Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koszmarne Odkrycia - Dwugłowy pies


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W cyklu "najbardziej odrażające eksperymenty naukowe" zaprezentowane zostaną eksperymenty, które uznać możemy za koszmarne, przerażające lub ukazujące ludzką głupotę i brak wrażliwości. Jeśli jesteś osobą wrażliwą, lub nie życzysz sobie czytania i oglądania tego typu materiałów opuść teraz ten temat lub zamknij stronę.

Uwaga, ten temat zawiera treści drastyczne. Jeśli decydujesz się czytać dalej nie możesz rościć sobie żadnych pretensji do autora poniższego tłumaczenia. Czytając dalej, zgadzasz się z tym oświadczeniem.


Koszmarne Odkrycia - Dwógłowy pies
Najbardziej odrażające eksperymenty naukowe

W 1954 roku Vladimir Demikhov zaszokował świat ukazując chirurgicznie stworzone monstrum: dwugłowego psa. Stworzył on owe zwierze w laboratorium na peryferiach Moskwy poprzez przeszczepienie głowy, ramion i przednich łap szczeniaka na kark dorosłego owczarka niemieckiego.

Demikhov paradował ze swoim psem przed reporterami z całego świata. Dziennikarze nie mogli złapać oddechu widząc jak obydwie głowy zwierzęcia jednocześnie piją mleko z misek, a chwilę później mleko z głowy szczeniaka wypływało do niepołączonej końcówki przełykowej zwierzęcia. Związek Radziecki dumnie chwalił się, że ich pies jest dowodem na wysoki poziom medycyny w państwie.

Przez kolejne 15 lat, Demikhov stworzył 20 swoich dwógłowych psów. Żaden z nich nie przeżył jednak zbyt długo z uwagi na problem z odrzuceniem tkanki. Rekord wynosił miesiąć.

Demikhov wyjaśnił, że psy były częścią serii eksperymentów związanych z technikami chirurgicznymi, których celem była nauka transplantacji serca i płuc pacjenta. Kolejny chirurg osiągnął ten cel - był to Dr. Christian Baarnard, w roku 1967 - jednakże Demikhov znacznie przyczynił się do tego sukcesu.



ostrzeżenie - poniższe linki zawiera treści drastyczne
zdjęcie 1
zdjęcie 2
materiał filmowy




Tłumaczenie: Eurycide
www.paranormalne.pl

fragment książki "The Top 20 Most Bizarre Experiments" - Alex Boese

  • 0



#2

lukasz9.
  • Postów: 305
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No ludzie a potem dziwimy sie z kąd sie wzieła czupa :hmm:
  • 1

#3

Dagaz.
  • Postów: 83
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Smutne. Człowiek jest egoistycznym potworem >.> Zauważyłem że super znieczulica pojawia się własnie w medycynie... "dla dobra nauki pokroimy 30 psów, pozszywami z 40 kotami i zobaczymy czy bedzie chodzic. Po co? Żebyśmy umieli przeszczepiac serca!"

To niech od razu się wezmą za serce od i tak konającej osoby, a nie dręczą zwierzęta, huh.
  • 0

#4

Maikeru.
  • Postów: 36
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mój Boże :cry: Żal mi tych psin :(
Gdybym go spotkał to... :hammer:

EDIT: Popłakałem się :/
  • -3

#5

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Demikhov wyjaśnił, że psy były częścią serii eksperymentów związanych z technikami chirurgicznymi, których celem była nauka transplantacji serca i płuc pacjenta.

No niestety,początki zawsze są trudne.Prekursorzy i protoplaści zawsze byli i będą na celowniku wszelakich krytyk.
Ktoś musiał być pierwszym aby zebrane doświadczenia zaowocowały w późniejszym okresie.
  • 0



#6

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale zawuażcie kto był "fundatorem" tych badań, nasi "przyjaciele" ze wschodu, więc propaganda i jeszcze raz propaganda, cały kraj był jednym wielkim wypaczeniem więc to jest tylko jedna z jego składowych
  • 0

#7

m4r1u5z.
  • Postów: 178
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mój Boże :cry: Żal mi tych psin :(
Gdybym go spotkał to... :hammer:

EDIT: Popłakałem się :/

kill 'em all
mnie nic bardziej nie rusza niz krzywdzenie psow, tudziez innych zwierzakow, ktore w sposob tak ostentacyjny potrafia okazywac swoje uczucia.
jak juz ktos wspomnial - odetnijmy glowy kilkudziesieciu psom, polaczmy je z innymi glowami, przeciez to nie my bedziemy cierpiec, a co nas obchodza jakies tam psy.. eh ;/
  • 0

#8 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Eurycide, czy Ty w końcu przestaniesz nas epatować, a to Bio-Robo-Bushem, a to dwugłowymi psami?
Mam już skołatane nerwy od Twoich sensacji. :P
  • 0

#9

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A to już jest najoczywistsze dręczenie zwierząt. Niech mi ktoś powie, jaki cel miało to doświadczenie? Poza egoistycznym i nic niewnoszącym celem poznawczym?
  • 0



#10 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

A to już jest najoczywistsze dręczenie zwierząt. Niech mi ktoś powie, jaki cel miało to doświadczenie? Poza egoistycznym i nic niewnoszącym celem poznawczym?

Może chodziło o to, że w komunie do rozumnego myślenia potrzebna była osoba o dwóch głowach, więc zaczęto eksperymentować najpierw na zwierzętach.
Teraz juz mamy efekty tych eksperymentów.
Olejniczak+Kwaśniewski.
Dwa w jednym, bo jak mówią "co dwie głowy, to nie jedna"
Jak pojedzie ta hybryda ponownie na Ukrainę, to jedna głowa będzi zwisać po nocnej balandze, a druga udzielać wywiadu.
  • 0

#11

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie znam od strony naukowej co to dało. Ale mam wątpliwości czy by nabyć doświadczeń w transplantacji trzeba łączyć dwie głowy w jedno ciało. O ile eksperyment w temacie z jednym psem i aparaturą jakiś sens ma to ten wydaje się bardziej na pokaz by zrobić show. Pies z dwoma głowami. :roll:
  • 0

#12

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Będę to powtarzał do końca życia. Chodzi o ludzi, eksperymentujcie na ludziach!
  • 0

#13

Madafaka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe. ;)
  • 0

#14

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to może przyszyjemy głowy wszystkich tych "badaczy" i fundatorów do siebie i zobaczymy czy będą żyć przez 1 godz. a potem powiemy że to były badania związane z chirurgią plastyczną tych :censored: to bym najchętniej posiekał :hammer: popieram judas666 niech na sobie robią eksperymenty
  • 0

#15

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Smutne to, i to bardzo. Jeżeli na podstawie tego typu eksperymentów miała powstać współczesna medycyna to ja wolałbym nie mieć tej medycyny. Niż mieć tyle zwierząt na sumieniu. Nie chodzi tylko o ich śmierć, ale przede wszystkim cierpienia jakie tego typu eksperymentom towarzyszyły.
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych