenie do równości polega na daniu im ( w miarę możliwości, bez upośledzania innych) tego, czego chcą. Bo skoro są większością i nie łamią niczyich praw, to prawem jest to , czego sobie życzą jest to demokracja.


Chyba niepotrzebnie wprowadzałam termin "dyktatura większości". W sumie coś takiego nie istnieje. Dyktatura to:
1. ustrój ...bla bla bla...władzę sprawuje określona klasa społeczna
2. absolutne ....bla..bla.bla rządy jednostki lub wąskiej grupy
3. w Rzymie starożytnym- władza dyktatora.

No więc termin "d. większości" nie ma prawa bytu. Jednak zamierzeniem moim było podkreślenie tym słowem- wywodzącym się w swej etymologii z (?) mówić, rozkazywać- faktu, iż w demokracji rządzi większość. Te rządy nie mogą się obyć bez nierówności, bo jeżeli ona rządzi to właśnie jej zdanie jest na wierzchu.

Na tym polega cała historia tej planety. Nigdy nie było tak, że wszyscy mieli to samo i chcieli tego samego, podziały istniały od zawsze.

Wiem o tym, nie ma sprawiedliwości na tym świecie. Jednak decyzje, takie jak podałem np. powyżej powinny być rozwiązywane droga kompromisową, a nie większościową, jak jest dzisiaj.

#29

Madafaka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapewniam Cię, że jednak istnieje grono osób, które postrzegają inaczej "cudowne" spoty PiS'u czy ich zasady i całą tą papke propagandy.


Trafia w pewną grupkę i PiS zyskuję tę grupkę, natomiast kogo PO zyskuje? Ano, nikogo!

I te osoby pokażą i Tobie i partii PiS, którą popierasz że istnieją, nie są żadną ironią i samodzielnie dokonują wyboru.


Wszyscy wyborcy dokonają samodzielnego krzyżyka, a PiSu nie popieram, ale widzę co się dzieje.

Bo zaraz się okaże, że z Lepperem i Giertychem Ci podrodze


Ci obaj panowie prowadzą kampanie znacznie lepiej od Tuska.

Niestety, nikt jeszcze lepszego ustroju nie wymyślił.... sad.gif


Jest lepszy system, dyktatura oświecona.

Kto ocenia czy decyzje są dobre mniejszość ?


Każdy może to ocenić. Zresztą, nawet nie większość decyduje, bo żeby zdobyć 50% w sejmie wystarczy jakieś 7 milionów głosów i wtedy partia decyduje o losie 38 milionowego państwa.

Najprościej to zrozumieć chyba na poparciu dla kościoła. PO czy LiD - ludzie wierzący, ale nie mieszający kościoła do polityki, PiS czy LPR - chętnie widzą role kościoła w polityce, podpierają się co chwile nim, występują w RM.


Hehe, Kościół reprezentuje jakieś wartości jeśli PiS czy LPR się zgadza z tymi poglądami czemu nie ma tego powiedzieć głośno?

Najbliżej im do typowych socjalistycznych partii czyli PiS i SO.


Zapomniałeś dodać LiD i PO.

To państwo by musiało się rozpaść na mniejsze.


Nie, wystarczy ograniczyć rolę państwa.

kto ma zdecydować czy mniejszość jest mądra bądź większość głupia. Ty albo JKM ?


Ja mam decydować o sobie, jest to możliwe wtedy, gdy państwo mnie tak ostro nie kontroluje, nie każe mi płacić na ZUS na bezrobotnych, nie każe mi zapinać pasów, nie każe mi... Ograniczając rolę państwa, ograniczasz wpływ czy to większości czy mniejszości.

To powiedz mi jedno, jak PiS wprowadził zliczanie średniej z religii.


Bo może decydować o szkole, to wprowadziło.

#30

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No chyba nadal niezbyt się rozumiemy :D Podałeś przykład katolików, więc jako mniejszość w tej kwestii sam za siebie się wypowiem. Jeśli katolicy są większością to musze to uszanować. Tak to widze. Przecież oni mi nic nie robią, nikt nie ciągnie mnie na siłe do kościoła. Jest ok. Jednak zamiast równi idealnej, jako że są większością moim zdaniem mają prawo by lekko państwo działało w rozwój duchowości. Ich prawo. To ludzie stanowią państwo. Jednak powinno to być wyrównane w stosunku do % ateistów. Na dzień dzisiejszy wiele nie ma ateistów %-towo.

Moje więc prawo jest takie, by wspierać np. partie niezbyt klerykalne ale z drugiej strony nie płakać i się rzucać z powodu że 90% to katoland. Dla mnie niemądre decyzje dla nich są mądre.

Większość może się mylić,większość może być źle poinformowana, większość może nie znać sprawy o której decyduje, albo robić to specjalnie. Przez to cierpi mniejszość, bo prawo przez większość może być dla nich krzywdzące. I nie dziele tu na mądrych i głupich jak chciałeś mi wcisnąć . Chodziło mi o to :


Chodzi ci o tolerancje malutkiej mniejszości ? Wedle przykładu z ateistami tak ? Czyli niech sobie będzie większość ale te pare procent niech może mieć inne zdanie ? No to chyba tak jest w tej chwili. Uszczypnij mnie jeśli ktoś mi co zrobi za mój ateizm ?

Czy JKM ktoś coś zrobił za nazywanie całej reszty świniami ? Chyba nie. Więc czego ten człowiek się pluje. Demokracja jest. Można mówić co chcesz. Pokazuje to chodźby to forum. Ja bardziej z jego wypowiedzi wyczytuje polityczną chęć wmówienia swojego programu większości. To jest polityk. Więc skoro tak się wypowiedział o mądrych i niemądrych to nie mam złudzeń, że to nie kwestia tolerancji jak w przykładzie katolik - ateista, a nienawiść do tak zwanych przez niego świń czyli PO-PiS-LiD, i nazywanie ich poczynań niemądrymi.

A ja powtarzam już któryś raz z rzędu, jeśli on jest taki mądry to by wygrał wybory i mógłby swoje poglądy realizować. A jak narazie tolerancja dla nich jest a realizacji brak i DOBRZE ! Bo do realizacji czegoś w skali państwa musi decydować większość. Dla mnie to normalne. A mniejszości oczywiście demokracja, czyli można myśleć co się chce, nie zgadzać się z rządem i wytykać im błędy. Dopóki nikt ich za to nie wsadzi, nie pobije etc...to jest wszystko ok.

Madafaka

Nie wyrywaj zdań z kontekstu, bo tak to każdy potrafi "dyskutować". Wyciągasz jakiś fragment i dajesz odpowiedź z kosmosu nie związana ze znaczeniem w całości fragmentu. Tym samym pozbywając mnie możliwości argumentacji, bo niby na co ? Na tematy z kosmosu podpięte do mojej wypowiedzi :/ Bez przesady prosze...


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych