Skocz do zawartości


Największe kłamstwo wszechczasów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Qłak

Gość_Qłak.
  • Tematów: 0

Napisano

OD SIEBIE: Nie jestem autorem tego tekstu, ja go jedynie przetłumaczyłem.

Największe kłamstwo wszechczasów - Biblia


Dołączona grafika

"Zanim zacznę wskazywać błędy Biblii, muszę wyznać, że wierzę w możliwość istnienia "inteligentnego Stwórcy".


Stworzenie

Zacznijmy od dwóch pierwszych ksiąg Biblii, a konkretniej Księgi Rodzaju (Genesis). Pierwszy rozdział zakłada, że Bóg stworzył Adama i Ewę w tym samym czasie. W drugim rozdziale natomiast Bóg tworzy Adama, potem Adam kręci się dokoła, nazywa zwierzęta, robi kilka rzeczy. W końcu rozmawia z Bogiem i mówi, że jest samotny. Bóg odpowiada "OK, dostarczę Ci partnerkę", następnie wyjmuje żebro i stwarza Ewę.

W dwóch pierwszych rozdziałach księgi pojawia się konflikt między wersjami stworzenia, więc która jest prawdziwa? Teraz wierzący powiedzą: "No cóż to są po prostu dwie różne wersje tej samej historii". W porządku, ale w takim razie nie mówcie, że Biblia musi być traktowana dosłownie i jeśli coś mówi, to tak jest. Bo to oczywiście kłamstwo.

Współczesny człowiek ma dwadzieścia cztery żebra. Czy Adam miał 25, 24, a może 23? Czy odrosło mu to dwudzieste czwarte, czy też może miał zapasowe dwudzieste piąte od początku? Jeśli Bóg stworzył Adama, dlaczego nie mógł stworzyć Ewy w ten sam sposób? Stworzenie Ewy z żebra Adama jest jak klonowanie, które stworzyło fizyczną jedność, coś jak kazirodztwo. Może Bóg zapomniał metody, którą stworzył Adama? Biblia ukazuje Boga jako niesamowitego naukowca i degraduje go do roli karnawałowego kuglarza...

Potop

Według Biblii Potop pochłonął cały świat. Problem tego stwierdzenia leży w tym, że pisarze Biblii myśleli, że Ziemia jest płaska i znali jedynie małą część planety. Podczas gdy to nie wyklucza możliwości potopu całej Ziemii, wyklucza natomiast możliwość posiadania wiedzy do postawienia takiego stwierdzenia przez tych pisarzy. Zdrowy rozsądek w dwudziestym pierwszym wieku pozwala nam wnioskować, że idea zatopienia całego świata jest niedorzeczna. Nawet wtedy, gdyby stopił się cały lód na planecie.

Myślę, że wszyscy zgodzimy się, że nie ma żadnej możliwości, aby Noe mógł zebrać 10 miliardów gatunków na swojej Arce, a następnie porozwoził je po całej ziemii do ich naturalnych środowisk. Opowieść o Noe nawiązuje prawdopodobnie do historii o wylewie Eufratu, 125mil na południowy-wschód od dzisiejszego Bagdadu. Archeolodzy mają dowody na to, że była tam sześciodniowa burza ok. roku 2900 przed Chrystusem, oraz na to, że rzeka przybrała 22 stopy, wylała i pochłonęła wiele osób. Ocalały sumeryjski król Zuisudra załadował prywatną barkę różnymi towarami, przetrwał powódź, bezpiecznie wylądował na szczycie wzgórza i złożył ofiarę w świątyni za jego bezpieczne lądowanie.

Brzmi znajomo? Wielka powódź, szczęśliwe lądowanie na szczycie wzgórza? Przynajmniej sześć innych kultur w tym regionie ma podobne historie dotyczące powodzi i są na to geologiczne i archeologiczne dowody. Historia Noego nie ma dowodu poza Biblią.

Mojżesz i Morze Czerwone

Tysiące Żydów było rzekowo zniewolonych przez egipskiego faraona. Nigdzie jednak nie można znaleźć na to ŻADNYCH dowodów. Nigdzie poza Biblią nie ma dowodu na to, że Żydzi byli kiedykolwiek w Egipcie, tak samo jak nie ma dowodu na to, że Mojżesz poszedł do faraona, powiedział "Uwolnij moich ludzi", na to, że uciekli i przez czterdzieści lat wędrowali przez pustynię. Gdyby tysiące ludzi spędziło czterdzieści lat wędrując przez pustynię, to powinien być na to dowód. Do licha! Mamy dowody, że dwoje ludzi żyło w jaskini miliony lat temu, więc musiałyby być dowody na tysiące ludzi!

Przejdźmy teraz do Nowego Testamentu

Jezus Chrystus

Starożytny żydowski historyk o imieniu Józef napisał o Jezusie i jego zwolennikach. Później pierwszowieczny rzymianin również napisał o Jezusie, oraz jego ukrzyżowaniu, przynajmniej na to mamy dowody (Chociaż dziesiątki lub setki lat po fakcie).

Jezus nie był jedynym mesjaszem w tym czasie. Wiedzieliście o tym? Było wielu mesjaszy. Jest udokumentowany przypadek faceta nazwanego Apoloniuszem z Tyany (Apollonius of Tyana), którego wyznawcy w pierwszym wieku utrzymywali, że przechodził przez ściany, leczył chorych i wskrzeszał zmarłych. Był prześladowiany ze względu na jego religijne przekonania, został postawiony przed lokalnym rzymskim sądem. Ukrzyżowano go, a po śmierci wstał z martwych. Brzmi znajomo?

Ironicznie "Żywot Briana" Monty Pythona jest bardziej wierny co do plagi mesjaszów, niż Biblia.

Biblia...

Ludzie zawsze kochali cytować Biblię, chociaż zawsze wybiórczo.
Jeśli wierzysz, że Biblia jest słowem Bożym, nie możesz traktować jej wybiórczo, musisz uznać ją całą i żyć według niej.
Konserwatywne osoby uwielbiają cytować sławny fragment: "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, ich krew spadnie na nich". A zatem homoseksualizm jest grzechem. Ale jeśli przewrócisz stronę na następny rozdział, tam jasno pisze, że powinieneś ukamienować nieposłuszne dziecko!!! Przeto wybierasz części Biblii, które Ci pasują i wygodnie ignorujesz te, które Ci nie odpowiadają. Czyż jest to w porządku, jeżeli jest to słowo Boga?

Według innych fragmentów sprzedanie córki do niewoli jest w porządku, a dla mężczyzny grzechem jest posiadanie długich włosów. Śmieszne. Widziałeś kiedyś rysunek Jezusa z krótkimi włosami? Śmiem wątpić.
Jeśli wierzysz, że twój Bóg jest nieomylny, to nie możesz nie uznawać niektórych zasad dlatego, że się z nimi nie zgadzasz. Zatem cokolwiek robisz, nie traktuj Biblii jako wskazówki w sprawie moralności. Popiera ona stronniczość, brutalność, zabobon i morderstwo.

Jeśli twoja religia i Ty wierzycie, że Biblia jest prawdziwa ze względu na wiarę, to nic co przeczytasz nie przekona Cię, że jest inaczej i nie przemieni Cię w ateistę... "Nie, bo wierzę".
Zorganizowane religie są odpowiedzialne za większość wojen na świacie, a kolejna duża może jeszcze przyjść. Biblia kontroluje Cię, bo dajesz z siebie wszystko, ponieważ wierzysz, że na końcu czeka na ciebie wielka nagroda.

Na zakończenie powiem, żebyś odłożył książkę, wyszedł i zobaczył jak świat rzeczywiście wygląda i ZROBIŁ coś dobrego dla świata, ludzi, bez względu na ich wiarę.

Przeczytałem kiedyś świetną wypowiedź, cytuję: "Wiem, że próbujesz ratować moją duszę, ale zgadnij, co ja robię? Próbuję ratować twój rozum."

Zamknij więc Książkę i przestań czytać "Największe kłamstwo wszechczasów"."


Autor: Quantum_Squirrel
Źródło: http://abovetopsecret.com/
Tłumaczenie: Qłak
  • 1

#2

muadDib.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mnie ciekawi jedna sprawa, co sie dzieje na swiecie, ze do tzw. ruchu kreacjonistycznego rok w rok przystepuje tysiace ludzi.

Nad Biblia dyskutowal nie bede, bo nie mi ani nie nam sadzic co prezentuje, od tego jest kongredacja wiary a my tu to sobie mozemy pogadac albo w glowe sie podrapac.


Biblie tlumaczono na nasz jezyk i tlumaczenie nie oddaje tego co naprawde jest napisane i te sprawy byly juz poruszane nawet na tym portalu. Wiec do wszelkich oswiadczen/osadzen podchodzilbym mocno delikatnie.

j :(
  • 0

#3

dziadekkleofas.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Traktowanie bibli w całości jest IMO niesprawiedliwe, bo żaden z tych tekstów nie był przeznaczony na "biblię", tylko jeden Papież wymyślił sobie żeby zebrać papierki i poskładać do kupy.
  • 0

#4

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Poziom tego artykułu jest niższy niż poziom wody w rzece Szarce :/ . Autor pisze, że wierzący wybierają co im się podoba w Biblii najbardziej, a sam przytacza najczęstsze przykłady nie dając nic od siebie. Mam wrażenie, że pisał to jakiś sfrustrowany nastolatek, który naczytał się za dużo książek, artykułów itp. na temat Biblii i postanowił napisać zjadliwy artykulik o Biblii. Zastanawiam się czy on sam przeczytał kiedykolwiek Biblię od deski do deski bo jakoś nie wydaje mi się. No, ale jak ma sie nick "Kwantomowa wiewiórka" to nie będę wymagać wiele od wiewiórek :sux: .
  • 0

#5

Zyzio.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja to niby jestem katolikiem ale mam do wielu rzeczy wątpliwości. Biblia też może być kłamstwem, wymysłem ludzkośći, nie wiadomo. Nie mozna wzorować się tym co jest napisane w Bibli, bo daleko się nie zajdzie. Biblia głosi jedno a naukowcy głaszą drugie, a jak to było naprawde z powstaniem świata? Myślę że bardziej wiarygodne są stwierdzenia naukowców ;)
  • 0

#6

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytanie starego testamentu jest dość wymagające. Mamy do czynienia z tekstem, który powstał kilka tysięcy lat temu. Dlatego warto wiedzieć nie tylko co jest w nim napisane, ale także dlaczego się tam znalazło. Warto również wiedziec co mówi nowy testament na temat starego. Autor natomiast podchodzi do analizy tekstu jak do czytania najnowszego numeru Wyborczej.

Nie będę przyklejał tutaj etykietek typu "sfrustrowany nastolatek", ale obiektywnie patrząc to jest amatorskie podejście.
  • 0

#7

DoNN.
  • Postów: 23
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Facet nade mną ma najświetszą racje
I plus do rep'a Ci dam dla jajec

Tyle na ten temat
  • 0

#8

Radar.
  • Postów: 89
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Żaden biblista nie powie wam żeby słowa zawarte w Biblii brać dosłownie, przynajmniej większośc. Np. Bóg mógł od razu stworzyć wielu ludzi, zwrócili sie oni przeciwko niemu i symbolem tego jest grzech dokonany przez parę '"reprezentatywną"
  • 0

#9

Duch Aliena.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na tym forum jest tylko atak na Katolików z tego co widzę za to Reinkarnacji która dla mnie jest jeszcze bardziej nie logiczna nikt się nie czepia.
PS:To tylko moje zdanie :/
  • 0

#10

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dam coś od siebie co do ostatniego fragmentu. Nigdzie nie jest powiedziane, że Jezus miał długie włosy. To tylko średniowieczne wyobrażenie.
  • 0



#11

Alkazam.
  • Postów: 90
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poziom tego artykułu jest niższy niż poziom wody w rzece Szarce :/ .


Ja bym powiedzial, niższy niż poziom inteligecji obu prowadzących programu pytanie na śniadanie w tvp2:) (uwiezcie mi to jest bardzo niski poziom:)

Ten film na początku, mysle ze dużo wnosi ciekawych i nowych? zeczy do temtu , przynajmniej dlamnie. Ogulnie caly flm jest dosc mocny dla fanow mrocznych tajmnic swiata :)

Zeitgest (napisy pl)

http://video.google....901554543719947


PS: ktos już go zapaodal na forum?
  • 0

#12

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

naucz się języka ojczystego Alkazam.
  • 0

#13

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Artykuł mnie rozbawił. Biblia to zbiór mitów na co autor daje dowody. Czasy i ludzie się zmieniają. Wiele rzeczy w Biblii trzeba by napisać od nowa żeby wpasować ją w XXI wiem.

Bóg Adamowi wyciągną żebro po prawej stronie? Bo jeśli tak, to chyba jestem reinkarnacją Adama :P Nigdy nie miałem robionych prześwietleń czy coś, ale chyba brakuje mi żebra x3 Stwierdzam to na dotyk i oko, bo widać różnicę. Nie miałem wypadków ani operacji.
  • 0

#14 Gość_Qłak

Gość_Qłak.
  • Tematów: 0

Napisano

Osobiście uważam, że autor tego artykułu od razu na celownik obrał sobie atak.

Prywatnie Biblię szanuję, chociażby za wkład w literaturę, czy też formę, jak również czas, przez jaki jest obecna.

Jak to ktoś powiedział - interpretacja Starego Testamentu może być bardzo trudna, zwłaszcza bez znajomości tamtejszej ówczesnej kultury :)
  • 0

#15

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Po pierwsze cały ten artykuł bardzo wyraziście pokazuje zero profesjonalizmu autora. Autor nie okazuje ani trochę obiektywizmu i wszystko strasznie naciąga, że już nie wspomną że artykuł jest przesiąknięty sugestiami żeby odwrócić się od wiary w szczególności końcówka mnie rozwaliła.

Zamknij więc Książkę i przestań czytać "Największe kłamstwo wszechczasów"."


Żaden profesjonalista w tym fachu by nie zakończył tak swojej teorii :hmm: .

Ale mimo wszystko faktycznie biblia ma wiele kontrowersyjnych treści, ale uważam że wina leży w złym interpretowaniu tych fragmentów.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych