Skocz do zawartości


Największe kłamstwo wszechczasów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#31

konwallia.
  • Postów: 48
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dziwi mnie, że jeszcze się Wam nie znudziło to próbowanie za wszelką cenę pokazanie, że kościół kłamie czy tego typu rzeczy. ludzie, jeśli nie wyznajecie tej wiary, to dajcie spokój jej wyznawcom. bo tak naprawdę to co Wam da, że ktoś odwróci się od kościoła 'dzięki' Waszym wywodom? niech zgadnę 'jeden człowiek więcej uratowany od tego zakłamanego systemu ustanowionego przez papieży opętanych przez szatana'. tylko że w tym momencie zachowujecie się tak jak znienawidzeni przez Was samych fanatycy i 'nawracacze'.

Troszkę dystansu. Nikt nie każe Ci brać przecież na poważnie tego tekstu i masz prawo z nim się nie zgadzać. Ale uszanuj też zdanie innych, tak jak Ty możesz mieć swoje zdanie na ten temat, tak Oni mogą mieć swoje. Forum służy wymianie zdań, a nie wzajemnemu szkalowaniu się.

Co do samej Biblii. Myślę, że wiele nieścisłości i "punktów słabych", do których wiele osób może się przyczepić wynika z faktu, że Biblia jest tłumaczeniem. Nie bez znaczenia jest fakt - że tłumaczeniem z języka STARO hebrajskiego. Wiele terminów zapewne zmieniało na przestrzeni wieków znaczenie, zatracając swoje pierwotne przesłanie. Stąd właśnie pewne przeskoki myślowe, niekoniecznie zrozumiałe dla współczesnego człowieka.
Wiele razy bywała przeredagowywana, udoskonalana przez ówczesny Kościół itd. To wszystko powoduje, że nie można brać jej dosłownie. Biblia jest nie tylko zbiorem ksiąg na których opiera się chrześcijaństwo. Jest dziełem literackim. I to powinno być priorytetem dla każdego, kto chce ją interpretować. Pełna jest alegorii, hiperboli i innych środków stylistycznych.
Każdy, kto chce studiować Biblię pod kątem naukowym, powinien orientować się jak wyglądało życie w czasach, kiedy ona powstała, jakim językiem władali ludzie, jakie terminy są kluczowe i jaką ewolucję na przełomach wieków przeszły. Potrzebna jest wiedza historyczna, językoznawcza, fonetyczna, stylistyczna, kulturowa i religijna.

Nie naskakujcie więc na Qłaka, który tylko przetłumaczył cudzy tekst ani na VRP, bo tutaj ten tekst jest tylko zamieszczony. Jedyne co można kwestionować to sam tekst "Największe kłamstwo wszechczasów.", który jest wiarygodny lub też nie, w zależności od tego kto jest jego autorem.
  • 0

#32

Ręka.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dziwi mnie, że jeszcze się Wam nie znudziło to próbowanie za wszelką cenę pokazanie, że kościół kłamie czy tego typu rzeczy


I nie sądzę że się szybko znudzi,bo każdy nawrócony od wiary to krok do bardziej cywilizowanego świata,bo wszystko byłoby ok gdyby chrześcijanie (ogólnie fanatycy religijni) nie mówili innym co i jak mają robić np. nie było by wielu wojen,kobieta która była wielokrotnie zgwałcona nie musiałaby rodzić znienawidzonego dziecka,człowiek który urodziłby się z niedowładem kończyn nie musiałby się męczyć fizycznie i psychicznie bo po prostu poprosiłby o eutanazję i dużo dużo innych przykładów,tobie może się wydawać dziwne że ktoś wogóle może w ten sposób myśleć ale gdyby to ciebie dotyczył chociaż jeden z tych przykładów to byś przeklinał boga,a nie go bronił
  • 0

#33

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kolega wyżej ma racje, dobre przykłady podał. Chociaż np. ja nie mam celu kogos nawracać ;) Każdy ma inny cel w swoim wcieleniu. Jednak szanuje tych, którym się chce i mają ochote polemizować z chrześcijanami na temat ich wiary. Czy ich przekonają, wątpie...wkońcu wiara to wiara. Jednak dla tych, którzy jeszcze nie podjeli decyzji, a takich jest tu naprawde sporo(patrząc po datach urodzenia forumowiczów) takie tematy a w ogóle ten dział jako taki, gdzie obnażane są różne bzdury religii ma sens. Bo tak naprawde nie jest to uczciwe, że od dzieciństwa nam są pociskane pierdoły i tylko nieliczni potrafią z tego wyjść własnym rozumowaniem. Natomiast dla kolejnych pokoleń internetowych, istnieje taka nadzieja właśnie jak ten dział, gdzie mogą poczytać rozmaite artykuły i podjąć samodzielnie decyzje. A okres dojrzewania jest tak naprawde najlepszym momentem na podjęcie takich decyzjii, później już jest za późno. Człowiek starszy to już tylko po jakiś mocnych dowodach by mógł zwątpić w to co przez X lat wierzył.

Na tym forum jest tylko atak na Katolików z tego co widzę za to Reinkarnacji która dla mnie jest jeszcze bardziej nie logiczna nikt się nie czepia.


A co w tym takiego nielogicznego, wejdź w temat temu przeznaczony to chętnie podyskutuje i pewnie nie tylko ja. Bo tu nie będziemy robic OFF-TOPA.
  • 0

#34

bini.
  • Postów: 163
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No cóż autor tego tekstu bierze wszystko na realny stan rzeczy. Słów Biblii nie należy brać dosłownie. Treść jest raczej symboliczna.
  • 0

#35

freaky_styley.
  • Postów: 63
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nad Biblia dyskutowal nie bede, bo nie mi ani nie nam sadzic co prezentuje, od tego jest kongredacja wiary a my tu to sobie mozemy pogadac albo w glowe sie podrapac.

gratuluję woli samodzielnego myślenia. ;)
Qłak, dzieki za tłumaczenie.
  • 0

#36 Gość_Qłak

Gość_Qłak.
  • Tematów: 0

Napisano

Hmm.. to wylał i eufrat i tygrys i nie wiadomo czy na pewno.. I zalał (podobnmo) sumerów, o których nic nie wiemy..


O Sumerach historycy wiedzą akurat całkiem sporo ;)

A co do ataków na KK - mnie to akurat nie dziwi na takim forum.
Jeśli ktoś jest bardzo wierzący i słucha KK, to rzeczy typu duchy, parapsychologia, hipnoza, oobe są "be". A osoby, które nie słuchają KK szukają alternatywy, ew. wierzą w takie rzeczy :)
Chociaż oczywiście na forum znajdą się również osoby wierzące - dla nich też trzeba mieć szacunek :) .
  • 0

#37

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A co tak całkiem sporo wiemy?
Może powiesz mi skad przybyli? Albo dlaczego ich juz nie ma?
Albo skad posiadali tak wysoko rozwinieta kulturę, religije i medycyne?
  • 0

#38 Gość_Qłak

Gość_Qłak.
  • Tematów: 0

Napisano

A skąd my mamy tak wysoką kulturę i medycynę? Skutki nauki :)

Skąd się wzieli ludzie? :P

Sporo nie znaczy wszystko :)
  • 0

#39

Piotrek.
  • Postów: 290
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlugo mnie nie bylo na forum ale teraz postaram sie czesto wchodzic. Hey :drink:

Postaram sie byc obiektywny ale czy to nie religia chrzescijanska zawsze walczyla z wszystkimi co nie byli z nia?
Czy to nie jest bezsensu bo owa religia glosi wszystko co dobre a tak na prawde to rozwala wszystko co stoi jej na drodze :mlotek:
Komus moze sie wydawac, ze islam jest zla religia bo produkuje terrorystow, ktorzy zabijaja ludzi a swiat dowiaduje sie o tym bardzo szybko zas chrzescijanie 'morduja' pocichu lub pod krzykrywka...
Dobra, dobra troche doczepilem sie religii ale tak naprawde to wina samych ludzi a nie religii. Mieszkam w anglii
i tutaj slowo 'religia' traktowane jest normalnie. Jest wiele narodowosci i religii zas w polsce chrzescijanie to ludzie
zyjacy w swojej glupiej wierze ( nie wszyscy ale wiekszosc- moje zdanie). Nawet katechetka, ktora jest czlowiekiem
bardzo dobrym (chyba) i przestrzega zasad chrzescijanstwa bez wyjatku nie potrafi uszanowac innych religii i uwarza
to za bledne...
Hehe a moze nie ma zadnego Boga, moze chrzescijanie boja sie o swoje dupy, ze tak nie zbyt kulturalnie powiem bo
chca zyc po smierci w jakies krainie pelnej szczescia itd ble ble wmawiaj sobie.
Moje zdanie... chyba nie jestem chrzescijaninem bo nawet do bierzmowania nie poszedlem :P potem slyszalem teksty
-dlaczego jestes dziwny, dlaczego nie wierzysz w Boga, przeciez tak nie mozna a jednak mozna :ojej:
  • 0

#40

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mojżesz i Morze Czerwone

Tysiące Żydów było rzekowo zniewolonych przez egipskiego faraona. Nigdzie jednak nie można znaleźć na to ŻADNYCH dowodów. Nigdzie poza Biblią nie ma dowodu na to, że Żydzi byli kiedykolwiek w Egipcie, tak samo jak nie ma dowodu na to, że Mojżesz poszedł do faraona, powiedział "Uwolnij moich ludzi", na to, że uciekli i przez czterdzieści lat wędrowali przez pustynię. Gdyby tysiące ludzi spędziło czterdzieści lat wędrując przez pustynię, to powinien być na to dowód. Do licha! Mamy dowody, że dwoje ludzi żyło w jaskini miliony lat temu, więc musiałyby być dowody na tysiące ludzi!


Co do tego fragmentu. Żydzi byli wtedy najprawdopodobniej wędrownymi nomadami, więc ich podróż naprawdę mogla trwać 40 lat. Znajdowali dogodne miejsce gdzie spędzali dłuższy czas, po czym ruszali dalej w drogę.
Dowody istnieją ale są bardzo rzadkie o czym stanowi jedna stella na południu egiptu. Jak już pisalem byli nomadami więc to nie bylo to Hollywoodzkie zniewolenie (żydzi jako niewolnicy budujący monumenty), a raczej pewien rodzaj zwierzchności
Faraona nad ludem wędrującym po jego państwie
  • 0



#41

Normand.
  • Postów: 123
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolejną rzeczą jest to, że liczba 40 jest uważana za symbol długiego czasu - słyszałem nawet o wieczności ale to już chyba przesada.

Mamy:
- 40 dni potopu (Rdz 7,17)
- 40 dni postu Jezusa na pustyni (Mt 4,2)
- 40 dni Jezus spotykał uczniów przed wniebowstąpieniem
- 40 dni Mojżesz przebywał na Synaju
- 40 lat wędrówki Izraela do Ziemi Obiecanej
  • 0

#42

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jest wiele narodowosci i religii zas w polsce chrzescijanie to ludzie
zyjacy w swojej glupiej wierze ( nie wszyscy ale wiekszosc- moje zdanie).

Dlaczego uważasz, że religia chrześcijańska jest głupia? Z niej wywodzi się wiele innych religii, które wg. mnie nie są głupie. Jakakolwiek religia może nas śmieszyć (mnie np. śmieszy scjentologia), ale dla ludzi w nią wierzących na pewno nie jest głupia i jeżeli oni w to wierzą to OK, ich sprawa i ich wiara.
  • 0

#43

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

I nie sądzę że się szybko znudzi,bo każdy nawrócony od wiary to krok do bardziej cywilizowanego świata,bo wszystko byłoby ok gdyby chrześcijanie (ogólnie fanatycy religijni) nie mówili innym co i jak mają robić


o tym właśnie mówiłem. lepiej, jak Ty im mówisz, że mają nie wierzyć? teraz właśnie zachowałeś się jak znienawidzony przez Ciebie 'fanatyk religijny'.
  • 0

#44

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mnie dziwi jedna sprawa, otóż Stary Testament mówi o tym, że Izraelici są narodem wybranym przez Boga, pomagał im itd. Dlaczego więc w Nowym Testamencie Bóg bierze pod swe "opiekuńcze skrzydła" coraz to więcej ludzi ? Czyżby Żydzi przeciwstawiali się Boskim Prawom ?? Jeśli tak, to dlaczego Bóg nie sprawi nam kolejnego potopu? Może brakuje mu do tego many :P
  • 0



#45

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

lepiej, jak Ty im mówisz, że mają nie wierzyć? teraz właśnie zachowałeś się jak znienawidzony przez Ciebie 'fanatyk religijny'.

Dokładnie. Każdy powinien sam decydować czy wierzy i w co, czy nie wierzy w ogóle. Nawracanie na siłę z religii, chreścijańskiej czy jakiejkolwiek innej, na ateizm (ogólnie brak wiary) równa się nawracaniu niewierzących. Działa to na tych samych zasadach i tak samo należy to oceniać.

każdy nawrócony od wiary to krok do bardziej cywilizowanego świata

Dobrze prawisz :drink: . Na szczęście coraz więcej ludzi, przynajmniej w naszym kraju, od kościoła się odwraca, przestaje mu wierzyć. Ludzie zaczynają trzeźwo myśleć i zauważają jaką instytucją jest kośćiół. Oby jak najwięcej nawróconych, ale nawróconych poprzez swoje własne doświadczenia.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych