Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lech Wałęsa wraca do polityki.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
34 odpowiedzi w tym temacie

#1

zulugula.
  • Postów: 281
  • Tematów: 86
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lech Wałęsa - wraca do polityki. Jak powiedział w programie Ranni Politycy w TOK FM - będzie tworzył "program naprawy Rzeczpospolitej". Rozwiązaniem jest - jego zdaniem - system prezydencki. Były prezydent Lech Wałesa powiedział, że jeśli wygra PiS - on w dniu wyborów, 21 października zacznie budować struktury i tworzyć program, aby w czasie roku - "zrobić dogrywkę i uporządkować kraj"

Były prezydent powiedział, że - jeśli wygra PiS - on w dniu wyborów, 21 października zacznie budować struktury i tworzyć program, aby w czasie roku "zrobić dogrywkę i uporządkować kraj".

- Nie wracam jako aktywny, jako wybierany. Chcę tylko wziąć na siebie dokończenie reform, oczywiście wcześniej przygotowując program i kadry - mówił Wałęsa w TOK FM.

Jak dodał, nie będzie tworzył nowej partii, ale porozumienie, aby "dokończyć wybory i uporządkować kraj po Kaczyńskich". Były prezydent powiedział, że w dzień wyborów "poprosi o taką władzę, bo ten układ nie jest w stanie wytrzymać ponad rok".

21 października wystąpienie Wałęsy

21 października Wałęsa przewiduje swoje publiczne wystąpienie, w którym "powie, że układ, który się wytworzył nie gwarantuje mądrości wynikającej z demokracji, (...) ale ją ośmiesza i wyszydza".

Zdaniem b. prezydenta, jeśli PiS wygra, pewne są kolejne przedterminowe wybory. 21 października Wałęsa chce prosić "chętnych, żebyśmy wspólnie przygotowali program naprawy Rzeczpospolitej".

"Jest wyjście: system prezydencki"

Pytany, jak będzie wyglądać ta powyborcza strategia, Wałęsa odparł, że porozumienie, które chce stworzyć najpierw przedstawi program, z gotowymi projektami ustaw, a potem poprosi o poparcie.

Jak mówił, będzie to program plus "pieczątka, że Lech Wałęsa dokończy tego dzieła" (naprawy kraju - red).

Pytany o projekty konkretnych, powyborczych rozwiązań, odpowiedział: - Jest wyjście: system prezydencki z dekretami. W związku z tym przyspieszam działanie, rozwiązuję tematy, które są najważniejsze, zabezpieczam, aby nie zdarzyły się takie przypadki, że paru demagogów, populistów niszczyło kraj i jego dorobek.


Dobrze że Wałęsa wraca czy nie?Jak myślicie?Ja naprzykład chciałbym widzieć jak on robi te porządki w Polsce. :victory:

gazeta.pl

#2 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

A ja myślałem, że mumie nie można wskrzesić, ale chyba się myliłem.
Te drgawki politycznego denata na nic się nie zdadzą.
Są to tylko pobożne życzenia samego Lecha, bo raczej żadne ugrupowanie go nie chce, a tym bardziej społeczeństwo.
Miejsce legendy "Solidarności" jest w mauzoleum i niech tam pozostanie, a nie ośmiesza się.

#3

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Lechu nie ma co się spuszczać, PiS nie wygra. Poza tym on sam ma marne poparcie społeczne...więc co to za akcja.

#4

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Już było kilka tematów o tych jego powrotach bo nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz Wałęsa mówi że "wraca do polityki". On już przegrał swoją legendę swoją prezydenturą, kiedy okłamał ludzi w żywe oczy - on rozpoczął po 89 roku obiecanki cacanki. W czasach Solidarności jeszcze podkreślał rolę Polaków w obaleniu komuny, potem zaczął gadać "tylko JA, JA, JA - ja obaliłem, ja wywalczyłem, ja dostaję doktoraty..." Ludzie mu to pamiętają i nie wybaczą - złamane serca bardzo długo bolą. Nawet zapomniał że gdyby Jan Paweł II nie rozpalił w 1979 roku nadziei i wiary w narodzie to nie było by Sierpnia 80 i Wałęsy. Obecnie należy traktować jego wypowiedzi w kategoriach humorystycznych :D

#5

Madafaka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lechu nie ma co się spuszczać, PiS nie wygra. Poza tym on sam ma marne poparcie społeczne...więc co to za akcja.


PiS nie wygra? A kto? PO które dostaje w dupę od każdego kto się nawinie? Całkiem możliwe że LiD będzie przed PO.

Nawet zapomniał że gdyby Jan Paweł II nie rozpalił w 1979 roku nadziei i wiary w narodzie to nie było by Sierpnia 80 i Wałęsy.


I gdyby nie JP2 to i strajków w 56' by nie było...

Wałęsie powinni zakazać się wypowiadać bo do niedawna był pewnym symbolem, a teraz?... Żenada.

#6

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wałęsa się stoczył, przykre ale prawdziwe. Nie zagłosowałbym na niego, lub jego partyję ratującą demokrację.

#7

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

I gdyby nie JP2 to i strajków w 56' by nie było...


Nie porównuj 10 milionowego, masowego ruchu który objął całą Polskę z wcześniejszymi lokalnymi strajkami i buntami. Zmierz skalę i potem zastanów się nad tym co napisałeś. Podczas pierwszej pielgrzymi papieża przeciwnicy ówczesnej władzy wreszcie się policzyli, zobaczyli że nie są wyspami na morzu ale kontynentem. JPII rozpalił ducha i to już było nie do ugaszenia. Każdy historyk ci powie że to było wydarzenie które zapaliło całą Polskę. Wiara i nadzieja są najważniejszą podstawą - armia musi wierzyć w jakieś idee żeby wygrywać (polecam N. Machiavelli "Książę" :) ).

#8

bonifacy_krak.
  • Postów: 232
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ehhh jeszcze tego "durnia" nam potrzeba. Lechu daj sobie spokój...

#9

TKr.
  • Postów: 141
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spokojnie, nie tak nerwowo. Może jak wróci do polityki w końcu dostaniemy te obiecane 100 milionów ? ;)

#10

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

PiS nie wygra? A kto? PO które dostaje w dupę od każdego kto się nawinie? Całkiem możliwe że LiD będzie przed PO.


PO za LiD ? ;) Wolne żarty. PiS się przejedzie na sondażach jak 2 lata temu PO.

#11 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

PiS się przejedzie na sondażach jak 2 lata temu PO.

Chyba aż tak głupi i pyszałkowaty to nie jest jak PO.
Kto wie, czy te sondaże nie mają właśnie takiego celu żeby uspić PiS, ale wg mnie są tam tak wytrawni stratedzy, że chyba na takie rzeczy nie dadzą się nabrać.
Na razie bylo tak, że jak PiS zagrało, tak wszyscy tańczyli, i to się chyba nie zmieni.
PO nawet nie potrafi kontratakować.
Zrobiła odwrotny spot, na bazie wcześniejszego PiS-owskiego, a wyszło z tego propagandowe mydło.
Mało tego, w spocie PO prezydent Kaczyński wyszedł na ostatniego sprawiedliwego, który prostuje ścieżki Ziobry, a chyba nie o to chodziło w tym spocie.

#12

Madafaka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

JPII rozpalił ducha i to już było nie do ugaszenia.


Jasne, i stan wojenny też nie zgasił zapału? ;)

PO za LiD ? wink1.gif Wolne żarty. PiS się przejedzie na sondażach jak 2 lata temu PO.


A jak ma wygrać? Jest krok za...

Krok za PiSem (patrz: kolejność różnych konferencji, dzień po PiSie; spot który nie jest twórczy), krok za LiDem (patrz: debata odbędzie się z Kwaśniewskim; Jarek i Ludwik trafnie i dość mocno określili PO jako "klon" LiDu) przez to elektorat prawicowy ucieknie, do PiSu, a elektorat antyPiSowski ucieknie do LiDu. Ludzie będą straszeni powyborczymi koalicjami PO+PiS który przerazi przeciwników PiSu ("przecież ich trzeba odsunąć od władzy!"), a PO+LiD przeraża tych prawicowych ("czerwoni znowu wrócą!").

Więc PO jest rozrywane. ;)

#13

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

On jest tak siermiężny, że nie zdaje sobie sprawy, iż każdą brednią którą wygaduje (z pozycji urojonego autorytetu) tylko się ośmiesza. Noblista, który wszystkie swoje osiągnięcia rozmienił na drobne.

R.I.P

#14

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a ten znowu się pcha żeby się nachlapać.. w Polsce biedzie narazie korupcja itp. za ileś lat dopiero może się to zmienić.. leszek hih

#15

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

PiS się przejedzie na sondażach jak 2 lata temu PO.

Chyba aż tak głupi i pyszałkowaty to nie jest jak PO.


Głupszy napewno. Pyszałkowaty może mniej.

Krok za PiSem (patrz: kolejność różnych konferencji, dzień po PiSie; spot który nie jest twórczy), krok za LiDem (patrz: debata odbędzie się z Kwaśniewskim; Jarek i Ludwik trafnie i dość mocno określili PO jako "klon" LiDu) przez to elektorat prawicowy ucieknie, do PiSu, a elektorat antyPiSowski ucieknie do LiDu. Ludzie będą straszeni powyborczymi koalicjami PO+PiS który przerazi przeciwników PiSu ("przecież ich trzeba odsunąć od władzy!"), a PO+LiD przeraża tych prawicowych ("czerwoni znowu wrócą!").


Uważasz, że każdy Polak to jakiś debil, który patrzy na kolejność konferencji ? :omfg:

To uważaj. Twoja teoria masz do niej prawo. Ale tym samym nie mam z czym tu polemizować, bo wystarczy że ja tak nie uważam i już wiesz skąd moje zdanie.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych